Přejeme pevné zdraví a brzký návrat do normálního života.
Vaše stále zavřená Stará Pekárna.

Program

Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak.

5/2019
skok na měsíc:

St 1.5.

Jazz Jaro 2019

Jack J. Hutchinson (UK/CZ)

špičkové londýnské blues. Jack J. Hutchinson je londýnský bluesrockový kytarista. Blues Magazine o něm napsal: "Jeden z těch, kteří se narodili pro soul a blues". Opakovaně byl nominován na British Blues Awards. Podílel se i na nahrávání společných alb s Jeffem Beckem, Bad Company a Van Morrisonem

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

Čt 2.5.

The Odd Gifts

kapela a sólový projekt Ondřeje Galušky, kytaristy, pozounisty, zpěváka a spoluautora písní skupiny EGGNOISE, s níž nahrál čtyři alba, která si vysloužila nominace na nejrůznějších českých i zahraničních hudebních cenách. Naživo v projektu vystupují špičkoví muzikanti Jaryn Janek, Michael Nosek a Jan Mizler. Skupina vydala dvě alba: O.G. and the Odd Gifts (2012, 100proMotion) a Migrant Songs (2016 Indies Scope), na kterém se jako hosté podíleli James Harries, Alasdair Bouch, Justin Lavash, Bijou Camara a další. Ondřej Galuška je spoluautorem soundtracku k filmu Jana Hřebejka Svatá Čtveřice. Jeho verze písně Tea and Crumpets vyšla na albu Bazarem Proměn: A Tribute to Vladimír Mišík. Produkoval desku dětských písniček v angličtině Playground English: Frog Biscuits. V současnosti píše hudbu pro divadelní soubor Taneční studio Light (Bratři, Bylo nás pět, Krev není voda) a účinkuje v posledně uvedeném představení spolu s Milanem Caisem, Davidem Novotným a dalšími hudebníky a herci.

na místě: 100 kč

Pá 3.5.

Aivn´s Naked Trio

Intezivní kytarová pecka. ANT nepapouškují stará klišé. Na solidních základech postavili vlastní žánr, kterým baví bluesmany, rockery i milovníky kytarových parádiček. Poslední EP "LIVEO" nahrála kapela za pár hodin komplet naživo. Přijďte posoudit, jak to kluci dávají z pódia.

De ImperfAction

Neo funkrocková kapela z Prahy. Jejich styl je podivný mix heavy funk-rocku s troškou rapu, postavený na barokních harmoniích. Kapele rozhodně žílami protéká pořádný kus RATM, kteří jsou zmiňováni jako jejich zvuku nejpodobnější. Heloisa Fernandes (Brazil) - vocals Isard Aguilo (Spain) - guitar Nicolas Wind (USA) - bass Lukos Hey (Australia) - drums

na místě: 150 kč

So 4.5.

Frank Zappa Quartet

jediná kapela v ČR, která hraje Franka Zappu. Rockový koncert muziky FZ v živém valašském provedení

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Po 6.5.

38. večer Fresh Meat

Vstup volný

Permanent Risk

brněnská rocková kapela

Út 7.5.

Palo Seriš & Filip Teller: Improvizace

divadelníci a komici Palo Seriš a Filip Teller jdou společně na pódium bez přípravy. Po úspěšném turné se svým autorským kouskem "Čecháčci a Čoboláci" se tentokrát pokusí získat si publikum "tady a teď". Živost, spontaneita a radost ze hry pro herce i publikum...

na místě: 170 kč

St 8.5.

Jazz Jaro 2019

Alba Plano Quartet (UK/CZ)

op jazz vocal z Londýna Alba Plano je neo-soulová zpěvačka z Palerma, žijící v Londýně. Má hluboký soulový hlas s nezaměnitelným tónem a strukturou. K jazzu se dostala v šestnácti, kdy začal její „jazzový trénink“,inspirovaný Ellou a Billie.

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

Pá 10.5.

Uzavřená společnost

vstup jen pro zvané

So 11.5.

6. vinylová burza od 11 do 17 hodin - vstupné 30Kč

Koncert od 20 hodin

Kulturní úderka

skvělej blues-grunge-rock. Jak starej Everlast, ale špinavější. "...kde se tu sakra tahle banda s divnym názvem vyloupla? Nečekal bych, že mi bude tak dlouho unikat takhle kvalitní materiál... skvělej blues-grunge-rock. Jak starej Everlast, ale špinavější.. hodně dospělý, hodně uvěřitelný, hráčsky naprosto precizně zahraný a zkomponovaný.. jo tohle můžu! Pro lidi, kteří se snaží sledovat českou klubovou scénu je povinnost si tady doplnit rozhled.. pokud teda nejsem úplně poslední, kdo na Kulturní úderku (pozor, to je fakt název kapely) narazil! "

na místě: 100 kč

Po 13.5.

Audiovizuální pořad z cyklu Střípky z mozaiky našeho bigbítu-4. díl

Začátek již v 19:30

V jednom chudém království

příběhy, pohádky a pověsti v rockovém balení. Šípková Růženka, Kráska a zvíře nebo Nikola Šuhaj loupežník - to nejsou jen pohádky či příběhy z naší a světové literatury, ale také legendární dlouhohrající počiny z historie československé rockové hudby. V audiovizuálním pořadu, který se zabývá fenoménem tematických desek na domácí hudební scéně, dále uslyšíte mimo jiné také skupiny Progres 2, Olympic, Fermáta a na druhé straně i alternativní Extempore nebo Petra Vášu.

na místě: 50 kč

Út 14.5.

Acoustic Fields

kapela vznikla v polovině roku 2014 jako akustická varianta skupiny Narcotic Fields. Rychle se ovšem stala autonomním subjektem budující si repertoár z vlastních písní. Z dosavadního působení stojí za zmínku opakovaná účast na festivalu pouličních divadel Divadelní Kontejner, Festival Hustoles či vítězství v brněnském kole soutěže Porta 2015 a následná účast na hlavní "Portě" v Řevnici. Kapela pochází z Brna a využívá klasický písňový formát, zároveň folkový základ obohacuje o alternativní prvky.

Zorya

Slovenka a Čech, hráme folk a tlačíme sa do alternatívy. Ženský i mužský vokál, gitara a ďalšie nástroje. Prozkoumávame svět svých inspirací. Experimentujeme s textami a tak spievame anglicky, česky i slovensky. Nemáme strach přimýchat trochu melancholie, lyriky i naděje. Toto sú veci, ktoré z nás robia kým sme.

na místě: 90 kč

Čt 16.5.

Gwalarn

Neoposlouchaná muzika s kořeny ve starých legendách a ve francouzské hospodské poetice. Trio muzikantů, navzdory názvu kapely žijících a tvořících v Brně, patří na české hudební scéně k samorostům, kteří v hudbě zanechávají otisk vlastního stylu. Houslista Antonín Bukovský, kytarista Libor „Mikeš“ Mikoška a kontrabasista Milan „Maxla“ Trnka se přiznávají k inspiraci původní keltskou hudbou, starými keltskými legendami, mořem a také francouzskou hospodskou poetikou.

na místě: 100 kč

Pá 17.5.

U2 Revival Desire

ostřílený U2 revival koncertující po celé Evropě už celých 18let

předprodej: 150 kč
na místě: 180 kč

So 18.5.

Nauzea Orchestra ft. Nikola Mucha

Plum Dumplings

brněnská skupina Plum Dumplings (heavy chanson) se profiluje francouzsko-českými texty, z nichž některé reflektují frankofonní kulturu (Mano Solo, André Breton, apod.), ale také se inspirují českou literaturou (Reiner, Hájíček, apod), poetičnost textů nabourávají ostré kytary a temné melodie. První desku natáčeli ve studiu Ondřeje Ježka Jámor a nyní pracují na druhé desce pod taktovkou Tomáše Neuwertha.

Nauzea Orchestra

Nauzea Orchestra vznikla v Ústí nad Labem 2007 jako electroclashová skupina inspirovaná tehdejší berlínskou dekadentní hudební vlnou. S druhou deskou The Dark Side Of The Raven se objevily v tvorbě Nauzey Orchestra i prvky industrialu a postrocku. Postrockové období vyvrcholilo s třetí deskou Dobro, na níž se objevily první skladby zpívané i česky. Do té doby vsázela Nauzea Orchestra výhradně na němčinu a angličtinu. Poslední album – Štěstí – je zatím nejvíce písničkové. Stopy dekadence ale Nauzea neztratila.

na místě: 100 kč

Po 20.5.

...Možná blues...

Rostislav Pospíšil - grafika a malba od 20.5. do 29.6.2019. Vernisáž od 18 hodin, koncert od 20 hodin. Uvádí Vojta Fatka.

Dura & Blues Groove - Blues Jam

bluesová besídka s hosty

na místě: 100 kč

Út 21.5.

Jazz Jaro 2019

Lewis Creaven Band (UK)

svižný bluesrock z Bristolu. Skupina získala reputaci svým nepřetržitým koncertováním a všeobecnou popularitu v západní Anglii. Živé koncerty představují jak vlastní skladby, tak bluesrockovou klasiku od umělců typu Stevie Ray Vaughan, Jimi Hendrix a Lenny Kravitz.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Čt 23.5.

Jazz Jaro 2019

Eva Halčynová Blues Project (SK)

finalistka Slovakian Blues Challenge 2018. Pětilenné jazz–bluesové seskupení, jež se inspiruje tvorbou hudebních velikánů. Repertoár tvoří známé i méně známé bluesové skladby, ale i jazzové standardy ve změněné nebo hodně netradiční podobě.

předprodej: 120 kč
na místě: 170 kč

Pá 24.5.

The Black City (It)

funk, soul & blues z italského Turina, skvělou "Pulpy Funky Show" předvedli na 19. narozeninách Pekárny a je třeba to zažít znovu!! Founded in 2015, The Black City band from Turin, Italy, has already stood out as one of the most skilful bands in the field of funk, soul and blues. They have played as backup for Lola Gulley, the legendary Queen of the Blues from Atlanta, Georgia (USA) and Evelyn Rubio, sax player and singer from Texas. Every Thursday night they animate the BlueFunk jam sessions at the Birraceca Pub82 in Rivoli, where the best musicians from the province of Turin meet to perform and jam, often joined by international artists. The Black City are made up of Martin Craig on guitar, whose style is a unique synthesis of T-Bone Walker, Frank Zappa e Freddie King, Monne on bass, the Cuban Caldero on drums. The three musicians have been part of leading bands at a regional and national level: Lou Bega, Tribà, Calipson and Ossi Duri.

předprodej: 160 kč
na místě: 200 kč

So 25.5.

Kiero Grande (SK)

trojica bluesrockerov z Veľkého Kýru, ktorá kĺbi prvky blues, punku a progresívneho rocku už od roku 2006 za účelom úniku z všednej reality. Momentálne je na ceste s propagáciou svojho tohtoročného albumu. Medzi úspechy kapely sa radí účasť na festivale SZiGET, víťazstvo v Slovakian Blues Challenge, účasť na European Blues Challenge v Nórsku, víťazstvo v Blues Aperitív-e a dvojnásobná účasť na prestížnom festivale Blues Alive v Šumperku. Kiero Grande sú: Ady Kelemen, Robi Gajdošík a Vojtech Száraz.

Her Memories

bluesrockové trio z Bratislavy založené koncom roka 2017 v obsadení: Martin Tomášik (spev, gitara), Jakub Kolesár (basgitara) a Peter Garaj (bicie). Her Memories prichádzajú s autorskou tvorbou inšpirovanou hudobníkmi ako John Mayer, Eric Clapton a Jimi Hendrix, vo svojej hudbe miešajú prvky bluesu, rocku ale aj folku.

na místě: 100 kč

Ne 26.5.

Uzavřená společnost

vstup jen pro zvané

Po 27.5.

Jesse Ballard - Jan Hrubý - Joe Kučera (USA/CZ/D)

kalifornský folkrockový zpěvák a kytarista Jesse Ballard, legenda českých rockových houslí Jan Hrubý a berlínský jazzový saxofonista Joe Kučera ve společném hudebním projektu "Společné světy / Tour 2019". Společné koncerty tria se v loňském roce setkaly s velkým ohlasem u posluchačů nejen u nás, ale také v Německu a hudebníci projevili přání si ještě znovu společně zahrát. Koncert tria je postaven na autorských písních Jesse Ballarda doplněných několika covery (Dylan, Charles, Van Morrison), nacvičené části se střídají s právě improvizovanými pasážemi, kde se odráží momentální nálada a emoce nejen samotných muzikantů, ale i přítomných diváků. Každý koncert je proto trochu jiný a každý má svoji specifickou atmosféru. Na závěr květnového turné míří trio Ballard & Hrubý & Kučera do Staré Pekárny.....Nenechte si ujít možnost být přitom!

předprodej: 190 kč
na místě: 240 kč

Út 28.5.

Jazz Jaro 2019

Will Johns Trio (UK/CZ)

synovec Erica Claptona potřetí v ČR! Will Johns je synovec Erica Claptona a George Harrisona. Jeho otec Andy John byl zvukařem desek Led Zeppelin, Rolling Stones a Jethro Tull. Syn Will John (1973) patří mezi současné nejvýraznější britské kytaristy.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

Čt 30.5.

Křest nového EP "Get Up!"

Něco si přej

kapela mladých šílenců, kteří jsou přesvědčeni, že rock and roll ještě neřekl poslední slovo

Klíče

brněnská funky-punková kapela

na místě: 100 kč
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
5/2019
skok na měsíc: