Program

Klub se otevírá v 17:30.
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak.

9/2022
skok na měsíc:

Pá 2.9.

Koncert a povídání o Pepíku Moudrém, brněnském kapelníkovi a hudebníkovi...

Milan Kašuba Trio

Vzpomínkový večer a koncert tria Milana Kašuby v obsazení: Dáša Ubrová - zpěv, Jakub Juránek - kytara, Milan Kašuba - k tara. *** Večer s Milanem Kašubou, jazzmanen, pedagogem, skladatelem - to je kytarové umění v duu s jeho žákem a nyní také pedagogem na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kytaristou Jakubem Juránkem. Zpěvem je doplní zpěvačka, textařka a výtvarnice Dáša Ubrová, editorka knihy „Milan Kašuba - Když struny života zní“. A věřte, že historek, které v knize nenajdete, má pan Kašuba v rukávu ještě nespočet!

na místě: 150 kč

Pá 9.9.

Pop Museum uvádí:

Workshop Popmusea Elektrická hudba akusticky - spojitosti a rozdíly. Beseda s praktickou ukázkou skupiny Našrot. Začátek ve 14 hodin, vstup volný.

Našrot (tentokrát unplugged)

Soubor Našrot je znám coby rámusivé těleso, oblažující publikum decibelovou smrští ve stylu jakéhosi hardcore-crossoveru. Ale má i svou (méně známou) tvář, kdy hudebníci usednou do seslí, chopí se akustických kytar, kontrabasu, bubnu a houslí či saxofonu, a spustí folk-rock a blues v rámci vystoupení obecně zvaného unplugged. Tehdy slyšíte našrotí písně zbavené hlukového nánosu, a s překvapením zjišťujete, že obsahují zajímavé melodické postupy, které bývají jinak skryty. A navíc – spoustu songů ať už autorských, nebo převzatých, předvádí soubor pouze v této polo-akustické formě. Samotný koncert je pak rozdělen na dva poločasy po 45 minutách, po kterých následuje prodloužení, a většinou i penalty. Ty se však kopou až po vystoupení na baru. Máte se tedy nač těšit!

předprodej: 120 kč
na místě: 160 kč

So 10.9.

Začátek již v 19 hodin!

Random Choices

Random Choices sú traja 21-roční hudobníci, ktorí na seba prvýkrát upozornili EP Medzi nebom peklom a vedomím nahraným v roku 2018 v štúdiu Men At Sound v réžii Matúša Homolu (Autumnist, Nylon Union). Odvtedy odohrali množstvo koncertov v rodnom Trenčíne a okolí, ale aj v zahraničí ako napríklad v Česku, kde sa mimo iného umiestnili na druhom mieste v Starobrno conteste studentských kapel, ako jediná kapela zo Slovenska, či na Rakúskom festivale Flammhaus v Saghammeri. Na festivale Art in Park v Trenčianskych Tepliciach hrali ako predkapela Bad Karma Boy a na trenčianskom festivale Gympelrock ako predkapela kapely Para. Po dvojročnom koncertovaní dozrel čas na prvý album mixovaný v réžii Mariána Fera, ktorý nesie meno Zrkadlová zem a vyšiel 31.júla 2020. Prvý singel zo spomínaného albumu, Searching for Inspiration, bol krátko po vydaní odohraný v rannej relácií rádia Devín: ,,Čo počúva Soňa Horňáková‘‘ a krátko na to odpremierovaný v relácií rádia Slovensko ,,Svet hudby‘‘, kde sa stali spolu s najnovším singlom s názvom Výlet do oblakov pravidelnou súčasťou vysielania. Ich singel Lívia zaznel na rádiu Devín v relácií ,,Folkfórum‘‘ spolu s ďalšou tvorbou kapely. Nový album zaujal aj dramaturgiu rádia Frontinus, čo viedlo k rozhovoru s frontmanom kapely Marekom Hrdličkom spojeným s ukážkami novej hudobnej tvorby. Ich najnovší hudobný počin Romanca vyšiel 15.1.2021. Skladbu nahrali v Randal Group Production, o produkciu sa postaral známy hudobník a producent Jimi Cimbala. Singel oslovil takmer dve desiatky hudobných blogov a médií, zaznel v relácii Svet hudby na Rádiu Slovensko a získal si priazeň poslucháčov na Spotify aj YouTube. Teraz prichádzajú s rock & rollovou gitarovou peckou Ghost Town (20.4.2021). Marek Hrdlička - gitara, spev, klávesy, ukulele Šimon Oravec - basa, spev Dominik Krasuľa – bicie

Them Switcheroos

Dva kytaristi, jejichž posláním je vrátit do hudby syrovost. Výsadou živáků je nezkrotná energie, střídání postů (kytara, bicí), stará telka a havran. Garážovka s prvky stoneru, na své si přijdou fanoušci White Stripes, Queens of the Stone Age nebo třeba Royal Blood.

Edain

EDAIN je instrumentální FUSION kapela z Brna, která je známá především tím, že ve své tvorbě kombinuje heavy a jazz prvky podpořené komplexními groovy. Od roku 2007 vydala pět studiových alb a odehrála nespočet klubových i festivalových koncertů. Aktuálně má připravený materiál na nové album, které dále posouvá a prozkoumává možnosti heavy/jazz fusion.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

St 14.9.

Džem Na3

všakovaký pop rock

Olejové Výpary (SK)

punkský rock

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Čt 15.9.

(Ne)kapela

Jsme kapela (NE)kapela z Brna. Všichni jsme studenti střední školy umělecko-manažerské v Židenicích. Naše kapela vznikla úplnou náhodou, když naše kamarádka hledala narychlo hudební doprovod na její akci, kterou pořádala. My jsme dali hlavy dohromady a za den jsme připravili pár písniček. Měli jsme úspěch a jelikož jsme kamarádi, milujeme muziku a právě se i doplňujeme jak kamarádsky tak i hudebně, řekli jsme si, že v tomto složení zůstaneme a budeme hrát dál jen co to půjde.

na místě: 100 kč

So 17.9.

Křest alba Vana na předměstí. Vstupné dobrovolné

Paradigma

V době uzavírek dlouho odkládaný křest alba šebrovské kapely Paradigma je tady! Přijďte si poslechnout, jak to kapele hraje, napít se dobrých nápojů, na místě budou i CD. Skupina Paradigma vznikla v roce 2007 a začala zkoušet ve vesničce Šebrov okr. Blansko. Původní zakladatelé jsou Tomáš Mitvalský a Petr Svoboda, kteří společně hráli na kytary a skládali první písničky. Postupem času přišla do kapely zpěvačka Jana Krejčí též hrající na basovou kytaru. V tomto složení kapela zkoušela něco přes rok a věnovala se tvorbě vlastních písniček. Čtvrtým členem skupiny se stal bubeník Jiří Ambroz, který po roce a půl z kapely odchází a za bicí nástroje usedá nový čtvrtý člen Perňa. Poté se přidává hráč na foukací harmoniku a saxofon Michal Řihánek. V roce 2011 kapela nahrála první CD „DEMO“. V létě roku 2013 se přidal kytarista Jakub Kotek. V roce 2020 kapela vydala CD pod názvem „Vana na předměstí“. Post baskytary nyní zastává Tomáš Mitvalský jr. Tomáš Šíp Mitvalský - kytara, zpěv Jana Krejčí - zpěv, basa Tomáš Mitvalský jr. - basa Perňa - bicí Michal Majkl Řihánek - foukací harmonika, saxofon, zpěv Jakub Kotek - kytara, zpěv

Út 20.9.

Jazz & Blues Brno 2022

Návštěvníci koncertu ve věku do 30 let platí pouze dobrovolné vstupné!

Lauren Henderson Quartet (USA)

vocal jazz z New Yorku. Po úspěšném loňském koncertu se jazzová hvězda vrací znova do Brna!

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč

St 21.9.

Permanent Risk

brněnská kapela, které nejlépe sedí označení "rock", někdy zemitější, jindy témeř akustický, ale vždy odehraný s nasazením a energií

Krize Identity

olomoucká hardrocková, alternativní kapela

na místě: 100 kč

Čt 22.9.

Panoptikum

Jsme jedno velké Panoptikum. Psychadelická surfrocková jízda s českými texty, ale i divadelní podívaná plná nečekaných zvratů a momentů, které jen tak z hlavy nedostanete. Přijedeme Vám představit naši novou desku Mantichora, těšit se můžete také na zbrusu novej merch a samozřejmě náš bělavej vinyl, kterej Vám vypálí uši!

Big Idea (F)

The Big Idea is one the rare rock band that has understood how to present ever more intense shows with no less than six musicians on stage, allowing them to settle their unclassifiable project, which muddy the waters. Last October, they set sail and recorded their fourth album on their sailing boat, while crossing the Atlantic Ocean...*****... The Big Idea je jedna z mála rockových kapel, která pochopila, jak prezentovat stále intenzivnější show s minimálně šesti hudebníky na pódiu, což jim umožňuje usadit svůj nezařaditelný projekt, který kalí vody. Loni v říjnu vypluli a nahráli své čtvrté album na své plachetnici, když přepluli Atlantský oceán.

předprodej: 180 kč
na místě: 230 kč

Pá 23.9.

23. narozeniny Staré Pekárny

Kulturní úderka

syrová muzika od psychedelického blues 60. let až po americkou klubovou scénu reprezentovanou třeba Jon Spencer Blues Explosion. Kulturní úderka má však svůj zvuk, svůj projev, byla, je a bude vždy autentická. Nerozpakuje se pracovat s jemným zvukem akustické kytary nebo naopak elektrickým nášupem, ve kterém ale najdete třeba i klávesy či prostor pro bubeníka.

Fredy & Krasty

natřískaný streetfunk, prostě žádná depka. Je to fakt pořádná porce Funku!!! Texty tvoří česky rapované skladby, plné nadsázky a humoru. F&K, neboli české PAPRIKY, jak je tato kapela označována svými fanoušky.

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč

So 24.9.

23. narozeniny Staré Pekárny

Charlie Slavík Revue CZ/USA

Charlie Slavík je nejuznávanějším hráčem na foukací harmoniku v ČR. Jako jediný Čech v historii se v roce 2013 zúčastnil prestižní mezinárodní bluesové soutěže IBC v americkém Memphisu, kde postoupil až do semifinále. Jeho schopnost použití nástroje napříč žánry dokládá množství hudebních nosičů, na kterých se jako sólista podílel. Vystupuje s celou řadou domácích i zahraničních kapel nejen v Evropě, ale i v USA. Kromě aktivního hraní je i vyhledávaným lektorem na muzikantských workshopech. Charlie Slavík je firemním hráčem německé firmy Seydel - nejstaršího výrobce foukacích harmonik na světě. Steve Walsh (USA) Kytarista, skladatel a producent Steve Walsh pochází z Bostonu a je absolventem Berklee College of Music. Od roku 2013 žije převážně v České republice. Během své úspěšné hudební kariéry ve Spojených státech byl mimo jiné spoluhráčem osminásobné držitelky ceny Grammy Norah Jones, dvojnásobného držitele Grammy Viktora Krausse či producentem nahrávek skupiny Erasure. Jako producent je podepsán i pod řadou v Americe natočených alb českých hudebníků , jako jsou Druhá tráva, Pavel Bobek nebo November 2nd. Spolupráce Charieho Slavíka a Steva Walshe započala koncem roku 2019 přípravami natáčení nového autorského CD Charlieho Slavíka s názvem A Nice Reminder. Nahrávka pak byla natočena v lednu 2020 v legendárním studiu Sound Emporium v Nashvillu s významnými americkými hudebníky. Charlie Slavík Revue CZ/USA Charlie Slavík - foukací harmonika, zpěv Steve Walsh - kytara Marcus Jurkovič – bicí, zpěv Jan Svorník – baskytara

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Út 27.9.

Start již v 19h!

UmCaCa

Akustický pop s příchutí jazzu a blues

2stav

Folkové srdce kapely Přístav (Martina a Aleš)

předprodej: 150 kč
na místě: 180 kč

St 28.9.

Touchwood

vejdou do klubu herečka, učitelka, dva ajťáci a právník.....a je zázrak, že se vůbec potkali ve dveřích. Jedna totiž nesleze z podia ani v práci, kde hraje a zpívá dětem popěvky o medvídkách, Jeden má doma Portu, Jedna hrála v dechovce, Jeden vyrostl na grunge a Jeden má pod košilí s kravatou pořád ska a punkový srdce...a když se to dá dohromady, tak je z toho Touchwood. Protřepat, nemíchat, podávat s ledem. Jejich hudební styl je čistokrevnej kříženeček, ale povidá se, že má ušlechtilý předky, ma rád děti hodí se i do bytu.

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Čt 29.9.

Hudebně literární večer v podání dvou kapel, jednoho básníka a jednoho diskžokeje.

Bratrské kapely Duben v Pešti a Posledné decembrové dni spolu křižují každé jaro a podzim prostor Československa již od roku 2008 a v posledních letech doplňují své neveselé písně autorským čtením špinavých básní Romana Krištofa z Vysočiny a poslechovkou Štěpána Bolfa z Rádia 1. Začátek již v 19:30

Duben v Pešti

darkpop, CZ

Posledné decembrové dni (SK)

garage-pop / Bardejov

Roman CZ

těžká chvilka poesie

DJ Pišta CZ

hudba k tanci a pláči

na místě: 150 kč

Pá 30.9.

BAtCH 2022 - oba dny 490Kč - smsticket *** goout

Brno rozezní největší klubová noc v jeho historii, vyrazte na Batch! Batch, největší dávka klubové hudby v brněnské historii, propojí ve dnech 30. 9. - 1. 10. třináct klubů pestrým nadžánrovým hudebním programem za jednotné vstupné. Akci pořádá BACH - Brněnská asociace clubové hudby.

Jan Fic

Brněnský písničkář Jan Fic vzešel sice z bluesového podhoubí, jeho tvorba se ale v průběhu let zcela oprostila od žánrových schemat, aniž by ztratila pevné ukotvení v hudebních kořenech. Už když se stal laureátem prestižní soutěže Blues Aperitiv v Šumperku, předestřel velmi osobitou vizi autorské písně, kterou naplňuje po stránce hudební i textové, což stvrzuje cena Za krásu slova, kterou získal od brněnského Radia Proglas. Ficovy songy, ať už hrané jím sólově, nebo s proměnlivou sestavou kapely, v níž ale nikdy nechybí producent jeho dvou sólových alb Město (2018) a Potom (2020) Martin E. Kyšperský (Květy), hovoří sice často o temných stránkách lidského počínání, jsou autorem do hloubky prožité, střídmě ale nabízejí i pozitivní východiska. Za zvláštní zmínku stojí, že nástroje, na které Jan Fic při koncertech hraje, pocházejí vesměs z jeho vlastní dílny, totiž od značky Red Bird Instruments, kterou už řadu let úspěšně provozuje.

Longital - Dočista naživo

Longital z bratislavských Dlhých Dielov oslavujú dvadsaťdva rokov na hudobnej scéne a v brnenskej Starej Pekárni predstavia nový album Dočista so spolutvorcom a špeciálnym hosťom z Londýna. Longital sú gitarista Daniel Salontay a basgitaristka/speváčka Shina. Majú za sebou stovky koncertov nielen v Československu, precestovali celú Európu, vyšli si na dve turné v USA a Kanade spojené s opakovaným pozvaním na festival SXSW Austin (2012, 2013), a stihli aj jedno veľké turné na Ukrajine a na Kryme keď to ešte bolo možné (2013). Nahrali 12 radových albumov, a hudbu vnímajú ako svoje poslanie: Dano sa stará o koncerty, menežovanie kapely a hlavne učí seba a iných vznešené pravdy o gitare, Shina sa venuje dobre rozbehnutému vydavateľstvu Slnko Records voľný čas trávi v tichu a v záhrade, čo je nevyčerpateľný zdroj inšpirácie pre jej osobné básne z ktorých neskôr vznikajú texty piesní. Nový album Longital má názov Dočista a vznikol v Danovom hudobnom ateliéri v čase pandémie keď sa opäť raz nevedelo, čo bude ďalej s hudbou tohoto sveta. Zásadným momentom novej tvorby Longital je spolupráca s producentom, sound artistom a performerom Andrejom Bakom z Londýna.

předprodej: 290 kč
na místě: 350 kč
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
9/2022
skok na měsíc: