Program

Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
10/2020

Čt 1.10.

31 let kapely FKLETZI

Začátek již v 19 hodin

Tyršova společnost (Brno)

brněnská skupina, která je pro pop moc velkej underground a pro underground zas moc velkej pop.

Fkletzi

"Chlape, nešťourej klackem do těch FKLETZI, když nevíš, jestli je klec dobře zavřená. A staří psi sice možná hůř vidí, ale o to líp cejtí. A zuby, zuby mají pořád vostrý." Vystoupení opelichané kapely, vyobcované ze všech žánrů a festivalů. Doporučená léčba na těžké akutní stavy jarní euforie.

na místě: 100 kč
rezervovat

So 3.10.

Jazz Brno 2020

Gerald Clark Blues Band (JAR/CZ)

blues & rock. Gerald Clark – kytara, zpěv, Jiří Maršíček – kytara, Matěj Černý – baskytara, Tomáš Hobzek – bicí. Kytarista z Jihoafrické republiky Gerald Clark je vypravěčem příběhů. Hraje nadupaný rock´n´roll, občas klasické blues. Hravost, nakažlivé nadšení, elán, hlas jako Ray Charles. Takový koncert se líbí všem, ať jste fanoušek blues, rocku nebo jazzu. Říká si bluesman, ale jeho písničky a pár převzatých standardů od Muddyho Waterse jsou svižné, šlapavé a veselé. Doma získal několik titulů a cen za nejlepší živé vystoupení a multižánrovou hudbu.

předprodej: 220 kč
na místě: 280 kč
rezervovat

Po 5.10.

CD "Ryba Květovoň" pokřtí kmotři Vojtěch Fatka a Tomáš Kočko

Tady To Máš

již tradiční představení nového cd, tentokrát byla polapena "Ryba Květovoň". Jedenáct zhudebněných básní Bogdana Trojaka doplní jako bonus zhudebněná "Pivní meditace" Vojtěcha Fatky. Opět půjde o ojedinělé vystoupení muzikantů, kteří se jinak potkávají se svými nástroji v rámci tohoto projektu jen ve studiu. Další základní takticko-technická data: Hudební režie a zvuk mistr Broněk Šmid, daktylogramy Vít Ondráček, návrh obalu Kristian Major, grafické zpracování Zuzana Pálešová, distribuce Indies Scope.

na místě: 100 kč
rezervovat

Út 6.10.

Jazz a Etno Brno 2020

Prodej permanentky Etno Brno 2020 se slevou = 700 Kč

JMO (Jan Galega Brönnimann – Moussa Cissokho – Omri Hason)

world music (Senegal/CH/Turecko). Napětí mezi tradiční a moderní hudbou z Afriky a Evropy. Šumivé zvuky kory doplňuje basklarinet a orientální perkuse. Moussa Cissokho pochází ze Senegalu a je talentovaným a šikovným hráčem, zpěvákem a skladatelem.

předprodej: 220 kč
na místě: 280 kč
rezervovat

St 7.10.

Etno Brno 2020

Kumbalu

horkokrevná brněnská kapela chce posluchače nejen pobavit, ale i roztančit. Inspiraci nachází v různorodých stylech – balkánské muzice, klezmeru, reggae, rytmech západní Afriky, ale i folklóru.

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč
rezervovat

Po 12.10.

Jazz Brno 2020

Paul Batto

20-21 h.: Paul Batto (Slovinsko), originální blues v sólovém podání. 21-22 h.: František Uhlíř Trio (CZ/A), modern jazz, objev roku 2018! Pořádáno dodatečně k 70. narozeninám Fr. Uhlíře.

František Uhlíř Trio

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč
rezervovat

Út 13.10.

Bonjour Brno

Koncert se koná v rámci 26. ročníku festivalu francouzské kultury Bonjour Brno pořádaného Alliance Française Brno.

Plum Dumplings

alternative indie rock, pro který jsou typické dynamické přechody z minimalistických pasáží do ostřejších (někdy až noiseových), které pročesává zpěv ve francouzském a českém jazyce, který si nemilosrdně pohrává s textem, který je mnohdy inspirován literární předlohou (Hájíček, Reiner, Murakami, Breton), ale i životem samým. Po debutovém albu L´épitaphe des papillons, které kapela nahrála ve studiu Jámor s Ondřejem Ježkem, právě dokončuje druhou desku, tentokrát v češtině a pod producentskou taktovkou Tomáše Neuwertha.

na místě: 100 kč
rezervovat

St 14.10.

Etno Brno 2020

Lua

písně z Irska, ale i dalších ostrovních zemí, současně a svěže. Moderní rytmické pojetí keltské hudby vás zasáhne čistotou projevu a velmi profesionálním provedením, zároveň ucítíte i velký respekt k tradicím.

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč
rezervovat

Čt 15.10.

Jazz a Etno Brno 2020

Martina Trchová & Adam Kubát

Martina Trchová a Adam Kubát vystupují s písněmi Zuzany Navarové od roku 2009. Původní záměr vzpomínkových vystoupení přerostl do regulérních koncertů.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč
rezervovat

Pá 16.10.

A-beat

70. a 80. léta v podání legendární brněnské party, což slibuje slušnou párty... A-beat je první kapela, která před 26 lety začala osobitě provázet své diváky rockovou historií a činí tak dodnes...

předprodej: 120 kč
na místě: 160 kč
rezervovat

So 17.10.

Začátek již v 19:30

Kingsfield

čerstvá smaženice z vajec rockových dinosaurů!

na místě: 100 kč
rezervovat

Po 19.10.

Jazz Brno 2020

Walter Phisbacher Trio (USA)

Rodilý Rakušan, dnes již Američan Walter Fischbacher se kdysi dávno objevil v Česku v kapele New York Jazz Cellula Laca Decziho. Nyní se vrací v hudebně velmi silné triové sestavě.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč
rezervovat

Út 20.10.

Songs from Utopia (CZ/CH)

česko-švýcarské duo (Git / Voc & Drums) surfuje po vlně žhavého surf rock'n'rollu, rockabilly grooves, blueslicks a garážového rytmu. Příběhy o šílenství reality, ukradených myšlenkách a vůni minulosti. Kytaristka a zpěvačka Rebekka Zarkava hraje s bubeníkem a perkusionistou Jurou Doležalem jako Songs from Utopia na pódiích a festivalech Evropy. Hudba mezi Link Wray, Dead Moon a Psych-Surf. Čtyři alba, dvě EP a nespočet koncertů za posledních několik let přinesly Songs from Utopia skvělou pověst fantastické živé kapely.

předprodej: 120 kč
na místě: 160 kč
rezervovat

St 21.10.

Etno Brno 2020

Roc'hann (F/SK)

bretaňská hudba. Bretaňské písně o lásce, moři a námořnících, osvěžující jako pinta cidru, jejichž rytmus vás okamžitě pozve do tance. Při zpěvu Frédérica a Didiera se budete cítit jako v bretaňské taverně.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

Čt 22.10.

Jazz Brno 2020

Živé kvety (SK)

hrají obyčejný, punkem lehce říznutý rock s množstvím melodických nápadů. Zcela zásadní složkou jsou texty zpěvačky Lucie Piussi ve spojení s jejím přirozeně živelným zpěvem.

předprodej: 200 kč
na místě: 250 kč
rezervovat

Po 26.10.

Křest nového CD Křídla vydaného firmou Indies MG

Irena Budweiserová a Jakub Racek

Irena Budweiserová byla 30 let členkou skupiny Spirituál Kvintet. Účinkovala v muzikálech (Babylon, Sny svatojánských nocí, Svět plný andělů a Romeo a Julie na ledu), v Národním divadle zpívala v Oratoriu Bastard. Podílela se na celé řadě nahrávek se Spirituál kvintetem, Janem Spáleným, Rangers nebo s Big bandem Josefa Vejvody, Vydala zatím 9 sólových CD / desáté je na cestě / , některé z nich byly nominovány na ceny Jazzový Kája, Anděl. Jakub Racek je kytarista a zpěvák. Prošel skupinami mnoha žánrů, jazz, bluegrass, rockabilly atd. Bluegrassovou asociací ČR 5x vyhlášen kytaristou roku. V roce 1998 získal na mezinárodní soutěži bluegrassových skupin ve Vídni pořádané americkou SPBGMA ocenění „Best guitar player“. Byl členem pražského Monogramu a rakouského Nuggetu. S I. Budweiserovou hraje na elektrickou kytaru, s použitím zajímavých efektů dokáže vyplnit prostor tak, že písně působí plně a evokují celou kapelu. Na co se můžete na dnešním koncertu těšit? Na velmi osobitý a zároveň energický projev Ireny Budweiserové při interpretaci spirituálů, gospelů, bluesových skladeb, folkových balad a jejích vlastních písniček, podpořený virtuosní hrou kytaristy Jakuba Racka, se kterým Irena zapívá i několik duetů. Co uslyšíte? Jmenovitě například spirituály Everytime, Lord Help me, Nobody Knows, Stranger či Jericho, baladu I Rather go Blind, Ebenovu miniaturu Zapomeneš a Ireniny autorské kousky spolu s dalšími písničkami, některé najdete také na novém CD Křídla.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

Út 27.10.

Jazz a Etno Brno 2020

Paliome

jazz & world music. Kvinteto Paliome na svém debutovém albu uvedlo vlastní kompozice inspirované lidovou hudbou Bulharska, Polska, Íránu, Izraele, Gruzie a Španělska, ale i Moravy a Slovenska. Ve své hudbě originálním způsobem spojují world music s jazzem, rockem i volnou improvizací.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč
rezervovat

Čt 29.10.

Termín v jednání

Pá 30.10.

Rolling Stones Revival Band Brno akusticky s piánem a saxofonem

energická, rocková show s autentickým zvukem i představením ve stoneovských kostýmech. Tentokrát akusticky s piánem pod prsty Dana Kyzlinka a saxofonem Petra Kotiše. Kapelu tvoří zpěvák Adam Vrbas v roli Micka Jaggera, kytarista Radim Zelina jako Keith Richards, baskytarista Richard Měřínský jako Bill Wyman, bubeník David Velčovský jako Charlie Watts a kytarista Michal Ševčík jako Ronnie Wood. Kapela byla založena v roce 1997 v Brně, jako pocta této největší legendární, dosud hrající kapele. Skupina má za sebou výjezdy do Rakouska, Německa, Itálie, vystoupení v České Televizi, TV Prima, Nova a také spousty koncertů po klubech a na festivalech v tuzemsku. Rolling Stones revival Band Brno nabízí vystoupení jak v klubech, tak na soukromých i firemních akcích, svatbách, narozeninách a večírcích. Pravidelně hraje na větších i menších festivalech. Vystupuje také v akustickém podání nebo v sestavě obohacené o dechovou sekci (saxofon, trubka, trombon).

Ace and Bees

autorská hudba/blues/rock/funk/pop/etno/indie/folk. Multižánrový výbuch enregie a pocitů, stojících na pevných základech špičkové rytmiky Davida Velčovského (Ag Flek) a Zdeňka Smetany (Narvan). Riffovou kytaru a autentický, rockový zpěv prožívá mistr feelingu, frontman Rolling Stones revival - Adam Vrbas.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

So 31.10.

Sick Date

první koncert začínající rockové party z Brna.

na místě: 80 kč
rezervovat
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
10/2020
skok na měsíc: