Fresh Meat pokračuje, posílejte své ukázky pro projekt na adresu klub@starapekarna.cz

Jazz jaro 2020

01)
st 15/1 – Martin Brunner Band (CZ)

modern jazz

160/220 Kč

Martin Brunner – piano, syntezátor, Tomáš Fuchs – kytara, Rastislav Uhrík – baskytara, Roman Vícha – bicí

Martin Brunner přichází s novinkou Levels of Life, která má výrazně rockový zvuk a na níž vedle piana hraje na syntezátor. Po jeho boku, jakožto rovnocenní členové kapely mu stojí hudebníci, kteří lehkou nohou překračují hranice žánrů.

www.martinbrunner.cz

02)
út 21/1 – Ripoff RaskolnikovBlues Band (A/HU)

blues

170/240 Kč

Ripoff Raskolnikov – kytara, zpěv, Szabolcs Nagy – piano, Laszlo Varga – baskytara, Lajos Gyenge – bicí

Vynikající bluesový kytarista a skvělý zpěvák rakouského původu Ripoff Raskolnikov je považován za jednu z kultovních postav evropské bluesové scény. Je též držitelem několika evropských bluesových cen.
www.ripoffraskolnikov.com

03)

čt 30/1 – Janek Kantner Quartet (Polsko)

modern jazz

160/220 Kč

Janek Kantner – saxofony, Piotr Szlempo – trubka, Bartłomiej Chojnacki – kontrabas, Dawid Opaliński – bicí

„Není pravda, že nemáme rádi pianisty a kytaristy. Jen je nám blízké hraní v kvartetu bez harmonického nástroje. To dává hudbě přesah, syrovost a výraz a to se přesně hodí do skladeb, jež hrajeme,“ říká vedoucí souboru..

FB: Jan Kantner Quartet

04)

út 4/2 – MulliGang (CZ)

modern jazz, cooljazzové sexteto

160/220 Kč

Radek Zapadlo – tenor, Radim Hanousek – tenor, Lubor Pokluda – baryton,  Vladan Ronner – klavír, Vincenc Kummer – kontrabas, Martin Kleibl – bicí

V MulliGangu vzdávají renomovaní hudebníci hold cooljazzu – stylu, který určoval vývoj jazzové hudby zejména v 50. letech. Zásadní inspirací jim je hráčské a kompoziční mistrovství legendy cooljazzové éry – barytonsaxofonisty Gerryho Mulligana.   

www.mulligang.cz

05)
ne 9/2 – Allison Wheeler (USA) & Daniel Bulatkin (Rusko)

vocal jazz

150/200 Kč

Allison  Wheeler (USA) – zpěv, Daniel Bulatkin (Rusko) – el. piano & fender rhodes

Allison Wheeler je jazzová zpěvačka, pedagožka a skladatelka z kalifornského Monterey (USA). Je všestrannou zpěvačkou se silným zaměřením na improvizaci. Nedávno absolvovala jazzová studia na University of Northern Colorado a získala cenu prestižního časopisu Down Beat za vokalistu roku 2018.

www.danielbulatkin.com

06)
st 12/2 – Avocado (CZ)

fokrock

150/190 Kč

Zuzana a Martina Růžičkovi – zpěv a perkuse, Jan Fiala – ak. kytara, zpěv, Michal Pospíšil – el. kytara, Tomáš Staněk – klávesy, Dalibor Dunovský – baskytara, Josef Fiala – bicí

Legendární brněnská folková kapela se opět připomene mimořádným vzpomínkovým koncertem, tentokráte však ve větším, folkrockovém obsazení. Skupinu, která šlapala koncem 80. let na paty souborům typu Marsyas či AG Flek.
 

07)
ne 16/2 – EQ Jazz (CZ/USA/RU)

vocal jazz & swing

160/220 Kč

Ema Euler – zpěv, Mirek Výravský – trubka, Ryan Simpson (USA) – kytara, Max Magadonov (Rusko) – kontrabas

EQ Jazz je kvarteto, které vzniklo v roce 2018. Repertoár vychází z jazzu 40. a 50. let dvacátého století. Zdrojem inspirace je hudba interpretů jako jsou Chet Baker, Billie Holiday a Ella Fitzgerald.

FB: EQ Jazz

08)
ne 23/2 – Jeff Alkire Quartet (USA/CZ)

modern jazz

170/240 Kč

Jeff Alkire (USA) – saxofony, Benny Lackner (USA) – klávesy, Tomáš Liška – kontrabas, Tomáš Hobzek – bicí

Americký saxofonista Jeff Alkire dlouhá léta jezdil turné s opravdu věhlasnými hudebníky jako jsou Ray Charles, John Lee Hooker, Terry Gibbs a Charlie Haden. Vystudoval Berklee College of Music a California Institute of the Arts.  Jeff disponuje krásným a sytým tónem svého nástroje. 

www.jeffalkire.com

09)
čt 27/2 – Tellemarkk (CZ)

improvizovaná hudba inspirovaná jazzem

160/220 Kč

Dorota Barová – violoncello, zpěv, Pavel Hrubý – soprán saxofon, basklarinet, hlas, Tomáš Reindl – bicí & perkuse, tabla, didjeridoo, hlas

Improvizovaný jazz,  hudba bez hranic, která se odehrává „tady a teď“. Před očima (či spíše ušima) posluchače se rodí nová hudba, která využívá barev různých evropských, či mimoevropských nástrojů, jejich dosud neobvyklých kombinací a v neposlední řadě lidského hlasu.

FB: Tellemarkk

10)
pá 28/2 – The Bladderstones (CZ)

crossover blues

160/220 Kč

Tomáš Frolík – kytara, zpěv, Johnny Judl – baskytara, sólový zpěv, Michael Nosek – bicí, zpěv
Blues-crossoverové trio. V roce 2015 zvítězili v soutěži Blues Aperitiv, v roce 2016 získali ocenění „Nejlepší počin na bluesové scéně“. Lídr kapely Tomáš Frolík absolvoval řadu mistrovských kurzů pod vedením Robbena Forda či Marcuse Millera a zní jako Jeff Beck infikovaný vzteklinou!

www.bladderstones.eu

11)
út 3/3 – New Message Jazz (SK)

modern jazz

150/200 Kč
Juliána Gazdagová – saxofon, Tony Marko – klavír, Andrej Behul – bicí

Trio je složené z mladých hudebníků, studentů JAMU v Brně. Repertoár tria je tvořen převážně ze standardů jazzových velikánů v zajímavých aranžích a též z vlastních skladeb.
www.facebook.com/New-Message-Jazz-351642162106307/

12)
čt 5/3 – René Lacko Band (SK)

blues

190/240 Kč

René Lacko – kytara, zpěv, Milan Golha – baskytara, Mário Nagy – bicí

V repertoáru dominují skladby S. R. Vaughana, Jimiho Hendrixe a bluesrockové evergreeny z pera Buddyho Guye, J. J. Calea, Chucka Berryho či tria Stray Cats, doplněné vlastními kompozicemi.

www.renelacko.com

13)
út 10/3 – Marianne Solivan Quartet (USA)

top vocal jazz

180/280 Kč
Marianne Solivan (USA) – zpěv, Walter Fischbacher (USA) – piano, Petr Dvorský – kontrabas, Ulf Stricker (D) – bicí 

Marianne Solivan se rychle stala jednou z nejstrměji stoupajících jazzových zpěvaček na newyorské jazzové scéně. Její největší inspirací vždy byla Ella Fitzgerald. Na Berklee College of Music získala dvojitý titul a též zde vyučovala.

www.mariannesolivanjazz.com

14)
po 16/3 – Robert J. Hunter (UK) & The Bladderstones (CZ) 

hard & dirty blues

170/240 Kč

Zpěvák a kytarista Robert J. Hunter bere britskou bluesovou scénu se svým drsným a silným hlasem útokem. V unikátním zvuku jeho souboru jsou slyšet ozvěny velkých a slavných jako jsou Rory Gallagher, Faces, Company, Free a Black Crowes. Na českém turné doprovodí Roberta The Bladderstones (CZ). 

www.robertjhunter.co.uk

www.bladderstones.eu

15)
út 17/3 – Three for Silver (USA)

blues & roots & americana

170/240 Kč

Lucas Warford – zpěv, kontrabas, Willo Sertain – zpěv, akordeon, Corwin Zekley – zpěv, housle

Soubor posluchačům objevuje tradiční americkou hudbu: jde o eklektickou, ale smysluplnou směs folku, blues, country, americany, klezmeru a roots music, zazpívanou mimo jiné zpěvákem a basistou s hlasem Toma Waitse.
www.threeforsilver.com

17)

čt 26/3 – Živé kvety (SK)

kytarový rock

180/250 Kč

Lucia Piussi – zpěv, kytara, texty, Peter Bálik – kytara, hudba, Jakub Kratochvíl – kytara, zpěv, Juraj Mironov – baskytara, klávesy, zpěv, Agnes Lovecká – housle, zpěv, Michal Lašán – bicí

Kapela byla založena v roce 1994. Živé kvety nehledají nová, módní hudební zákoutí ani si nepohrávají s elektronikou. Hrají obyčejný, punkem lehce říznutý rock s množstvím melodických nápadů.

www.zivekvety.sk

18)
ne 29/3 – Elisha Blue Band (UK/CZ)

bluesrock

180/250 Kč

Elisha Blue (UK) – kytara, zpěv, Matěj Černý – baskytara, Tomáš Hobzek – bicí

Jeden z nejlepších bluesových kytaristů pobývajících na Britských ostrovech. V sedmnácti už byl v Chicagu, kde hned hrál s předními bluesovými umělci jako byli Albert Collins, Albert King a John Lee Hooker.
www.facebook.com/elisha.blue1

19)
po 30/3 – Bill Barrett (USA) & Michaela Gomez (USA)

blues & roots
170/240 Kč

Bill Barrett je jeden z nejlepších světových hráčů na foukací harmoniku. V České republice (i v Pekárně) byl několikrát na turné v duu s Ryanem Donohue či s Bradem Lewisem. Nyní zamíří na pár koncertů do ČR s kytaristkou Michaelou Gomez… a bude to opět skvělé.

út 7/4 – Tomáš Hobzek Quartet (CZ)

modern jazz

170/240 Kč

Marcel Bárta – saxofon, Vít Křišťan – piano, Tomáš Liška – kontrabas, Tomáš Hobzek – bicí

Originální a tvůrčí kapela bubeníka Tomáše Hobzka hraje strhující moderní jazz s prvky avantgardní a experimentální hudby. V kořenech tvorby vychází ze svých vzorů, jakými jsou Miles Davis nebo Wayne Shorter.
www.tomashobzek.com

20)
út 14/4 – Juwana Jenkins Blues Band (USA)

blues

180/250 Kč

Juwana Jenkins (USA) – zpěv, Jiri Maršíček – kytara, Jakub Zomer – hammond, Adam Nohavica – baskytra; Tomáš Vokurka – bicí

Charizmatická americká bluesová zpěvačka byla některými kritiky označena jako „královna blues“ a její živá vystoupení jim dávají za pravdu. Vokalistka se zastřeným a chraplavým hlasem vystupuje jako frontmanka vlastní kapely. Zpěvačka naplňuje sál autentickým zvukem „old school“ blues s razancí funkového buldozeru.

www.juwanajenkins.com

21)
út 21/4 – Nicole Zuraitis Quartet (USA)

vocal jazz

170/240 Kč

Nicole Zuraitis (USA) – zpěv, Walter Phishbacher (USA) – klávesy, Petr Dvorský (CZ) – kontrabas, Alex Bernath (D) – bicí

Newyorská zpěvačka a skladatelka Nicole Zuraitis spojuje aranžérsky bohaté písničky se svým oslnivým vokálem do dokonalého balení, jež nadchlo publikum jak na Manhattanu, tak posléze po celém světě. Její kariéra překlenula spojnice mezi jazzem, klasikou a inteligentním popem.
www.facebook.com/zuraitis
www.facebook.com/NicoleZmusic/

22)
út 5/5 – Lift Up Jazz Band (CZ), jazz + Justin Lavash (UK), blues & roots  

160/220 Kč

Kristýna Konečná – zpěv, Jakub Res – piano, Hubert Holásek – baskytara, Lukáš Odstrčil – bicí

Lif Up: Podmanivý zpěv, rytmická a zároveň i lyrická baskytara, mnohobarevné klavírní koberce a nekompromisní bicí

www.liftupjazzband.cz

Justin Lavash (UK) je vynikající britský kytarista a zpěvák, vycházející z blues, roots music a folku.

www.justinlavsh.com

23)
út 12/5 –  Bex Marshall Band (UK)

bluesrock

170/240 Kč

Bex Marshall (UK) – kytara, zpěv, Lukáš Kytnar (Kanada) – baskytara, Alexei Gittens (UK) – bicí

Nositelka ocenění “British Blues Awards” Bex Marshall vyniká jedinečným stylem své kytarové hry, ve kterém spojuje klouzavou slide techniku, blues rock, ragtime a roots music. Její hlas je kombinací vokálu staré utrápené černošky a soulového feelingu rockové hvězdy.

www.bexmarshall.co.uk

24)
út 26/5 – Katie Bradley Band (UK)

blues

170/240 Kč

Katie Bradley (UK) – zpěv, harmonika, Jiří Maršíček – bluesová kytara, Matěj Černý – baskytara, Tomáš Hobzek – bicí

Bluesová písničkářka a hráčka na harmoniku Katie Bradley vstoupila do záře šoubyznysových reflektorů v roce 2012. Katiina šťastná hvězda nadále stoupala a během své kariéry spolupracovala s vysoce uznávanými celosvětovými umělci jako jsou Luther Allison a Suzanne Vega.

www.katiebradleyblues.com

25)
út 2/6 – Band of Heysek (CZ)

dirty blues

150/200 Kč

Jan Švihálek – kytara, zpěv, Mojmír Sabolovič – baskytara, Lukáš Kytnar - bicí

Blues brněnské legendy Band of Heysek  je notně humpolácké, sycené těžkotonážními riffy i zpěvem, který si nehraje na nějakou kozervartoristickou dokonalost. Trio stojí pevnýma nohama uvnitř pevných žánrových konvencí. Pracuje s nimi však velmi tvárně, obaluje je do hluku a špíny, a žije tím, co hraje. Jsou tak na pódiu důvěryhodní do posledního tónu. www.bandofheysek.cz

26)
út 9/6 – Steven Santoro Quartet (USA)

top vocal jazz

170/240 Kč

Steven Santoro (USA) – zpěv, Walter Fischbacher (USA) – piano, Petr Dvorský – kontrabas, Ulf Stricker (D) – bicí

Vystudoval afroamerickou hudbu a jazz a pak se pohyboval mezi Londýnem, Los Angeles a New Yorkem. Hrával v klubech, pracoval jako studiový zpěvák, produkoval svá vlastní veleúspěšná alba, byl doprovodným zpěvákem pro Stinga. Po trvalém přestěhování do New Yorku začal hrát s nejlepšími hráči ve městě.

www.stevensantoro.com

27)
út 23/6 – DeadBeatz (A)

heavy blues, blues&roll

170/240 Kč

David Karlinger – harmonika, bicí & Bernie Miller – zpěv, kontrabas

Pouze s malým “orchestrem“ (bubny, harmonika, kontrabas a vokály) tito dva pánové dodávají to nejlepší blues. Čisté, syrové a těžké! Z klasických bluesových standardů dokáže toto neuvěřitelné duo vydolovat spoustu beatů, které vás doslova pohltí.
www.deadbeatz.at

Program

Připravované akce

St 15. 01. 2020 Martin Brunner Quartet
modern jazz. Martin Brunner přichází s novinkou, která má výrazně rockový zvuk. Po boku mu stojí hudebníci, kteří lehkou nohou překračují hranice žánrů.
Út 21. 01. 2020 Ripoff RASKOLNIKOV (Rakousko)
blues. Vynikající bluesový kytarista a skvělý zpěvák rakouského původu Ripoff Raskolnikov je považován za jednu z kultovních postav evropské bluesové scény.
Čt 30. 01. 2020 Janek Kantner Quartet (PL/Wroclaw)
modern jazz. Jazzový kvartet z Wroclawi bez harmonického nástroje v obsazení saxofon, trubka, basa, bicí. Mladé naděle polského jazzu dávají své hudbě přesah, syrovost a výraz.
Út 04. 02. 2020 Mulligang (CZ)
modern jazz. V MulliGangu vzdávají hudebníci hold cooljazzu. Inspirací jim je legenda cooljazzové éry – barytonsaxofonista Gerry Mulligan.
Ne 09. 02. 2020 Allison Wheeler-Daniel Bulatkin (USA/Rusko)
vocal jazz - jazzová zpěvačka z kalifornského Monterey (USA). Je všestrannou zpěvačkou se silným zaměřením na improvizaci.
St 12. 02. 2020 Avocado (CZ)
folkový bonus. Legendární brněnská folková kapela se opět připomene mimořádným vzpomínkovým koncertem, tentokráte však ve větším, folkrockovém obsazení.
Ne 16. 02. 2020 EQ Jazz (CZ/USA/RU)
vocal jazz & swing. EQ Jazz je kvarteto, jehož repertoár vychází z jazzu 40. a 50. let Zdrojem inspirace je hudba interpretů jako jsou Chet Baker, Billie Holiday a Ella Fitzgerald.
Ne 23. 02. 2020 Jeff Alkire Quartet (USA/CZ)
modern jazz. Americký saxofonista Jeff Alkire dlouhá léta jezdil turné s opravdu věhlasnými hudebníky jako jsou Ray Charles, John Lee Hooker, Terry Gibbs a Charlie Haden. Disponuje krásným a sytým tónem svého nástroje.
Čt 27. 02. 2020 Tellemarkk (CZ)
improvizovaná hudba inspirovaná jazzem, hudba bez hranic, která se odehrává „tady a teď“, přímo před očima (či spíše ušima) posluchače.
28. 02. 2020 The Bladderstones (CZ)
blues-crossoverové trio. Lídr kapely, kytarista Tomáš Frolík, absolvoval mistrovské kurzy Robbena Forda a Marcuse Millera a zní jako Jeff Beck infikovaný vzteklinou!
Út 03. 03. 2020 New Message Trio (CZ/SK)
modern jazz. Trio studentů JAMU v Brně. Repertoár je tvořen převážně standardy jazzových velikánů v zajímavých aranžích a též z vlastních skladeb.
Út 10. 03. 2020 Marianne Solivan Q (USA)
top vocal jazz. Marianne Solivan se rychle stala jednou z nejstrměji stoupajících jazzových zpěvaček na newyorské jazzové scéně. Její největší inspirací vždy byla Ella Fitzgerald.
Po 16. 03. 2020 Robert J. Hunter (UK) & The Bladderstones (CZ)
hard & dirty blues. V unikátním zvuku souboru zpěváka a kytaristy Roberta J. Huntera jsou slyšet ozvěny velkých a slavných jako jsou Rory Gallagher, Faces, Company, Free a Black Crowes. Na českém turné doprovodí Roberta The Bladderstones (CZ).
Út 17. 03. 2020 Three for Silver (USA)
blues & roots & americana. Velmi velmi smysluplná směs folku, blues, country, americany, klezmeru a roots music, zazpívaná mimo jiné zpěvákem a basistou s hlasem Toma Waitse.
Čt 26. 03. 2020 Živé kvety (SK)
kytarový rock. Živé kvety nehledají nová, módní hudební zákoutí ani si nepohrávají s elektronikou. Hrají obyčejný, punkem lehce říznutý rock s množstvím melodických nápadů.
Ne 29. 03. 2020 Elisha Blue Band (UK)
bluesrock. Jeden z nejlepších bluesových kytaristů pobývajících na Britských ostrovech. V sedmnácti už byl v Chicagu, kde hned hrál s předními bluesovými umělci jako byli Albert Collins, Albert King a John Lee Hooker.
Po 30. 03. 2020 Bill Barrett & Michaela Gomez (USA)
blues & roots. Bill Barrett je jeden z nejlepších světových hráčů na foukací harmoniku. Nyní zamíří na pár koncertů do ČR s kytaristkou Michaelou Gomez… a bude to opět skvělé.
Út 07. 04. 2020 Tomáš Hobzek Q (CZ)
modern jazz. Originální a tvůrčí kapela bubeníka Tomáše Hobzka hraje strhující moderní jazz s prvky avantgardní a experimentální hudby. V kořenech tvorby vychází ze svých vzorů: Milese Davise a Wayneho Shortera.
Út 14. 04. 2020 Juwana Jenkins (USA)
blues. Charizmatická americká bluesová zpěvačka označovaná jako „královna blues“. Vokalistka se zastřeným a chraplavým hlasem naplňuje sál autentickým zvukem „old school“ blues s razancí funkového buldozeru.
Út 21. 04. 2020 Nicole Zuraitis Quartet (USA)
vocal jazz. Newyorská zpěvačka spojuje aranžérsky bohaté písničky se svým oslnivým vokálem do dokonalého balení, jež nadchlo publikum jak na Manhattanu, tak posléze po celém světě.
Út 05. 05. 2020 Lift Up Jazz Band (CZ)
vocal jazz quartet s podmanivým zpěvem.
Út 05. 05. 2020 Justin Lavash (UK)
blues & roots, vynikající britský kytarista a zpěvák, vycházející z blues.
Út 12. 05. 2020 Bex Marshall Band (UK)
bluesrock. Nositelka ocenění “British Blues Awards” Bex Marshall vyniká jedinečným stylem své kytarové hry, ve kterém spojuje klouzavou slide techniku, blues rock, ragtime a roots music.
Út 26. 05. 2020 Katie Bradley (UK)
blues. Bluesová písničkářka a hráčka na harmoniku Katie Bradley během své kariéry spolupracovala s vysoce uznávanými celosvětovými umělci jako jsou Luther Allison a Suzanne Vega.
Út 02. 06. 2020 Band of Heysek
dirty blues. Notně humpolácké Blues, sycené těžkotonážními riffy i zpěvem, který si nehraje na dokonalost. Trio stojí pevnýma nohama uvnitř pevných žánrových konvencí. Jsou tak na pódiu důvěryhodní do posledního tónu.
Út 09. 06. 2020 Steven Santoro Quartet (USA)
top vocal jazz. Steven se pohybuje mezi Londýnem, Los Angeles a New Yorkem. Hraje v klubech, pracuje jako studiový zpěvák, produkuje svá vlastní veleúspěšná alba, byl též doprovodným zpěvákem pro Stingovy galakoncerty.
Út 23. 06. 2020 Dead Beatz (Rakousko)
heavy blues, blues&roll. Pouze s malým “orchestrem“ (bubny, harmonika, kontrabas a vokály) dodávají tito dva pánové to nejlepší blues. Čisté, syrové a těžké! Z klasických bluesových standardů dokáže toto neuvěřitelné duo vydolovat spoustu beatů, které vás doslova pohltí.

Zobrazit proběhlé koncerty