Otevřeno máme ve dny koncertů od 17:30 hodin do 1:00.

Program

Klub se otevírá v 17:30.
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak.

10/2022
skok na měsíc:

So 1.10.

BAtCH 2022 - oba dny 490Kč - smsticket *** goout

Start v 19h. Brno rozezní největší klubová noc v jeho historii, vyrazte na Batch! Batch, největší dávka klubové hudby v brněnské historii, propojí ve dnech 30. 9. - 1. 10. třináct klubů pestrým nadžánrovým hudebním programem za jednotné vstupné. Akci pořádá BACH - Brněnská asociace clubové hudby.

Aaron Brooks (US)

nová generace Woodstocku, směs progresivního rocku, folku a blues sedmdesátých let v novém kabátu. Mimořádná osobnost Aaron Brooks je bývalý hlavní zpěvák a skladatel většiny písní uznávaného amerického psychedelického rockového souboru Simeon Soul Charger vydal v roce 2018 své debutové sólové album Homunculus, žánrově pestrou směs psychedelického rocku a folku „po americku“ propojenou orchestrálními prvky. Po vydání alba následovala řada evropských turné po 12 zemích. Aaron Brooks v současné době tráví většinu času v nahrávacím studiu, kde pracuje na ambiciózním pokračování Homunculus s názvem Juggernaut. Tentokráte vystoupí v Pekárně sólo.

Phil Shoenfelt (UK) & Band of Heysek

anglický post-punker s bandou dirty-bluesovejch heysků Phil Shoenfelt je britský zpěvák, kytarista, skladatel a spisovatel, který žije od roku 1995 v Praze. Jeho jméno se spojuje hned se třemi kapelami: Southern Cross (Praha); Fatal Shore (Berlín); a Dim Locator (Berlín). V druhé polovině 70. let, předtím, než se v roce 1979 přestěhoval do New Yorku, patřil k punkové scéně v Manchesteru a Londýna. V New Yorku hrál s několika punkovými a post-punkovými kapelami, jako byly Disturbed Furniture a Khmer Rouge. Khmer Rouge pravidelně hrávali v legendárním klubu CBGB's a coby předkapela vystupovali s umělci, jako byli např. Nico, The Clash, Alan Vega a Billy Idol, na jejich amerických turné. V polovině 80. let se Shoenfelt vrátil do Velké Británie a v roli předskokana doprovázel Nicka Cavea & The Bad Seeds na jejich dvou turné po Británii. Poté, co se přestěhoval do Prahy (1995), dal dohromady vlastní skupinu s bývalými členy kapely Tichá Dohoda, Phil Shoenfelt & Southern Cross. Kapela dosud vydala čtyři studiová alba: Blue Highway, Dead Flowers For Alice, Ecstatic a Paranoia.com. Nejnovějším Philovým CD je Cassandra Lied, sólová nahrávka se speciálními hosty, jako jsou Chris Hughes z Dim Locator a Kristof Hahn ze slavných Swans. Phil je také autorem knih: Feťácká Láska, Zelený Hotel, Až na dřeň a Inkognito v podzemí. V současnosti je příležitostně doprovázen brněnskou bluesovou partou Band Of Heysek. Phil Shoenfelt – kytara a zpěv Band Of Heysek: Jan Švihálek – kytara, Lukáš Kytnar – bicí, Mojmír Sabolovič – basová kytara

Kristi Lei (US)

Kristi je americká písničkářka žijící v České Republice. Specializuje se na pop-folk s vlivy od Joni Mitchell, Sara Bareilles po Taylor Swift. Kristi vystupovala po celé severovýchodní Pensylvánii a střední Severní Karolíně, často v doprovodu svých dvou mladších sester, a vystupovala na lidových festivalech, rozhlasových pořadech, vinařstvích a soukromých akcích. Do Brna se přestěhovala po absolvování University of North Carolina v roce 2021, kde studovala politologii, historii a hudbu. Během svého působení tam také vedla ženskou skupinu a capella a rozvíjela svou vášeň vést jiné ženy v hudbě. Kristi se snaží najít podobnou komunitu u nás v České republice. Své umění nadále sdílí v rámci této skupiny a brzy i s širší veřejností, protože právě natočila své EP album Becoming Memories. Toto EP se zaměřuje na autentickou lyriku a osobní identitu prostřednictvím Kristiiny akustické hudby.

předprodej: 290 kč
na místě: 350 kč

Út 4.10.

Jazz & Blues Brno 2022 + Etno Brno 2022

Permanentky Etno Brno 2022 se slevou = 800 Kč

JMO (Švýcarsko/Izrael/Senegal)

world music. Jan Galega Brönnimann – dechové nástroje (basklarinet, sopránsaxofon), Moussa Cissokho – kora, zpěv, Omri Hason – perkuse Trio světové úrovně vytváří napětí mezi tradiční a moderní hudbou z Afriky, Evropy a Blízkého východu. Jiskřivý zvuk kory (africká harfa s 26 strunami) se setkává s teplým tónem basklarinetu a orientálními perkusemi. POZNÁMKA: Návštěvníci ve věku do 30 let platí pouze dobrovolné vstupné!

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč

St 5.10.

Etno Brno 2022

Permanentky Etno Brno 2022 se slevou = 800 Kč

Musica Balkanika (SRB/CZ/UA)

balkánská hudba. Mezinárodní skupina Musica Balkanika hraje, zpívá a tančí v neodolatelném balkánském rytmu na pomezí srbské tradice a gypsy jazzu.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Čt 6.10.

Křest cd Aliaksandra Yasinského "Hlybini"

Aliaksandr Yasinski

virtuózní akordeonista, autor symfonické hudby, filmové a divadelní hudby. Spolupracuje s Radkou Fišarovou, Ivou Marešovou a RAZAM, kapelou Shum Davar. Vystupoval v 17 zemích světa. Těšit se můžete na neobvyklé pojetí hry na akordeon. Ve své autorské hudbě Aliaksandr spojuje prvky jazzu, rockové hudby, folkloru a world music. V jeho expresívním podání zazní také jazzové standardy a skladby Astora Piazzolly.

Jáma s hranostajem

Temná zákoutí folku. Převážně akustické uskupení Jáma s hranostajem si pohrává ve svých anglických i českých autorských skladbách s melancholickými melodiemi hraničícími s alternativou. Ve složení kytara, zpěvy, beatbox, irské buzuki, housle nebo mandolína v duetu hřímá do kolíbavých rytmů.

předprodej: 130 kč
na místě: 170 kč

Pá 7.10.

Jeden rok poté...

The Outroverts

první výročí prvního veřejného koncertu alternativní rockové brněnské kapely The Outroverts.

The Slots

Indie kapela The Slots se uvedla na česko-slovenskou scénu svým debutovým albem Babybox v roce 2006. Na tomto CD se objevil například úspěšný singl Minea. V roce 2009 pak the Slots vydávají živé, kytarové album Plastic Culture, se kterým poměrně úspěšně objíždí ČR i SR v několika tour se spřátelenými slovenskými kapelami Lavagance či Talkshow. Nyní se kapela po několikaleté pauze vrací zpátky s novým materiálem. Tyto songy jdou v duchu klasického “slotího písničkářství”, ale odráží vyzrálejší přístup jak starých členů (Eric, Belda, Paul) ale i nový kytarový zvuk Adama. Singly nahrávali ve svém studiu Andel Sound s americkým producentem Gordonem Raphaelem, který mimo jiné natočil debutové album The Strokes.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

So 8.10.

SB band

Pekárenská trvalka bratří Susserů...

Lee banda

Repertoár kapely tvoří písně z pera Miji Peterkové. V současnosti tvoří jádro Lee bandy: Mija Peterková-zpěv, kytara Olda Valouch-baskytara, zpěv Michal Ševčík- elektrická kytara, zpěv Pavel Kříž-rytmika. ...z recenze Milana Tesaře: Spojení nadprůměrných textů s řemeslně dobře zvládnutou hudbou a s výrazným hlasem Miji Peterkové dělají z Lee Bandy kapelu, kterou si dokážu představit na folkovém festivalu, v rockovém klubu i na městských slavnostech někde na náměstí.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Út 11.10.

Jazz & Blues Brno 2022

Zamajobe with Small Kingdom (JAR/USA/D/CZ)

Zamajobe Sithole (JAR) – zpěv, Mr. No (D) – klávesy, Petr Dvorský (CZ) – kontrabas, Andy Winter (USA) – bicí Zamajobe je jedna z nejslavnějších jihoafrických zpěvaček. Je proslulá svým jedinečným vokálním stylem a postupným zkoumání řady hudebních žánrů včetně jazzu a afro popu. Její skvělý vokál a úžasné instrumentální schopnosti během let ohromily miliony posluchačů. Významné postavení zaujímá i na newyorské hudební scéně. POZNÁMKA: Návštěvníci ve věku do 30 let platí pouze dobrovolné vstupné!

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč

St 12.10.

Ondřej Galuška & The Odd Gifts

Ondřej Galuška je hudebník a filosof, zakládající člen legendární multižánrové kapely eggnoise, frontman projektu The Odd Gifts a spoluautor dětského hudebně divadelního představení Krev není voda (spolu s Milanem Caisem, Davidem Novotným a dalšími). S eggnoise vydal čtyři alba, s The Odd Gifts dvě. Letos vychází sólové album, jež je složeno výhradně z česky otextovaných písní a nese název Stručný úvod do filosofie marnosti. Album produkoval PJONI a hostují na něm mimo jiné Bára Zmeková, James Harries nebo Jakub König. Galuška je také spoluautorem soundtracku k filmu Jana Hřebejka Svatá Čtveřice a píše hudbu pro Taneční studio Light (Žirafy netančí, Bratři, Krev není voda...) a taneční soubor SPOLK (S dovolením!...). Jeho verze písně Tea and Crumpets vyšla na albu Bazarem Proměn: A Tribute to Vladimír Mišík. V roce 2015 mu v nakladatelství TOGGA vyšla kniha Tělo hudby, hudebně-filosofická práce koncipovaná pro širší čtenářstvo zajímající se o hudbu. Loni vydal experimentální album Ligeticitations na labelu Ma Records. Ondřej Galuška občas koncertuje v duu s Markem Doubravou (Hm...) nebo jako kytarista v kapele Báry Zmekové. Na Staré pekárně vystoupí s kapelou, kterou tvoří Jaryn Janek (basa), Michael Nosek (bicí, samply) a Jan Mizler (kytary).

předprodej: 120 kč
na místě: 160 kč

Čt 13.10.

Etno Brno 2022

Bran

Keltská a bretaňská hudba. Přijíždí se zatím posledním albem Beaj vat! Pestrá deska nabízí jak osobitě zpracovaný bretaňský folklor, tak i vlastní materiál včetně původních instrumentálek a písniček v češtině.

předprodej: 190 kč
na místě: 240 kč

Pá 14.10.

Koncert Hrochansony byl pro nemoc zrušen.

Tumpach Kvoč

Kvoč-rockové písně o lásce a o přírodě rafinovaně balancující mezi slaboduchostí a genialitou.

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Út 18.10.

Jazz & Blues Brno 2022

ČERSTVÁ ZPRÁVA: "Čtyři londýnští šmejdi právě VYHRÁLI UK Blues Challenge 2022 a budou reprezentovat Británii ve světovém finále v Tennessee (USA). Mempisi, těš se, přicházíme!"

The Cinelli Brothers (UK)

Blues z Londýna. Marco Cinelli – kytara, klávesy, sólový zpěv, Tom Julian-Jones – kytara, harmonika, sólový zpěv, Enzo Strano – baskytara, doprovodný zpěv, Alessandro Cinelli – bicí, doprovodný zpěv Projekt zrozený ze společné vášně pro US elektrické blues 60. a 70. let. Bratři Cinelliové se rozhodli vytvořit eruptivní tým představující originální repertoár ve stylu legendárních bluesových Chess Records a detroitského Motownu. Debutové album vyšlo v roce 2018, v letech 2020 a 2021 byla kapela opakovaně nominována na „britský bluesový soubor roku“. Cinelli Brothers představují novou generaci hudebníků, vášnivě sdílejících lásku k blues, soulu a R&B. Koncert měsíce! POZNÁMKA: Návštěvníci ve věku do 22 let platí pouze dobrovolné vstupné!

předprodej: 250 kč
na místě: 290 kč

St 19.10.

Jiří Konvrzek

Koncert k vydání nového CD "SPADLO" svérázného písničkáře Jiřího Konvrzka.

Gwalarn

keltská a bretaňská hudba. Gwalarn znamená v bretonštině severozápadní vítr. Bretaňské, francouzské a irské tradicionály, jakož i písně z tvorby Yvese Guélou, zakladatele skupiny.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Čt 20.10.

Etno Brno 2022

Deliou (CZ/F)

folk-world music. Setkání české houslistky Jitky Malczyk a bretonské harfenistky Celestine Doedens. Čerpají inspiraci z vlastních hudebních kořenů, cest a tradičního folk-loru Bretaně, Čech, Balkánu, Turecka a Skandinávie.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

Pá 21.10.

Benfiční koncert pro Ratolest Brno

Ústřední půjčovna nasrané poezie uvádí benefiční koncert se starými známými tvářemi pro podporu dobré věci. Celý výtěžek z koncertu poputuje na sociální práci organizace Ratolest Brno (www.facebook.com/ratolestbrno), která se věnuje ohroženým dětem a mládeži; od března tohoto roku také těm na útěku před válkou na Ukrajině. Začátek v 19 hodin. Vstupenky pouze na místě.

TISÍC LET OD RÁJE

doom/black/HC. Blackmetal/Doom Orchestra představenstva Ústřední správy hřbitovů a krematorií s aktuálním seznamem uvolněných hrobových míst.

STRAGE DI STATO

raw punk. To nejlepší z fonotéky závodního rozhlasu Slévárny Jana Švermy. Punk, řev, kytary, bez soucitu, bez lítosti.

TRHAN

punk. Abonenti Knihovny Jiřího Mahena, salónní komouši, přírodozpytci a burziáni ze Štrýtu. Vyhlášení suchaři na prknech o nich už vědí, že neznamenají nic. KompliPunk ve spáře mezi Rožnovem a NoMeansNo.

na místě: 200 kč

So 22.10.

Five Leaf Clover

Irská hudba s rockovou příchutí - jsme folk-rocková kapela z Prahy. Tvoříme z čiré radosti, lásky k moři, vášni pro Irsko, Skotsko a keltské kořeny. Pod dohledem našeho maskota Shamuse McSmellyho Vám přinášíme rockový nářez pro štěstí.

předprodej: 120 kč
na místě: 160 kč

Po 24.10.

Kupodivu

brněnské hudební uskupení, složené ze stále ještě mladých, avšak zkušených muzikantů. Hrají v neobvyklém složení zpěv, saxofon, klávesy, baskytara a žádná kytara... a funguje jim to. Občas k sobě přiberou bicí. Jejich škatulkami nespoutatelná výhradně autorská hudba se pohybuje na pomezí jazzu, folku, popu a alternativy, jejich koncerty jsou nabité energickou atmosférou, nepravděpodobnými písněmi a kupodivuhodným humorem, který si zamilujete. Marta Břeňová (zpěv) / Petr Šašinka (klávesy, perkuse, zpěv) / Jaroslav Pilný (saxofony, zpěv) / Šimon Athaj Řeřucha (baskytara) / Pospe (bicí)

VeHiBa

směs folku, jazzu, funku, latino - kapela, která se nenechává svazovat žánry. Tak nějak si hrajeme, co se nám líbí a co zvládnem.

na místě: 150 kč

Út 25.10.

Torzo

Americana & southern,blues rock...fungujeme od roku 2019.. Kapela založená Milanem Renčem pocházejícím z Teplic, který stal u zrodu kapel jako Motor band,Hlahol,Kabát..a jiných kapel ze severu Čech.

předprodej: 150 kč
na místě: 180 kč

St 26.10.

The Weathermakers

Brněnská bluesrocková formace sdružená kolem hráče na foukací harmoniku Jakuba Jiaxise Svobody. Šupácký styl, vintage zvuk, komba ze starých rádií. Kapela letos vydala nové, eponymní album, které má hudebně na starosti charismatický zpěvák a kytarista Pavel Ostrý.

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Čt 27.10.

Etno Brno 2022

Czardashians

balkanSKA, ciganSKA, slovanSKA. Po romsko-balkánských začátcích posun ke slovanské muzice. Hudební výraz kapela tvoří jednoduchými čardášovými rytmy, občas se blížícími nefalšovanému SKA a stále častěji zazní i tango.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

So 29.10.

Benefit

tradiční bluegrass z Brna a okolí

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
10/2022
skok na měsíc: