Program

Klub se otevírá v 17:30.
Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
2/2024

Čt 1.2.

Pcháá

Kapela Pcháá hraje veselé písně o těžkostech všedních dnů. Ochutnejte s námi z míchaného drinku žánrů, ve kterém se snoubí ingredience jako funky, swing, rock, pop i rap.

předprodej: 120 kč
na místě: 120 kč

Pá 2.2.

Fanglou

Letos poprvé nahodíme zdi hudební maltou namíchanou z tónů jazzu, funky, rocku a brněnského popu. Pojďte se umazat s námi….

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Pá 9.2.

Malent (CZ/SK/TUR)

pětice hudebníku hrající alternativní rock a indie. Můžete čekat zajímavou kombinaci melancholických elementů s prvky progresivního rocku. Koncert je realizován u příležitosti křestu druhého alba s názvem Extended Play, již k poslechu na všech oblíbených platformách. Malent je: Michal Franek - kytara, zpěv; Juraj Franek - bicí; Mert Dogan - kytara; Štěpán Žák - baskytara; Petra Macková - klávesy.

předprodej: 150 kč
na místě: 150 kč

So 10.2.

PULS

Tento rok kapela slaví 40 let od svého vzniku. Po několika pauzách opět koncertuje a moc se na Vás těší.

RECYCLER

Host večera, kapela Recycler vytváří hudební atmosféru spojením grunge a post-grunge prvků z osmdesátých a devadesátých let, propojujíce nostalgii opravdového rockového zvuku nejenom díky celolampovým kytarovým zesilovačům.

předprodej: 160 kč
na místě: 160 kč

St 14.2.

Jazz & Blues Brno 2024

WILLE AND THE BANDITS (UK)

Britská čtveřice s pověstí jedné z nejdynamičtějších bluesrockových skupin současnosti a koncertního zázraku bývá často přirovnávána k Led Zeppelin, lze ji ale též přirovnat k Brave Rival nebo The Cinelli Brothers. Kapela začínala kdysi v Cornwallu, dnes sídlí v Londýně, vystoupila na Glastonbury, hrála velká turné v USA i v Austrálii a mezi její fanoušky patří třeba Joe Bonomasa, Ian Paice z Deep Purple nebo Francis Rossi ze Status Quo. V podstatě je Wille and Bandits klasické bluesrockové uskupení, hodně v duchu The Cream nebo The Jimi Hendrix Experience a stejně jako tyto kapely tlačí na posouvání hranic žánru.
 

předprodej: 280 kč
na místě: 350 kč

Pá 16.2.

AntAttack

Předělávky hitů od Depeche Mode přes David Bowie po Gorillaz. To bude páteční párty na Pekárně!

předprodej: 100 kč
na místě: 100 kč

So 17.2.

Uzavřená společnost

Po 19.2.

Jazz & Blues Brno 2024

Nigel Price Trio (UK)

Nigel Price je nejdynamičtějším a nejnadanějším kytaristou na současné britské jazzové scéně… Byl oceněn jako britský jazzový kytarista v letech 2019-2022!  Během své více než čtvrtstoleté kariéry se jazzový kytarista Nigel Price propracoval mezi nejuznávanější jazzmany Velké Británie. Jeho hra je proslulá jak nervním bebopovým tepem, tak hlubokou bluesovou citlivostí. Mezi vrcholy jeho kariéry patří napž. nahrávání alba Van MorrisonaKeep Me Singing“. Nigel celkově hrál na více než 80 albech včetně svých sedmi sólových. Neúnavně léta pracoval na organizaci svých vlastních koncertů i turné a získal mnohé ceny: např. Parliamentary Jazz Award (nejlepší jazzová kapela roku 2018). Nigel je pravidelným hostem v v legendárním (a nejslavnějším) londýnském jazzovém klubu Ronnie Scott v Soho, kde se zúčastnil již více než 800 vystoupení. Nigel Price (UK) – kytara, Jakub Zomer – klávesy, Tomas Hobzek – bicí

předprodej: 220 kč
na místě: 290 kč

St 21.2.

Etno jaro 2024

Permanentky Etno Jaro 2024 se slevou = 700 Kč

Kluci od koní

Folk. Brněnská  kapela hrající převážně songy známé i neznámé od našich folkových ikon, která se ale nebojí okořenit repertoár španělskou a kubánskou písní a nevynechá nestárnoucí hit od kapely Pink Floyd ani oslavnou píseň od Gustava Broma.

předprodej: 100 kč
na místě: 100 kč

Čt 22.2.

SUKUBA ENSEMBLE

Volné sdružení příznivců fantastiky a herní hudby všech žánrů i stáří Sukuba Ensemble se vrací na Starou Pekárnu!

V podání sedmičlenného ansámblu společně s herními hosty uslyšíte hity a písně z takových titulů jako Assassin's Creed, Zaklínač, Dragon Age, Kingdom Come: Deliverance, Fallout nebo Neverhood. Možná přijde i bezejmenný hrdina ze série Gothic!

předprodej: 140 kč
na místě: 170 kč

Pá 23.2.

Etno jaro 2024

Permanentky Etno Jaro 2024 se slevou = 700 Kč

Tablao Flamenco (CZ/SK)

Večer plný temperamentní hudby a tance. Na jeden večer se zasněme a přenesme do prosluněné Andalusie, do kolébky flamenka. Pojďme společně zažít atmosféru místních tablaít.

předprodej: 180 kč
na místě: 180 kč

Čt 29.2.

SAKOBI

SAKOBI je nový projekt spoluhráčů z kapely Vilém Spilka Quartet. V kapele hrají  Radek Zapadlo na SAxofon, Vilém Spilka na KOntrabas a Martin Kleibl na BIcí. Protože spolu dlouhodobě působí i v jiných sestavách, jsou na sebe úzce hudebně napojeni. 

Trio na koncertě pokřtí debutovou nahrávku vydanou vydavatelstvím Bivak Records. Na albu se podíleli všichni členové nejen hráčsky, ale i skladatelsky. Stylově je album více méně nezařaditelné, čerpá jak z tradic jazzu a dalších afroamerických stylů, tak z folklórní hudby nejen z Moravy. SAKOBI je unikátní projekt nejen svým repertoárem, trio v sestavě saxofon - kontrabas - bicí je na české scéně poměrně ojedinělým konceptem, jež poskytuje prostor k intenzivní hudební komunikaci i svobodnému vyjádření jednotlivých členů.

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
2/2024
skok na měsíc: