Program

Klub se otevírá v 17:30.
Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
5/2022

Po 2.5.

Jáma s hranostajem

Akustické uskupení Jáma s hranostajem si pohrává ve svých českých i anglických autorských skladbách s jemně melancholickými melodiemi a temnými zákoutími folku. Jižní svahy i severské vichry se valí ve složení kytara, zpěv, beatbox, housle nebo mandolína. Někdy zavítá i dáma a kyvadlo.

Pěnička

Pěnička neboli dva podivínové ze Šumperka libující si v melancholii. Autorská tvorba s texty většinou zamýšlejíc se nad smyslem bytí, dokresleny doprovodem elektrických kytar, saxofonu a klarinetu zamotané do něčeho, čemu by se dalo říkat folk nebo pop grunge. Je to poeta kráčející v barvách duhy s melancholií v patách.

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Út 3.5.

Jazz & Blues Brno 2022

Mat Woosey (UK) & Bladderstones (CZ)

Matt Woosey (UK) & The Bladderstones (CZ), acousic & electric blues. Matt Woosey – ak. + el. kytara, zpěv, Tom Frolík – el. kytara, Johny Judl – baskytara, Míša Nosek – bicí. Matt Woosey je briský bluesman, kytarový mág, specializující se na hraní blues na akustickou kytaru. „Hraní blues na akustickou kytaru je vynalézavým způsobem, jak se odlišit od ostatních,“ říká. Pro české turné si jako doprovodnou kapelu vybral slánské The Bladderstones.

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč

St 4.5.

Backsight

Brněnská kapela BACKSIGHT působí na bluesové scéně od roku 2004 a její repertoár obsahuje vlastní tvorbu, bluesové standardy i známější nebluesové písně.

na místě: 100 kč

Čt 5.5.

Dřevěné pytlí v jutových uhlích

Kapela založená v roce 1988 jako studiový projekt zvolila od začátku crazy polohu mišmaše hudebních stylů a žánrů, zhudebněné poezie různé provenience a neortodoxního využití elektroniky. Po sedmi vlastním nákladem vydaných albech a třiceti letech existence vyhlásila nespecifikovanou pauzu, která se protáhla na tři roky. Na jaře 2022 se vrací se zcela novým repertoárem a ve výrazně pozměněné sestavě. Jediným otcem zakladatelem je kytarista Max Braun, po dlouholetém působení saxofonisty přesedlal na kytaru Pavel Brno Heřman. Novým frontmanem je kytarista a zpěvák Michal Cihla (ex-Ministerstvo), instrumentální hvězdou souboru je pak trumpetista Luděk Emanovský, celoživotní profesionál s portfoliem od orchestru Marie Rottrové po Českou filharmonii. Rytmickou páteř kapely tvoří bubeník Libor Shomodi Veselý a jeho syn Tadeáš. V repertoáru převažují zcela nové písně, lehce proložené několika "antihity" z předchozího období, ovšem v radikálně změněných úpravách.

Jan Fic

Brněnský písničkář Jan Fic vzešel sice z bluesového podhoubí, jeho tvorba se ale v průběhu let zcela oprostila od žánrových schemat, aniž by ztratila pevné ukotvení v hudebních kořenech. Už když se stal laureátem prestižní soutěže Blues Aperitiv v Šumperku, předestřel velmi osobitou vizi autorské písně, kterou naplňuje po stránce hudební i textové, což stvrzuje cena Za krásu slova, kterou získal od brněnského Radia Proglas. Ficovy songy, ať už hrané jím sólově, nebo s proměnlivou sestavou kapely, v níž ale nikdy nechybí producent jeho dvou sólových alb Město (2018) a Potom (2020) Martin E. Kyšperský (Květy), hovoří sice často o temných stránkách lidského počínání, jsou autorem do hloubky prožité, střídmě ale nabízejí i pozitivní východiska. Za zvláštní zmínku stojí, že nástroje, na které Jan Fic při koncertech hraje, pocházejí vesměs z jeho vlastní dílny, totiž od značky Red Bird Instruments, kterou už řadu let úspěšně provozuje.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Pá 6.5.

Edgar Blues Trio

Edgar Blues je kytarista a zpěvák narozený v Barceloně v roce 1988. Svou první kytaru dostal ve 14 letech. V roce 2020, uprostřed pandemie, založil Edgar Blues Trio s Rua Roanem na baskytaru a Aritza Castro na bicí a nahrál své první elektrické LP The Next Step, vydané v lednu 2021. Album sklízí velký úspěch v Evropě. Dostalo se na první místo žebříčku nejprodávanějších alb ve Španělsku. Ve Velké Británii byl v první dvacítce nejprodávanějších alb a v první desítce nejhranějších nahrávek na bluesových rádiích.

předprodej: 190 kč
na místě: 240 kč

St 11.5.

Betonovej Bez

BETONOVEJ BEZ je brněnská rostlinka s dvacetidvouletou tradicí a svéráznými kořeny sahajícími až do zatuchlých sklepních prostor. HRAJEME AUTORSKOU HUDBU, o které mezi sebou sice mluvíme jako o kakofonním undergroundu, ale obecně by šla nejlépe pojmenovat jako alternativní rock, přesněji eschatonální anarcho - poetismus. ZPRAVIDLA VLASTNÍ TEXTY NAŠICH PÍSNÍ pojednávají velmi veseleo vesměs závažných otázkách lidské existence, sem tam se najde i něco smutnějšího.

Hrochansony

něžné písně s příměsí holandského pseudopunkchansonu

na místě: 100 kč

Čt 12.5.

Tomáš Kočko & Orchestr

Tradiční koncert zhudebněné poezie moravského básníka Ladislava Nezdařila, od jehož narození letos uplynulo 100 let!

předprodej: 290 kč
na místě: 350 kč

So 14.5.

Písně z Balady pro banditu

Hladolet

V uceleném programu písní z Balady pro banditu prezentuje skupina Hladolet ve folk-rockových úpravách skladby ze slavného muzikálu. Posluchače potěší nejen známé zlidovělé hity, ale i skladby které zůstaly pouze v notách a které se do filmu a divadelního představení nedostaly. Hudbu složil Miloš Štědroň, texty moravských, slovenských a rusínských lidových písní upravil Milan Uhde.

na místě: 100 kč

Út 17.5.

Křest vinylu Deja vu - Pavol Hammel a Radim Hladík

Pavol Hammel a Peter Preložník

jedna z nejvýraznějších muzikantských osobností Československa jako duo s klavírem pokřtí vinyl slavného vystoupení Pavola Hammela s Radimem Hladíkem ve Staré Pekárně, které vyšlo v roce 2007 na CD.

předprodej: 240 kč
na místě: 290 kč

St 18.5.

MarZ

autorské písně s převážně českými texty vycházející z písničkářství, ale ovlivněné jazzem i popem, kterým dodává moderní zvuk pětičlenná kapela (zpěv, doprovodná a druhá (el.) kytara, trombón, basa+synth a bicí).

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Pá 20.5.

Křest knihy Temná rána

Brněnský standuper a nyní už i spisovatel Zbyněk Vičar bude křtít svoji sbírku bizarních povídek Temná rána. Vstup volný

Kontrolla

Brněnský standuper a nyní už i spisovatel Zbyněk Vičar bude křtít svoji sbírku bizarních povídek Temná rána, kterou ilustroval zdejší výtvarník, hudebník a herec Aleš Čuma. Večer zahájí kapela Kontrolla. Pak už bude následovat nevázaná zábava, možnost knihu zakoupit, pohovořit s autorem, ilustrátorem, klukama z Kontrolly atd.

So 21.5.

Uzavřená společnost

vstup jen pro zvané

Po 23.5.

PopMuseum uvádí Workshop:

23.5. 2022 - Spirituál náram náremnej. Milníky a zajímavosti z historie první české folkové skupiny Spirituál kvintet.  Začátek v 10 hodin. Vstup volný.

Út 24.5.

Jazz & Blues Brno 2022

Steven Santoro Quartet (USA)

vocal jazz. Steven Santoro (USA) – zpěv, Walter Fischbacher (USA) – piano, Petr Dvorský (CZ) – kontrabas, Alex Bernath (D) – bicí Americký jazzový zpěvák, hvězda newyorských pódií, poprvé na turné v České republice.

Veřejně nepřístupná vodní plocha

jako host večera předskočí 30 minut pianové jazzz trio

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč

Dnešní program

St 25.5.

Gapa & Mečiar Blues Connection

Poprední slovenskí hudobníci, ktorí spolupracujú s top slovenskou popovou či jazzovou spičkou Vám zahrajú plnokrvný blues & funk. Tak neseďte doma a určite príďte, bez Vás to nebude ono!!!!!! Spojenie prešovského funk-jazzového saxofonistu Mária „Gapa“ Garberu (IMT Smile) s bluesovým gitaristom a spevákom Romanom Mečiarom z Bojníc v kapele Gapa & Mečiar Blues Connection sa ukázalo ako neobyčajne šťastné. Kapelu založili pred 8 rokmi a odohrali už spolu množstvo klubovych či festivalových show koncertov nie len na Slovensku. Neoddeliteľná dvojica nebude chýbať ani vo Vašom meste, kde odohrajú autorské skladby, ale aj hity blues-rockových legiend od Eric Clapton, B.B.King, Jimmy Hendrix.‎ Gapa - sax, voc Roman Meciar- guitar, voc ‎Michal Šimko - bass Michal Fedor - drums

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč
rezervovat

Čt 26.5.

Uzavřená společnost

vstup jen pro zvané

Pá 27.5.

PK cupe

Rockový koncert Brněnské kapely, která hraje slušný Big beat.

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč
rezervovat

So 28.5.

Ta hakuna

Ta hakuna je výlet do hudebního světa plného radosti, spontánnosti, ale i melancholie. Vlastní tvorba čtyřčlenné kapely balancuje na rozhraní žánrů a opírá se o soulový feeling zpěvačky s originálním výrazem, který se zavrtá hluboko pod kůži.

LuckySings

Lucky Omoruan, který se narodil a vyrostl v Nigérii, přináší na českou hudební scénu svěží vítr. Muž, z jehož pouhého jména nevyzařuje nic než radostná energie, boří hranice mezi Afrikou a Evropou a má sen: vykouzlit úsměvy na tvářích lidí a osvobodit je svou hudbou.

předprodej: 180 kč
na místě: 230 kč
rezervovat

Po 30.5.

Koncert měsíce!

Jamiah Rogers (USA)

Jamiah se narodil 21. dubna 1995 na jižním předměstí Chicaga. Jeho maminka zpívala a tatínek hrál na mnoho nástrojů, ale většinou si vybral kytaru. Ve třech letech začal Jamiah hrát na bicí, a to hned na třech „frontách“: ve škole, v kostele a v kapele svého otce (The Tony Rogers Band). Od začátku ho zajímalo spojování žánrů: blues, funk, rock, reggae, soul a R&B. Jeho idoly se rychle stali: Bob Marley, Jimi Hendrix, Albert King, Freddie King, B.B. Kingl, Howlin 'Wolf a Muddy Waters.

předprodej: 250 kč
na místě: 290 kč
rezervovat

Út 31.5.

Jazz & Blues Brno 2022

Hoochie Coochie Band

Mississippi Delta blues. Jan Švihálek – kytara, slide kytara, zpěv, Jakub Štěpanik – foukací harmonika, zpěv, Pavel „Kulička“ Všianský – kontrabas, zpěv, Daniel „Kačer“ Černý – bicí. Brněnská bluesová skupina, hrající dřevní (akustické) rhythm & blues. Hraje jak vlastní písničky frontmana Jana Švihálka, tak i převzaté skladby (Jimmy Reed apod.). Účastník bluesových festivalu Blues Alive (CZ), Dresdner Blues festivalu (D) a Noc Bluesowa (PL).

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč
rezervovat
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
5/2022
skok na měsíc: