"Nová éra Staré Pekárny" začala v pondělí 25. května. Hlaste se o termíny koncertů v červenci a srpnu. A přijďte na koncert i na pivo!

Program

Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
5/2020

Dnešní program

Čt 28.5.

Ekstrom kvartett

pop - funk - jazz - kvartett urazil za 5 let trvání kus cesty...Současné sestavě dominuje charismatický zpěvák Lu von Schmidt, alt saxofon Tomáš Kudlíka a groove bicí Luboše Eremiáše. Těšíme se na Vás.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč
rezervovat

Pá 29.5.

Etno Jaro 2020

Trombenik

klezmer. Skupina se zcela osobitou interpretací klezmeru, který rozproudí krev tanečníků a potěší posluchače. Vlastními aranžemi osvěžují tradiční melodie, které mísí zejména s balkánskou a romskou hudbou.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

Út 2.6.

Jazz Jaro 2020

Vstupenky zůstávají v platnosti

Band of Heysek

blues brněnské legendy Band of Heysek je notně humpolácké, sycené těžkotonážními riffy i zpěvem, který si nehraje na nějakou konzervatoristickou dokonalost. Trio Jan Švihálek – kytara, zpěv, Mojmír Sabolovič – baskytara, Lukáš Kytnar - bicí stojí pevnýma nohama uvnitř pevných žánrových konvencí. Pracuje s nimi však velmi tvárně, obaluje je do hluku a špíny a žije tím, co hraje. Jsou tak na pódiu důvěryhodní do posledního tónu. Prostě takové mile špinavé a vysoce autentické blues, které má na kontě již dva vysoce ceněné nahrávací počiny.

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč
rezervovat

Čt 4.6.

Ty Syčáci

v čele s legendárním Petrem Vášou, zahrají kromě starých pecek i ukázky z alba "THE TRAMP!"

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč
rezervovat

Pá 5.6.

Rusty Nail

dobře namíchaný kokteil blues a bigbítu 70-80let

na místě: 100 kč
rezervovat

So 6.6.

V ceně vstupenky 1 pivo plzeňské!!!

Twin Soul Brothers

garage - rock

Juan Disco (Walkin' Love)

na místě: 150 kč
rezervovat

Po 8.6.

PopMuseum uvádí audiovizuální pořad "Zpěvákům vstup zakázán"

Začátek již v 19:30

Střípky z mozaiky našeho bigbítu - 7. díl

sedmý díl audiovizuálního cyklu Střípky z mozaiky našeho bigbítu se jmenuje Zpěvákům vstup zakázán a má podtitul Instrumentální skladby v domácí rockové hudbě. Nahrávky, ve kterých není použita žádná vokální složka, u nás zaznamenaly boom převážně v jazzrockovém období, ale objevovaly se zdaleka nejen v něm, jak se budete moci přesvědčit během dvouhodinového pořadu, v němž uslyšíte například skupiny Blue Effect, Collegium Musicum, Fermáta, Bohemia, Jazz Q, Stromboli, DG 307, ale také orchestry Ferdinanda Havlíka či Slávy Kunsta, countryové Greenhorns, kytaristu Aleše Sigmunda, pianistu Jiřího Brabce i ambientní a esoterickou hudbu. Audiovizuálním pořadem provází Václav Seyfert.

na místě: 50 kč
rezervovat

Út 9.6.

Jazz Jaro 2020

Kulturní úderka

Štěpán Dokoupil (CZ) – kytara, zpěv, Omer Blentić (BiH) – klávesy, Mojmír Sabolović (CZ/BiH) – baskytara, Daniel Prýgl (CZ) – bicí. Kvarteto muzikantů z Brna a Sarajeva se vrátilo s novým albem. Poměrně syrová záležitost, zvukově i pocitově sahající od psychedelického blues 60. let po americkou klubovou scénu reprezentovanou třeba Jon Spencer Blues Explosion. Kulturní úderka má však svůj zvuk, svůj projev, byla, je a bude vždy autentická. Nerozpakuje se pracovat s jemným zvukem akustické kytary nebo naopak elektrickým nášupem, ve kterém ale najdete třeba i klávesy či prostor pro bubeníka. recenze Milana Tesaře (Radio Proglas): "Já vnímám nové album Kulturní úderky jako jedno z největších překvapení loňského roku na tuzemské scéně. Dokonce jsem nahrávku zařadil do pořadu s deseti nejzajímavějšími českými alby roku 2018 napříč žánry".

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

St 10.6.

sKat!

folk-pop / Brno

na místě: 100 kč
rezervovat

Čt 11.6.

Propaganja

world music-alternative. Svahilština, slovenština, didile-a! Kolovrátkovité rytmy uvádí posluchače do transu. Afro rytmy a moravština, chrchlání tibetských zvonků i lidovka... World music?

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč
rezervovat

Pá 12.6.

A-beat

70. a 80. léta v podání legendární brněnské party, což slibuje slušnou párty... A-beat je první kapela, která před 26 lety začala osobitě provázet své diváky rockovou historií a činí tak dodnes...

předprodej: 120 kč
na místě: 160 kč
rezervovat

So 13.6.

Tom Jegr & Gang

na hudební scéně se kapela poprvé objevila v roce 2006. Tehdy ji založil bluesový kytarista, zpěvák, skladatel a textař Tom Jegr, vnitřním založením rocker, milovník starých el. kytar a aparátů a velký obdivovatel Stevie Ray Vaughana. Kapelou Tom Jegr & Gang prošlo za dobu její existence hodně skvělých muzikantů. Dnes hraje TJG ve složení Tom Jegr (kytary, zpěv), Tomáš Borovička (kytara), Lubomír Eremiáš (bicí) a Robin Hádr (baskytara).

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč
rezervovat

Po 15.6.

Květy

nezaměnitelná kapela textaře, hudebníka, herce a producenta M.E.Kyšperského (Kyšperský-Pilgr-Kyas-Kočka)

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč
rezervovat

Út 16.6.

Pavol Seriš: Skeče

to nejlepší ze současného repertoáru skvělého herce pohybového divadla - (Chutilo vám, páni?, Zo ZOO, Autor, Pri kase, Samko Tále a Pozemšťan).

předprodej: 160 kč
na místě: 190 kč
rezervovat
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
5/2020
skok na měsíc: