Program

Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
12/2018

So 1.12.

Frank Zappa Quartet

jediná kapela v ČR, která hraje Franka Zappu. Rockový koncert muziky FZ v živém valašském provedení

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Po 3.12.

Hm...

na jaře sice ještě nevyraší nová deska, ale novinky chybět nebudou! A o starší písně si můžete napsat na FB...

na místě: 160 kč

Út 4.12.

Jazz a Etno Brno 2018

Gerald Clark Blues Band (South Africa/CZ)

afrikánské blues

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

St 5.12.

BN8

funkybeat

na místě: 88 kč

Čt 6.12.

Jazz Brno 2018 - mikulášská veselice

Backsight

působí na bluesové scéně od roku 2004 a v jejím repertoáru se objevují různá žánrová zaměření převážně související s blues (např. soul). Repertoár kapely obsahuje vlastní tvorbu, bluesové standardy i známé „nebluesové“ písně. Kapela se vícekráte probojovala do finále známého festivalu Blues Aperitiv v Šumperku. V roce 2018 vydala živé album natočené ve studiu Stará Pekárna a byl o ní letos též vysílán pořad v polském rádiu v pořadu „Sila Bluesa“. Zvláštností souboru je, že o hru na bicí se dělí kytarista (hraje nohama) s harmonikářem (hraje rukama). Otakar Šamánek – kytary, zpěv, Jiří Gruber – kytary a bicí nástroje, Martin Zahradník – foukací harmonika, zpěv a bicí nástroje, Víťa Hrbáč – kontrabas

předprodej: 100 kč
na místě: 100 kč

Pá 7.12.

Uzavřená společnost

vstup jen pro zvané

So 8.12.

The Fakers - Pearl Jam Cover Band

písně již u nás v klubu zdomácnělé party v autentickém podání a akusticky. Skupinu The Fakers tvoří ostřílení brněnští muzikanti, jejichž cílem je přiblížit Vám v autentickém podání hudbu amerických grunge-rockerů. Po řadě úspěšných koncertů v brněnských klubech Vám tentokrát The Fakers předvedou speciální akustický koncert. Uslyšíte řadu raritních songů včetně těch ze solové dráhy frontmana Pearl Jam, Eddieho Veddera.

na místě: 100 kč

Po 10.12.

Křest CD Není cesty zpátky

NicMoc Kvintet

v den svých šedesátých narozenin se brněnský výtvarník Vladimír Havran Smýkal rozhodl, že by konečně mohl začít dělat big-bít. Akustickou kytaru elektrifikoval a obklopil se několika více, či méně zkušenými hudebníky. V kapele se tak vedle jiných potkali muzikanti z Čočky, nebo z původní sestavy slavných Úplně na piču. Prostě band stvořen z dorůstajících a odrůstajících mániček. Dekadence, kravál, kakofonie a ozvuky let šedesátých. V textech najdeme vedle vlastních, brněnské undergroundové básníky Pavla Homéra Ambrože a Angela Morfea.

Herman Traumer

právě vychází nové CD-r hudebního uskupení Herman Traumer. Znamenitými hudebníky zhudebněné básně Ivoše Krejzka. A pozor! Tato postava známá svými verši jako básníř fekálů a trolejů stojí před mikrofonem a pěje. Milovník kakofonického undergroundu by nebyl potěšen. Nejedná se o profláklé podzemní uncaca, ale pokus o regulerní hudební nahrávku s regulerním zpěvem. Sami sebe Herman Traumer ve vtipu srážejí na kolena označením „Německý šlágr pop“, inu v luzích, kde se pohybují, to tak může vyznít, nicméně stále zůstává přiznaná podstata.

na místě: 100 kč

Út 11.12.

Jazz Brno 2018

Sugarka Enyedi Quartet (H/CZ)

vocal jazz z Budapešti

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč

St 12.12.

Etno Brno 2018

Létající rabín

klezmer - starodávné a okouzlující melodie židovské svatby, jakož i jedinečné písně v jazyce jidiš

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Čt 13.12.

Gazdina roba

když si dá kapela do podtitulu „neveselé písně z přelomu tisíciletí“, na snahu strhnout pozornost teenagerů to zrovna nevypadá. Charakteristika „rockové písničkářství s přemýšlivými texty, kterému se na západě říká hudba pro dospělé“ zase vypadá, že vás čeká výchovný koncert. A k tomu všemu ten matoucí etnograficky znějící název. Faktem je, že Gazdina roba s charismatickou frontmankou Petrou Jonášovou nepatří na tuzemské scéně k zrovna obvyklým jevům. Ale i když to všechno vypadá jako nabídka lístku na vlak, který už odjel, ochutnávka jejich tvorby, dostupná třeba na www.gazdinaroba.cz, ukazuje, že nudit se rozhodně nebudete.

na místě: 100 kč

Pá 14.12.

Andy Marshall Band

Andy Marshall Band slaví v Pekárně! Speciální koncert brněnského rockového tria spojený s křtem singlu z nové desky.

na místě: 70 kč

So 15.12.

SB band

tento koncert byl bohužel zrušen

vytříbená parta výborných muzikantů, kteří hrají pro radost a je to na nich vidět.

Lee Banda

autorské písně s folkrockovým nádechem z pera Miji Peterkové. Základnu má tahle parta muzikantů v jedovnických Chaloupkách. V současnosti tvoří jádro Lee bandy: Mija Peterková-zpěv,ac.kytara David Legner-ac.kytara,mandolína Olda Valouch-baskytara,zpěv Jiří Kuchař-saxofon,ac.kytara,zpěv Zdeněk Stupinský-rytmika

na místě: 100 kč

Ne 16.12.

4. vinylová a CD burza od 11 do 16 hodin - vstupné 20Kč

Rezervace míst pro prodejce nutná na tel: 733 654 408. jedinečná možnost pro sběratele vinylů a CD jak nakoupit, tak vyměnit desky či sehnat rarity ze všech oblastí populární hudby.

Ty Syčáci

v čele s legendárním Petrem Vášou, zahrají kromě starých pecek i ukázky z nového alba "THE TRAMP!" volně navazujícího na album Eldorado (2013)

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

Po 17.12.

Večerní koncert vyprodán. Přidán koncert odpolední od 17 hodin.

Vstupenky je možné na odpolední koncert zakoupit v smsticketu a na baru Staré Pekárny, vstupné 200/250Kč. Reservace nebudou možné. Koncert začne v 17 hodin a skončí v 18:30. Pak je třeba uvolnit klub pro účastníky večerního koncertu. Děkujeme za pochopení.

Mucha

brněnská pseudopunková formace sdružená kolem písničkářky a podivínky Nikoly Muchy, jež se do povědomí společnosti dostala svým nevybíravým vystupováním, podivným účesem a zejména svými provokativními písněmi oslavujícími mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, různé úchylky, menšinový útlak, život v moravské metropoli a jiné podivnosti života. Kapela vydala tři alba a to Slováckou Epopej (2013), Josefene (2014) a Nána (2016)

předprodej: 200 kč
na místě: 250 kč

Út 18.12.

Jazz a Etno Brno 2018

Závěrečný večírek

Mariachi Espuelas

mexická a španělská hudba - tradiční hudba mexických pěvců zvaných Mariachi. Do toho přimíchají i klezmer, irskou a keltskou hudbu a vznikne tak pěkně žhavá world music

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč

St 19.12.

Discokoule

Československá vymazlená partička milovníků a přátel disca a popmusic

na místě: 100 kč

Čt 20.12.

Urband

s brněnským triem Urband (Červenka, Všianský, Vtípil) se dočkáte pikantních rejů dekadentních valčíků, patetického blues, skřípajícího jazzu nebo undergroundu. Folkovější polohy mohou evokovat Vladimira Vysockého nebo atmosféru pijácky sentimentálních večírků u Dmitrije Karamazova. Ale pozor. Žádné retro. A rebjata, bude víno a tanec! A děvočky, pláč je na stejné úrovni jako smích a facka znamená stejnou něhu jako pohlazení.

na místě: 120 kč

Pá 21.12.

brněnská premiéra kapely v novém složení

Lidopop

vánoční koncert

na místě: 120 kč

So 22.12.

Red Hot Chili Peppers Revival

Výjimečný Vánoční akustický koncert oblíbeného brněnského revivalu Red Hot Chili Peppers

na místě: 80 kč

Pá 28.12.

Máme zavřeno

So 29.12.

Máme zavřeno

Po 31.12.

CatMusic a Stará Pekárna uvádějí :

Vstupné 140Kč - předprodej: Indies, smsticket a na baru

JIVE TIME SILVESTR

silvestrovská tančírna v rytmu 50s Rock and Rollu, Rockabilly a Rhythm & Blues. Hrají DJ Bob Cat a DJ Vee Jay. Silvestrovský přípitek v ceně vstupného, začátek ve 20 hodin.

předprodej: 140 kč
na místě: 140 kč
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
12/2018
skok na měsíc: