Program

Klub se otevírá v 17:30.
Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
1/2023

Čt 5.1.

Termín v jednání

Čt 12.1.

Dura & Blues Groove

Pekárenská bluesová veselice - to je Duro s kapelou stálých i nahodilých muzikantů. Staňte se součástí liverecording. Juraj Dura Turtev, Lukáš Kytnar, Jan Kyncl, Mojmír Bob Sabolovič, Jan Švihálek, Eva Trnková, Pavel Všianský, Jakub Štěpaník

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Pá 13.1.

Koncert přeložen na 9. února pro nemoc

Vstupenky zůstávají v platnosti.

Four Gipsy Soul

tento koncert byl bohužel zrušen

Srdce, temperament a talent, to jsou Four Gipsy Soul, funky kapela z Brna, synové Pavla Dirdy a členové legendární funky kapely Gulo Čar. Romský funk | jazz | hip-hop | latino

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

So 14.1.

Hladolet

RETRO folk & beat koncert autorských skladeb a něco navíc.

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Út 17.1.

Jazz & Blues Brno 2023

WILL JOHNS BAND (UK)

bluesrock. Britský bluesrockový kytarista a zpěvák, synovec Erika Claptona a George Harrisona, se vrací potřetí do České republiky! Sekundovat mu budou jako obvykle Tomáš Liška na basu a Tomáš Hobzek na bicí. Brightonský bluesový zpěvák, kytarista a skladatel Will Johns dosahuje mistrovské rovnováhy mezi starým blues a moderním vkusem, Je jedním z nejlepších současných bluesových umělců Velké Británie. Will se narodil v roce 1973 a je „mužem s hudbou v krvi“, což vzhledem k jeho rodokmenu není překvapivé. Jeho rodiči jsou britská modelka Paula Boyd a americký hudební producent a zvukař Andy Johns (mimo jiné zásadní alba Led Zeppelin. Cream a Jethro Tull). Protože se jeho krásná matka několikrát vdala, tak mezi jeho strýce postupně patří(li) Eric Clapton, Mick Fleetwood a George Harrison. Will je uznávaný skladatel a interpret, vydal čtyři sólová alba a byl mimo jiné tři roky po sobě nominován v kategorii „nejlepší originální bluesová píseň“ v rámci British Blues Awards.

předprodej: 230 kč
na místě: 290 kč

Čt 19.1.

Band Of Heysek

Live recording koncertu dirty bluesové bandy hejsků... Kapela vydala 4 alba, z toho hned 2 nahrála v Mississippi a z vesela koncertuje zejména v ČR a Polsku. Jejich koncerty naplněné atmosférou, kytarovými sóly i improvizací se od sebe vždy liší. Jeden takový podlehne záznamu. Buďte u toho;)

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Pá 20.1.

Vstupné dobrovolné

Panoptikum - Acoustikum

tento koncert byl bohužel zrušen

Psychadelická / alternativní / garáže / surf-rocková kapela z Brna, která je známá především svými živými vystoupeními plnými energie a kapky divadelní extravagance, tentokrát akusticky.

So 21.1.

Lojzas Brojlers

Brněnská folková kmitačka „Lojzas Brojlers“ (čti Lojzas Brojlers), u které ani oko Janka Ledeckého nezůstane suché, si vás podmaní svými čtyřakordovými symfoniemi a nepříliš romantickými texty. Početí tohoto tělesa datujeme do doby zvolení prvního amerického, afroamerického prezidenta. Setkání tří kamarádů (Lojzů), kteří spolu nikdy nekámošili, udalo tempo raketového vzestupu na pomyslnou špici hudebních hitparád brněnské mokré čtvrti Husovice. Jakmile se letos na jaře při prvním rozpuku konvalinek vyloupl čtvrtý Lojza, již nikdo v celém Brnoxu nepochybuje o kvalitách tohoto výjimečného souboru. nástroje: Tomáš Studený: housle+melodika, Radim Machovský: bicí, Roman Langmann: kytara+zpěv, Tomáš Omelka: basa+zpěv

Lucky MDFK Hill

vtipy, rap, stand-up. Rap dělám od střední školy, konkrétně od roku 2006. Snažím se o specifické hraní se slovy, maximální využití smyslu pro humor za účelem pobavit se. Preferuji osobní přístup, takže se snažím o rozmanitý zvuk skrze různé žánry, které však vždy spojuje můj text

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Út 24.1.

Vstupné dobrovolné, začátek v 19:30

Audiovizuální cyklus Střípky z mozaiky našeho bigbítu - 10. díl

Audiovizuální cyklus Střípky z mozaiky našeho bigbítu se uzavírá posledním 10. dílem, v něž pojem "náš" není výjimečně myšlen jako "český" ani "československý", nýbrž jako "středoevropský". V části nazvané Rock made in lido-demo se budeme věnovat převážně rockové hudbě z Maďarska a Polska, kterou v 70. a 80. létech minulého století poslouchala tehdejší mladá generace s nefalšovaným nadšením. Zazní skupiny jako Locomotiv GT, Omega, Syrius, Hobo Blues Band, uslyšíte rovněž Czeslawa Niemena, Marka Grechutu, kapely SBB, Breakout či Budka Suflera a krátce se podíváme i do tehdejší NDR a Rumunska.

Čt 26.1.

Radimec & Old Horses

koncert zkušené brněnské party, která tradičně zní netradičně - mezi žánry.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Pá 27.1.

Začátek 19:30

Evolet

EVOLET je indie – pop projekt charizmatické slovenské songwriterky Evy Jurčákové. V roku 2019 vydala svoje debutové eponymní album. Album bylo nominované v cenách slovenského rádia FM v kategorii Album roka, Debut roka a píseň Kurz potápania v kategorii Skladba roka. Na albu je viditelný posun od folkových aranží k alternativnímu, v některých písních až rockovému zvuku. Evina tvorba je typická in-timními autentickými texty, neokázalou poetikou a autorčinou schopností přesvědčivě podat zdánlivě všední životní témata. Ve Staré Pekárně se můžete těšit na Evino vystoupení s celou kapelou. Čeká Vás večer nabitý energií a písničkami, které Vás dokážou, jak pohladit po duši, tak rozbít na malé kousky. Evu doprovodí na elektrickou kytaru Martin Krajíček (Čankišou), na basgitaru Ondřej Čech, o zajímavé zvukové efekty se postará Antonín Koutný (TEVE) a na bicí zahraje Jan Orava.

Martina Trchová

Písničkářka, zpěvačka, kytaristka, autorka osobitých písní. Dříve obvykle vystupovala se svou kapelou, ale její sólo vystoupení bývá o to syrovější a naléhavější. Vydala již tři alba a za poslední (Holobyt, 2016) získala cenu Anděl.

předprodej: 180 kč
na místě: 230 kč

So 28.1.

Uzavřená společnost

vstup jen pro zvané

Ne 29.1.

Mimořádný koncert legendy...

The Plastic People of the Universe

Současnou sestavu PPU tvoří stálé vůdčí osobnosti: Jiří „Kába“ Kabeš (viola, theremin a vokál) a Joe Karafiát (kytara a vokál), doplněni o novou generaci muzikantů, kteří zůstávají věrni původnímu odkazu skupiny, zároveň ho však interpretačně posunují blíže k současnému posluchači. Program je složen z největších hitů skupiny (např. Magické noci, Podivuhodný mandarin, Muchomůrky bílé), doplněný o nové kompozice zejména z pera kytaristy Joa Karafiáta. Jedná se tak o ucelenou retrospektivu doyenů českého undergroundu.

předprodej: 299 kč
na místě: 350 kč
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
1/2023
skok na měsíc: