Fresh Meat

Příležitost nejen pro studentské kapely.....

Jste mladá, nadějná, osobitá, třeba i začínající kapela? Chcete si zahrát ve Staré Pekárně a zviditelnit se? Pošlete nám svou nahrávku nebo odkazy na webové stránky s Vašimi hudebními ukázkami a informacemi (Bandzone, Myspace apod.) na adresu dramaturgie klubu (viz www.starapekarna.cz). V případě, že budete vybráni, ozveme se Vám s nabídkou termínu koncertu ve Staré Pekárně společně se dvěma dalšími vybranými skupinami či jednotlivci. Nejde o soutěž nebo o vstupenku do hudební popularity. Tímto vystoupením se stanete součástí projektu Fresh Meat , který  na základě veškerých dodaných podkladů sleduje podle svého uvážení hudební vydavatelství Indies, rádio Proglas a pak samozřejmě publikum v klubu. Informace o projektu Fresh Meat lze sledovat na stránkách Staré Pekárny. Pokud budete do projektu vybráni, jedinou podmínkou pro účast je připravit si prezentaci na cca 45 minut, vzdát se nároku na honorář za odehraný koncert a dostavit se do Staré Pekárny včas dle dodaných pokynů s vlastními nástroji a nástrojovkou. Tento večer bude pro Vaše posluchače bez vstupného. I ve Vašem zájmu bude zajistit si vlastní propagaci kromě naší klubové. Na Vaše hudební ukázky se těší Stará Pekárna a třeba .......

klub@starapekarna.cz  - do předmětu pište prosím heslo "Fresh Meat

(Štefánikova 8, 602 00 Brno,  telefony:  773 834 538,   602 360 480,   777 805 009)

 

 

Program

Připravované akce

Nejsou naplánované žadné koncerty


Zobrazit proběhlé koncerty


44. večer Fresh Meat

Po vlažném rozjezdu koncerů ve Staré Pekárně se probudil i projekt Fresh Meat. 20. září 2021 to byla kapela Disonant. A Disonant byly skvělí. Koncert se moc líbil. Takový mladý energický rock, dobré české texty. Dobře zahrané i zazpívané. Byl fajn večer.

SP

43. večer Fresh Meat

Ve složitém období se další koncert Fresh Meat konal 3. srpna 2021. Na pódiu se představila kapela Random Choices. Podrobnější info o koncertu se nám ztratilo, ale koncert byl podařený.

SP                                                                            

42. večer Fresh Meat

V pondělí 13. ledna 2020 se uskutečnil další večer projektu Fresh Meat, bohužel jen s jednou kapelou, která prošla našim výběrem. Olomoucká hardrocková, alternativní kapela Krize identity by se po koncertě dala popsat asi takto: ...Kapela mladých muzikantů, žánrově rozkročená mezi hutným hardrockem a řízným punkem s výrazným stopami undergroundu.Texty písní vychází přímo ze života, jsou o vztazích, o lidských problémech, o společnosti. Jistě se mohou do Staré Pekárny za čas zase vrátit.

SP

41. večer Fresh Meat

Poslední předprázdninový večer Fresh Meat proběhnul 17. června 2019 s kapelami Stopové prvky asfaltu a Proplet.

První hráli Stopové prvky asfaltu. Bicí, baskytara (+vedlejší zpěv), el.kytara, hlavní zpěv + občas housle. Vtipná energická hudba se slovenskými texty. Dalo by se v jejich muzice určitě nalézt vlivy rocku s prvky funky, disca, blues.... Všichni hráli na své nástroje perfektně a dohromady to dobře fungovalo. Působili, že na podiu jsou jako doma. Vše umocňovali zábavné pohybové kreace zpěváka. Příjemné, jistě se časem v Pekárně zase obejví, budou-li chtít.

Druzí hráli brněnští Proplet. Pro přítomné asi velké překvapení. V kapele mají bicí, kytaristku a kytaristu, kteří oba zpívají a baskytaristu. Hráli něco jako progressive rock až skoro metal. Celou dobu velmi nápaditá složitá hudba, místy opravdu hodně tvrdá, ale i v těch místech velmi chytrá. Byl to jejich teprve první či druhý koncert. Musí získat víc zkušeností, jak tu hudbu zahrát i v menších prostorách jako je Pekárna. Třeba si víc hrát s dynamikou skladeb a nehrát celou dobu naplno, využít kontrastů... Chvílemi by to chtělo možná zapracovat víc na zpěvech a srozumitelnosti textu, což souvisí i s tou dynamikou. Umět ustoupit v hudbě tomu v daný moment důležitému, aby to bylo pro posluchače více srozumitelné. Na druhou stranu klobouk dolů, jen naučit se a pamatovat si ty skladby, co hráli, muselo dát hodně práce a ještě do těch složitých rytmů a kytarových partů zpívat! Pan zvukař byl nadšen a doufá, že kapela u toho vydrží a posunou to pomalu do dokonalosti, protože takových kapel není mnoho. Tak Pekárna se těší, až se kapela zase ozve, že si chce udělat již regulérní koncert...

SP

40. večer Fresh Meat

Jubilejní - tedy 40. večer obstarala jen dvojice Them Switcheroos. Nástroje -  bicí a kytary si střídali, oba zpívali anglicky. Zařadit by se vystoupení asi dalo jako zvláštní alternativa/psychedelie/noise. Zřejmě každý by podávané hudbě nerozuměl, ale hrstka přítomných vypadala celkem spokojeně.

                                                            

SP

39. večer Fresh Meat

Další večer dosud Pekárně začínajících kapel 3. června 2019 byl již osmatřicátý. Nejdříve se představila opravdu zcela začínající česko-slovenská kapela Rabbit Riot s nejpsíše punkovým repertoárem. Klasické trio kytara, basa, bicí má velmi dobrý tah na branku díky zejména velmi energicky hrajícímu kytaristovi a zpěvákovi. Zdá se, že je to přirozený frontman, což vřele ocenilo publikum. Jeho nadšený projev vyvážil malinká intonační zaváhání ve zpěvu, která jistě časem vychytá. Na kapele je vidět, že má chuť hrát a určitě se ještě vyhrát musí, o čemž nás jistě v budoucnu přesvědčí.

                                                    

Jako druhá se na pódium postavila brněnská kapela Die Butterfly, předvedla velmi dobrý výkon ve stylu možná steam punk, dobře zahrané a zazpívané, svižné písně ve složení bicí, el. klavír, el. kytara, saxofon a zpěvačka doplňovaná občas druhými hlasy, působily již jako kapela zkušenější. Určitě jí budou dveře Pekárny v budoucnu otevřené.

SP

38. večer Fresh Meat

Další večer Fresh Meat proběhl 6. května 2019 a opět jen s jednou kapelou. Brněnská parta Permanent risk zanechala velmi dobrý dojem. Kapela po hudební stránce působila na začínající kapelu velmi dobře. Vyzdvihnout by si zasloužil bubeník a sólový kytarista. Sólový zpěv by potřeboval trošku více pracovat s dynamikou. Po čase se může kapela určitě přihlásit k již standardnímu koncertu v Pekárně.

SP

37. večer Fresh Meat

8, dubna 2019 se ve Staré Pekárně objevily dvě další, dosud pro Pekárnu utajované brněnské kapely. Nejdříve to byla parta Grey M, která o sobě prozrazuje, že hrají vlastní tvorbu ve stylech pop-rock, indie-rock, progressive rock. Hutný indie zvuk se prolíná žánrově bohatou inspirací, od melodického folk rocku až po tvrdé kovově zabarvené kytarové riffy.

Jako druhá pak zahrála kapela Obsolete, která svůj repertoár řadí do kategorie grunge-rock. Přímočarý grunge rock, který  netají punkové kořeny. šlapající muzika, která se neschovává za bohaté kudrlinky, ale přímo říká, co má na srdci, to byla kapela Obselete. Mladá kapela, o které, jak doufáme, ještě v budoucnu uslyšíme.

SP

36. večer Fresh Meat

V poslední době se znuvu začíná projekt Fres Meat oživovat, 11. února proběhl již 36. večer, temtokráte s jedinou kapelou. Na pódium se postavilo trio mladých muzikantů Rabbit Riot. Tato tříčlenná československá rocková kapela z Brna si přivedla početné publikum a nutno říci, že pokud je pravdou, že to byl jejich snad dokonce první veřejný koncert, pak zanechali více než dobrý dojem. Tak jen tak dál, jsou z Brna, třeba se ve Staré Pekárně zabydlí... Do prázdnin se uskuteční ještě 4 další večery, takže se můžeme těšit na další zajímavé mladé muzikanty.

T

                                    

 

35. večer Fresh Meat

I když již není v poslední době takový zájem projekt Fresh Meat, dá se říci, že stále má smysl objevovat nové tvůrčí tváře, že stále je kolem nás spousta zajímyvých začínajících i již porkočilejších muzikantů. 14. května 2018 tak proběhl 35. večer Fresh Meat.

Jako první hrála Tereza Marečková s kapelou. Tři mladé slečny hrající směs popových coverů  a vlastních skladeb na kytary, ukulele, violoncello a k tomu jeden zpěv. Na to, jak to byly mladé dívky hráli moc pěkně! Tak jen tak dál, děvčata!

 

Druzá byla na řadě kapela Lu a Džigolos alternative. Velmi osobitá kapela hrající ve složení bicí, drum pad, basová kytara, elektrická kytara a zpívající houslistka. Působili jako zdatní hudebníci, pěkně vyhraná kapela hrající zajímavou alternativní hudbu s českými texty a se zajímavými aranžemi. Zpěvačka i hodně dobře hrála na housle podpořené efekty, které do hudby dobře zapadly.

Na konec hrála brněnská kapela 000. A další alternativní kapela s moc dobře (česky) zpívající, zpěvačce to v její roli hezky slušelo, kapela nástrojovém složení bicí, baskytara, elektrická kytara. Taky hráli skvěle a zajímavou, trochu tvrdší hudbu s nezvykle vyrytmizovanou.

Celkově to byl jeden z nejpovedenějších Fresh Meatů, kdy zaujaly všechny 3 kapely a lidi se dobře bavily. Tak třeba za čas znovu ve Staré Pekárně!

SP

34. večer Fresh Meat

S novým rokem se v Pekárně uskutečnil 15. ledna 2018 již 34. večer projektu Fresh Meat.

První hráli The Sculptures z Prostějova hrající garage rock. Dva kytaristi, z toho jeden zpívající, občas doprovod zpívajicí baskytarista a bubeník. Nadchnout mnohé mohli hned první pomalou jako intro působící pomalejší moderně znějíci skladbou. Ale potom hráli hodně často rychlé věci které zase mohly připadat někomu všechny stejné až na nějaký ten zajímavý efekt v kytarách. Dá se říci, že všechny skladby v pomalejším tempu měly rozhodně potenciál. Občas to působilo trochu jako kdyby hrály dvě kapely v jedné. Prostě mladá kapela, která má ve své hudbě zajímavé prvky, které když více proaranžují a vyhrají se, tak to jednou může být super.

 

Druzí se pak představili brněnští Rocket Bunny ve složení zpívající kytarista, baskytarista a bubeník hrající punk rock.

Hráli v jejich žánru fakt dobře. Hudba která moc ničím nepřekvapí, ale fanoušky potěší. Vše v rychlejším skočném punkovém rytmu, kultivovaně a čitelně zahrané. 

Takže příjemný večer s fajn mladýma kapelama.

SP

33. večer Fresh Meat

Již se ne tak často objevují v našem programu koncerty projektu Fresh Meat, stále ale pokračujeme v hledání zajímavých kapel, které pak představujemepekárenskému publiku. A takto proběhl 18.9.2017 33. večer...

 

 

 

 

 

 

 

 První hrála kapela Goofy cow, punkrock z Olomouce. Mladá tříčlenná kapela - kytara/zpěv, baskytara/zpěv, bicí + přednahrané samply a hráli moc dobře. Možná trochu evokovali Foo Fighters a kapely v tomto stylu, ale písničky jim fungují. Snad by ale neškodilo být ještě trochu víc odvážnější v tvorbě a být tak víc originálnější. Samply dotvářely hudbu dobře, ale hrát to živě by bylo asi živější :).

Pak hráli Pan Sysel a další, což je parta žánrem alternative rock z Mnichova Hradiště. Jejich promo postavičky mohou připomenout slavné Gorillaz. Čtyřčlenná kapela - zpěv/djembe, kytara/zpěv, bezpražcová baskytara, bicí, docela originální seskupení. Hudebně byli dobří, obsahově to nemuselo oslovit všechny. Možná až moc alternativní texty, spíš humorné, ale lidem se to líbilo, což je důležíté.

SP

32. večer Fresh Meat

V pondělí 10.4.2017 proběhl koncert dvou dalších kapel.

Kapela Ve Vlastní Šťávě se představila jako první, určitě je chybou, že kapela moc nekomunikuje s publikem. Jejich tvorba je opravdu "garage". Na "zablbnutí" na punkovém festivalu ok, k poslechu v hudebním klubu je to poněkud horší. V malém klubu je třeba pracovat s hlasitostí na podiu, především pak bicích. Logicky se pak objevují potíže se srozumitelností vokálů. Pokud by na sobě kapela v tomto smyslu zapracovala, zlepší se o 100%.

Mayham & Eggs vystoupili jako druzí a bylo to asi o něčem jiném. Zajímavé aranže a velmi dobře probíhal dialog kapela-publikum. Muzika se dobře poslouchala, zjevně na jejich koncerty chodí parta skalních fanoušků. Pozitivně lze hodnotit jak jejich schopnost udržet si na podiu relativně nízkou hlasitost, tak očividnou hudební sehranost. Zajímavým a vtipným prvkem večera byl i hostující hráč na foukací harmoniku. Jediný problém je jednak nástrojové vybavení, kde zjevně zvítězila nejekonomičtější varianta, např. lacinný piezosnímač v akustické kytaře, poněkud energičtější by mohla být zpěvačka. Jistě se časem mohou v Pekárně objevit znovu na svém již regulérním koncertě.

SP

31. večer Fresh Meat

Již 31. večer Fresh Meat proběhl 6. března 2017. Občas něco nevyjde a tak tomu bylo i tentokrát. Jedna kapela odpadla z vážných důvodů a tak celý večer hrála jen jedna kapela G.O.C.  Hráli ve složení bicí, baskytara, dvě elektrické kytary a zpěv. Žánrově spíš takový hardrock až punk. Hráli dobře, ale písničky mohly někomu občas připadat hodně podobné. Všechno znělo tak nějak stejně, ale zase to mělo drive a přítomným fanouškům kapely se to líbilo, takže v pohodě koncert. Kapela v pohodě, lidi v pohodě - proběhl další příjemný večer ve Staré Pekárně. Bude jistě zajímavé, až se kapela třeba po čase opět vrátí do Pekárny, zda bude znát nějaký pokrok ve smyslu vlastní tvorby.

SP

                                                                          

30. večer Fresh Meat

Kulatý večer Fresh Meat proběhl 16. ledna 2017. Ano, již 30. koncert. Do projektu se od počátku přihlásilo téměř 200 kapel, asi 70 se jich pak ve Staré Pekárně opravdu představilo.

Jako první zahráli Misted Mind z Prostějova. Ve složení: bicí, baskytara, elektrická kytara, samply z počítače a dívčí zpěv s anglickými texty. Asi by se dala kapela žánrově zařadit do Gothic rocku, i když možná texty zavelí jinam. Na texty většinou na poprvé nebývá čas. Jen hudbou a atmosférou to občas gothicky dýchlo. Profesionální výkon, kterému nebylo takřka co vytknout a lidem se to líbilo. Co by se možná dalo kapele doporučit by bylo trošku víc rozvíjet hudební nápady a víc si hrát se zvukem. Někdy by totiž mohly písně začít někomu malinko splývat.

Poslední rada ovšem neplatí pro kapelu, která hrála druhá -  brněnští Zabásnění. Žánrově asi kapela nejvíce připomněla muzikanty jako Plastic People, DG307, Tomáše Vtípila, Čvachtavý lachtan apod. Prostě underground. Bylo to tak pestré, až možná moc a to je asi trochu škoda. Ale byl to jejich první koncert a dá si říct, že je to jedna z nejoriginálnějších kapel, co ve Fresh Meatu hrála. Hráli ve složení chlapský zpěv/recitace, el.kytara, pozoun, klarinet, bicí. České texty, zhudebněné básně našich velikánů...fajn večer

29. večer Fresh Meat

A máme za sebou další, již 29. večer Fresh Meat, ten další, takový malý jubilejní bude až po Novém roce 16. ledna. V poslední době byla poněkud slabší úroda zajímavých kapel.

Kapela TMA večer zahájila. Hráli ve složení bicí, baskytara, el. kytara/zpěv. A byla to přímočará, energická, tvrdá rocková hudba s českými texty. Nato, jak tvrdou hudbu hráli, bylo překvapením, jak ve Staré Pekárně tato parta zněla. Sice nahlas, ale ne nadmíru a byla hezky čitelná. Hráli dobře, přesvědčivě. Možná se někomu jejich hudba začala po pár písničkách trochu slévat dohromady, protože některé písně zněly podobně, ale to neubralo na energii, která z nich šla. Určitě mají dveře pro již svůj regulérní koncert ve Staré Pekárně otevřeny.

Kapela Hmyzz se objevila na pódiu jako druhá a svou tvorbou určitě zaujala. Působí jako takový psychedelic rock v moderním kabátu díky mnoha vlivům z jiných hudebních žánrů. Hrají ve složení bicí, baskytara, dvě elektrické kytary, jedna z nich se občas střídá či kombinuje s klávesami. Kytaristé zároveň zpívají v češtině. Nebojí se na zpěv používat i různé efekty. Hudba je celkově velice nápaditá a propracovaná. Snad jen je jejich repertoár trochu nevyvážený, některé písně působily výrazně lépe než jiné (hlavně ty kompozičně složitější byly bezvadné). Všichni na své nástroje hrají skvěle, je vidět a slyšet, že na sobě pracují a to jak a v souhře, zvuku i celkovém dojmu z koncertu. Jistě je zase rádi v Pekárně uvidíme.

SP

28. večer Fresh Meat

23. května 2016 proběhl 28. večer Fresh Meat a tentokráte se koncert konal s jen jednou kapelou:

The Weathermakers. A takové o ní přicházely informace: Brněnská kapela, čerpající hudebně
z tvrdého delta blues... The weathermakers - to je garážový blues, tvrdý jak hřebík do
rakve, podomácku dělaný nástroje a zaručeně pravdivý historky z brněnských ulic.
Pokud se vám zdá, že jsou vaše životy moc dobrý, nebo že jste na tom nejhůř z celýho
světa, přijďte si poslechnout tyhle čtyři šupáky, ukážou vám, zač je toho Nebe!
Největší úspěch - finále prestižní soutěže bluesových kapel BluesAperitiv.

Závěr:
Čtyřčlenná kapela hrající svérázné blues. Na první pohled určitě zaujmou stará lampová rádia, která používají jako pódiovou aparaturu pro kytaru a foukací harmoniku a dále také cigarbox a elektrické koště, které frontman běhěm koncertu mění za elektrickou kytaru. Koncert měl velmi příjemou atmosféru, fajn muzika byla prokládána skvělými hláškami a historkami a tak kdo jen trochu chtěl, určitě se celý večer moc příjemně bavil.
Takže zase někdy v Pekárně!

SP

27. večer Fresh Meat

Již více jako 100 kapel se přihlásilo do tohoto projektu a jsme přesvědčeni, že jsme ještě zdaleka nevyčerpali zásobárnu nových tvůrců a talentů. 27. koncert proběhl 18. ledna 2016.
Jako první hrála skupina 99g - spíš pop-rock, možná ovlivněný kapelami Divoký Bill, slyšet by se při troše snahy dalo slyšet i velké hudební vzory jako například Guns n Roses... Celkově sehraná parta, pěkně jim to hrálo, hlavní výrazný zpěvák byl zároveň i bubeník. Imponovaly dobře sezpívané chvílemi až 4 zpěvy současně. České texty, moc dobrý saxofonista, který občas hrál na klávesy a housle. Příjemné aranže. Živé, dobře zahrané,  rozhodně nenudili, možná by to chtělo odpoutat se od hudební scény a zkusit si jít výslovně svou cestou tvorby.

Jako druhá kapela pak hrála skupina Filip Vítů Trio - blues-pop, možná blues-rock. Tříčlenná kapela - baskytara, bicí, a výrazná kytara a současně zpěv. Výborní instrumentalisté ovládali své nástroje opravdu skvěle a energicky. Zpěv super, možná by po hodině hraní mohl někdo trochu vytknout určitou podobnost skladeb, nedá se to ale při jednom poslechu brát příliš vážně.
Celkově moc povedený večer, všichni zahráli profesionálně a určitě se mohou časem přihlásit obě kapely pro své samostatné regulerní koncerty.

SP

26. večer Fresh Meat

Již sto kapel se zapojilo do projektu Fresh Meat, doufáme, že jsme ještě nevyčerpali spoustu další zajímavých kapel. A takhle to proběhlo 5. října 2015...

První kapela hrála TRY!(o). Jednoznačně objev. Tříčlenná, věkem členů mladá kapela, hrající energické, melodické a dobře napsané a zranžované písničky v moderním rockovém kabátě, kde kytara střídá nejen polohy zkreslené a čisté s delayem. Šikovná baskytaristka, jejíž basakytara střídá jemnější technické pasáže s tvrdšími fuzz groovy. Bubeník hrál dobře, ale občas by možná mohl hrát složitější party, víc experimentovat. Zpěv také přesvědčivý. Kapela je moc skromná, a zanechala velmi dobrý poslechový dojem - až je to škoda, trochu víc odvázané  komunikace s diváky by prospěla nejen v uvádění ale i v rámci hraní. Koncert byl skvělý. Tak se budeme těšit na další koncert!
 
Druhá kapela Radio Luxembourg trošku pokulhávala dojmem za první. Její hudba se jevila trochu nesrozumitelná. Zpěvačka skoro nezpívala, spíš připomínala doprovodný zpěv. Celkově kapela působila také na podiu zbytečně vyplašeně. Kytarista byl herně v pohodě a při nabytí více zkušeností kapela určitě potenciál má... 
SP
 

25. večer Fresh Meat

Šamanovo zboží - další koncert projektu a byl to nakonec koncert jen jedné kapely a trošku ochuzený večer. Bohužel kapela Café Industrial se zasekla s autem kousek před Brnem a nemohla proto dorazit až do Pekárny... Po domluvě s kapelou Šamanovo zboží jsme se rozhodli dát jim prostor pro klasický koncert na dva sety, což se ukázalo jako velké plus. Šlo o čtyřčlennou rockovou kapelu, mísící občas prvky alternativy, progressivní hudby i jazzu. Sehraná kapela s výrazným zpěvem a melodickými pasážemi získala sympatie návštěvníků. Zpěv si střídali kytaristé, takže došlo místy na příjemnou barevnost hlasů. Asi není důvod, aby se v Pekárně za čas zase neobjevila...

SP

24. večer Fresh Meat

První májové pondělí 2015 bylo opět ve znamení Fresh Meat. Byl to už dvacátýčtvrtý koncert a tentokráte opět ve třech kapelách.

Jako první se představila brněnská kapela Treehouse Conspiracy se svou příjemnou a klidnou akustickou indie muzikou. Znalcům tohoto žánru mohla kapela připomínat kapelu Muse. Naopak někdy jejich hudba mohla vyvolat pocit určité podobnosti a vzájemného splynutí, což nemusí být bráno vždy jako mínus. Texty byly nejen v angličtině, ale i české, a to je rozhodně plus.

Jako druzí se před publikum postavila rovněž brněnská kapela Touchwood. Dvě ženy, saxofonistka a zpěvačka vévodily v muzice s prvky funky, rocku a blues. Pohodové rockové a česky zpívané písničky (s přesahem do dalších žánrů) byly zahrané přesvědčivě a s nadhledem. Kromě výborných zpěvů dominoval i saxofon.

A na závěr opět z Brna kapela Marek Braun. Klasický boy band a poprock, který si mezi posluchačkami určitě najde své místo. Hudbu hoši opravdu prožívají, což je dobře. Je ale pořád co dopilovat. Kromě dotažení zpěvu by hlavně bubeník měl citlivěji pracovat s malým prostorem klubu, aby pak nebylo všechno díky jemu moc přepálené.

Jinak celkově příjemný večer, doufáme, že i pro kapely a pokud budou mít zájem, mohou se časem, třeba už v létě, ozvat se samostatným koncertem v Pekárně.

SP

23. večer Fresh Meat

      Další koncert v rámci projektu Fresh Meat, projektu, který má za cíl obejvovat dosud neznámé a přitom talentované tvůrčí kapely a osobnosti v nich, proběhl 20. dubna 2015.
     Tentokráte se jako záskok vrátila kapela Jezerel. Místy drsný, ale inteligentní hard a punk, což bylo na malý prostor Pekárny poněkud až hodně nahlas, ale jinak jejich fanouškům to zřejmě moc nevadilo. Pohodová kapela, velmi dobře sehraná s výrazným zpěvem, co k tomu dodat? Přijeďte zas!

 

Pak se na pódiu objevila brněnská kapela Kupodivu. Předvedla příjemný folk. Frontmenka a zpěvačka kapely byla občas doprovázena i zpěvěm saxofonisty. Česky zpívané písně, folkový nádech, klidná hudba a k tomu velká podpora publika. Mohutný potlesk byl jistě přijemnou odměnou oboum kapelám. Určitě se za čas mohou opět v Pekárně hlásit o již regulerní koncert.                                                                                                SP

22. večer Fresh Meat

A byl tu další večer, jehož cílem bylo vyhledat a dát šanci mladým umělcům předvést svou tvorbu v sice maličkém klubu, který ale už ledacos pamatuje. 9. března 2015 to byly dvě kapely a vypadalo to asi takto:

Jako první vystoupila pardubická kapela Most Wonky - za mikrofonem mladší bácha Zdeňka Bíny z -123 minut anějaká podobnost ve vokálním projevu be se dala určitě vypozorovat. České texty se příjemně mísily s kytarovými sóly, jistá rytmika, super sehranost a dynamika, prostě hotová kapela, moc příjemný koncert. Jen tak dál, určitě se časem mohou ozvat na dohodnutí již regulérního koncertu.

 

Pak se na pódiu objevila brněnská rocková parta Fancy Fox - dvojgenerační kapela, tedy mladá krev kolem zkušeného rockera hrajícího na sólovou kytaru, správně drzý projev zpěvačky, bicí a basa šlapaly velmi slušně, jedinou výtku lze směřovat k bubeníkovi, který si přes metronom ve sluchátkách neporadil s velikostí prostoru a dost kapelu válcoval hlasitostí. Celkově vystoupení bavilo, opět není ani u této kapely důvod, aby se ve Staré Pekárně neobjevila znovu. 
                                                                      SP - Sam

21. večer Fresh Meat

První letošní večer v rámci projektu Fresh Meat proběhl 16. února opět  za vydatného zájmu zejména mladší generace. Večer zahájila havířovská kapela Ajdontker. Nadějná kapela, pouze tříčlenná a přesto to stačí!  Zpěvák hrající na kytaru, dívka na baskytaru a k nim bubeník. Lze pochválit české texty písní, dobrý zpěv, který sice mohl občas někomu připomínat Davida Kollera, ale hlavně by se na něm pro dobro věci mohlo ještě malinko zapracovat a bude to super. Celkově byla kapela velmi dobře sehraná, střídmé aranže a živelnost projevu přitahovaly posluchače, které to evidentně bavilo. Pokud u hudby tato parta vydrží, mohla by zamířit vysoko...
 
 
Havířovskou kapelu vystřídala brněnská parta Jay Delver Band. Muzikanti zněli velmi dobře, žánrově to bylo úplně něco jiného než Adjonkter, proto je těžké tyto dvě kapely nějak navzájem srovnávat. Dvoje klávesy, kytara, basa, bicí a tři zpěvy. Kytary byly občas dvě - místo jedněch kláves, občas saxofon, čímž se stala produkce velmi pestrou. Příkladná ukázka, jak lze udělat k popu se blížící muziku zajímavým způsobem, rozhodně se obě kapely mohou za čas ve Staré Pekárně opět objevit - třeba i spolu a nebo na svých samostatných regulérních koncertech. Je to jen na nich.                   SP

20. večer Fresh Meat

A máme dvacítku koncertů s více jako padesáti kapelami za sebou, tentokráte to byla jen brněnská záležitost. Z drtivé většiny se ve dvou desítkách koncertů představily kapely, o kterých se v prostorách Staré Pekárny nikdy předtím nemluvilo. A tak doufáme, je to i hlavním cílem projektu Fresh Meat, že se alespoň o některých začne mluvit, mluvit více a nejen v Pekárně. Odhadem se téměř dvě desítky z padesáti kapel do Pekárny vrátily s již svým samostatným regulerním koncertem, některé i opakovaně. A tak čekáme na další talenty, kterým snad trochu tímto našim počínáním pomůžeme.

Jako první hráli Aeronaut - mladí muzikanti - hráli takový jednodušší, ale procítěný temný metal. Hráli dobře a ukázněně, nebylo to  přeřvané - střídaly se společné hutné riffy basy a kytary s umně zahranými kytarovými sóly a zpěvák zpíval dobře a přesvědčivě. Dobré pro příznivce metalu, měli výraznou a zdatnou baskytaru, zpěv byl výborný. Ačkoli se jednalo o metal, působilo to v tomto malém prostoru velmi příjemně.

Druhá kapela večera Cheer the chicks , kteří hrají spolu v této sestavě teprve od května, byli skvěle sehraní a hráli docela originální a těžko zařaditelnou rockovou hudbu - doporučujeme poslechnout na bandzone..
Parta ariabilnější v žánrech, místy možná trošku nejistý zpěv, střídali české a anglické texty, což působilo docela pestře. Zpěvák byl tak vysoký, že se při svém poskakování skoro umlátil o strop :).
 
Závěr: Obě kapely byly fajn, lidem se líbily a hlasitě je podporovali. Druhá měla výrazně více ženského publika :) a to je asi stručně vše.
Takže zkrátka povedený večer bez problémů. Po Novém roce s nimi rádi dojednáme termíny samostatných koncertů, klidně i společného, avšak již regulérního ...
 
SP

19. večer Fresh Meat

20. října jsme se přiblížili již na dostřel druhé desítky koncertů, které mají za cíl objevovat nové a neotřelé 
tváře naši populární hudby.  Byl to 19. večer projektu Fresh Meat, tentokrát jen s brněnskými kapelami.

Jako první se představila kapela Feel The Void. Příjemná art-rocková formace stojící na velmi slušné rytmice a zpěvu  charismatického zpěváka, který občas vzal do ruky i druhou elektrickou kytaru, často doplňovaný druhým hlasem basáka, který uměl svým chraplákem kapelu pořádně přitvrdit v pasážích, kde to bylo potřeba. Sympatický projev kapely, komunikace s publikem byla nenásilná, příjemná a velmi funkční. Určitě se mohou ve Staré Pekárně zase objevit již v řádném koncertu.

 

Brünnfield vystoupili jak druzí a svým nástrojovým obsazením, zvukem i stylem připomínala kapelu Divoký Bill, tedy alespoň to bylo to první, co  mohlo při jejich vystoupení člověka napadnout.  Posluchači na tuhle partu hrajicí nepříliš náročný punk-rock (a vzhledem k akustické kytaře, harmonice a dokonce v jedné skladbě i houslím, tak možná až folk-rock) reagovali velmi vstřícně a nějaké ty chybky nebo ne úplně profesionální sehranost kapely byly hravě odpuštěny. Rovněž i tato kapela se může v Pekárně hlásit o svůj regulérní koncert, budou-li sami chtít. Byl to velmi příjemný večer i pro Starou Pekárnu ...
SP

18. večer Fresh Meat

Již 18. večer projektu Fresh Meat proběhl ve Staré, již patnáctileté, Pekárně 22. září 2014. Nejprve se na pódiu objevila Hana Fatamorgana. Samotná dívka a na to, že hrála jen sama s looperem, tak udělala na podiu hodně muziky. Ne všechno se asi mohlo líbit všem, protože celkově poměrně jednoduchá hudba byla prošpikovávána různými zvuky (theremin, cinkátka, efekty na zpěvu - podladění a pod.) a někdy pak působila již dost vyumělkovaná právě díky opakovanému vrstvení looperem. Jinými slovy, byť technicky dobře zvládnuté a zazpívané nemusel každý vydržet poslouchat celých 45 minut. Možná by to chtělo více emocí, což se možná looperům těžko vysvětluje :), možná občas techniku malinko odstrčit a zkusit to bez ní ... V každém případě šlo o experimentální muziku běžnému posluchači zřejmě hůře stravitelnou.

 

Po přestávce se představilo trio Soundno. Bylo to živelné těleso, procítěné, občas vtipné texty, dobře vyzněl společný zpěv všech tří hlasů. Samotný sytý hlas zpěvačky by určitě nemusel zůstat někde na samotě, měl by mít něco předsebou, protože rozhodně je to hlavní faktor kapely. Akordeon se pěkně doplňoval s kytarou. Celkově prostě příjemná muzika.                                                                                                        SP

17. večer Fresh Meat

A jsou tu prázdniny, takže bude malinká pauza v koncertech Fresh Meat. Tentokrát, 23. června, se představily dvě kapely.

Jako první to byla třebíčská kapela Undersphere s výborným kytaristou, s atmosferickou temnou hudbou, tvrdou, dobře zahranou a dobře zazpívanou. Není žádným překvapením, že se v našem cyklu představování neznámých kapel často objevují velmi zdatní muzikanti.

Pak se na pódiu usadila brněnská kapela Herd Instinct - mladá kapela, která zahrála dobře znějící rock s velkým nasazením. Energicky, svižně, opět s výborným kytarovým zvukem. Zpěvák překvapil zajímavým hlasovým projevem, asi ještě trošku nevyzrálý, neusazený. Jako domácí měli samozřejmě výrazně větší podporu od svých fanoušků.

Je to již skoro fráze, ale určitě si obě kapely mohou po čase minipódium Staré Pekárny opět vyzkoušet.                          SP

16. večer Fresh Meat

A je to. V pondělí 2. června 2014 proběhl ve Staré Pekárně již 16. večer s cílem objevovat. Objevovat a dávat tak šanci dostat se na oči širší veřejnosti mladým, začínajícím, osobitým a talentovaným muzikantům. Jestli bylo možné za těch 20 měsíců probíhající projekt někdy zpochybnit, zabývat se otázkou, zda má toto naše počínání smysl či ne, pak je po včerejšku zcela jasno. Smysl to má, alespoň ze strany Staré Pekárny není pochyb. Obě brněnské (první vlastně československá) kapely předvedly velmi dobré výkony nejen instrumentální, ale i v aranžích jednotlivých skladeb, což jistě slušně naplněná Pekárna s vděkem přijala.

Jako první se představila parta Santa Reparata v čele se zpěvačkou se sytým a silným hlasem, čímž kapelu staví rovnou do vyšší muzikantské třídy. I přes určitá drobná vokální zaváhání (především na začátku písně od Papriček) je jasné, že na tomto výrazném zpěvu kapela funguje, dá se říct skvěle doprovázena zejména kytaristou s neotřelými vyhrávkami, čímž se při škatulkování žánru snadno nachází slovo "alternativní". Snad jedinou menší vadou byl malinko hlasitější bubeník. Ale asi opravdu jen malinko :). Obecně je to v Pekárně s bubeníky problém. Stará Pekárna je vlastně tak trošku větší obývák a je třeba v ní hrát trošku jinak než třeba v Rondu. Spousta bubeníků to chápe a pak je výsledkem brilantní zvuk.  A tak není důvod, proč by to nemohla zvládnout ta druhá spousta.

Po krátké výměně se na pódiu objevila Madame Bernau a hned její první píseň v podání výborné zpěvačky naplnila Pekárnu trošku jinou atmosférou. Angličtinu prvé party vystřídala čeština a i když se kapela angličtině taky neubránila, rozhodně působila pro přítomné ... jak to říci, asi teplejším a pestřejším dojmem. Dynamika, aranž, nasazení, výborná kytara, o bubeníkovi platí ve větší míře to, co o prvním. Možná to ale bylo tím, že měl sluchátka. A kdo ví, zda v nich neposlouchal rádio Petrov nebo Krokodýl :) - to byl, prosím, vtip. Kapela opravdu hodně dobrá.
Nepokazit!

Shrnuto: není nejmenší důvod, aby si obě kapely koncert ve Staré Pekárně nezopakovaly, tentokrát už samostatně a podle standardních podmínek. Je někdo proti?

T

15. večer Fresh Meat

Patnáctý večer představování kapel je za námi, další trojice kapel, o kterých se alespoň ve Staré Pekárně až dosud nic nevědělo. Dnes již návštěvníci příjemného večera o nich ví, a protože se podařilo zorganizovat živé nahrávání koncertů, tak se zřejmě o nich dozví výrazně více lidí.

Začala to olomoucká parta Smell well. Dobře zvládnutá muzika založená na kytarách a výborném zpěvu.
Již ode dveří se teprve přicházející návštěvníci lehce chytali, evidentně tato kytarovka bavila. Určitě bychom ji po čase rádi zkontrolovali, kam se po muzikantské cestě dostali :).
 
Druhá skupina večera z Veselí na Moravě Moonside sice nepůsobila příliš vyhraně, zřejmě na tom měl svůj podíl příliš hlasitý a rázný bubeník, místy mohl být výraznější zpěv, což jakoby kompenzovaly výrazné kytary....  Na druhou stranu to byla nejmladší kapela večera ve svých tričkách a hudba v rámci jejich žánru působila skutečně velmi originálním dojmem. Určitě mají šanci posunout se hodně daleko.
 
 
Nejlepší provedením byla poslední hrající kapela Vlivem z Brna, která také sklízela největší potlesk fanoušků.
Hudebně i zvukově měli vše dobře zvládnuté. Svým způsobem je vždy dobře, když muzikanti zpívají česky. Tak tomu bylo i u Vlivem. Byly to takové písničky, co se dobře poslouchají, s hravými texty, bylo to příjemné. Určitě se vůbec nemusí ostýchat, aby si po čase domluvili již svůj regulérní koncert ve Staré Pekárně...
 
Zvukař: "....se všemi se dobře spolupracovalo, nebyly žádné problémy a celkově to byl pěkný večer a tři žánrově úplně odlišné kapely..."
 
SP

14. večer Fresh Meat

Je tu skoro jaro a byl tu již čtrnáctý večer Fresh Meat. Je to vyhledávací projekt a tak co jsme našli tentokrát?

Tak nejprve kapleu z Olomouce - Suk Volok. Byl to takový pohodový rock-pop, kapela vzorná, bez potíží, dobře zahrané, škrabošky na tvářích, ... někomu mohli připomínat stylově něco mezi Mňágou a Vypsanou fixou a jestli trošku hudebně vyzrají, budou určitě fajn.

Pak se objevili Slováci, ze Skalice - The Junkies. Na tuto kapelu přišla větší část publika, někteří z fanoušků měli trička. Stylem tvrdší rock s chraplákovým zpěvem. Dalo se to docela dobře poslouchat, i když občas používali poněkud až nepěkné zvuky kytar. Hráli mix svých a převzatých věcí, chvílemi možná trochu přeháněli výraz a asi určitě taky vyzrají ...

Končili domácí, tedy brňáci Tatlo Quartet. Zpěvák má charisma a šlapalo jim to dobře a lidi se evidentně bavili. Bubeník do toho sice trochu víc řezal, ale i tak se dá říci, že zahráli dobrý koncert.

Takže uvidíme, zda zrají, až se za čas v Pekárně opět objeví...

Příští koncert Fresh Meat bude 7. dubna s kapelami:

Vlivem z Brna, Moonside z Veselí nad Moravou a Smell Well z Olomouce

SP

13. večer Fresh Meat

Další pokračování projektu Fresh Meat proběhlo v poněkud klidnější atmosféře než bývá zvykem. Ať už to bylo chřipkovým obdobím nebo cestami za sněhem do hor, rozhodně chybělo více publika. I náš tým byl poznamenán zmíněnými vlivy.

Jako první se představilo alternativní folkové trio Svervou z Olomouce ve složení perkusistka, zpěvačka s akordeonem a basák. Svoji produkci předvedli s velkým nadšením. Hlas zpěvačky i basáka byl výborný a i jejich vystoupení bylo hudebně velmi pestré. Svůj projev oživili častým střídáním nástrojů. Perkusistka jich vystřídala hned několik (bicí, flétna, melodika) a z basáka se občas stal kytarista. Bylo to fajn a sympatické.

Pak se na pódiu objevil kluk s akustickou kytarou, samotář - Woe Betite The Boy, původem ze Skotska, ale nyní se usadil v Ostravě. Překvapil výborně zazpívanou a zahranou vlastní
tvorbou a také zábavnou komunikací s publikem v česko-anglickém jazyce. Někdo by jeho tvorbu nazval akustickým grungem, někdo "dvojčetem" Jamese Harriese. V každém případě zanechal velmi dobrý dojem.

Poslední vystoupení připadlo tradičně na domácí, tedy brněnskou, kapelu. Punkrockový Kushumbend byl plný mladých muzikantů a jejich žánrová šíře sahala až do bluesových vod. Ve zkratce prostě rock/blues/indie kapela. Hráli bohužel bez zpěváka. Kytarista zazpíval asi 3 písně a zbytek byl instrumentální, takže to znělo spíš jako jam session než regulérní koncert. Kluci hráli většinou všichni a naplno, možná chyběla větší dynamika a i aranže mohly být promyšlenější. Instrumentálně  byli ale fajn, hlavně rytmika to držela spolehlivě pohromadě. Zpestřením byl saxofonista. Hlavní devizou bylo celkové zapálení do muzicírování a jako mladá kapela by Kushumbend mohl časem vyzrát ve slušnou partu.

Další koncerty nás čekají 3. března a představí se blues-rocková parta Quartet z Brna, alternativní Suk Volok ze Zlína a The Junkies ze Skalice se svým pojetím alternativního rocku.

SP

12. večer Fresh Meat

A je tu další rok, kdy se snažíme představovat nejrůznější kapely a jednotlivce, nejrůznější žánry ze všech koutů vlasti. Včerejší koncert, 13. ledna 2014, vypadal, že se ze všech koutů (dokonce i z Velké Británie - to tu byl doslova zájezd děvčat) sjeli i všichni příznivci vystupujících. Pekárna praskala ve švech a bylo tu dobře.

Jako první na pódium vystoupila mladá dívenka, Petra Göbelová. Svými vtipnými texty podloženými jednoduchou kytarou si získala dostačující část publika, i když jiná část publika evidentně přišla s jiným cílem obdivu. Asi by se dalo říci, že ještě musí Petra trošku vyzrát, aby udržela pozornost celého klubu, ale každý začátek je složitý....

Pak přišla doslova bomba, skvělá slovenská kapela Carpet Cabinet ze Skalice. Našlápnutá parta nekompromisně hrnula do všech stran Pekárny jadrnou muziku s chutí, radostí a výbornou instrumentální vyspělostí. Radost slyšet, radost vidět. A když se k nim na pár písniček přidala fantastická zpěvačka Sisa Fehérová jako nečekaný host, bylo vymalováno. Muzika jako hrom v nádherné atmosféře, co dodat? Kapela se jednoznačně může hlásit o samostatný koncert, jestli se i ona ve Staré Pekárně cítila dobře. Opravdu výborné!

Závěr do plných obrátek rozběhlého večera připadl třebíčské partě Jezerel. Crossover jak má být. Již jejich klip Mary Jane sliboval, že bychom nemuseli vyjít naprázdno. A taky jo. Tvrdý rock, chraplavý zpěv, občas trochu hrubší texty, asi na nějakou páteční divočinu doslova super kapela. Rozhodně se nikdo nenudil, naopak tekla dobrá zábava. Tak zase někdy na pořádném hudebním mejdanu!
 
 
Projekt Fresh Meat pokračuje 3. února, tentokrát se představí Wo Betide The Boy - alternativní rock z Ostravy, pak pro změnu i alternativní folk v podání folk-art tria Svervou z Olomouce a večer by měla uzavřít brněnská parta Kushumbend se svým punk-blues. Tak 3. února zase všichni včetně divize z Velké Britanie tady!
                                                                                                      T

11. večer Fresh Meat

18. listopadu proběhnul již jedenáctý večer Fresh Meat. Snad i proto, že letos to byl poslední koncert tohoto ročníku,  byla Pekárna takřka k prasknutí. Snad se zájem návštěvníků s Novým rokem nevytratí :).

 

Jako první se představila valtická kapela 7D se šarmantní zpěvačkou, která evidentně kapelu táhla. I tím měla valtická parta u publika velký úspěch se svým poměrně vyzrálým a dobře zahraným rockem. Ale rozhodně velkou výhodou 7D byla zpěvačka Eliška, která skvěle komunikovala s publikem....

Pak se na pódiu objevila znojemská parta mladých hudebníků Psychocandy, která i přes poněkud nesmělejší projev rovněž publikum docela zaujala. Ale surové a velmi hlasitě hrané undergroundové indie působilo místy bohužel až velmi nevyzrále a nesehraně (především bubeník), což zbytečně kazilo dojem z jinak jistě dobrého úmyslu hrát muziku poctivě.
 

 

Asi nejvýraznější i opticky byla brněnská skvadra  Sparking Fuse, na kterou se živě pogovalo a tancovalo, zřejmě pro tento večer přišlo velmi tancechtivé publikum. Živelnost, velká podpora publika a vcelku dobře našláplý rock and roll, to byly hlavní klady této party, ikdyž i zde jsou určité reservy, zejména u bubeníka. Ale to se jistě podá. Tak jen tak dál! Na závěr  -  všechny tři svým způsobem sympatické kapely, a podle prvního koncertu u nás, snad i perspektivní. Po získání větší sehranosti, určitém vyzrání, by se mohly za čas opět u nás objevit - zejména 7D a Sparking Fuse -  a svou nastoupenou hudební cestu správným směrem potvrdit. Další pokračování představování dosud pro nás neznámých kapel s nadějným tvůrčím potenciálem bude pokračovat 13. ledna 2014.

SP

10. večer Fresh Meat

Tak jsme začali novou sezónu vyhledávání nových talentovaných tváří v hudebním světě, druhým rokem se snažíme nabídnout prostor Staré Pekárny a tím svým způsobem udělat pomyslnou cestičku do všech na nás napojených kulturních subjektů, které se o dění v Pekárně nějakým způsobem zajímají. Od Indies Scope a Rádio Proglas (naši hlavní partneři), přes kulturní servery až po velká média.

V pondělí 7. října se rozjel 2. ročník Fresh Meat, tentokráte na nás čekala mile zábavná kapela Fofrklacek z Opavy. Jinými slovy - živá veselá hudba, možná bychom ji mohli nazvat v dobrém slova smyslu spíš hospodským šramlem s písněmi prokládanými mluveným slovem a recitacemi. Hýřili vtipem, v jednodušším rytmu zjevně oslovili i fanoušky domácí, brněnské kapely, čemuž výrazně dopomohly dramatické výstupy a komunikace s publikem. Bude na nich, zda se budou chtít za čas do Staré Pekárny zase vrátit.

Pak měla přijít na řadu kapela Medicaid - rock punk České Budějovice. Máme na to trošku smůlu, pro nemoc nepřijeli. Tak třeba jindy.

A už je tu domácí formace, brněnská mladá kapelka Reservoar Dogz a brňáci nezklamali, nalákali si své publikum, které očividně nebylo na jejich koncertě poprvé - přidávalo se hned dvakrát. Klasický, pěkně zahraný hard rock, trošku by si zasloužil ještě dopilovat zpěvy. To, že byli muzikanti stylizovaní do poctivých mániček, přidalo celému vystoupení na dojmu. Stejně jako kapela opavská mají dveře našeho klubu otevřené. Třeba si jednou budou říkat: jó, to jsme tehdy začínali ve Staré Pekárně .....

                                                                                     

Příští koncert Fresh Meat bude 18. listopadu .......   SP
                                                                                                                                                

9. večer Fresh Meat

Tak jsme do prázdnin stihli 9. koncert našeho snažení v představování alespoň u nás málo známých mladých kapel.
Zase se jedna parta, parta ze Zlína Reggay, opravdu až na poslední chvíli omluvila. Pech. A tak to musely utáhnout zbývající dvě kapely. Ta první z Kojetína, IQ opice, předvedla dobrou muzikantskou dovednost, doslova přesytila svou muzikou prostor klubu. Texty se na první poslech jevily spíš jako slabší stránka tvorby, kapela si ale jistě i tak ve svém okolí vytvořila silný okruh fanoušků.

Pak se na pódium postavila brněnská kapela Pajoche. Obecenstvo výrazně ožilo, přes drobné zakolísání ve zpěvu se kapela jevila muzikantsky velmi zdatná s propracovanými, dynamickými a občas hutnými aranžemi. Kdyby se kapela do toho o trošku více opřela, jistě by se poměrně nízký pekárenský strop začal o sebe obávat:).

Pokračování Fresh Meat koncertů bude až po prázdninách, těšíme se na další zajímavé a originální kapely.

SP

8. večer Fresh Meat

A je za námi již osmý večer projektu Fresh Meat, který proběhl opět v příjemné atmosféře 6. května 2013 a to nejen díky slušné návštěvnosti koncertu, ale především i díky dobře odvedené muzikantské práci všech tří kapel. Začalo to brněnské trio Mlčeti dřevo - příjemná, místy klidná, místy energičtější hudba občas laděná do folku, občas funkující. Akustická kytara a akustická basová kytara spolu fungovaly jako zkušené těleso za podpory jistého metličkového perkusisty. Snad jen trošku by si občas vícehlas zasloužil lepší, řekněme jistější provedení.....

Pak přišla pro změnu na řadu opět brněnská kapela Metropolice :), která i díky širšímu obsazení (citlivé vyhrávky kláves a v pravou chvíli se prosazující saxofon) a možná i díky většímu zastoupení svých fanoušků roztančili Pekárnu a především zanechali velmi dobrý dojem šlapající kapely. Někdo myslí písně rockové, bigbítové, někdo funkové, ono se to asi dá těžko nějak škatulkově popsat, každý si to jistě zařadil sám. Dobré texty podpořené jistým zpěvákem s dobrým výrazem lídra kapely. I proto je široké publikum nechtělo pustit z pódia, rozhodně by si to mohli podobně i Mlčeti dřevo zkusit ve Staré Pekárně v samostatném koncertu.

Na závěr přišla parta - Kolektivní Halucinace - působila asi jako nejnašlapanější a nejvíce rocková kapela s trošku "zvláštními" texty" a podle děvčat z baru velmi slušně vychovaní :). V každém případě i tato, stejně jako obě předchozí kapely mají ve Staré Pekárně dveře otevřené pro své další koncerty.Stačí se zavčas ozvat. 

Nyní nás čeká ještě 9. koncert Fresh Meat 3. června s kapelami Pajoche (Brno), Reggay (Zlín) a IQ opice (Kojetín). A pak si dáme prázdniny a po nich nás bude čekat 10. koncertní večer Fresh Meat.

SP

7. večer Fresh Meat

15. dubna proběhl v naplněné Pekárně další koncert - představování dosud neznámých kapel. Tentokrát jsme sáhli po mimobrněnských kapelách a nebyla to volba vůbec špatná. Jako první se představil začínající dívčí punkový kvartet z Mikulova Wild Eggs s velkou energií a nasazením, které určitě kompenzovalo jistá klopýtnutí v zápalu boje. Sympatický dojem dokreslilo vynucení si přídavku roztančených přítomných fanoušků.

Po nich se přišli ukázat Come and Play - a přišli jako taková nejhotovější kapela večera, dobře zahrané melodícké věci a nejuhlazenější projev, spíš klidnější, pěkně jim to ladilo, byli zapálení, prostě tak jak to má být. Kapelu předcházel opravdu vydařený video klip Boom Boom Boom.

Večer uzavřela kapela Badyan z Nivnice - pro změnu velký nářez. Dunělo to Pekárnou jako u Verdunu, sem tam vylítlo sprosté slovo (tak to asi holt u těchto kapel má být), hudebně alternativní rock přes world music po punk, šlapající kapela vyzněla živelně s velkým nasazením a výbornými houslemi. Možná by se kapela mohla obejít bez hudebních připomínek na jiné kapely, ale to se jistě podá, není to zásadní problém.....

Další koncert nás před prázdninami čeká 3. června s kapelami Metroplice a Mlčeti dřevo z Brna a Kolektivní Halucinace z Kladna.

P+R

6. večer Fresh Meat

Již šestým večerem pokračoval Fresh Meat - projekt vyhledávající skryté talenty naši muzikantské, především mladé současnosti. Večer zahájila kapela sympatických mladíků s úsměvným názvem - Pejsci na grilu. Pro pekárenské špehy to bylo příjemné překvapení, rocková, dobře zahraná a zazpívaná muzika. Určitě se může ve Staré Pekárně zase objevit v rámci běžné dramaturgie, pokud se i jim u nás líbilo, třeba na podzim.... Asi by bylo dobré, aby si vyhlédli k sobě nějakou domácí kapelu, přece jen v našem teritoriu o Pejscích na grilu nikdo nic moc neví.

Jako druhý přišel na pódium osamocený mladík, Filip Kačer, nachystal si kobereček, na který instaloval svůj cizokrajný nástroj, australský domorodý nástroj didgeridoo (yedaki), pak si na kobereček usednul, sundal si boty a ponožky a dal se do díla. Na jeho zvláštní, alternativní muzicírování přišlo zřejmě speciálně i několik jeho fanoušků, což svědčí o tom, že hudba na nástroj protinožců má své místo i v naši současné kultuře. Pokud by se podařilo spojit s vhodným alternativním tělesem, jistě by se tajemný zvuk didgeridoo mohl nést Pekárnou znovu.

Jako poslední na závěr koncertu Fresh Meat vystoupila brněnská kapela Fried Ace. A nejen počtem návštěvníků, kteří během koncertu obklopili maličké pekárenské jeviště, vyvolala domorodá parta dojem nejvyhranější kapely. Určitě by se mohli o samostatný koncert ve Staré Pekárně v dohledné době přihlásit. Tím spíš, že jsou brněnská kapela a tak mají o proti mimobrněnským kapelám značnou výhodu vytvořit si dobrou atmosféru koncertu. Není žádnou tajností, že před svými "hujery" se hraje každému výrazně lépe než do poloprázdného prostoru. 

 

 

 

 

 

 

 

Další, již sedmý koncert je naplánován na 15. dubna. Přivítáme dívčí punkovou kapelu Wild Eggs z Mikulova, alternativní partu Badyan z Nivnice a popovou kytarovku z Opavy Come and Play, která mimo jiné nabízí na youtube velmi profesionální a zdařilý videoklip.
Jestli chcete, můžete sami posoudit zde: http://www.youtube.com/watch?v=_2VoKKNe1-8
Tak to je vše a budeme se těšit na další zajímavé muzikanty.                                                               T

5. večer Fresh Meat

A máme za sebou již 5. večer s Fresh Meat, díky docela vysoké úmrtnosti koncertů v poslední době se i pro tento  omluvila valtická kapel 7D, takže jsme museli zůstat jen u dvojkoncertu. Což až zase tak docela napěchované Pekárně příliš nevadilo.  První se představila pražská kapela Lucky Nero. Už při popovídání si u stolu před koncertem bylo zřejmé, že mají k muzicírování bezambiciózní přístup, že nechtějí nikoho omráčit, že chtějí muzikou dělat radost sobě a lidem kolem. I přes určité herní nepřesnosti a zbytečně silně hrané bicí v tak malém prostoru, bylo skutečně sympatické nasazení a chuť kapely hrát. Dokonce je tak svrběly prsty, že si vyžádali začít o 10 minut dříve :). Hráli na plno, a to je s menší nadsázkou někdy víc než mistrovské zvládání nástrojů v košatých aranžích nahoru a dolů. Díky Lucky Nero se kupodivu dalo přenést o 3-4 desetiletí zpět, aniž by si člověk kladl otázku proč. Prostě jim to tak hrálo.

Pak přišla na řadu brněnská parta Milestone, což nadšeně přivítala již hodně plná Pekárna jejich fanynek a fanoušků. Hned po prvních taktech se Pekárna rozhoupala v rytmu písní kapely, vlastních i převzatých, asi by kapela zanechala lepší dojem, kdyby jí lépe vyšly pěvecké party. Ale opět jako v kapele pražské je cenné nasazení a snaha bavit hudbou sebe i své okolí.                            

T

4. večer Fresh Meat

A máme za sebou další, již čtvrtý koncert Fresh Meat. Byl to další večer, kdy se představily, alespoň pro Starou Pekárnu, dosud zcela neznámé kapely, které měly bezesporu tah na branku a připravily návštěvníkům pestrou hudební nadílku. Po Wasabi z Ústí nad Orlicí a Below The Mark ze Studénky se představili brněnští Funkshmakers. Kapely měly tak opět šanci upozornit na sebe v dobrém tónu smyslu. První vlaštovkou, která vylétla z tohoto projektu, je nabídka kapele Munchies (z 1. večera Fresh Meat) dodat své výpravné cd do distribuce Indies a dostat se tak do prodejní sítě hudebních nosičů v ČR. Gratulujeme!  Kromě Indies sleduje projekt i rádio Proglas, které připravuje rozhovory s vybranými účastníky prokládané hudebními ukázkami z tvorby kapel s šancí dostat se do hudebního vysílání právě se svou ukázkou, informace o Fresh Meat lze zaslechnout na rádiu Beat, dočíst v Brněnském Deníku a nebo na webovkách Indies, Proglasu a Staré Pekárny. V připravované spolupráci s Bandzone se jistě najde místo pro tento fresh počin i tam.

 

 

Další akce nás čeká 18.2. s kapelami Lucky Nero, Milestone a 7D. Tak si nenechte další čerstvou pochutinu ujít.    T

3. večer Fresh Meat

Meybe - čtveřice, která dorazila z Frýdku-Místku, s sebou přivezla parádní melodický rock, který od jemných a "decentních" začátků písní gradoval k dobře zvládnutým finišům plným energie. Sympatie získal zpěvák a kytarista Fero, který se nebál zabrousit do vyšších tónin. Kluci jistě neměli před neznámým publikem lehkou úlohu, ale obstáli na výbornou.

A jak se hraní líbilo jim samým? Tady to je:   http://bandzone.cz/meybe?at=news
 

Dream in the Magma - jejich fanoušci naplnili klub velmi oddaně a po právu - na to, že jsou kluci jen tři, byli jako kapela znovuzrozeni teprve před rokem a ještě mají k dospěláctví kousek cesty, hraje jim to dohromady skvěle. Pustili se do koncertu s velkou vervou - odvážná kytarová sóla doplňovaly hutné přechody bicích. Zpěvák s táhlým "morrisonovským" projevem pak pozval na pódium hostujícího klavíristu, který jejich vystoupení na chvíli doplnil. Doufáme, že o kapele ještě uslyšíme a jejich nadšení přijdou předvést znovu.

A Mistake pro indispozici zpěváka nepřijeli .... M  3.12.2012

                                                                          

 

2. večer Fresh Meat

Druhý večer Fresh Meat proběhnul ve Staré Pekárně 29.října 2012. Stínem večera byla nečekaná neúčast jedné z pozvaných kapel Digital Chocolate - prostě nepřijeli, ale i tak si poněkud počtem menší publikum než při koncertě prvém přišlo na své. Nejdříve se představil slovenský písničkář Patrik Korínok sérií svých příjemných písní a pod názvem I Am Planet předvedl velmi jistý zpěv a hru na akustickou kytaru. Škoda, že snad kromě prvé skladby ho již dále nepodporoval jeho "partner" na pódiu - strojek na zvuky a efekty, který se zřejmě očarován současným módním trendem rozhodl stávkovat, což dával najevo hutným bučením. Patrik ho posléze ignoroval, dokončil svůj set a byl přítomnými odměněn bohatým a zaslouženým potleskem.
Ráno již na Bandzone profilu Patrika lze číst:.."včerejší společná akce v Pekárně byla super! "


Po krátké přestávce se na pódiu objevila olomoucká kapela Nerve. Sebejisté, většinou funkující trio rozhýbalo pekárenské posluchače, občas funky zastoupila klasická rocková aranž, což určitě má svůj smysl. Alespoň já časem vnímám funky jako výtečný uspávací prostředek (smajlík). Dravě hrané energické písně Nerve v češtině i angličtině navodily správnou atmosféru, což bylo znát na reakci publika. Zejména dobře působil skutečně velmi dobrý instrumentální výkon především kytaristy a basisty, kteří si umí i své nástroje a tím i party prohazovat. Zřejmě žongléři....

Další koncert je tedy za námi, ten příští Fresh Meat bude hned v pondělí 3. prosince 2012, více viz web Staré Pekárny.

T                                                                                                                                                 

1. večer Fresh Meat

První večer Fresh Meat ve Staré Pekárně 29.října 2012

              11 heaven (Brno)

sympatická brněnská kapela, kvarteto mladých lidiček a s nadšením hraný bigbítový popík, melodický, s příjemnými změnami rytmu a intenzity projevu, na nic si nehrající a každý, kdo by si chtěl zavzpomínat na při bigbítu 70. let protančené večery, pak to bylo možná ono.

 

 

Ta druhá (Boskovice-Letovice)

hrála jako druhá a bylo jich o dva více, více znamenalo sytější a pestřejší zvuk, za to se už muselo dávat více pozor, aby neunikla třeba skvěle hraná basa a dobře přihrávající dechové duo - saxík a klarinet - a k tomu do pouťového vyvolávače se stylizující zpěvák s megafonem a šoumen souboru. Byla to zábavná a sytá muzika, třeba od ska až po rokec.

Munchies (Jindřichův Hradec)

a ta třetí kapela - bylo jich zase o dva víc a oktet už byl sakra znát, šlapající
mašina mi připomenula - prosím v dobrém - Krásné nové stroje Standy Diviše.

Významným příspěvkem barvy zvuku kapely byly perkuse, doplňující tak výborného bubeníka a taky jednoruký trumpetista (jedna ruka v sádře), který takto vyniknul i opticky.

První koncert Fresh Meat ve Staré Pekárně se podle mne prostě vydařil díky všem 3 kapelám a hojnému publiku, rozhodně by se měly v Pekárně v příštím roce určitě zase objevit. Další koncert Fresh Meat projektu bude 28. listopadu a informace o něm již visí na našem webu.                        

Hned po koncertě  T