Jazz Brno 2018

Jazz Brno 2018
26 jazzových & bluesových koncertů v klubu Stará Pekárna


klub Stará Pekárna, Štefánikova 8, Brno, tel. +420 773 834 538, www.starapekarna.cz
+ agentura Art, tel. +420 603 358 918, www.jazzdoregionu.cz
Předprodeje: Indies – Poštovská 2 a bar klubu Stará Pekárna.

Jazz Brno 2018 se koná za finanční podpory statutárního města Brna 
 

Celkový program Jazz Brno/2018

záři:
po 10. 9. – Audrey Martell Quartet (USA/D/CZ), fusion + top vocal jazz, www.audreymartell.com, koncert září!
út 18. 9. – Chris Bergson Trio (USA/CZ), blues, www.chrisbergson.com,
čt 20. 9. – Five Heads (CZ), modern jazz, www.fiveheads.cz, vstup zdarma!
út 25. 9. – Andrea Ruilova Band (Ekvádor/CZ), latin jazz,
st 26. 9. – Prim Trio (Rakousko), modern piano jazz, www.prim-trio.at,

říjen:
po 1. 10. – Steve Clarke Trio (USA), fusion, www.walterfischbacher.com/steveclarke
út 9. 10. – Muff (CZ), nu-jazz & groove-jazz, www.muffmusic.com
st 17. 10. – Jawbone (UK), kapela zpěváka a kytaristy Ten Years After!, www.jawboneband.com, koncert října!
čt 18. 10. – Trylobity Group (Polsko), power-jazz, www.trylobity.eu
út 23. 10. Elisabeth Lohninger Quartet (USA/D/CZ), vocal jazz, www.lohninger.net
čt 25. 10. – Živé kvety (SK), bratislavská kytarovka, www.zivekvety.sk
pá 26. 10. až ve 21 hod. – Justin Lavash (UK), blues & roots, www.justinlavash.com, vstup zdarma!
út 30. 10. – Alex Garnett Quartet (UK/USA/CZ), jazz světové extratřídy!, www.alexgarnettsax.com, 180/250 Kč
st 31. 10. – Michelle Nicolle Quartet (Austrálie/USA), vocal jazz, www.michellenicolle.com, 170/220 Kč

listopad:
po 5. 11. – Kajetan Borowski Trio (Polsko), polský jazzový debut roku!, www.kajetanborowski.com
út 6. 11. – Band of Heysek (CZ), dirty&hard blues, www.bandofheysek.cz
čt 8. 11. – Kel do Nascimento Quartet (Brazílie/CZ), modern & latin jazz,  http://www.facebook.com/luzrachell/ + http://rachellluz.com/en/
po 12. 11. – Krystyna Durys Quartet (Polsko), vocal jazz, polská Ella!, www.krystynadurys.pl
út 13. 11. – Alex Jonsson Trio (Dánsko), modern guitar jazz, www.alexjonsson.com,
út 20. 11. – Bill Barrett & Brad Lewis (USA), americká bluesová extraliga!, špičkové Delta blues, koncert podzimu!
čt 22. 11. – Janek Kantner Quartet (Polsko), modern jazz
út 27. 11. – Live Foyn Friis Quintet (Norsko/SK/CZ), vocal indie.jazz,  www.livefoynfriis.com, koncert listopadu!

prosinec:
út 4. 12. – Gerald Clark Blues Band (JAR/CZ), afrikánské blues, www.thegeraldclark.com, koncert prosince!
čt 6. 12. – Backsight (CZ), acoustic blues, www.backsight.cz
út 11. 12. – Sugarka Enyedi Quartet (Maďarsko/CZ), vocal jazz, www.enyedisugarka.hu
út 18. 12. – Mariachi Espuelas (CZ), mexická a španělská hudba,  bandzone.cz/mariachiespuelas


Dvacátý první ročník festivalu Jazz Brno je tady!

Průběžný mezinárodní hudební festival Jazz Brno je s podzimem zpět a stejně jako vždy se rozmáchne v čase: od 10. září do 18. prosince 2018 nás čeká celkem dvacet šest večerů (převážně úterky) v klubu Stará Pekárna. 21. ročník Jazz Brno jsme pojali opět kosmopolitně: většina večerů bude patřit zahraničním nebo smíšeným sestavám.  Ostatně jazz sám je někdy označován jako „univerzální světový jazyk“. Postupně představíme hudebníky z USA, Ekvádoru, Rakouska, Velké Británie, Polska, Slovenska, Austrálie, Brazílie, Dánska, Norska, Jihoafrické republiky a Maďarska, Právě soulová zpěvačka z Los Angeles Audrey Martell (10. 9.), britská bluesrocková kapela Jawbone (17. 10.), a američtí „bluesoví dědci“ Bill Barrett & Brad Lewis (20. 11.), budou největšími hvězdami pekárenského jazzového & bluesového podzimu. Tuhle povedenou dvojku jsme nakonec ani nedali na permanentky, ale permanentkáři budou moci jít na jejich koncert se slevou 50%, stejně jako na další čtyři večery. Koncertem prosince pak bude „afrikánský“ set jihoafrického bluesmana Geralda Clarka (4. 12.).  

 

Ad permanentky: Na dvanáct vybraných (těch divácky nejatraktivnějších) koncertů si můžete zakoupit permanentní (přenosnou) vstupenku Jazz Brno 2018 za 770/990 Kč v obvyklých předprodejích, takže vás každý večer přijde na pouhých 65/83 korun. Pro opravdové jazzové fajnšmekry máme nachystanou i permanentku 9x Jazz! za 290/480 Kč na „zbylé“ koncerty – informujte se prosím na možnost její koupě u obsluhy klubového baru, kde bude v omezeném počtu v prodeji. Které koncerty spadají pod jakou permanentku je vždy vyznačeno na konci profilů jednotlivých souborů.

A pozor! Na prvních dvou koncertech celé série Jazz Brno 2018 (po 10. 9. + út 18. 9.) budou od 19 hodin permanentky Jazz Brno 2018 u vchodu do klubu a na baru k dispozici za akční cenu 660 Kč, čili se slevou 330 Kč! Vstupné na jednotlivé koncerty Jazz Brno 2018 se bude pohybovat od 140 Kč do 180 Kč v předprodejích a od 190 Kč do 250 Kč na místě. Využijte prosím tedy možnosti zakoupení vstupenek na dvou předprodejních místech (prodejna Indies, Poštovská 2, v centru Brna + bar klubu Stará Pekárna), kde budou vždy výrazně levnější než večer na místě. Je možné využít i rezervace přes web klubu a mailové objednávky na adrese sveda.art@seznam.cz. Úprava sálu (sezení, kombinovaná úprava či stání) bude přizpůsobena jak charakteru hudby, tak očekávanému zájmu publika. Změna programu i sestav je (bohužel tak jako vždy) vyhrazena.

Těšíme se na Vás

Jiří. Švéda (agentura Art) & klub Stará Pekárna

Program

Připravované akce

Út 18. 12. 2018 Mariachi Espuelas
mexická a španělská hudba - tradiční hudba mexických pěvců zvaných Mariachi. Do toho přimíchají i klezmer, irskou a keltskou hudbu a vznikne tak pěkně žhavá world music

Zobrazit proběhlé koncerty