Program

Klub se otevírá v 17:30.
Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
3/2024

Pá 1.3.

Real Eyes

Stará Pekárna Tour 2024

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Po 4.3.

Jazz & Blues Brno 2024

THE LEAVING SPIRIT (D)

bluesrock. Leaving Spirit (vznik 2016) je kapela s fenomenální zpěvačkou (přihlédneme-li k jejímu nízkému věku). Rocková hudba souboru s výraznými vlivy blues, country a jižanského rocku opravdu šlape! Šest mladých hudebníků z bavorského Würzburgu, města na půl cesty mezi Norimberkem a Frankfurtem nad Mohanem, představuje převzaté i původní písně ve stylu Neila Younga, Eagles, Roberta Johnsona, Allman Brothers a mnohých dalších. Leaving Spirit odehráli po dobu své existence spoustu koncertů v klubech a na festivalech po celém Bavorsku a následně i po celém Německu. 
Hudební vlivy / musical influences: Neil Young, Eagles, Led Zeppelin, Lynyrd Skynyrd, Robert Johnson, Allman Brothers, Eric Clapton, BB King, Larkin Poe, ZZ Top a mnozí další…
 

předprodej: 220 kč
na místě: 290 kč

St 6.3.

Ty Syčáci

Ty Syčáci s Petrem Vášou vás naladí na jarní atmosféru svým rozsáhlým a pestrým repertoárem…

předprodej: 190 kč
na místě: 240 kč

Čt 7.3.

The Weathermakers

The Weathermakers jsou bluesová kapela sdružená kolem hráče na foukací harmoniku Jakuba Jiaxise Svobody, působící na české scéně již od roku 2012. Celou dobu od svého založení si udržuje charakteristický šupácký styl, doplněný vintage zvukem a neortodoxním přístupem ke "klasické dvanáctce". Kapela má na kontě kromě EP Dnes! (2017) celkem tři alba: prvotinu Old Folks at Home (2012), koncertní All the Suns We Ever Saw (2014) a aktuální The Weathermakers (2022). Jejich písně se vyznačují temnou městskou poetikou, s hudebními přesahy do rocku a alternativy, které má na svědomí charismatický kytarista Pavel Ostrý.

Jan Fic

Brněnský písničkář JAN FIC vzešel sice z bluesového podhoubí, jeho tvorba se ale v průběhu let zcela oprostila od žánrových schémat, aniž by ztratila pevné ukotvení v hudebních kořenech. Už když se stal laureátem prestižní soutěže Blues Aperitiv v Šumperku, předestřel velmi osobitou vizi autorské písně, kterou naplňuje po stránce hudební i textové, což stvrzuje cena Za krásu slova, kterou získal od brněnského Radia Proglas. Ficovy písně hovoří sice často o temných stránkách lidského počínání, jsou autorem do hloubky prožité, střídmě ale nabízejí i pozitivní východiska. Jan Fic dosud vydal tři sólová alba - Město (2018, vlastní náklad), Potom (2020, Indies Scope) a Homunkulus (2023, Indies Scope).

předprodej: 150 kč
na místě: 150 kč

Pá 8.3.

Alfarytmus

Monika Lidmerová a její band Vám přináší výběr starých a ještě starších písní, směsice rocku, popu, trochu funky a špetku jazzu

Čon-Kin

Kvartet pseudo-jazz-rock-fusion instrumentalistů se sudými harmoniemi a lichými rytmy v ostrém i volném tempu. 


 

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

Po 11.3.

Jazz & Blues Brno 2024

Walter Fischbacher Trio (USA)

Walter Fischbacher (USA) – piano, Petr Dvorský (CZ) – kontrabas, Ulf Stricker (D) – bicí - plays The Beatles in Jazz
Jazzové pianové trio, známé jako skvělá doprovodná kapela mnohých, především amerických zpěvaček, se chce po letech konečně prezentovat ve své čistě instrumentální podobě. V roce 2022 natočilo nové album, které je celé složeno z jazzových předělávek písní Beatles.

předprodej: 220 kč
na místě: 290 kč

St 13.3.

Etno jaro 2024

Anatoli (CZ/GR)

Vystoupení ve stylu dávno zapomenutých podniků Kafé-amán. Zaznějí řecké písně z východu; nejen ty o lásce, ale také o hořkosti a o vzpomínkách na dávnou vlast.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Čt 14.3.

Backsight

Brněnská kapela BACKSIGHT působí na bluesové scéně od roku 2004 a v jejím repertoáru se objevují různá žánrová zaměření převážně související s blues. Repertoár kapely obsahuje především vlastní tvorbu a nějaké ty bluesové standardy. Kapela se vícekrát probojovala do finále známé soutěže Blues Aperitiv v Šumperku. BACKSiGHT vypustili do světa 3 alba, v roce 2018 vydali první živé album, natočené ve studiu Stará Pekárna, z něhož se pár skladeb objevilo mj. i ve vysílání jihoamerického či polského rádia. Zvláštností uskupení je, že polovinu bicích hraje kytarista (kopák, tamburínka) a druhou harmonikář (virbl). Otakar Šamánek – kytary, zpěv; Jiří Gruber – kytary a bicí nástroje; Martin crysman Zahradník – foukací harmonika, zpěv a bicí nástroje; Jakub Fiala – basová bezpražcová kytara

P.P.Band (SK)

Združení muzikantů milující blues s přesahy do dalších žánrů jako jsou rock, funk, boogie… Erich Boboš Procházka, Juraj Dura Turtev a další muzikanti, kteří hravají v kapelách Jany Kirschner, Rišo Müllera či Petera Lipy.

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

Pá 15.3.

Band Of Heysek

Úderný set vitálního bluesového tria

Intimspray (A)

New Wave Band z Vídně. 

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

So 16.3.

Ten Sticks

TEN STICKS - pětičlenná kapela z Brna, sahající svou hudební historií až k počátkům 90. let minulého století. Žánrově se pohybuje v různých stylech od HC, přes melodické balady, až po nu-metal a industrial.

Říkají tomu crossover.

Pangram

PANGRAM, což v překladu znamená "věta obsahující všechna písmena abecedy", vznikla roku 1997. Její hudební styl byl nejvíce ovlivněn trendy zahraniční hardcore /crossover scény, přesto jsou základní prvky rockové muziky víc než patrné. Tak jako PANGRAM obsahuje všechna písmena abecedy, obsahuje také jeho tvorba snahu o různorodost stylů hardcore, crossover, metal, rock, hip-hop.

Kapela na Staré Pekárně pokřtí svou novou desku " Ztrácíme čas" natočenou během roku 2023.

předprodej: 100 kč
na místě: 120 kč

Po 18.3.

Jazz & Blues Brno 2024 a Etno jaro 2024

Three for Silver (USA)

blues & roots & americana. Lucas Warford – zpěv, kytara, kontrabas, Willo Sertain – zpěv, akordeon, Corwin Zekley – zpěv, housle Kapela proměnlivé sestavy Three for Silver pochází z Portlandu v Oregonu, což je stát na západním pobřeží USA. Soubor vedený zpěvákem s hlasem Toma Waitse, kytaristou, mandolinistou, pianistou a basistou Lucasem Watfordem, objevuje evropským posluchačům tradiční americkou hudbu, tzv. americanu. Jde o eklektickou, ale smysluplnou směs folku, blues, country, klezmeru a roots music. Lucasův stylový chraplák připomíná i vokál Leonarda Cohena.

předprodej: 220 kč
na místě: 290 kč

St 20.3.

This is grunge sound of Brno

Animal Farm

Poctivý brněnský grunge. Staré i nové pecky v podání stálice brněnské rockové scény…

Worn Out Jacket

grunge

předprodej: 100 kč
na místě: 100 kč

Čt 21.3.

Etno jaro 2024

Kumbalu

Etnobeat. Horkokrevná brněnská kapela chce posluchače nejen pobavit, ale i roztančit. Inspiraci nachází v různorodých stylech – balkánské muzice, klezmeru, reggae, rytmech západní Afriky, ale i folklóru. Představí nové album Ghost Dub produkované na Jamajce.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Pá 22.3.

Jazz & Blues Brno 2024

BRAVE RIVAL (UK)

Muzikanti jsou inspirováni hudebníky jako jsou či byli Aretha Franklin, Fleetwood Mac a Led Zeppelin. Soubor nabízí styl a zvuk, který jako byste znali, ale přesto jste ho dosud neslyšeli. Brave Rival jsou kapela na doslova hvězdném vzestupu, nažhavená mašina, jedoucí na všechny válce a chystající se vzít hudební svět čelním útokem. Vítěz BBA (British Blues Awards) za rok 2023!

předprodej: 330 kč
na místě: 450 kč

So 23.3.

MARTINA TRCHOVÁ A HOSTÉ 

Martina Trchová

V Brně usazená písničkářka, jejíž tvorba čerpá z blues, ale i z jazzu či folku. Ve zpěvu se pohybuje mezi křehkostí a razantností s až hiphopovou kadencí a v textech umí být drsně sebezpytující, ale i hravá a úsměvná. V letech 2009 – 2022 vystupovala s kapelou Martina Trchová & Trio, v současné době se vrátila k sólovému projevu, tentokrát s looperem, a její vystoupení bývají o to naléhavější a syrovější.

Polovičná porcia /SK/

Host večera - Polovičná porcia /SK/ aneb Molko a Silvia - autorská, muzikantská a partnerská dvojice působící už víc jak 20 let ve folk-jazz-world music kapele Bobova diéta přiveze to nejlepší ze svého repertoáru, tentokrát v komorní písničkářské verzi.

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč

Út 26.3.

Strain Rate

Cesty členů ze všech koutů Moravy a Slovenska se proťaly v Brně, aby mohli společně vytvářet tuto neslýchanou sonickou scenérii. Podmanivé anglické vokály se skvěle doplňují s místy až jazzovými kytarovými akordy na pozadí rytmické sekce s výraznými basovými linkami zkreslenými celou plejádou roztodivných krabiček.

Franzie

Franzie je hudební skupina z Kroměříže libující si v experimentování s konvencemi a proplouvání mezi žánry. Staví svou hudbu na technických a často se měnících instrumentálních pasážích, které se protkávají s melodickým ženským vokálem a českými texty. Noisové plochy a výkřiky často přechází v ambientní pasáže. Naléhavost, polyrytmika a dravost také charakterizují hudební vyjádření této pětice

předprodej: 150 kč
na místě: 150 kč

St 27.3.

Baronova holota

Raritou se cítí být leckterá kapela, ale Baronova holota jí skutečně je. Co může tomu označení líp odpovídat než meziměstské sdružení, v němž se sejde Vladimír Motýlek Savec, basák Visacího zámku — punkové kapely, která 42 let hraje v téže sestavě — se saxofonistou Kubou Doležalem, jazzmanem u nás z nejuznávanějších, profesorem Ježkovy konzervatoře? A ti s Liborem Mikešem Mikoškou, kytaristou a mistrem zvuku, jehož věhlasu v rockovém Brně není za poslední čtyři dekády rovno? A celé to dá dohromady Baron s vynikajícím bubeníkem Honzou Eliášem, o generaci mladším a přece mezi ně dokonale padnoucím? Nedávno vydali třetí desku. Tak si jejich cca punkrock s příchutí meruňkovice, jak vzniklý žánr popisuje jazzman Kuba, přijďte poslechnout! 

předprodej: 160 kč
na místě: 200 kč

Čt 28.3.

Jazz & Blues Brno 2024

Bex Marshall Band (UK)

Nositelka ocenění “British Blues Awards” Bex Marshall vyniká jedinečným stylem své kytarové hry, ve kterém spojuje klouzavou slide techniku, blues rock a roots music. Její hlas je kombinací vokálu staré utrápené černošky a soulového feelingu rockové hvězdy. Bex posunuje hranice blues, její písně byly opakovaně označovány britskou hudební kritikou jako “nadčasově, s občasnými doteky geniality”. Koncertní nasazení Bex je pak hodnoceno doslova jako “hudební tornádo”. Další její neoficiální přezdívkou je 1st lady of the British Blus (první dáma britského blues). Bex Marshall byla v roce 2015 nominována (mezi první tři umělkyně) v kategorii “nejlepší sólový akustický umělec” na Evropských bluesových cenách. Na těch britských (“British Blues Awards”) získala opakovaně Cenu za nejlepší britskou bluesovou zpěvačku a bluesové album roku. 

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč

Pá 29.3.

Alvaréz Peréz

Jsme brněnská electro-indie formace pohybující se na české i zahraniční klubové scéně od roku 1993.

Od svého vzniku si jdeme svou vlastní cestou, ať už je to osobitý zpěv Ellen, specifický zvuk a výraz či poetické místy až surealistické texty Yyana, kterými dávame najevo propojení naší hudby a světa knih, příběhů a básní. Hudba je tedy jakýsi nosný prvek pro sdělení k jehož pochopení potřebujete jediné vaši fantazii.

V současnosti tvoří kapelu dva zakládající členové: Ellen Alvaréz a Yyan Peréz. Pro živá vystoupení spolupracují s kapelou další hudebníci. V současné době to je baskytarista Joyew.
Minulý rok kapela oslavila 30let a vydala nové album ZRCADLENÍ které momentálně představuje na koncertech.

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

Ne 31.3.

Uzavřená společnost

Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
3/2024
skok na měsíc: