Program

Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
10/2019

Út 1.10.

Etno Brno 2019

Musica Balkanika (SRB/CZ/UA)

balkánská hudba. Mezinárodní skupina Musica Balkanika hraje, zpívá a tančí v neodolatelném balkánském rytmu na pomezí srbské tradice a gypsy jazzu.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

St 2.10.

Jazz Brno 2019

Luciana Pires Band (Brazil/CZ)

latin jazz. Narodila se v Sao Paulu, prošla slavnou bostonskou Berklee… V současné době má projekt, který zdůrazňuje spojení brazilské hudby, jazzu a soulu. Dále pracuje na dvou „tribute“: Pocta Amy Winehouse a Pocta Billie Holiday

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

Čt 3.10.

Jazz Brno 2019

Prim (Rakousko)

modern jazz. Soubor Prim vznikl v roce 2015 na vibrující a neklidné videňské scéně. Od začátku se toto trio mohlo pyšnit progresivním soundem a technickou virtuozitou. Syntéza lyrických melodií, drum & bassu, klasické hudby, filmových soundtracků a jazzu upoutala pozornost publika i hudební kritiky.

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč

Pá 4.10.

Special Providence (HU)

záplava živelné energie z Maďarska - progressive metal / fusion / jazzrock / instrumental

předprodej: 190 kč
na místě: 250 kč

So 5.10.

Lee Banda

.z recenze Milana Tesaře: Spojení nadprůměrných textů s řemeslně dobře zvládnutou hudbou a s výrazným hlasem Miji Peterkové dělají z Lee Bandy kapelu, kterou si dokážu představit na folkovém festivalu, v rockovém klubu i na městských slavnostech někde na náměstí. Kapela má potenciál oslovit posluchače napříč generacemi – mimochodem, při vědomí, že každé přirovnání kulhá, hlasový projev Miji Peterkové bych umístil někam mezi Janou Kratochvílovou a Lenkou Filipovou. Její písně nejsou jen průtoková zábavná hudba, ale při použití konvenčních prostředků vybízejí posluchače k přemýšlení.“...

Touchwood

vejdou do klubu herečka, učitelka, dva ajťáci a právník.....a je zázrak, že se vůbec potkali ve dveřích. Jedna totiž nesleze z podia ani v práci, kde hraje a zpívá dětem popěvky o medvídkách, Jeden má doma Portu, Jedna hrála v dechovce, Jeden vyrostl na grunge a Jeden má pod košilí s kravatou pořád ska a punkový srdce...a když se to dá dohromady, tak je z toho Touchwood. Protřepat, nemíchat, podávat s ledem. Jejich hudební styl je čistokrevnej kříženeček, ale povidá se, že má ušlechtilý předky, ma rád děti hodí se i do bytu.

na místě: 100 kč

Po 7.10.

Palo Seriš & Filip Teller: Improvizace

divadelníci a komici Palo Seriš a Filip Teller jdou opět společně na pódium bez přípravy. Po úspěšném turné se svým autorským kusem "Čecháčci a Čoboláci" se tentokrát pokusí získat si publikum "tady a teď". Živost, spontaneita a radost ze hry pro herce i publikum...

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Út 8.10.

Jazz Brno 2019

Zeppelinians (PL)

cover Led Zep - Gdaňsk. Zeppelinians je Tribute Band založený v polském Trojměstí "fanatiky" souboru Led Zeppelin. V repertoáru tohoto revivalu se nachází 19 klasických hitů Zepíků. Dvě hodiny plné emocí a velmi energické show.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

St 9.10.

Etno Brno 2019

Deliou (CZ/F)

folk-world music. Setkání české houslistky Jitky Malczyk a bretonské harfenistky Celestine Doedens. Čerpají inspiraci z vlastních hudebních kořenů, cest a tradičního folk-loru Bretaně, Čech, Balkánu, Turecka a Skandinávie.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Čt 10.10.

Jazz Brno 2019

Muff (CZ)

nu-jazz & electronic jazz. Experimentálně groove-jazzová kapela Muff zahraje v kvintetu inovovaný repertoár, ve kterém zazní některé nové skladby a také momentální improvizací zcela transformované starší kompozice. Můžete se těšit na osobitý zvuk a originální hudbu na pomezí jazzu, rocku a elektroniky se silným emočním nábojem a velkým dynamickým rozpětím. To vše okořeněné samply, psychedelickými plochami a vtipem.

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč

Pá 11.10.

Rolling Stones Revival Band Brno - unplugged

strhující atmosféra, autentický zvuk. Největší hity této rockové legendy v akustickém podání. Rolling Stones revival byl založen v roce 1997 v Brně, jako pocta této největší legendární, dosud hrající kapele. Zakládajícími členy jsou spoluhráči z tehdejší kapely Grassův pytel. Jsou to kytarista Radim Zelina jako Keith Richards, baskytarista Richard Měřínský jako Bill Wyman. V roce 2007 došlo ke změně na postu zpěváka, kdy Laďu Krutu nahradil Adam Vrbas jako Mick Jagger. Skupinu dále tvoří bubeník David Velčovský jako Charlie Watts a kytarista Jan Růžička jako Ron Wood. Od května 2009 s kapelou vystupuje klávesista Daniel Kyzlink a od roku 2010 hraje kapela i s dechovou sekcí.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

So 12.10.

Konvrzek & Kalivoda

svérázný hudebník a tvůrce hudebních nástrojů Jiří Konvrzek podporovaný basistou Lukášem Kalivodou. Písně ze života v nadsázce dovedené až k absurditě, v nichž se (ne)bojácně a (ne)stydatě objímá blues i punk s šansonem, folkórem a třeba i jazzem . ...

předprodej: 110 kč
na místě: 150 kč

Po 14.10.

Sam Densmore - Duo (USA)

folkové, alternativně-rockové duo

na místě: 100 kč

Út 15.10.

Jazz Brno 2019

Emma Larsson Quartet (USA/Sweden/D/CZ)

Emma Larsson se narodila ve Švédsku. V New Yorku je stabilně obklopena prvotřídní kapelou – její americké kvarteto můžete pravidelně slyšet na vystoupeních v nejlepších jazzových klubech ve městě. Emma má bezchybný timing, bezvadné frázování a skvělé napojení na publikum

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

St 16.10.

Etno Brno 2019

Mariachi Espuelas

mexická a španělská hudba. Tradiční hudba mexických pěvců zvaných Mariachi. Do toho přimíchají i klezmer, irskou a keltskou hudbu a vznikne tak pěkně žhavá world music.

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč

Čt 17.10.

Jazz Brno 2019

The Weathermakers (CZ)

garáž blues. Kvarteto hrající elektrické a akustické blues. Autenticitu blues ale nevidí v hraní sedmdesát let starých písniček, ale v zachování jejich minimalistického ducha. Kapela hraje výhradně autorské věci postavené na základech mississippského i chicagského blues.

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč

Pá 18.10.

Uzavřená společnost

vstup jen pro zvané

Po 21.10.

Mimořádný koncert a poprvé za 50 let!!!

The Plastic People of the Universe (Janíček, Brabenec, Kvasnička, Judl, Babka)

legendární kapela poprvé na maličkém pekárenském pódiu. V roce 2018 skupina oslavila 50 let od svého založení. Josef Janíček - klávesy, zpěv Vratislav Brabenec - saxofon, klarinet, zpěv Jaroslav Kvasnička - bicí Johnny Judl jr. - baskytara, zpěv David Babka – kytara (sestava od roku 2016)

předprodej: 250 kč
na místě: 300 kč

Út 22.10.

Jazz Brno 2019

Jazz in Duo (PL)

vocal jazz. Jazz z Polska v akustickém podání. Hlasová čarodějka, vokalistka Magdalena Bodula se ideálně orientuje nejen v novoorleánském stylu, dlouhodobě fascinována první dámou jazzu, Ellou Fitzgerald.

St 23.10.

Etno Brno 2019

Juras Pan Sound (CZ/I)

handpan ambient. Jedinečné spojení handpanů, elektrické kytary a per-kusí v relaxační hudbě, známých melodiích, vlastní tvorbě a improvizacích v neopakovatelném zážitku.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Čt 24.10.

Jazz Brno 2019

The Rainbreakers (UK)

bluesrock. První vrchol pekárenského podzimu! The Rainbreakers jsou v hudebním tisku oslavováni jako jedna z čerstvých nových tváří britského bluesrocku. Skupina si vytvořila výrazný a charakteristický zvuk, který ztělesňuje spojení dynamických hudebních prvků, jež překlenují „propast“ mezi blues, rockem a soulem.

předprodej: 180 kč
na místě: 250 kč

Pá 25.10.

Etno Brno 2019

Bran

keltská a bretaňská hudba. Přijíždí se zatím posledním albem Beaj vat! Pestrá deska nabízí jak osobitě zpracovaný bretaňský folklor, tak i vlastní materiál včetně původních instrumentálek a poprvé i písniček v češtině.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

So 26.10.

Dave Matthews & Tim Reynolds Revival

široko daleko jediná kapela, hrající repertoár akustických koncertů dvojice amerických muzikantů Dave Matthews - Tim Reynolds. Vše v podání dvou akustických kytar a zpěvu.

na místě: 100 kč

Po 28.10.

Jazz Brno 2019

Inbar Fridman Trio (Izrael/CZ)

modern jazz. Inbar Fridman je krásná a oduševnělá žena a zároveň vynikající jazzová kytaristka, mimo jiné i spoluhráčka legendárního bubeníka Billyho Cobhama. V New Yorku hrávala ve slavných jazzových klubech Smalls, Fat Cat, 55 bar a Blue Note. www.inbarmusic.com

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč

Út 29.10.

Jazz Brno 2019

Elisabeth Lohninger Quartet (USA/CZ)

vocal jazz. Mnoha cenami ověnčená americká zpěvačka je provázena přívlastky jako emotivní, vzrušující, oslnivá či inspirující. S pianistou Walterem Fischbacherem spolupracuje již mnoho let a kromě pravidelného vystupování v prestižních newyorských hudebních klubech navštěvuje často i Evropu.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

St 30.10.

Etno Brno 2019

Sveta Kundish & Patrick Farrell (D)

klezmer. Nadané duo, které intuitivní souhrou přenáší jidiš hudbu do budoucnosti. S virtuozním akordeonem a třpytivými vokály vědí, jak potěšit publikum.

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč

Čt 31.10.

Začátek již v 19:30

Tyršova společnost (Brno)

brněnská skupina slavící letos 30.let od založení která je pro pop moc velkej underground a pro underground zas moc velkej pop.

na místě: 100 kč
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
10/2019
skok na měsíc: