Etno Jaro 2019

ST 23. 1. – Hmlisto (SK), folk-world music
 

Pestrý repertoár autorských písní i moderních úprav folklóru oscilující mezi folkem, post rockem a tím nejlepším z tradice lidové hudby.

www.bandzone.cz/hmlisto | 120/150 Kč

+ permanentky Etno Jaro 2018 se slevou = 600 Kč (jen plakát)

ST 30. 1. – Shahab Tolouie Trio (Írán, Bosna, CZ), EthnoFlamenco

Strhující kombinace mystiky perské hudby a žhavých rytmů španělského flamenka. Unikátní  tříkrký 16-strunný nástroj FuseTar.

 
www.shahab-tolouie.com/ | 120/150 Kč

+ permanentky Etno Jaro 2018 se slevou = 600 Kč (jen plakát)

ST 6. 2. – Avlija (CZ/SRB), balkánská hudba

Repertoár mezinárodní skupiny tvoří písně a tance ze Srbska, Bulharska, Makedonie, Rumunska a Řecka, které s nimi často zpívá a tancuje i publikum na koncertech.

www.bandzone.cz/avlija |120/150 Kč

ST 13. 2. – Der Šenster Gob, klezmer-world music

Akustická kapela hrající židovskou, romskou a balkánskou hudbu a cestující při tom po celé Evropě v romantickém zeleném karavanu.

www.dersenstergob.eu | 120/150 Kč

ST 20. 2. – Propaganja, world music-alternative

Svahilština, slovenština, didile-a! Kolovrátkovité rytmy uvádí posluchače do transu. Afro rytmy a moravština, chrchlání tibetských zvonků i lidovka... World music?

www.propaganja.cz |120/150 Kč

ST 27. 2. – Kumbalu, etnobeat

Horkokrevná brněnská kapela chce posluchače nejen pobavit, ale i roztančit. Inspiraci nachází v různorodých stylech – balkánské muzice, klezmeru, reggae, rytmech západní Afriky, ale i folklóru.

www.kumbalu.cz |120/150 Kč

ST 6. 3. – Trombenik, klezmer

Skupina se zcela osobitou interpretací klezmeru, který rozproudí krev tanečníků a potěší posluchače. Vlastními aranžemi osvěžují tradiční melodie, které mísí zejména s balkánskou a romskou hudbou.

www.trombenik.cz | 120/150 Kč

ST 13. 3. – Lua, irská hudba

Koncert u příležitosti svátku sv. Patrika. Písně z Irska, ale i dalších ostrovních zemí a odjinud, sou-časně a svěže. Slovo lua je jako hudba téhle kapely – má mnoho různých významů. A hezky zní...

www.luamusic.cz | 120/150 Kč

ČT 28. 3. – Živé kvety (SK), punk/rock

Kultovní bratislavská kytarovka s výrazným ženským prvkem. Živé kvety hrají punkem lehce říznutý rock s množstvím melodických nápadů. Zdravě angažované či intimně milostné texty.

www.zivekvety.sk | 180/240 Kč

ST 3. 4. – Tubabu, západoafrická hudba
 

Tubabu znamená v řeči Malinků a Bambarů označení bělochů. Je to také brněnská skupina hrající na tradiční západoafrické bubny. Jejich vystoupení znamená živelnost, nasazení a maximální prožitek.

www.tubabu.cz | 120/150 Kč

ST 10. 4. – Bran, keltská a bretaňská hudba

Bran přinášejí do střední Evropy to nejlepší z bretaňských tradičních tanců a písní s mystickým nádechem. Jejich hudba se pohybuje na rozhraní tradice a současnosti.

www.branband.cz | 170/220 Kč

ST 17. 4. – Musica Balkanika, (SRB/CZ/UKR), balkánská hudba

Mezinárodní skupina Musica Balkanika hraje, zpívá a tančí v neodolatelném balkánském rytmu na pomezí srbské tradice a gypsy jazzu.

www.musica-balkanika.cz |120/150 Kč

ST 24. 4. – Choroš, etnošraml

Znají se přes 25 let z kapely Neočekávaný dýchánek. Vedle vlastní tvorby hrají písně převzaté a to zdánlivě velmi nesourodé, co zaslechnou, toho se zmocní a přetvoří k obrazu svému.

www.facebook.com/choros.cz | 120/170 Kč

ÚT 30. 4. – Dálach, irská hudba

Dálach přináší svěží irskou tradiční hudbu. Inspiruje se v archivních nahrávkách, vytváří vlastní instrumentální sety a kreativně aranžuje své písně plné podmanivých melodií.

www.dalach.cz | 120/150 Kč

Pravidelné začátky koncertů jsou ve 20 hodin. Výhodnou permanentní vstupenku na všech 14 koncertů za 790 Kč si můžete zakoupit v obvyklých předprodejích (Indies, bar Staré Pekárny), stejně tak i jednotlivé vstupenky, které lze rezervovat přes web Staré Pekárny (www.starapekarna.cz). Nejpříznivější cenu vstupenek získáte při mailové objednávce na info@EtnoBrno.cz.

Těšíme se na Vás v hudebním klubu Stará Pekárna.

 

Program

Připravované akce

Nejsou naplánované žadné koncerty


Zobrazit proběhlé koncerty