Program

Klub se otevírá v 17:30.
Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
11/2023

St 1.11.

Vltava

Vltava je jednou z nejosobitějších českých hudebních skupin a současně oblíbenou stálicí klubových i festivalových pódií. Pestré skladby plné obrazů a nakažlivé hudební energie spolehlivě zasahují posluchače všech generací! Koncertní program se opírá o známé skladby kapelové historie a současně představuje nejnovější písně z aktuálního alba „Spass muss immer sein“. „Přeji si, aby naše písničková zpráva vždy obsahovala radost, aby byla pozitivní a pro zájemce také hluboká. Všechny naše písně mají svůj odraz v životě, v zážitcích a pocitech, které jsou mnoha lidem společné. Na koncertech to zjišťujeme stále znovu.“ (Robert Nebřenský) Obsazení: Robert Nebřenský – zpěv, kytary František Svačina – klávesy, akordeon Tomáš Uhlík - baskytara Ondřej Klímek – dechové nástroje Ondřej Pomajsl - bicí

předprodej: 350 kč
na místě: 390 kč

Čt 2.11.

Etno Brno - podzim 2023

Bran

Keltská a bretaňská hudba. Přijíždí se zatím posledním albem Beaj vat! Pestrá deska nabízí jak osobitě zpracovaný bretaňský folklor, tak i vlastní materiál včetně původních instrumentálek a písniček v češtině.

předprodej: 190 kč
na místě: 240 kč

Pá 3.11.

Jazz & Blues Brno 2023

https://drive.google.com/drive/folders/1NoYO75O5pjSOhM_pOYI30TUeGTlqISP8

Hardwicke Circus (UK)

top rock band podporovaný Paulem McCartneyem.
Mladí kluci natěšení na brit-rock ze severní Anglie, šéfovaní bývalým bedňákem Jimiho Hendrixe, který jim dokázal domluvit během posledních tří let 700 koncertů (slovy sedm set!). Kapela, která již předskakovala Bobu Dylanovi, Neilu Youngovi a Bobu Geldofovi. Kapela, jejíž účast na letošním rockovém monstrfestivalu v Glastonbury si vyžádal přímo sir Paul McCartney. 

předprodej: 250 kč
na místě: 350 kč

So 4.11.

SB band

Pekárenská trvalka bratří Susserů...

Lee banda

Repertoár kapely tvoří písně z pera Miji Peterkové. V současnosti tvoří jádro Lee bandy: Mija Peterková-zpěv, kytara Olda Valouch-baskytara, zpěv Saša Sýkora- elektrická kytara, zpěv Pavel Kříž-rytmika. ...z recenze Milana Tesaře: Spojení nadprůměrných textů s řemeslně dobře zvládnutou hudbou a s výrazným hlasem Miji Peterkové dělají z Lee bandy kapelu, kterou si dokážu představit na folkovém festivalu, v rockovém klubu i na městských slavnostech někde na náměstí.

na místě: 150 kč

St 8.11.

Etno Brno - podzim 2023

Musica Balkanika (SRB/CZ/PS)

Balkánská hudba. Mezinárodní skupina Musica Balkanika hraje, zpívá a tančí v neodolatelném balkánském rytmu na pomezí srbské tradice a gypsy jazzu.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Čt 9.11.

Kvarton

Kvarton je brněnské studentské uskupení o čtyřech členech (klavír, basa, bicí, zpěv). Nabízí autorské písně v češtině i angličtině, do nichž vkládá motivy všemožných žánrů. Pop-folk kombinuje s indie i jazzem a vytváří jedinečnou hudební atmosféru.

na místě: 100 kč

Pá 10.11.

The NEWMOUR Experience

rock k tanci i poslepu od A po Z!

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

So 11.11.

Hladolet

RETRO folk & beat koncert autorských skladeb a něco navíc. 31. koncert Hladoletu ve Staré Pekárně!

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Po 13.11.

25 let Budoáru staré dámy + Someday Orchestra

Začátek již v 19:30

Budoár staré dámy

Legenda brněnské alternativní scény slaví letos 25 let a Marta si zve na pódium jako hosty zakládajícího člena, bratra bubeníka Štěpána Svobodu a svého otce vědce Jiřího Svobodu. Mimo současného repertoáru vás naučí i hit, který by mohl zachránit planetu.

Someday Orchestra

Mladá nadupaná kapela hrající své autorské obrazotvorné skladby evokující scény z dosud neexistujících filmů v bohatém aranžmá akustických nástrojů. V hlavách publika se mixuje free jazz a filmová hudba s vážnou, ve vážně dobré atmosféře. Kontrabas, housle, piano, trubka, bicí, perkuse…

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč

Út 14.11.

Jazz & Blues Brno 2023

Začátek již v 19:30

Gerald Clark a Jiří Maršíček (JAR/CZ)

Blues. Kytarista z Jihoafrické republiky Gerald Clark je vypravěčem příběhů. Hraje nadupaný rock´n´roll a hlavně blues. Hravost, nakažlivé nadšení, elán, hlas jako Ray Charles. Takový koncert se líbí všem, ať jste fanoušek blues či rocku. Budou vám vibrovat kosti a pálit chodidla. Obzvlášt když Geralda doplní fenomenální český bluesman Jiří Maršíček.

Darren Eve Band (UK/CZ)

support band

předprodej: 180 kč
na místě: 250 kč

St 15.11.

Etno Brno - podzim 2023

Dálach

Dálach přináší svěží irskou tradiční hudbu. Inspiruje se v archivních nahrávkách, vytváří vlastní instrumentální sety a kreativně aranžuje své písně plné podmanivých melodií.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Čt 16.11.

Etno Brno - podzim 2023

Día del Flamenco (CZ/SK)

flamenco. Večer plný temperamentní hudby a tance u příležitosti oslavy Dne flamenka, zápsaného do kulturního dědictví UNESCO. Po vystoupení bude následovat workshop, fiesta s tancem a možná i tapas...

předprodej: 250 kč
na místě: 300 kč

Pá 17.11.

BN8

Tahle kapela rozhodně není žádný intelektuální nášup s indickým čajem v ruce a bílou šálou okolo krku. Hoši to na pódiu umí rozpálit tak, že to kroutí prsty na nohách. Z jejich muziky si rozhodně nesednete na zadek, ale budete tancovat jako šamani v amoku. Bude nás osm je prostě živočišná energie. Neškatulkovat! Nutno zažít!

na místě: 88 kč

Po 20.11.

Máme zavřeno

Út 21.11.

Jazz & Blues Brno 2023

Katie Bradley Band (UK/CZ)

Blues. Britská písničkářka a hráčka na foukačku Katie Bradley vstoupila do záře šoubyznysových reflektorů v roce 2012. Katiina šťastná hvězda rychle stoupala a během své kariéry spolupracovala s vysoce uznávanými světovými umělci jako jsou Luther Allison a Suzanne Vega. Nejnověji se Katie Bradley zaměřila na spolupráci s rhythm&bluesovými velikány: např. s Lucky Petersonem, Geno Washingtonem a Kirkem Fletcherem. Svá dueta nahrála a zazpívala i s Mattem Longem z The Catfish.

předprodej: 220 kč
na místě: 290 kč

St 22.11.

Etno Brno - podzim 2023

Trombenik

klezmer. Skupina se zcela osobitou interpretací klezmeru, který rozproudí krev tanečníků a potěší posluchače. Vlastními aranžemi osvěžují tradiční melodie, které mísí zejména s balkánskou a romskou hudbou.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

Čt 23.11.

Frank Zappa Quartet

rockový koncert - hudba Franka Zappy v živém provedení.

předprodej: 150 kč
na místě: 180 kč

Pá 24.11.

The Fakers - Pearl Jam Tribute Band

The Fakers z Brna koncertuje od roku 2010 a hraje písně amerických grunge rockerů Pearl Jam. Můžete se tak těšit na hitovky od kapely, která se stala jednou z nejpopulárnějších rockových kapel devadesátych let. Čeká Vás tradiční prosincový setlist plný překvapení.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Út 28.11.

Uzavřená společnost

St 29.11.

Etno Brno - podzim 2023

Jannis Moras (GR/CZ)

Entechno. Jannis Moras je řecký muzikant narozený v ČR, kde se už 17 let v různých formách věnuje výhradně řecké hudbě. Znát jej můžete například z kapel Anatoli, I Parea nebo Jannis Moras & Banda. 
Aktuální sólový projekt představuje průřez současným řeckým hudebním stylem zvaným entechno, který spojuje prvky několika žánrů, a to především world music, ethna, folku, rocku a popu.

 

Ildikó Kali (GR/SK)

Ildikó Kali je hudebnice a zpěvačka, která v minulosti vystupovala so svojí skupinou Romanika. V současnosti vystupuje sólově s písněmi ve stylu etno šanson. Její album Zlatá panna bylo nominováno na Radio Head Awards za rok 2021. Osobitý výraz hudebnice vychází ze spojení tradiční hudby a poezie. Hudba využívá široké spektrum rytmických podkladů a kytarových smyček prostřednictvím looperu a hlasové vokály, které vznikají v reálném čase. Ildikó Kali je i v komornější roli stále sama sebou. S ojedinělým hlubokým hlasem, kterým zpěvačka disponuje, nás vede k vlastním pramenům.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Čt 30.11.

Začátek již v 19:30

Čon-Kin

Kvartet pseudo-jazz-rock-fusion instrumentalistů se sudými harmoniemi a lichými rytmy v ostrém i volném tempu. 

Noví kumpáni

Balancují na pomezí etna, acid jazzu a psychedelického rocku. Jejich hudba se pevně opírá o kořeny západoafrické tradiční rytmiky a je doplněna o vlivy soudobé world music a jazzové scény. Vyznačují se energičností, polyrytmií, změnami tempa a taktu, ale především nasazením. 

na místě: 200 kč
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
11/2023
skok na měsíc: