Fresh Meat pokračuje, posílejte své ukázky na adresu klubstarapekarna@gmail.com

Program

Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
4/2020

St 1.4.

Etno Jaro 2020

Trombenik

klezmer. Skupina se zcela osobitou interpretací klezmeru, který rozproudí krev tanečníků a potěší posluchače. Vlastními aranžemi osvěžují tradiční melodie, které mísí zejména s balkánskou a romskou hudbou.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

Čt 2.4.

31 let kapely FKLETZI

Začátek již v 19:30

Fkletzi

"Chlape, nešťourej klackem do těch FKLETZI, když nevíš, jestli je klec dobře zavřená. A staří psi sice možná hůř vidí, ale o to líp cejtí. A zuby, zuby mají pořád vostrý." Vystoupení opelichané kapely, vyobcované ze všech žánrů a festivalů. Doporučená léčba na těžké akutní stavy jarní euforie.

Tyršova společnost (Brno)

brněnská skupina, která je pro pop moc velkej underground a pro underground zas moc velkej pop.

na místě: 100 kč
rezervovat

Pá 3.4.

Rolling Stones Revival Band Brno akusticky s piánem a saxofonem

energická, rocková show s autentickým zvukem i představením ve stoneovských kostýmech. Tentokrát akusticky s piánem pod prsty Dana Kyzlinka a saxofonem Petra Kotiše. Kapelu tvoří zpěvák Adam Vrbas v roli Micka Jaggera, kytarista Radim Zelina jako Keith Richards, baskytarista Richard Měřínský jako Bill Wyman, bubeník David Velčovský jako Charlie Watts a kytarista Michal Ševčík jako Ronnie Wood. Kapela byla založena v roce 1997 v Brně, jako pocta této největší legendární, dosud hrající kapele. Skupina má za sebou výjezdy do Rakouska, Německa, Itálie, vystoupení v České Televizi, TV Prima, Nova a také spousty koncertů po klubech a na festivalech v tuzemsku. Rolling Stones revival Band Brno nabízí vystoupení jak v klubech, tak na soukromých i firemních akcích, svatbách, narozeninách a večírcích. Pravidelně hraje na větších i menších festivalech. Vystupuje také v akustickém podání nebo v sestavě obohacené o dechovou sekci (saxofon, trubka, trombon).

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

So 4.4.

El Chuppa

sehrané olomoucké trio balancující na pomezí rocku a všech jeho odnoží.

Acoustic Fields

unplugged grunge, psychedelic folk, komorní emo, kafe a cigára, roadtrip, táborák, pop.

na místě: 100 kč
rezervovat

Po 6.4.

45. večer Fresh Meat

Vstup volný

NesouHlas

crossover-punk / Brno

Unknown

alternative-rock / Slavkov u Brna

Út 7.4.

Jazz Jaro 2020

Tomáš Hobzek Q (CZ)

modern jazz. Originální a tvůrčí kapela bubeníka Tomáše Hobzka hraje strhující moderní jazz s prvky avantgardní a experimentální hudby. V kořenech tvorby vychází ze svých vzorů: Milese Davise a Wayneho Shortera.

předprodej: 170 kč
na místě: 240 kč
rezervovat

St 8.4.

Etno Jaro 2020

Dálach

tradiční irská hudba. Dálach přináší svěží irskou tradiční hudbu. Inspiruje se v archivních nahrávkách, vytváří vlastní instrumentální sety a kreativně aranžuje své písně plné podmanivých melodií.

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč
rezervovat

Čt 9.4.

Ty Syčáci

v čele s legendárním Petrem Vášou, zahrají kromě starých pecek i ukázky z nového alba "THE TRAMP!" volně navazujícího na album Eldorado (2013)

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč
rezervovat

Po 13.4.

Máme zavřeno

Út 14.4.

Jazz Jaro 2020

Juwana Jenkins (USA)

blues. Charizmatická americká bluesová zpěvačka označovaná jako „královna blues“. Vokalistka se zastřeným a chraplavým hlasem naplňuje sál autentickým zvukem „old school“ blues s razancí funkového buldozeru.

předprodej: 180 kč
na místě: 250 kč
rezervovat

St 15.4.

Etno Jaro 2020

Musica Balkanika (SRB/CZ/UA)

balkánská hudba. Mezinárodní skupina Musica Balkanika hraje, zpívá a tančí v neodolatelném balkánském rytmu na pomezí srbské tradice a gypsy jazzu.

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč
rezervovat

Čt 16.4.

Termín v jednání

Pá 17.4.

Uzavřená společnost

vstup jen pro zvané

So 18.4.

Frank Zappa Quartet

Rockový koncert moravské kapely, která hraje hudbu Franka Zappy v živém valašském provedení.

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč
rezervovat

Po 20.4.

Small Talks

hrají autorské písně brněnské umělkyně Lenky Hlavenkové, které vznikají na slova brněnské básnířky Dity Michálkové. Z počátku folkově laděné skladby během společného hraní dostávají lehce alternativnější nádech. Jsou to takové malé rozhovory (odtud název „Small Talks“), které často vedeme sami se sebou, přemýšlíme, zvažujeme, máme otázky o sobě, o druhých, o Bohu, o lásce, o naději.

na místě: 100 kč
rezervovat

Út 21.4.

Jazz Jaro 2020

Nicole Zuraitis Quartet (USA)

vocal jazz. Newyorská zpěvačka spojuje aranžérsky bohaté písničky se svým oslnivým vokálem do dokonalého balení, jež nadchlo publikum jak na Manhattanu, tak posléze po celém světě.

předprodej: 170 kč
na místě: 240 kč
rezervovat

St 22.4.

Etno Jaro 2020

Bran

hudba Bretaně. Písničky, ze kterých je cítit moře, Francie a dávná keltská minulost. Kapela letos slaví 20 let na scéně, a nabídne proto speciální playlist složený z úplných novinek i pozapomenutých písniček z historie skupiny. A určitě dojde i na osvědčené fláky.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč
rezervovat

Čt 23.4.

Hm...

přijďte si poslechnout, jaká písmena a věty ze sebe budou sypat Hm... na světový den knihy

na místě: 160 kč
rezervovat

So 25.4.

Plum Dumplings

alternative indie rock, pro který jsou typické dynamické přechody z minimalistických pasáží do ostřejších (někdy až noiseových), které pročesává zpěv ve francouzském a českém jazyce, který si nemilosrdně pohrává s textem, který je mnohdy inspirován literární předlohou (Hájíček, Reiner, Murakami, Breton), ale i životem samým. Po debutovém albu L´épitaphe des papillons, které kapela nahrála ve studiu Jámor s Ondřejem Ježkem, právě dokončuje druhou desku, tentokrát v češtině a pod producentskou taktovkou Tomáše Neuwertha.

na místě: 100 kč
rezervovat

Ne 26.4.

Termín v jednání

Út 28.4.

Křest nového CD Křídla vydaného firmou Indies MG

Irena Budweiserová a Jakub Racek

Irena Budweiserová byla 30 let členkou skupiny Spirituál Kvintet. Účinkovala v muzikálech (Babylon, Sny svatojánských nocí, Svět plný andělů a Romeo a Julie na ledu), v Národním divadle zpívala v Oratoriu Bastard. Podílela se na celé řadě nahrávek se Spirituál kvintetem, Janem Spáleným, Rangers nebo s Big bandem Josefa Vejvody, Vydala zatím 9 sólových CD / desáté je na cestě / , některé z nich byly nominovány na ceny Jazzový Kája, Anděl. Jakub Racek je kytarista a zpěvák. Prošel skupinami mnoha žánrů, jazz, bluegrass, rockabilly atd. Bluegrassovou asociací ČR 5x vyhlášen kytaristou roku. V roce 1998 získal na mezinárodní soutěži bluegrassových skupin ve Vídni pořádané americkou SPBGMA ocenění „Best guitar player“. Byl členem pražského Monogramu a rakouského Nuggetu. S I. Budweiserovou hraje na elektrickou kytaru, s použitím zajímavých efektů dokáže vyplnit prostor tak, že písně působí plně a evokují celou kapelu. Na co se můžete na dnešním koncertu těšit? Na velmi osobitý a zároveň energický projev Ireny Budweiserové při interpretaci spirituálů, gospelů, bluesových skladeb, folkových balad a jejích vlastních písniček, podpořený virtuosní hrou kytaristy Jakuba Racka, se kterým Irena zapívá i několik duetů. Co uslyšíte? Jmenovitě například spirituály Everytime, Lord Help me, Nobody Knows, Stranger či Jericho, baladu I Rather go Blind, Ebenovu miniaturu Zapomeneš a Ireniny autorské kousky spolu s dalšími písničkami, některé najdete také na novém CD Křídla.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

St 29.4.

Etno Jaro 2020

Propaganja

world music-alternative. Svahilština, slovenština, didile-a! Kolovrátkovité rytmy uvádí posluchače do transu. Afro rytmy a moravština, chrchlání tibetských zvonků i lidovka... World music?

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč
rezervovat
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
4/2020
skok na měsíc:

Další stránky

Novinky

Volba sládků v únoru 01.02 2020
...

Nejnovější fotky

Novinky na email

Program ke stažení
tento | příští měsíc

Info pro kapely