Program

Klub se otevírá v 17:30.
Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
4/2024

St 3.4.

Etno jaro 2024

Bran

Keltská a bretaňská hudba. Přijíždí se zatím posledním albem Beaj vat! Pestrá deska nabízí jak osobitě zpracovaný bretaňský folklor, tak i vlastní materiál včetně původních instrumentálek a písniček v češtině.

předprodej: 190 kč
na místě: 240 kč

Čt 4.4.

Hm...

V roce 2024 slaví kapela Hm… 30 let od svého vzniku. Přijďte se podívat, jak chlapci zestárli, zmoudřeli a jak se za ta léta vyvinuly jejich hudebně zábavní dovednosti.
 

předprodej: 290 kč
na místě: 350 kč

Pá 5.4.

Kontrolla

šílená parta přátel rytmického rocku (Brno)
 

Zpěváčci Sokolov

  fat posh punk - nová vlna se starým obsahem (Praha)

předprodej: 120 kč
na místě: 170 kč

So 6.4.

Občan Trhan

Altern.ativ post-grunge vypraný v Perwollu, emocionální pastva pro duši, melancholie každodennosti, zbytky rock'n'rollu. Tóny města, tóny vesnice, tóny městysu, půltóny. Čtyři lidé, hrají čtyři akordy

Včera bylo pozdě

Udělej si sám spratkovské tvrdé jádro pokryté krustou hiphop mamek s knedlozelo řízečkem

předprodej: 100 kč
na místě: 150 kč

Po 8.4.

Jazz & Blues Brno 2024

Thomas Atlas Soul Band (UK)

britský funkový & soulový & bluesový zpěvák a kytarista, původem z Birminghamu, nyní již pobývající především v Londýně. V Česku byl na dvojtýdenním turné se svým Tom C. Walker bandem již v roce 2019 a všichni si pamatujeme skvělé koncerty milého, lehce obtloustlého chlapíka s věčně dobrou náladou. Toma tehdy i dnes proslavila unikátní a zároveň brilantní hra na kytaru, výjimečný zpěv a čiré, ničím nezatížené, letité muzikantství, lze říci přímo od Pánaboha…Thomas Atlas: kytara a zpěv, Andre: klávesy/baskytra, Jack: bicí

předprodej: 220 kč
na místě: 290 kč

Út 9.4.

Longital (SK)

Longital patří mezi stálice slovenské nezávislé scény, má na kontě dvanáct alb a dvě hudební ceny. Se svým koncertním turné zcestovali dvanáct zemí Evropy, Ameriku i Kanadu. Kromě koncertů a alb je dvojice zvána k filmové a divadelní spolupráci v Čechách i na Slovensku.

Longital je hudební a partnerské duo, které tvoří Daniel Salontay a Shina. Jejich písně jsou výlučně ve slovenštině, osobní texty vytvářejí na hudebním pozadí nevšední emoce a příběhy, jakoby z vlastního vesmíru. Shinin charismatický zpěv, hluboké basové linky hrané smyčcem a výrazná pódiová prezentace jsou vyvažované Danielovou divokou hrou na akustické kytaře ve všech možných polohách od jemných minimalistických a jazzových prvků až po nespoutané zvukové stěny. Ženský a mužský vokál se proplétají, chvíli znějí spolu, chvílemi každý za sebe. Hudba Longital je plná překvapení a dynamických zvratů. 


 

předprodej: 240 kč
na místě: 290 kč

St 10.4.

Workshop PopMusea

Workshop PopMusea. Rozvoj a zánik Pražských jazzových dnů. Projekce a beseda o významu festivalu pro českou hudební scénu 70. a 80. let.
Začátek v 16 hodin, vstupné dobrovolné.

Charlie The Bomber

bluesrockový koncert. Pojďte si poslechnout zemité r & b kapely Charlie the Bomber, o které Ilja Kučera kdysi napsal, že není ani moderní, ani nemoderní, ale jak se na tuhle muziku sluší mimo čas…

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

Čt 11.4.

Sarah & The Adams

Hudební publicisté zařazují Sarah & The Adams, v čele se zpěvačkou a pianistkou Šárkou Adámkovou, mezi české představitele americany, hudby, která v sobě kombinuje prvky amerického písničkářství, blues, jazzu a country. Šárka Adámková v písních, kromě piana a ukulele, střídá širokou paletu nálad, od jemné melancholie až po pulzující dřevnatý blues, vždy v kombinaci s výraznou melodií. Pro lepší představu lze říct, že v hudbě Sarah & The Adams je patrný vliv písničkářek jako Carole King, Norah Jones nebo Bonnie Raitt. 
Šárka Adámková: zpěv, piano, ukulele
Michal Gregor: el. a ak. kytara, zpěv
Petra Lstibůrková: vokál
Jan Lstibůrek: baskytara 
Jan Prchal: bicí 
 

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč

Pá 12.4.

Triooooo

Kapela Triooooo je brněnská banda s proměnlivým složením členů které se odráží v momentálním počtu „o“ v názvu. Hrajeme tak aby se pop nažral a rock a blues zůstal celej.

Aktuální obsazení bude: Jana Beránková-zpěv, David-Janík klávesy/zpěv, Jaroslav Pilný-saxofon, Filip Zeiner- kytara zpěv, Tomáš Zeiner-perkuse,bicí, foukací harmonika.

 

na místě: 150 kč

So 13.4.

Etno jaro 2024

Musica Balkanika (SRB/CZ/PS)

balkánská hudba. Mezinárodní skupina Musica Balkanika hraje, zpívá a tančí v neodolatelném balkánském rytmu na pomezí srbské tradice a gypsy jazzu. Zazní i pro zdejší poměry netypické písně v tzv. lichých rytmech.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

St 17.4.

Tomáš Kočko & Orchestr

Večer zhudebněné poezie moravského básníka Ladislava Nezdařila.

předprodej: 299 kč
na místě: 350 kč

Čt 18.4.

Etno jaro 2024

Trombenik

klezmer. Skupina se zcela osobitou interpretací klezmeru, který rozproudí krev tanečníků a potěší posluchače. Vlastními aranžemi osvěžují tradiční melodie, které mísí zejména s balkánskou a romskou hudbou.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

Pá 19.4.

PULS

Tento rok kapela slaví 40 let od svého vzniku. Po několika pauzách opět koncertuje a moc se na Vás těší.

Jak se jmenujete

host - vlastní tvorba

předprodej: 160 kč
na místě: 200 kč

So 20.4.

Uzavřená společnost

Jen pro zvané

Út 23.4.

Jazz & Blues Brno 2024

T. G. Copperfield Electric Band (D)

Písničkář, zpěvák a kytarista T. G. Copperfield vždy pracuje na kouzlu další písně. Brzy našel svůj vlastní hlas v blues, rocku a americaně. Vypravěč s pozoruhodným smyslem pro melodii a se skutečným rokenrolovým srdcem. Jeho úctyhodný katalog deseti alb od roku 2017 do roku 2023 mluví sám za sebe a dělá z T. G. jedinečnou, ale autentickou postava na evropské bluesrockové scéně. Tilo George Copperfield (T. G.) – kytara, sólový zpěv, Claus “Leslie” Baecher – klávesy a hammondy, Don “Pretty” Karlos – baskytara, Michael “Air” Hofmann – bicí, doprovodný zpěv

předprodej: 220 kč
na místě: 290 kč

Čt 25.4.

Etno jaro 2024

Tubabu

Západoafrická hudba. Tubabu znamená v řeči Malinků a Bambarů označení bělochů. Je to také brněnská skupina hrající na tradiční západoafrické bubny. Jejich vystoupení znamená živelnost, nasazení a maximální prožitek.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Pá 26.4.

The NEWMOUR Experience

rock k tanci i poslepu od A po Z!

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

So 27.4.

Dřevěné pytlí v jutových uhlích

Veteráni české alternativní scény slaví letos 35 let od svého vzniku. V roce 2022 se po pauze vrátili na pódia ve výrazně pozměněné sestavě a s radikálně odlišným soundem určovaným třemi kytarami a trubkou. Kromě výrazně převládajících novinek v repertoáru nechybí ani několik výrazně přearanžovaných starších písní.

Pronominal Carrots (USA/FR)

Garage post blues trio působící z Paříže. Jeho členy jsou Tommy Babbitt, autor, zpěvák & kytarista ze San Francisca, Stéphane Borsellino, baskytarista italského původu s dlouholetou kariérou v nesčetných formacích (punk/blues/rock/metal), a Gabriela Emanovská

předprodej: 140 kč
na místě: 180 kč

Út 30.4.

ZLO/MY

Kytarovka z Brna
 

předprodej: 100 kč
na místě: 100 kč
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
4/2024
skok na měsíc: