Novinka: v Pekárně je k dispozici platební terminál.

Program

Klub se otevírá v 17:30.
Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
10/2021

Pá 1.10.

Franzie

ambient / alternative - křest alba Prvoroj

Zhasni

noise / shoegaze (Olomouc)

předprodej: 120 kč
na místě: 160 kč

So 2.10.

Dvojkoncert dvou rockových kapel, od zasněného Nicka Cave až po běsnící alterego Jakuba Koháka.

Ať se snaží Ona

...možná přijde i Jakub Kohák. Elektronické ruchy a samply podporované eklektickou hrou na bicí, pomalou rockovou kytarou a křikem. To je hudba nové kapely, která svůj styl označuje jako „mužský šovinistickofeminní pop“. Za svého zakládajícího člena, vytrvalý motor a „věčnou chiméru“ kapela považuje Jakuba Koháka. „Jeho příchod je nevyhnutelný jako i neočekávatelný,“ tvrdí kapela.

Dirty Old Dogs

Neo-psychedelic rocková kapela z Olomouce vydala své nové album LET´S BURN HEAVEN AGAIN, které představí v Brně v nové formaci.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Út 5.10.

Jazz Brno 2021

Steve Clarke Trio (USA)

Steve Clarke – baskytara (USA), Walter Fischbacher (USA) – klávesy, Alex Bernath (D) – bicí Steve Clarke je vynikající jazzový baskytarista z Connecticutu (USA). Doposud vydal osm sólových alb (poslední album “Sparkle”, 2016) a 58 alb s dalšími umělci. Na jeho albu New Beginnings hostuje též Mike Stern. Steve koncertuje více než 20 let pravidelně v USA i Evropě. Clarkovy přirozeně plynoucí kompozice obsahují mnoho zručně uchopené fusionové inspirace, zatímco jeho plný tón a důmyslné linky a slapovací technika uchvacují publikum. cena: 190 Kč bar klubu (už ne v den koncertu) 199 Kč SMS ticket

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč

St 6.10.

Hm...

přijďte si poslechnout, jaká písmena a věty ze sebe budou sypat Hm...

na místě: 160 kč

Čt 7.10.

Etno Brno 2021

Roc'hann (F/SK)

bretaňská hudba - písně o lásce, moři a námořnících, osvěžující jako pinta cidru, jejichž rytmus vás okamžitě pozve do tance. Při zpěvu Frédérica a Didiera se budete cítit jako v bretaňské taverně. Permanentky Etno Brno 2021 se slevou = 700 Kč

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Pá 8.10.

The Outroverts

první koncert alternativní rockové brněnské kapely The Outroverts jako host večera zahájí také brněnská kapela Grey M...

Grey M

inidie rock

na místě: 100 kč

So 9.10.

Night of Zeppelin No Limit

rocková bigbítová kapela z Olomouce překvapí svým pojetím kapel jako Led Zeppelin. Dále zazní hudbaJanis Joplin, Beth Hart, John Mayer, Layla Zoe a další... Přijďte se přesvědčit!

na místě: 120 kč

Po 11.10.

Budoár staré dámy

znepokojivé písničky, kterým můžete věřit. Živá alternativní kultura. Naléhavá písňová sdělení. Pokud už všechny písně znáte, nikdy však nevíte, co se v pauzách mezi písněmi dozvíte! Obsazení: Marta Kovářová ― hlas, kytara/ Tomáš Ergens ― baskytara/ Marek Laudát ― kytara, hlas/ Ladislav Šiška ― bicí, perkuse, hlas

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

Út 12.10.

Tomáš Kočko & Orchestr

špičková moravská World Music s občasnými výlety do Slezska a přátelským máváním do Česka.

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč

Čt 14.10.

Vltava

kapela je považována za jednu z nejoriginálnějších kapel na české hudební scéně. Toto přízvisko si vysloužila nejen neobvyklou poetikou mnohoznačných textů, ale také svým zcela nezaměnitelným hudebním stylem, který dokonale souzní s charismatickým hlasem zpěváka, kytaristy, básníka a herce Roberta Nebřenského. Produkci Vltavy nejstručněji vystihuje slogan „Česká poezie - světová hudba“. Koncerty skupiny jsou proslulé uvolněnou atmosférou, prostorem pro improvizaci a skvělými instrumentálními výkony. Aktuálně nabídne Vltava program "Náklad štěstí" u příležitosti vydání stejnojmenného reedičního boxu všech řadových CD skupiny a novinkového alba raritních nahrávek „Diamantové boty ve dvířkách kamen“. Objeví se v něm skladby, které z pódia dlouho nebo dosud nikdy nezazněly. Během koncertu dojde na minulost, přítomnost i budoucnost. Kromě raritních písní z dávných dob a známých hitů ze všech období existence budou představeny také novinky z připravovaného alba. Dle varování kapelníka Roberta Nebřenského „...svět, vytvořený v „Nákladu štěstí“, poskytuje již dostatečný prostor pro kvalitní život pouze v něm.“ Upozorňuje tak na riziko potíží při pokusech o návrat do běžné reality.

předprodej: 240 kč
na místě: 290 kč

Pá 15.10.

Lord Skull

Doom? Thrash? Sludge? HC?

Pačess

Epický black meta, poprvé v Brně zahrají nové album Poupě

na místě: 100 kč

Dnešní program

So 16.10.

Balbína Králová: Výkřik do Pekárny

Vernisáž výstavy obrazů Balbíny Králové - vstup volný

Po 18.10.

Rock and roll!

Něco si přej a Petr Netočný

... jsou přesvědčeni, že rock and roll ještě neřekl poslední slovo. Jako host vystoupí zpěvák legendární brněnské rock and rollové kapely Rocky Eagles, Petr Netočný.

na místě: 100 kč
rezervovat

Út 19.10.

Etno Brno 2021

Anatoli (CZ/Řecko)

tradiční řecká hudba. Vystoupení ve stylu dávno zapomenutých podniků Kafé-amán. Zaznějí řecké písně z východu; nejen ty o lásce, ale také o hořkosti a o vzpomínkách na dávnou vlast.

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč
rezervovat

St 20.10.

Etno Brno 2021

Kumbalu

etnobeat - horkokrevná brněnská kapela chce posluchače nejen pobavit, ale i roztančit. Inspiraci nachází v různorodých stylech – balkánské muzice, klezmeru, reggae, rytmech západní Afriky, ale i folklóru.

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč
rezervovat

Čt 21.10.

Tom Jegr & Gang

je brněnská blues rocková kapela, kterou založil kytarista, zpěvák, skladatel a textař Tom Jegr. Kapela hraje výhradně původní repertoár. Dnešní koncert téhle party představuje průřez tvorbou Toma Jégra od jeho začátků až do dnešní doby. A pokud myslíte, že jeho písně znáte, tak se zastavte - tenhle rocker, milovník starých kytar a aparátů Vás možná přesvědčí o opaku....TJG hraje od roku 2021 ve složení Tom Jegr (kytary, zpěv), Petr Bartoněk (kytary), Lubomír Eremiáš (bicí) a Robin Hádr (baskytara)

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč
rezervovat

Pá 22.10.

Brünnfield

brněnská rocková kapela hrající vlastní české skladby s důrazem na obsahovou stránku písniček.

Klíče

brněnská funky-punková kapela

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč
rezervovat

So 23.10.

Kaltenecker-Marko (Hu)

Zsolt Kaltenecker a Adam Marko patří k nejlepším maďarským hudebníkům. Jejich duo zve posluchače na zvláštní hudební cestu: od breakbeatu, downtempo až po trip-hop a jazz, množství elektronických stylů je vytvořeno živě na dvou nástrojích - klávesách a bicích. Minimální nástrojové obsazení je výzvou a zároveň dává umělcům prostor, aby mohli předvést své schopnosti hudebníků, kterými bezesporu bohatě disponují.

předprodej: 240 kč
na místě: 290 kč
rezervovat

Po 25.10.

Máta

... baví nás vokální folk-rock kapel 60.let, hrajeme autorské písně v tomto duchu nebo covery ve vlastní úpravě ( Crosby, Stlls & Nash, The Byrds, B. Dylan, The Beatles apod.)... Obsazení: 3 vokály, klavír/hammondy, ac nebo el. kytara, baskytara, cajon + perkuse.

předprodej: 110 kč
na místě: 150 kč
rezervovat

Út 26.10.

Sólový projekt textaře a basáka Znouzectnosti

GOLDA soloworx

jeden z občasných "folkingdead" vedlejšáků baskytaristy a textaře plzeňské pseudopunkové grupy Znouzectnost.

Petr Skala

křest CD Petra Skaly "Citadela" - urbanfolk - písničky trochu pro všechny a trochu proti všem...

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč
rezervovat

St 27.10.

Etno Brno 2021

Musica Balkanika (SRB/CZ/UA)

balkánská hudba. Mezinárodní skupina Musica Balkanika hraje, zpívá a tančí v neodolatelném balkánském rytmu na pomezí srbské tradice a gypsy jazzu.

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč
rezervovat

Pá 29.10.

Lehká noha

hraje rytmickou elektroakustickou hudbu, s prvky rhytm & blues reggae, swingu a jižanského rocku. Repertoár je tvořen vlastními písněmi s poetickými českými texty. V závěru roku 2020 vydává svoje čtvrté CD s názvem „Peruánskej balzám“ které by vám chtěli tímto koncertem představit.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč
rezervovat

So 30.10.

Reinkarnace jarního TOUR

Chocofly

drum&bass&jazz. Po pětileté odmlce vydala kapela Chocofly nové EP s názvem Arnold, které obsahuje tři nové autorské skladby. Uplynulé období v životě kapely způsobilo mnoho změn, jejichž dopad je na nových nahrávkách ve srovnání s předchozími EP Blue Eye (2014) a Chocofly (2012) znát na první poslech. Kapela se vydává dosud neprobádanými odvážnými hudebními formami, zejména ve skladbě Arnold. Členové Chocofly však nezapřou svou inspiraci v jazz-popových žánrech, ani v současných jazzových superstar, jako je např. Ibrahim Maalouf.

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč
rezervovat
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
10/2021
skok na měsíc: