Program

Klub se otevírá v 17:30.
Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
3/2024

Út 5.3

Dnes máme zavřeno

St 6.3.

Ty Syčáci

Ty Syčáci s Petrem Vášou vás naladí na jarní atmosféru svým rozsáhlým a pestrým repertoárem…

předprodej: 190 kč
na místě: 240 kč
rezervovat

Čt 7.3.

The Weathermakers

The Weathermakers jsou bluesová kapela sdružená kolem hráče na foukací harmoniku Jakuba Jiaxise Svobody, působící na české scéně již od roku 2012. Celou dobu od svého založení si udržuje charakteristický šupácký styl, doplněný vintage zvukem a neortodoxním přístupem ke "klasické dvanáctce". Kapela má na kontě kromě EP Dnes! (2017) celkem tři alba: prvotinu Old Folks at Home (2012), koncertní All the Suns We Ever Saw (2014) a aktuální The Weathermakers (2022). Jejich písně se vyznačují temnou městskou poetikou, s hudebními přesahy do rocku a alternativy, které má na svědomí charismatický kytarista Pavel Ostrý.

Jan Fic

Brněnský písničkář JAN FIC vzešel sice z bluesového podhoubí, jeho tvorba se ale v průběhu let zcela oprostila od žánrových schémat, aniž by ztratila pevné ukotvení v hudebních kořenech. Už když se stal laureátem prestižní soutěže Blues Aperitiv v Šumperku, předestřel velmi osobitou vizi autorské písně, kterou naplňuje po stránce hudební i textové, což stvrzuje cena Za krásu slova, kterou získal od brněnského Radia Proglas. Ficovy písně hovoří sice často o temných stránkách lidského počínání, jsou autorem do hloubky prožité, střídmě ale nabízejí i pozitivní východiska. Jan Fic dosud vydal tři sólová alba - Město (2018, vlastní náklad), Potom (2020, Indies Scope) a Homunkulus (2023, Indies Scope).

předprodej: 150 kč
na místě: 180 kč
rezervovat

Pá 8.3.

Alfarytmus

Monika Lidmerová a její band Vám přináší výběr starých a ještě starších písní, směsice rocku, popu, trochu funky a špetku jazzu

Čon-Kin

Kvartet pseudo-jazz-rock-fusion instrumentalistů se sudými harmoniemi a lichými rytmy v ostrém i volném tempu. 


 

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč
rezervovat

Po 11.3.

Jazz & Blues Brno 2024

Walter Fischbacher Trio (USA)

Walter Fischbacher (USA) – piano, Petr Dvorský (CZ) – kontrabas, Ulf Stricker (D) – bicí - plays The Beatles in Jazz
Jazzové pianové trio, známé jako skvělá doprovodná kapela mnohých, především amerických zpěvaček, se chce po letech konečně prezentovat ve své čistě instrumentální podobě. V roce 2022 natočilo nové album, které je celé složeno z jazzových předělávek písní Beatles.

předprodej: 220 kč
na místě: 290 kč
rezervovat

St 13.3.

Etno jaro 2024

Anatoli (CZ/GR)

Vystoupení ve stylu dávno zapomenutých podniků Kafé-amán. Zaznějí řecké písně z východu; nejen ty o lásce, ale také o hořkosti a o vzpomínkách na dávnou vlast.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

Čt 14.3.

Backsight

Brněnská kapela BACKSIGHT působí na bluesové scéně od roku 2004 a v jejím repertoáru se objevují různá žánrová zaměření převážně související s blues. Repertoár kapely obsahuje především vlastní tvorbu a nějaké ty bluesové standardy. Kapela se vícekrát probojovala do finále známé soutěže Blues Aperitiv v Šumperku. BACKSiGHT vypustili do světa 3 alba, v roce 2018 vydali první živé album, natočené ve studiu Stará Pekárna, z něhož se pár skladeb objevilo mj. i ve vysílání jihoamerického či polského rádia. Zvláštností uskupení je, že polovinu bicích hraje kytarista (kopák, tamburínka) a druhou harmonikář (virbl). Otakar Šamánek – kytary, zpěv; Jiří Gruber – kytary a bicí nástroje; Martin crysman Zahradník – foukací harmonika, zpěv a bicí nástroje; Jakub Fiala – basová bezpražcová kytara

P.P.Band (SK)

Združení muzikantů milující blues s přesahy do dalších žánrů jako jsou rock, funk, boogie… Erich Boboš Procházka, Juraj Dura Turtev a další muzikanti, kteří hravají v kapelách Jany Kirschner, Rišo Müllera či Petera Lipy.

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč
rezervovat

Pá 15.3.

Band Of Heysek

Úderný set vitálního bluesového tria

Intimspray (A)

New Wave Band z Vídně. 

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč
rezervovat

So 16.3.

Ten Sticks

TEN STICKS - pětičlenná kapela z Brna, sahající svou hudební historií až k počátkům 90. let minulého století. Žánrově se pohybuje v různých stylech od HC, přes melodické balady, až po nu-metal a industrial.

Říkají tomu crossover.

Pangram

PANGRAM, což v překladu znamená "věta obsahující všechna písmena abecedy", vznikla roku 1997. Její hudební styl byl nejvíce ovlivněn trendy zahraniční hardcore /crossover scény, přesto jsou základní prvky rockové muziky víc než patrné. Tak jako PANGRAM obsahuje všechna písmena abecedy, obsahuje také jeho tvorba snahu o různorodost stylů hardcore, crossover, metal, rock, hip-hop.

Kapela na Staré Pekárně pokřtí svou novou desku " Ztrácíme čas" natočenou během roku 2023.

předprodej: 100 kč
na místě: 120 kč
rezervovat

Po 18.3.

Jazz & Blues Brno 2024 a Etno jaro 2024

Three for Silver (USA)

blues & roots & americana. Lucas Warford – zpěv, kytara, kontrabas, Willo Sertain – zpěv, akordeon, Corwin Zekley – zpěv, housle Kapela proměnlivé sestavy Three for Silver pochází z Portlandu v Oregonu, což je stát na západním pobřeží USA. Soubor vedený zpěvákem s hlasem Toma Waitse, kytaristou, mandolinistou, pianistou a basistou Lucasem Watfordem, objevuje evropským posluchačům tradiční americkou hudbu, tzv. americanu. Jde o eklektickou, ale smysluplnou směs folku, blues, country, klezmeru a roots music. Lucasův stylový chraplák připomíná i vokál Leonarda Cohena.

předprodej: 220 kč
na místě: 290 kč
rezervovat

St 20.3.

This is grunge sound of Brno

Animal Farm

Poctivý brněnský grunge. Staré i nové pecky v podání stálice brněnské rockové scény…

předprodej: 100 kč
na místě: 100 kč
rezervovat
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
3/2024
skok na měsíc: