Jazz jaro 2020

JAZZ V PEKÁRNĚ, LEDEN–ČERVEN 2020, www.jazzbrno.cz

Za finanční podpory statutárního města Brna.

Předprodeje: Indies – Poštovská 2, www.smsticket.cz, Stará pekárna na baru
Jazz Jaro: Jiří Švéda, agentura Art, +420 603 358 918, www.jazzbrno.cz, sveda.art@seznam.cz
Stará Pekárna: Štefánikova 8, Brno, +420 773 834 538, www.starapekarna.cz,

 

st 15/1 – Martin Brunner Band (CZ), modern jazz

út 21/1 – Ripoff Raskolnikov Blues Band (A/HU), blues

čt 30/1 – Janek Kantner Quartet (Polsko), modern jazz

út 04/2 – MulliGang (CZ), modern jazz, koncert nejen pro členy KPJB

ne 09/2 – Allison Wheeler (USA) & Daniel Bulatkin (Rusko)

st 12/2 – Avocado, folkrock, folkový bonus jazzové série

ne 16/2 – EQ Jazz (CZ/USA/RU), vocal jazz & swing

ne 23/2 – Jeff Alkire Quartet (USA/CZ), modern jazz

čt 27/2 – Tellemarkk (CZ), improvizovaný jazz

pá 28/2 – The Bladderstones (CZ), crossover blues

út 03/3 – New Message Jazz (SK), modern jazz

čt 05/3 – René Lacko Band (SK), blues

út 10/3 – Marianne Solivan Quartet (USA), top vocal jazz

po 16/3 – Robert J. Hunter (UK) & The Bladderstones (CZ), hard & dirty blues

út 17/3 – Three for Silver (USA), blues & roots & americana

čt 26/3 – Živé kvety (SK), rockový bonus jazzové série

ne 29/3 – Elisha Blue Band (UK/CZ), bluesrock

po 30/3 – Bill Barrett & Michaela Gomez (USA), blues & roots

út 07/4 – Tomáš Hobzek Quartet (CZ). moden jazz

út 14/4 – Juwana Jenkins Blues Band (USA), blues

út 21/4 – Nicole Zuraitis Quartet (USA), vocal jazz

út 05/5 – Lift Up Jazz Band (CZ), jazz + Justin Lavash (UK), blues & roots

út 12/5 –  Bex Marshall Band (UK), blues

út 26/5 – Katie Bradley Band (UK), blues

út 02/6 – Band of Heysek (CZ), dirty blues

út 09/6 – Kulturní úderka (CZ), syrové až psychedelické blues

út 23/6 – Backsight (CZ), převážně blues


Jazz & blues v Pekárně
27 nejen jazzových a bluesových koncertů v klubu Stará pekárna. Letošní ročník bude opět zasvěcen americkým jazzovým zpěvákům a zpěvačkám: Allison Wheeler (USA), Marianne Solivan (USA), Nicole Zuraitis (USA), Steven Santoro (USA) a blues, které je vlastně přímým předdchůdcem jazzu: Ripoff Raskolnikov (A), The Bladderstones (CZ), René Lacko (SK), Robert J. Hunter (UK), Three for Silver (USA), Elisha Blue (USA/UK), Juwana Jenkins (USA), Justin Lavash (UK), Bex Marshall (UK), Katie Bradley (UK), Band of Heysek (CZ) a DeadBeatz (A). Jazz Jaro 2020 se koná Za finanční podpory statutárního města Brna.


Jarní část festivalu Jazz Brno se blíží!

Od 15/01 do 23/06 nás čeká celkem 27 jazzových či bluesových večerů v klubu Stará Pekárna. Pokud není uvedeno jinak, koncerty začínají ve 20 hodin. Na sedmtnáct vybraných koncertů si můžete zakoupit permanentní vstupenku za 1 270 Kč (plná cena) / 970 Kč (akční lednová sleva) / 770 Kč (studenti). POZOR! Na třech zahajovacích lednových koncertech (15/01, 21/01 a 30/01) bude od 19 h. tato permanentka k mání za akční cenu 970 Kč. Vstupné na jednotlivé koncerty bude 140–250 Kč, Lze využít i rezervace přes web klubu www.starapekarna.cz nebo na: sveda.art@seznam.cz  Vždy nejlevněji se lze dostat ke vstupenkám (na vybrané, atraktivní koncerty) přes portál www.smsticket.cz  A budeme jen rádi, když začnete tento progresivní způsob pohodlného obstaraní si vstupenek více využívat…


SLE  – možnost lednového zakoupení permanentky se slevou 300 Kč = jen za 970 Kč
PER – koncert je součástí permanentky se 17 koncerty (01-17)
SMS – možnost nákupu přes SMS Ticket (01-15)

Změna programu jako vždy vyhrazena.

 

PROFILY všech 28 VYSTUPUJÍCÍCH:

 

01) st 15/1 – Martin Brunner Band (CZ)
modern jazz, 160/220 Kč
Martin Brunner – piano, syntezátor, Tomáš Fuchs – kytara, Rastislav Uhrík – baskytara, Roman Vícha – bicí

Martin Brunner přichází s novinkou Levels of Life, která má výrazně rockový zvuk a na níž vedle piana hraje na syntezátor. Po jeho boku, jakožto rovnocenní členové kapely mu stojí hudebníci, kteří lehkou nohou překračují hranice žánrů a jako hráči s jazzovým vzděláním a velkými zkušenostmi se zde vrací k hudbě svého mládí, prožitého ve světě rocku. Výsledkem je sound, který plyne přirozeně, přiznává svoji úctu jak k rocku, tak k fúzím rocku s jazzem a funkem.
www.martinbrunner.cz
SLE 1

 

 

02) út 21/1 – Ripoff Raskolnikov Blues Band (A/HU)

blues, 170/240 Kč, SMS 160 Kč
Ripoff Raskolnikov – kytara, zpěv, Szabolcs Nagy – piano, Laszlo Varga – baskytara, Lajos Gyenge – bicí
Vynikající bluesový kytarista a skvělý zpěvák rakouského původu Ripoff Raskolnikov je považován za jednu z kultovních postav evropské bluesové scény. Je též držitelem několika evropských bluesových cen. Tento bluesový mág předskakoval v létě letošního roku v Praze čtyřnásobnému držiteli Grammy, Američanovi Keb' Mo', jedné ze současných legend světové bluesové scény. Jeho koncert nás více než zaujal, plácli jsme si a už je tedy ruka v rukávě a Ripoff v Brně.
www.ripoffraskolnikov.com

PER 1/17 + SLE 2 + SMS 1/15

 

 

03) čt 30/1 – Janek Kantner Quartet (Polsko)

modern jazz, 160/220 Kč

Janek Kantner – saxofony, Piotr Szlempo – trubka, Bartłomiej Chojnacki – kontrabas, Dawid Opaliński – bicí

„Není pravda, že nemáme rádi pianisty a kytaristy. Jen je nám blízké hraní v kvartetu bez harmonického nástroje. To dává hudbě přesah, syrovost a výraz a to se přesně hodí do skladeb, jež hrajeme,“ říká vedoucí souboru. Kvarteto vzniklo v roce 2017 ve Wroclawi, komponují si sami a to všichni, nejvíce však bandleader Janek. JK Quartet se předloni zúčastnil finále soutěže na festivalu Jazz nad Odrou a poté vyhrál na Blue Note Poznań Competition 2017.
FB: Jan Kantner Quartet

SLE 3

 

04) út 4/2 – MulliGang (CZ)
modern jazz, cooljazzové sexteto, koncert nejen pro členy KPJB, 160/220 Kč

Radek Zapadlo – tenor, Radim Hanousek – tenor, Lubor Pokluda – baryton,  Vladan Ronner – klavír, Vincenc Kummer – kontrabas, Martin Kleibl – bicí

V MulliGangu vzdávají renomovaní hudebníci hold cooljazzu – stylu, který určoval vývoj jazzové hudby zejména v 50. letech. Zásadní inspirací jim je hráčské a kompoziční mistrovství legendy cooljazzové éry – barytonsaxofonisty Gerryho Mulligana. Propracovaná „mulliganovská“ aranžmá stojí na hutné barvě tří saxofonů a precizní souhře rytmické sekce.  

www.mulligang.cz

 

 

05) ne 9/2 – Allison Wheeler (USA) & Daniel Bulatkin (Rusko)
vocal jazz, 150/200 Kč

Allison  Wheeler (USA) – zpěv, Daniel Bulatkin (Rusko) – el. piano & fender rhodes

Allison Wheeler je jazzová zpěvačka, pedagožka a skladatelka z kalifornského Monterey (USA). Je všestrannou zpěvačkou se silným zaměřením na improvizaci. Nedávno absolvovala jazzová studia na University of Northern Colorado a získala cenu prestižního časopisu Down Beat za Vysokoškolského vokalistu roku 2018. Allison měla již tu čest vystoupit po boku takových hvězd jako jsou New York Voices, Aubrey Logan a Vertical Voices.

www.danielbulatkin.com

PER 2/17

 

06) st 12/2 – Avocado (CZ)

fokrock, folkový bonus jazzové série, 150/190 Kč, SMS 140 Kč
Zuzana a Martina Růžičkovy – zpěv a perkuse, Jan Fiala – ak. kytara, zpěv, Michal Pospíšil – el. kytara, Tomáš Staněk – klávesy, Dalibor Dunovský – baskytara, Josef Fiala – bicí

Legendární brněnská folková kapela se opět připomene mimořádným vzpomínkovým koncertem, tentokráte však ve větším, folkrockovém obsazení. Skupinu, která šlapala koncem 80. let na paty souborům typu Marsyas či AG Flek, v jejím tehdejším rozletu trochu nespravedlivě přibrzdil listopad 1989 s následným menším zájmem o hudbu. Okouzlí Vás především dodnes nádherné a syté vokály sester Růžičkových.
PER 3/17 + SMS 2/15

 


07) ne 16/2 – EQ Jazz (CZ/USA/RU)

vocal jazz & swing, 160/220 Kč

Ema Euler – zpěv, Mirek Výravský – trubka, Ryan Simpson (USA) – kytara, Max Magadonov (Rusko) – kontrabas

EQ Jazz je kvarteto, jež vzniklo v roce 2018. Repertoár vychází z jazzu 40. a 50. let dvacátého století. Zdrojem inspirace je hudba interpretů jako jsou Chet Baker, Billie Holiday a Ella Fitzgerald. Členy skupiny svedla kdysi dohromady pražská scéna tra7dičního jazzu a Letní jazzová dílna Karla Velebného. Tvůrčím záměrem je ztvárnit magický svět jazzové poezie a jazzového životního pocitu. Svět jazzových standardů je pro kapelu kaleidoskopem vyprávění o naději, která je na dně každé těžké chvíle, o humoru rostoucím ze smutných věcí, o něze a lásce.

FB: EQ Jazz

PER 4/17

 

 

08) ne 23/2 – Jeff Alkire Quartet (USA/CZ)

modern jazz, 170/240 Kč, SMS 160 Kč
Jeff Alkire (USA) – saxofony, Benny Lackner (USA) – klávesy, Tomáš Liška – kontrabas, Tomáš Hobzek – bicí

Americký saxofonista Jeff Alkire dlouhá léta jezdil turné s opravdu věhlasnými hudebníky jako jsou Ray Charles, John Lee Hooker, Terry Gibbs a Charlie Haden. Vystudoval Berklee College of Music a California Institute of the Arts, kde dosáhl akademického vzdělání úrovně B.F.A. a M.F.A. Nyní žije v Sacramentu v Kalifornii. Jeff disponuje krásným a sytým tónem svého nástroje. Přijďte se přesvědčit, bude to opravdová jazzová lahůdka!

www.jeffalkire.com

PER 5/17 + SMS 3/15

 

 

09) čt 27/2 – Tellemarkk (CZ)
improvizovaná hudba inspirovaná jazzem, 160/220 Kč
Dorota Barová – violoncello, zpěv, Pavel Hrubý – soprán saxofon, basklarinet, hlas, Tomáš Reindl – bicí & perkuse, tabla, didjeridoo, hlas
Improvizovaný jazz,  hudba bez hranic, která se odehrává „tady a teď“. Před očima (či spíše ušima) posluchače se rodí nová hudba, která využívá barev různých evropských či mimoevropských nástrojů, jejich dosud neobvyklých kombinací a v neposlední řadě lidského hlasu. Koncert k 10. výročí vzniku tohoto zcela výjimečného souboru.

FB: Tellemarkk

 

10) pá 28/2 – The Bladderstones (CZ)

crossover blues, 160/220 Kč

Tomáš Frolík – kytara, zpěv, Johnny Judl – baskytara, sólový zpěv, Michael Nosek – bicí, zpěv
Blues-crossoverové trio, které hledá tradici a osobní příběh bluesové hudby v současnosti. V roce 2015 zvítězili v soutěži Blues Aperitiv, v roce 2016 získali ocenění „Nejlepší počin na bluesové scéně“. Lídr kapely Tomáš Frolík je jeden z nejtalentovanějších hráčů své generace a stipendista v Londýně. Absolvoval zde řadu mistrovských kurzů, zejména pod vedením Robbena Forda či Marcuse Millera. Frolík zní jako Jeff Beck infikovaný vzteklinou.

www.bladderstones.eu

 

11) út 3/3 – New Message Jazz (SK)
modern jazz, 150/200 Kč

Juliána Gazdagová – saxofon, Tony Marko – klavír, Andrej Behul – bicí

Trio je složené z mladých hudebníků, studentů JAMU v Brně, které spojuje láska k hudbě. Repertoár je tvořen převážně ze standardů jazzových velikánů v zajímavých aranžích a též z vlastních skladeb. Trio kromě zvuku klasických jazzových kousků pracuje s prvky latino hudby, soulu a blues.

FB: New Message jazz

 

12) čt 5/3 – René Lacko Band (SK)

blues, 190/240 Kč

René Lacko – kytara, zpěv, Milan Golha – baskytara, Mário Nagy – bicí

V repertoáru dominují skladby S. R. Vaughana, Jimiho Hendrixe a bluesrockové evergreeny z pera Buddyho Guye, J. J. Calea, Chucka Berryho či tria Stray Cats, doplněné vlastními kompozicemi. René patří k výjimečným zjevům na slovenské bluesové scéně a jeho skvělou hru ocenili i v kolébce blues, v USA – v roce 1996 se René zúčastnil v Severní Karolíně soutěže v interpretaci skladeb Jimiho Hendrixe, kterou vyhlašuje každoročně Hendrixova rodina. Náš protagonista skončil jako nejlepší Evropan na 2. místě!

www.renelacko.com

 

 

13) út 10/3 – Marianne Solivan Quartet (USA)
top vocal jazz, 180/280 Kč, SMS 170 Kč
Marianne Solivan (USA) – zpěv, Walter Fischbacher (USA) – piano, Petr Dvorský – kontrabas, Ulf Stricker (D) – bicí

Marianne Solivan se rychle stala jednou z nejstrměji stoupajících jazzových zpěvaček na newyorské jazzové scéně. Její největší inspirací vždy byla Ella Fitzgerald. Na Berklee College of Music získala dvojitý titul a též zde vyučovala. Poté nastoupila na New England Conservatory, kde získala vytoužený magisterský titul v oboru jazzu. Vyzbrojena impozantním talentem zabodovala již v roce 2009 ve finále newyorské pěvecké soutěže.

www.mariannesolivanjazz.com

PER 6/17 + SMS 4/15

 

 

 

14) po 16/3 – Robert J. Hunter (UK) & The Bladderstones (CZ)

hard & dirty blues,

170/240 Kč, SMS 160 Kč
Zpěvák a kytarista Robert J. Hunter bere britskou bluesovou scénu svým drsným a silným hlasem útokem. V unikátním zvuku jeho souboru jsou slyšet ozvěny velkých a slavných jako jsou Rory Gallagher, Faces, Company, Free a Black Crowes. Robert neustále zdokonaluje svou skutečně originální směs blues a rock'n'rollu. Jedná se o ušpiněné blues (dirty blues), takové jako například hrají Dirty Deep a jim podobní. Na českém turné doprovodí Roberta The Bladderstones (CZ).

www.robertjhunter.co.uk  &  www.bladderstones.eu

PER 7/17 + SMS 5/15

 

 

15) út 17/3 – Three for Silver (USA)

blues & roots & americana, 170/240 Kč, SMS 160 Kč
Lucas Warford – zpěv, kontrabas, Willo Sertain – zpěv, akordeon, Corwin Zekley – zpěv, housle

Kapela Three for Silver pochází z Portlandu v Oregonu. Soubor posluchačům objevuje tradiční americkou hudbu: jde o eklektickou, ale smysluplnou směs folku, blues, country, americany, klezmeru a roots music, zazpívanou mimo jiné zpěvákem a basistou s hlasem Toma Waitse. Jeho stylový chraplák vyvažuje křišťálově čistý hlas akordeonistky. Kapelu na trio doplňuje velmi dobře zpívající houslista.

www.threeforsilver.com

PER 8/17  + SMS 6/15

 

 

16) čt 26/3 – Živé kvety (SK)

kytarový rock, rockový bonus jazzové série, 180/250 Kč, SMS 170 Kč
Lucia Piussi – zpěv, kytara, texty, Peter Bálik – kytara, hudba, Jakub Kratochvíl – kytara, zpěv, Juraj Mironov – baskytara, klávesy, zpěv, Agnes Lovecká – housle, zpěv, Michal Lašán – bicí

Kapela byla založena v roce 1994. Živé kvety nehledají nová, módní hudební zákoutí ani si nepohrávají s elektronikou. Hrají obyčejný, punkem lehce říznutý rock s množstvím melodických nápadů. Zcela zásadní složkou jsou texty (ať už zdravě angažované či intimně milostné) zpěvačky Lucie Piussi ve spojení s jejím přirozeně živelným zpěvem.

www.zivekvety.sk

SMS 7/15

 

7) ne 29/3 – Elisha Blue Band (UK/CZ)
bluesrock, 180/250 Kč, SMS 170 Kč
Elisha Blue (UK) – kytara, zpěv, Matěj Černý – baskytara, Tomáš Hobzek – bicí
Jeden z nejlepších bluesových kytaristů pobývajících na Britských ostrovech. Na kytaru začal ve dvanácti, ve třinácti (!) zamířil do centra hnutí hippie v San Francisku. V sedmnácti už byl v Chicagu, kde hned hrál s předními bluesovými umělci jako byli Albert Collins, Albert King a John Lee Hooker. V roce 1990 se přestěhoval natrvalo do Velké Británie. Výsadní pozici na britské bluesové scéně získal s pomocí Buddyho Guye a Juniora Wellse. Byl též kytaristou u Skunk Anansie.
www.facebook.com/elisha.blue1
PER 9/17 + SMS 8/15

 

 

18) po 30/3 – Bill Barrett & Michaela Gomez (USA)
blues & roots, 170/240 Kč, SMS 160 Kč
Bill Barrett je jeden z nejlepších světových hráčů na foukací harmoniku. Během  kariéry vystupoval a nahrával s mnoha světoznámými umělci i orchestry, např. s L. A. Philharmonic, Kronos Quartet nebo Natalií Merchant. Jeho častým partnerem bývá např. Marcus Watkins. V České republice (i v Pekárně) byl několikrát jako člen newyorských Hazmat Modine a také na turné v duu s Ryanem Donohue či naposled s Bradem Lewisem. Nyní zamíří na pár koncertů do ČR s kytaristkou Michaelou Gomez, někdejší spoluhráčkou z Hazmat Modine, a bude to opět skvělé.

SMS 9/15

 

 

 

19) út 7/4 – Tomáš Hobzek Quartet (CZ)

modern jazz, 170/240 Kč

Marcel Bárta – saxofon, Vít Křišťan – piano, Tomáš Liška – kontrabas, Tomáš Hobzek – bicí

Originální a tvůrčí kapela bubeníka Tomáše Hobzka hraje strhující moderní jazz s prvky avantgardní a experimentální hudby. V kořenech tvorby vychází ze svých vzorů, jakými jsou Miles Davis nebo Wayne Shorter. Do repertoáru autorsky přispívá celá sestava, vlastní skladby vynikají melodičností a dávají prostor pro další přetváření a komponování přímo na koncertním pódiu. Perfektně sehraná kapela předvádí jedinečné výkony, společný cit pro improvizaci, energii a atmosféru.
www.tomashobzek.com

PER 10/17

 

 

20) út 14/4 – Juwana Jenkins Blues Band (USA)

blues & funk, 180/250 Kč, SMS 170 Kč
Juwana Jenkins (USA) – zpěv, Jiři Maršíček – kytara, Jakub Zomer – hammond, Adam Nohavica – baskytara, Tomáš Vokurka – bicí

Charizmatická americká bluesová zpěvačka bývá některými kritiky označena jako „královna blues“ a její živá vystoupení jim dávají za pravdu. Vokalistka se zastřeným a chraplavým hlasem vystupuje především jako frontmanka vlastní kapely, ale proslavila se i albem harmonikáře Charlieho Slavíka. Vystoupení Juwany jsou velmi spontánní, plné vášně a pozitivní energie. Zpěvačka naplňuje sál autentickým zvukem „old school“ blues s razancí funkového buldozeru.
www.juwanajenkins.com

PER 11/17 + SMS 10/15

 

 

21) út 21/4 – Nicole Zuraitis Quartet (USA)
top vocal jazz, 170/240 Kč, SMS 160 Kč
Nicole Zuraitis (USA) – zpěv, Walter Phishbacher (USA) – klávesy, Petr Dvorský (CZ) – kontrabas, Alex Bernath (D) – bicí
Newyorská zpěvačka a skladatelka Nicole Zuraitis spojuje aranžérsky bohaté písničky se svým oslnivým vokálem do dokonalého balení, jež nadchlo publikum jak na Manhattanu, tak posléze po celém světě. Je nositelkou mnoha soutěžních ocenění, např. vítězkou mezinárodní soutěže Jazz Vocal Sarah Vaughan (2015) či sólovou zpěvačkou světově proslulého Birdland Big Band v New Yorku. Její kariéra překlenula spojnice mezi jazzem, klasikou a inteligentním popem. Nominace na Grammy!
www.nicolezmusic.com

PER 12/17 + SMS 11/15

 

 

 

22) út 5/5 – Lift Up Jazz Band (CZ), jazz + Justin Lavash (UK), blues & roots  

160/220 Kč
Lift Up Jazz Band (CZ), soft-coreové jazzové kvarteto z Brna

Kristýna Konečná – zpěv, Jakub Res – piano, Hubert Holásek – baskytara, Lukáš Odstrčil – bicí
Podmanivý zpěv, rytmická a zároveň i lyrická baskytara, mnohobarevné klavírní koberce a nekompromisní bicí. Lift Up Jazz Band láká na tradiční až funkové aranže jazzových standardů. www.liftupjazzband.cz

Justin Lavash (UK) – vynikající britský kytarista a zpěvák, původem z Londýna, vycházející z blues, roots music a folku. www.justinlavash.com

 

 


23) út 12/5 –  Bex Marshall Band (UK)

bluesrock, 170/240 Kč, SMS 160 Kč
Bex Marshall (UK) – kytara, zpěv, Lukáš Kytnar (Kanada) – baskytara, Alexei Gittens (UK) – bicí

Nositelka ocenění “British Blues Awards” Bex Marshall vyniká jedinečným stylem své kytarové hry, ve kterém spojuje klouzavou slide techniku, blues rock, ragtime a roots music. Její hlas je kombinací vokálu staré utrápené černošky a soulového feelingu rockové hvězdy. Bex posunuje hranice blues, její písně byly opakovaně označovány britskou hudební kritikou jako “nadčasově, s občasnými doteky geniality”.  Koncertní nasazení Bex je pak hodnoceno doslova jako “hudební tornádo”.

www.bexmarshall.com

PER 13/17 + SMS 12/15

 

 

 

24) út 26/5 – Katie Bradley Band (UK)
top british blues, 170/240 Kč, SMS 160 Kč
Katie Bradley (UK) – zpěv, harmonika, Jiří Maršíček – bluesová kytara, Matěj Černý – baskytara, Tomáš Hobzek – bicí
Bluesová písničkářka a hráčka na harmoniku Katie Bradley vstoupila do záře šoubyznysových reflektorů v roce 2012. Katiina šťastná hvězda nadále stoupala a během své kariéry spolupracovala s vysoce uznávanými celosvětovými umělci jako jsou Luther Allison a Suzanne Vega. Nejnověji se Katie Bradley zaměřila na spolupráci s rhythm&bluesovými velikány: např. Lucky Petersonem, Georgem Famem, Geno Washingtonem a Kirkem Fletcherem.
www.katiebradleysblues.wordpress.com

P 14/17 + SMS 13/15

 

 

25) út 2/6 – Band of Heysek (CZ)

dirty blues, 150/200 Kč

Jan Švihálek – kytara, zpěv, Mojmír Sabolovič – baskytara, Lukáš Kytnar - bicí

Blues brněnské legendy Band of Heysek  je notně humpolácké, sycené těžkotonážními riffy i zpěvem, který si nehraje na nějakou konzerva toristickou dokonalost. Trio stojí pevnýma nohama uvnitř pevných žánrových konvencí. Pracuje s nimi však velmi tvárně, obaluje je do hluku a špíny a žije tím, co hraje. Jsou tak na pódiu důvěryhodní do posledního tónu. Prostě takové mile špinavé a vysoce autentické blues, které má na kontě již dva vysoce ceněné nahrávací počiny.

www.bandofheysek.cz

PER 15/17

26) út 9/6 – Kulturní úderka
syrové až psychedelické blues, 140/190 Kč,

Štěpán Dokoupil (CZ) – kytara, zpěv, Omer Blentić (BiH) – klávesy, Mojmír Sabolović (CZ/BiH) – baskytara, Daniel Prýgl (CZ) – bicí. Kvarteto muzikantů z Brna a Sarajeva se vrátilo s novým albem. Poměrně syrová záležitost, zvukově i pocitově sahající od psychedelického blues 60. let po americkou klubovou scénu reprezentovanou třeba Jon Spencer Blues Explosion. Kulturní úderka má však svůj zvuk, svůj projev, byla, je a bude vždy autentická. Nerozpakuje se pracovat s jemným zvukem akustické kytary nebo naopak elektrickým nášupem, ve kterém ale najdete třeba i klávesy či prostor pro bubeníka. recenze Milana Tesaře (Radio Proglas): "Já vnímám nové album Kulturní úderky jako jedno z největších překvapení loňského roku na tuzemské scéně. Dokonce jsem nahrávku zařadil do pořadu s deseti nejzajímavějšími českými alby roku 2018 napříč žánry".


PER 16/17 + SMS 14/15

27) út 23/6 – Backsight (CZ)

převážně blues, 140/190Kč,

Otakar Šamánek – kytary, zpěv, Jiří Gruber – kytary a bicí nástroje, Martin Zahradník – foukací harmonika, zpěv a bicí nástroje, Víťa Hrbáč – kontrabas. Brněnská kapela BACKSiGHT působí na bluesové scéně od roku 2004 a v jejím repertoáru se objevují různá žánrová zaměření převážně související s blues (např. soul). Repertoár kapely obsahuje vlastní tvorbu, bluesové standardy i známé „nebluesové“ písně. Kapela se vícekráte probojovala do finále známého festivalu Blues Aperitiv v Šumperku. V roce 2018 vydala živé album natočené ve studiu Stará Pekárna. Zvláštností souboru je, že o hru na bicí se dělí kytarista (hraje nohama) s harmonikářem (hraje rukama).

PER 17/17 + SMS 15/15

 

 

 

Program

Připravované akce

Nejsou naplánované žadné koncerty


Zobrazit proběhlé koncerty