Program

Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
11/2019

Pá 1.11.

Benefiční koncert

Lord Skull

Metalová (IV. cenová) skupina... která vám zkazí večer.

Liquid Jesus

svoji tvorbu žánrově označují jako Glam Punk a lze v ní nalézt i vlivy řady kapel

na místě: 100 kč

So 2.11.

Benefit

tradiční bluegrass z Brna a okolí

na místě: 100 kč

Po 4.11.

Three for Silver (USA)

Tom Waits meets Mumford And Sons. Kapela se vrací po fanatsickém letošním březnovém koncertu. Virtuózní houslista a fantastický zpěvák a skladatel známý pro jeho rozsáhlý basový hlasový rozsah skvěle doplňuje úžasnou akordeonistku a zpěvačku s opravdu nádherným hlasem a samorostlého kontrabasistu s waitsovskou barvou hlasu. Chyba těch, kdo neochutnají jejich vyjímečnou muziku...

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

Út 5.11.

Jazz Brno 2019

Tres Quatros Kvartet

tento koncert byl bohužel zrušen

groove & fusion. Jazzrocková hudba stavící na pevném funkovém groovu. TQK hrají jazz-funk střihnutý moderními rytmy. Pevný groove je prokládaný spontánními sóly, které dotváří propracovaný příběh jejich fúze. .

předprodej: 100 kč
na místě: 150 kč

St 6.11.

Jazz a Etno Brno 2019

Začátek ve 20 hodin

Jennifer Kamikazi Trio (UK)

směsicí amerického soulu, britského indie folku a rwandských lidovek. Její jemný a sladký hlas je často srovnáván s Tracy Chapman. Předkapela zrušena.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

Čt 7.11.

Jazz a Etno Brno 2019

Živé kvety (SK)

kultovní bratislavská kytarovka. Živé kvety nehledají nová, módní hudební zákoutí ani si nepohrávají s elektronikou. Hrají obyčejný, punkem lehce říznutý rock s množstvím melodických nápadů. Zásadní složkou jsou texty zpěvačky Lucie ve spojení s jejím přirozeně živelným zpěvem.

předprodej: 170 kč
na místě: 240 kč

Pá 8.11.

Kulturní úderka

skvělej blues-grunge-rock". Poměrně syrová záležitost, zvukově i pocitově sahající od psychedelického blues 60. let po americkou klubovou scénu reprezentovanou třeba Jon Spencer Blues Explosion. Kulturní Úderka má však svůj zvuk, svůj projev, byla, je a bude vždy autentická.”

na místě: 100 kč

So 9.11.

Kucharski

křest nového CD (2019) Láska co bezhlavě bolí… - Nezaměnitelný hlas Václava Bartoše (Fru Fru, ex Pluto) v nové kapele.

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

Ne 10.11.

Jazz Brno 2019

Petr Beneš Quaret

modern jazz. Pianistu Petra Beneše známe mimo jiné ze spolupráce s Liborem Šmoldasem a Jazz Efterrätt. „Čekejme tedy perfektně zahraný, energický hard-bop, jenž nenudí a nikdy nezklame.

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč

Po 11.11.

Budoár staré dámy

znepokojivé písničky, kterým můžete věřit. Kapela vznikla v roce 1998 a je považována za pokračovatele tradic brněnského alternativního rocku. Jejich styl je snadno rozpoznatelný díky energickému dívčímu zpěvu, nakažlivým melodiím, poetickým textům a neobvyklému ohýbání českých slov. Intuitivní, místy křehký, místy brutální hlasový projev Marty Kovářové solí na pódiu kytara Marka Laudáta a porcuje hravá rytmika bubeníka Laďi Šišky a basáka Tomáše Ergense. Z koncertů číší radost z hraní, naléhavost písňových sdělení střídá uvolňující humor v pauzách mezi písněmi; kdy nikdy nevíte, co se dozvíte!

předprodej: 120 kč
na místě: 160 kč

Út 12.11.

Jazz Brno 2019

Dirty Deep (Francie)

dirty blues. Dirty Deep hrají chytlavé heavy blues ovlivněné folkem i rockem. Rytmus bicích, bublání basy, nabroušená kytara, tóny harmoniky a zpěv… Výsledkem je velmi autentická, neopakovatelná, výbušná bluesová show s punkovou energií nabitou rytmikou.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

St 13.11.

Etno Brno 2019

Trombenik

klezmer. Skupina se zcela osobitou interpretací klezmeru, který rozproudí krev tanečníků a potěší posluchače. Vlastními aranžemi osvěžují tradiční melodie, které mísí zejména s balkánskou a romskou hudbou.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Čt 14.11.

Jazz a Etno Brno 2019

Duende (CZ)

worldmusic & vocal jazz. Kapela Duende, jež osciluje od latinsko-americké hudby a flamenca až po jazzové skladby, slaví letos deset let. Jejich tři studiová alba jsou důkazem velkého autorsko-interpretačního rozpětí a jsou opřena o výrazné osobnosti současné hudební scény.

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč

Pá 15.11.

U2 Revival Desire

ostřílený U2 revival koncertující po celé Evropě už celých 18let

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

So 16.11.

Etno Brno 2019

Día del Flamenco (CZ/SK)

flamenco. Večer plný temperamentní hudby a tance u příležitosti oslavy Dne flamenka, zápsaného do kulturního dědictví UNESCO. Po vystoupení bude následovat workshop, fiesta s tancem a možná i tapas...

předprodej: 100 kč
na místě: 120 kč

Po 18.11.

Pcháá

obývákové indie v nové sestavě - zpěv, kytara, basa, bicí, klavír, saxofon, viola, harmonika v podání pěti členů kapely. Český epesní samovar. Lásku najdeš na konci vousu, nestíhám učit se jména ministrů ve vládě a možná je to tím, že plešatím.

na místě: 100 kč

Út 19.11.

Hublava uvádí:

Hudební , obrazový a slovní výlet do psychedelie 60 tých i těch současných. Vstupné: děti, hodnověrní a prokazatelní hippies zdarma. Prvních padesát hostů 50,- Kč. Začátek již v 18 hodin.

Lucie na brněnském nebi

Živé kapely * Křest nových klipů * Reprodukované psychedelické špeky * Vernisáž výstavy uměleckého seskupení LOMIKAR * Interaktivní projekce ZPOZA DÍRY

na místě: 50 kč

St 20.11.

Velvet club revolution

Program: 20:00 Dunaj - koncert 22:00 Justin Lavash - koncert 23:00 Bohdan Holomíček - projekce fotografií.

Dunaj

skupina Dunaj se vrátila! Ovšem nejedná se o comeback, skrze který si lidé připomínají své mládí, ale o regulérní restart jedné z nejinvenčnějších a nejoriginálnějších hudebních skupin 80. a 90. let.

Justin Lavash

blues & roots music

Bohdan Holomíček

projekce a fotografie. „Bohdan Holomíček je vzácný fenomén české kultury. Fotograf přátelských setkání, zachycující pozitivní situace, okamžiky milosti, záblesky lásky za magického přispění světla.“ Tak dnes již legendárního fotografa Bohdana Holomíčka charakterizovala historička fotografie Anna Fárová. Není to fotoreportér ani dokumentarista – jeho snímky jsou více osobní a v souhrnu vytvářejí památník nevšedních okamžiků všedního života."

na místě: 100 kč

Čt 21.11.

Etno Brno 2019

Urband

pouliční kapela s proměnlivým složením, která vznikla okolo roku 2002 v Brně z různých improvizovaných sestav provozujících pouliční hudbu (busking) v Česku i po Evropě. Hraje směs českých, anglických, německých a ruských písní kombinujících jazz, valčík, tango či blues. Bývá označovaná jako „pouliční šraml“ a to i samotnou kapelou. Většinou ji tvoří Vladimír Červenka – kytara, zpěv, Pavel Všianský – kontrabas, zpěv a Tomáš Vtípil – housle, zpěv.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Pá 22.11.

20 let Hladoletu - 1999 - 2019

Začátek již v 19:30

Hladolet

brněnský Hladolet oslaví 20 let od svého prvního koncertu speciálním programem. Vystoupí i většina bývalých členů kapely. Podrobnosti sledujte na: https://www.facebook.com/Hladolet/ https://bandzone.cz/hladolet

na místě: 100 kč

So 23.11.

Od 11 do 17 hod. 8. vinylová burza - 30Kč

Marešová Yasinski RAZAM

worldmusic se silnými slovanskými kořeny, ve které se potkávají hudebníci z Čech, Běloruska a Ruska. Iva Marešová – zpěv Aliaksandr Yasinski – akordeon Michael Vašíček – kytary, basa Ilia Chernoklinov – viola, klavír Radek Doležal – bicí, perkuse, klavír

předprodej: 190 kč
na místě: 240 kč

Po 25.11.

The Muxx

rock-alternative kapela z Brna tentokrát v akustickém provedení

na místě: 70 kč

Út 26.11.

Jazz Brno 2019

The Catfish (UK)

blues s rockovým nápřahem. Nejočekávanější koncert podzimu! Vítězové British Blues Award (BBA) 2015 a 2016, kapela Catfish. Vůdčí osobností kapely je teprve 24-tiletý fenomenální kytarista a zpěvák Matt Long, podporovaný od kláves svým otcem Paulem. Catfish byli vyhlášeni jako nejlepší anglická bluesová kapela roku 2018 v BBA.

předprodej: 180 kč
na místě: 250 kč

St 27.11.

Etno Brno 2019

Tubabu

západoafrická hudba. Tubabu znamená v řeči Malinků a Bambarů označení bělochů. Je to také brněnská skupina hrající na tradiční západoafrické bubny. Jejich vystoupení znamená živelnost, nasazení a maximální prožitek.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Čt 28.11.

Gwalarn

neoposluchaná muzika s kořeny ve starých legendách a ve francouzské hospodské poetice. Kvarteto muzikantů, navzdory názvu kapely žijících a tvořících v Brně, patří na české hudební scéně k samorostům, kteří v hudbě zanechávají otisk vlastního stylu. Houslista Antonín Bukovský, kytarista Libor „Mikeš“ Mikoška, Ladislav Muroň a kontrabasista Milan „Maxla“ Trnka se přiznávají k inspiraci původní keltskou hudbou, starými keltskými legendami, mořem a také francouzskou hospodskou poetikou.

na místě: 100 kč

Pá 29.11.

The NEWMOUR Experience

rock k tanci i poslepu od A po Z!

na místě: 100 kč

So 30.11.

Voodooyoudo

indie/shoegaze/postpunk (Brno). Indie post­rocková kytarovka. Jako boyband přesluhujících modelek si rozebrali hudební nástroje a vytvořili koncept, ve kterém se na hutném rytmickém korpusu s melodickou basou převalují kytarová artpegia a výstřední synthy plochy. V současnosti, stejně jako kamarádi Plum Dumplings, připravují pod taktovou Tomáše Neuwertha dlouhohrající album, která by se mohlo nadělovat koncem tohoto roku.

Plum Dumplings

alternative indie rock, pro který jsou typické dynamické přechody z minimalistických pasáží do ostřejších (někdy až noiseových), které pročesává zpěv ve francouzském a českém jazyce, který si nemilosrdně pohrává s textem, který je mnohdy inspirován literární předlohou (Hájíček, Reiner, Murakami, Breton), ale i životem samým. Po debutovém albu L´épitaphe des papillons, které kapela nahrála ve studiu Jámor s Ondřejem Ježkem, právě dokončuje druhou desku, tentokrát v češtině a pod producentskou taktovkou Tomáše Neuwertha.

na místě: 100 kč
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
11/2019
skok na měsíc: