Novinky

První večer Fresh Meat

10/12

První večer Fresh Meat ve Staré Pekárně 29.října 2012

              11 heaven (Brno)

sympatická brněnská kapela, kvarteto mladých lidiček a snadšením hraný bigbítový popík, melodický, s příjemnými změnami rytmu a intenzity projevu, na nic si nehrající a každý, kdo by si chtěl zavzpomínat na při bigbítu 70. let protančené večery, pak to bylo možná ono.

 

 

Ta druhá (Boskovice-Letovice)

hrála jako druhá a bylo jich o dva více, více znamenalo sytější a pestřejší zvuk, za to se už muselo dávat více pozor, aby neunikla třeba skvěle hraná basa a dobře přihrávající dechové duo - saxík a klarinet - a k tomu do pouťového vyvolávače se stylizující zpěvák s megafonem a šoumen souboru. Byla to zábavná a sytá muzika, třeba od ska až po rokec.

Munchies (Jindřichův Hradec)

a ta třetí kapela - bylo jich zase o dva víc a oktet už byl sakra znát, šlapající
mašina mi připomenula - prosím v dobrém - Krásné nové stroje Standy Diviše.

Významným příspěvkem barvy zvuku kapely byly perkuse, doplňující tak výborného bubeníka a taky jednoruký trumpetista (jedna ruka v sádře), který takto vyniknul i opticky.

První koncert Fresh Meat ve Staré Pekárně se podle mne prostě vydařil díky všem 3 kapelám a hojnému publiku, rozhodně by se měly v Pekárně v příštím roce určitě zase objevit. Další koncert Fresh Meat projektu bude 28. listopadu a informace o něm již visí na našem webu.                        

Hned po koncertě  T

Archiv