Etno jaro 2024

ETNO BRNO – jaro 2024

 

ST 21. 2. – Kluci od koní, folk

Brněnská kapela hrající převážně songy známé i neznámé od našich folkových ikon, která se ale nebojí okořenit repertoár španělskou a kubánskou písní a nevynechá nestárnoucí hit od kapely Pink Floyd ani oslavnou píseň od Gustava Broma.

www.facebook.com/kluciodkoni | 100 Kč

+ permanentky Etno Jaro 2024 se slevou = 700 Kč

 

PÁ 23. 2. – Tablao Flamenco (CZ/SK), flamenco

Večer plný temperamentní hudby a tance. Na jeden večer se zasněme a přenesme do prosluněné Andalusie, do kolébky flamenka. Pojďme společně zažít atmosféru místních tablaít.

www.kuc.cz/1nm41x | 180 Kč

+ permanentky Etno Jaro 2024 se slevou = 700 Kč

 

ST 13. 3. – Anatoli (CZ/GR), řecká hudba

Vystoupení ve stylu dávno zapomenutých podniků Kafé-amán. Zaznějí řecké písně z východu; nejen ty o lásce, ale také o hořkosti a o vzpomínkách na dávnou vlast.

www.facebook.com/anatolibrno | 150/190

 

PO 18. 3. – Three For Silver (USA), americana

Tradiční americká hudba – eklektická, ale smysluplná směs folku, blues, country, klezmeru a roots music. Basák Lucas Watford má stylový chraplák à la Tom Waits, který připomíná i vokál Leonarda Cohena.

www.threeforsilver.com | 220/290

 

ČT 21. 3. – Kumbalu, etnobeat

Horkokrevná brněnská kapela posluchače nejen pobaví, ale i roztančí. Inspiraci nachází v různorodých stylech – balkánské muzice, klezmeru, reggae, rytmech západní Afriky, ale i folklóru. Představí nové album Ghost Dub produkované na Jamajce.

www.kumbalu.cz | 150/190 Kč

 

ST 3. 4. – Bran, keltská a bretaňská hudba

Přijíždí se zatím posledním albem Beaj vat! Pestrá deska nabízí jak osobitě zpracovaný bretaňský folklor, tak i vlastní materiál včetně původních instrumentálek a písniček v češtině.

www.branband.cz | 190/240 Kč

 

SO 13. 4.Musica Balkanika (SRB/CZ/PS), balkánská hudba

Mezinárodní skupina Musica Balkanika hraje, zpívá a tančí v neodolatelném balkánském rytmu na pomezí srbské tradice a gypsy jazzu. Zazní i pro zdejší poměry netypické písně v tzv. lichých rytmech.

www.musica-balkanika.cz | 150/190 Kč

 

ČT 18. 4. – Trombenik, klezmer

Skupina se zcela osobitou interpretací klezmeru, která rozproudí krev tanečníků a potěší posluchače. Vlastními aranžemi osvěžují tradiční melodie, které mísí zejména s balkánskou a romskou hudbou.

www.trombenik.cz | 170/220 Kč

+ permanentky Etno Jaro 2024 se slevou = 700 Kč

 

ČT 25. 4. Tubabu, západoafrická hudba

Tubabu znamená v řeči Malinků a Bambarů označení bělochů. Je to také brněnská skupina hrající na tradiční západoafrické bubny. Jejich vystoupení přináší živelnost, nasazení a maximální prožitek.

www.facebook.com/tubabubrno | 150/190 Kč

 

SO 25. 5. King Dream (USA), California folk rock

Americký indie psychedelicko-folkově-rockový projekt zpěváka a kytaristy Jeremyho Lyona. S oduševnělým hlasem a hudebními kořeny zapuštěnými ve zlaté éře kalifornské psychedelie a energií, která ho pevně umisťuje do 21. století.

www.kingdreamband.com | 280/350 Kč

 

Pravidelné začátky koncertů jsou ve 20 hodin. Výhodnou permanentní vstupenku na všech 10 koncertů za 790 Kč si můžete zakoupit na baru Staré Pekárny a přes SMS ticket (www.smsticket.cz), stejně tak i jednotlivé vstupenky, které lze rezervovat přes web Staré Pekárny (www.starapekarna.cz). Nejpříznivější cenu vstupenek získáte při mailové objednávce na info@EtnoBrno.cz.

Těšíme se na Vás v hudebním klubu Stará Pekárna.