Program

Klub se otevírá v 17:30.
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak.

9/2021
skok na měsíc:

St 1.9.

PopMuseum uvádí: Vokalíza 40

Audiovizuální pořad o jazz-blues-rockových zpěvácích na pódiu českého putovního festivalu 1981-2000 od 16 hodin - 1. díl C&K Vocal

So 4.9.

Vstup volný

Hladolet

Koncert skupiny Hladolet, vstup volný

Út 7.9.

PopMuseum uvádí: Vokalíza 40

Audiovizuální pořad o jazz-blues-rockových zpěvácích na pódiu českého putovního festivalu 1981-2000 od 16 hodin - 2. díl Ženy českého jazzu.

Čt 9.9.

Palo Seriš: Skeče

Palo Seriš žije autorským divadlom, v ktorom mieša absurdný humor, fyzické divadlo, stand-up comedy, pantomímu či tanec. Je absolventom Ateliéru fyzického divadla na JAMU v Brne, kde v roku 2017 dokončil i doktorské štúdium. Vo svojej tvorbe sa venuje prevažne divadlu jedného herca. Momentálne má v repertoári šesť monodrám: Chutilo vám, páni?, Zo ZOO, Autor, Pri kase, Samko Tále a Pozemšťan. Predstavenie „Skeče“ je prierezom toho najlepšieho z jeho súčasnej tvorby. Môžete sa tešiť na akčné divadlo plné pohybu, hravosti a improvizácie.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Pá 10.9.

Backsight

Brněnská kapela BACKSIGHT působí na bluesové scéně od roku 2004 a její repertoár obsahuje vlastní tvorbu, bluesové standardy i známější nebluesové písně.

Woodstock Barbie (HU)

moderní bluesrockový klenot plný kořenitých vibrací

na místě: 100 kč

So 11.9.

Bonjour Brno

Koncert se koná v rámci 27. ročníku festivalu francouzské kultury Bonjour Brno pořádaného Alliance Française Brno.

Plum Dumplings

alternative indie rock, pro který jsou typické dynamické přechody z minimalistických pasáží do ostřejších (někdy až noiseových), které pročesává zpěv ve francouzském a českém jazyce, který si nemilosrdně pohrává s textem, který je mnohdy inspirován literární předlohou (Hájíček, Reiner, Murakami, Breton), ale i životem samým. Po debutovém albu L´épitaphe des papillons, které kapela nahrála ve studiu Jámor s Ondřejem Ježkem, právě dokončuje druhou desku, tentokrát v češtině a pod producentskou taktovkou Tomáše Neuwertha.

na místě: 100 kč

Po 13.9.

Začátek v 19:30 - vstupné dobrovolné

Střípky z mozaiky našeho bigbítu - 8. díl

osmý díl audiovizuálního cyklu Střípky z mozaiky našeho bigbítu se nazývá Ani drážku na vinylu a má podtitul Kapely a písničky, které se nedostaly na gramodesky. Zdaleka ne všechny rockové skupiny z 60. - 80. let minulého století dostaly příležitost prezentovat svoji tvorbu na oficiálních nosičích, což byly tehdy téměř výhradně vinylové gramofonové desky. V normalizačních časech se pak navíc stávalo, že i renomovaným interpretům neprošla kvůli textu některá zamýšlená nahrávka. V pořadu, který představí jak nevydávané kapely, tak i "zakázané" skladby z té doby, zazní např. Sputnici, Donald, Hells Devils, Pražský výběr, Progres 2, F.O.K., Expanze, Švehlík, MCH Band, Navi Papaya a řada dalších.

Út 14.9.

PopMuseum uvádí: Vokalíza 40

Audiovizuální pořad o jazz-blues-rockových zpěvácích na pódiu českého putovního festivalu 1981-2000 od 16 hodin - 3. díl Průlet všemi ročníky.

St 15.9.

Nico Chona & The Freshtones (F)

pochází z Lyonu ve středovýchodní části Francie. Může se zdát, že blues-rock není typický francouzský hudební žánr, ale členové skupiny se v tomto stylu pohybují velmi dobře. Než začali hrát sami, po celá léta to byli fanoušci americké hudby z přelomu 60. a 70. let, jako ZZ Top, The Allman Brothers Band, Crosby, Stills, Nash & Young a Johnny Winter. Inspirují se také bluesovými umělci 50. a 60. let, jako jsou Muddy Waters, Howlin 'Wolf, Freddie King. Obsazení: Nicholas Chona - zpěv, kytary / Dan Nambotin - basová kytara, kontrabas / Niko Gamet - bicí / Joris Perrin - kytara

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč

Pá 17.9.

Bestial Penguin

industrial rock, electronic, HC

Degens

recycle distorted punk

na místě: 100 kč

So 18.9.

Začátek již v 19:30

Kingsfield

čerstvá smaženice z vajec rockových dinosaurů!

na místě: 100 kč

Po 20.9.

Fresh Meat

Disonant

alternative-hard rock / Brno

Út 21.9.

Songs from Utopia (CZ/CH)

česko-švýcarské duo (Git / Voc & Drums) surfuje po vlně žhavého surf rock'n'rollu, rockabilly grooves, blueslicks a garážového rytmu. Příběhy o šílenství reality, ukradených myšlenkách a vůni minulosti. Kytaristka a zpěvačka Rebekka Zarkava hraje s bubeníkem a perkusionistou Jurou Doležalem jako Songs from Utopia na pódiích a festivalech Evropy. Hudba mezi Link Wray, Dead Moon a Psych-Surf. Čtyři alba, dvě EP a nespočet koncertů za posledních několik let přinesly Songs from Utopia skvělou pověst fantastické živé kapely.

předprodej: 120 kč
na místě: 160 kč

St 22.9.

Kupodivu

brněnské hudební uskupení, složené ze stále ještě mladých, avšak zkušených muzikantů. Hrají v neobvyklém složení zpěv, saxofon, klávesy, baskytara a žádná kytara... a funguje jim to. Občas k sobě přiberou bicí. Jejich škatulkami nespoutatelná výhradně autorská hudba se pohybuje na pomezí jazzu, folku, popu a alternativy, jejich koncerty jsou nabité energickou atmosférou, nepravděpodobnými písněmi a kupodivuhodným humorem, který si zamilujete. Marta Břeňová (zpěv) / Petr Šašinka (klávesy, perkuse, zpěv) / Jaroslav Pilný (saxofony, zpěv) / Šimon Athaj Řeřucha (baskytara) / Pospe (bicí)

na místě: 100 kč

Čt 23.9.

Ty Syčáci

v rozjezdu do další, doufeme již standardní sezóny, se v Pekárně objeví nejčastější pekárenská "syčácká" kapela v čele s legendárním Petrem Vášou. Zahrají kromě starých a nových pecek možná i nějakou tu novinku...

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

Pá 24.9.

22. NAROZENINY KLUBU

AntAttack

Předělávky hitů od Depeche Mode přes David Bowie po Gorillaz. To bude narozeninová párty Staré Pekárny!!! Since 2012, AntAttack have been entertaining Moravia and beyond with their acoustic versions of pop hits from the 80s and 90s. Hailing from England (Paul, vocals and guitars), Canada (Dylan, bass guitar), and Ireland (Dee, vocals, and Jimmy, drums and percussion), the band met in Brno and bonded over a shared love of the music of their childhoods. Performing reworked versions of hits by acts like Depeche Mode, Eurythmics, DuranDuran, David Bowie, through to blur, Pulp, Supergrass and Gorillaz, the band have performed throughout the Czech Republic to packed dancefloors. AntAttack describe their gigs as “parties, not concerts”, so be ready to dance, sing, hug your friends (and strangers!)...and enjoy yourself!

na místě: 100 kč

So 25.9.

Jazz Brno 2021

Terrible 2s (Bratislava/SK)

Terrible 2s (Bratislava/SK, ex Živé kvety) jsou: Lucia Piussi – zpěv, akust. kytara, keyboard / Agnes Lovecká – moog, housle, vokály. Terrible 2s založili Lucia Piussi a Agnes Lovecká po rozpadu Živých kvetov a vytvořili tak nové autorské duo. Kapela hraje obyčejné písničky, které se nesou na beatových podkladech Agnes, ale i na jednoduchých klavírních a kytarových harmoniích Lucie. Vše tak hraje do karet Luciiným textům, které sa valí ve stylu od hiphopu, poezie, až kamsi do sfér povídko-písniček.

předprodej: 180 kč
na místě: 230 kč

Po 27.9.

Benefit

tradiční bluegrass z Brna a okolí

na místě: 100 kč

Út 28.9.

Jazz Brno 2021

Matt Long Trio (UK)

Obsazení: Matt Long (UK) – sólová kytara a zpěv, Matěj Černý – baskytara, Oliver Lipenský – bicí. Nová hvězda britského blues opět v Česku! Tajnou zbraní The Catfish je fenomenální 28-letý kytarista a zpěvák Matt Long, který se svým vlastním triem předskakoval již mnoha skvělým bluesmanům. Kromě účinkování v domovských The Catfish se nyní vydává i na sólovou dráhu. Matt miluje hudbu B. B. Kinga. Matthew Long je kytarista a zpěvák, který svými sóly dokáže pravidelně zvednout diváky ze sedadel. Na mladíka svého věku z něj vyzařuje až neuvěřitelná vášeň a oddanost blues. Má před sebou skvělou kariéru.

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč

St 29.9.

Etno Brno 2021

Propaganja

world music-alternative. Svahilština, slovenština, didile-a! Kolovrátkovité rytmy uvádí posluchače do transu, jen krůček k extázi! Afro rytmy a moravština, chrchlání tibetských zvonků i lidovka... World music? Permanentky Etno Brno 2021 se slevou = 700 Kč

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč

Čt 30.9.

Zelené koule

koncert spojený s křestem alba - alternative / Brno

na místě: 100 kč
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
9/2021
skok na měsíc: