Otevřeno máme ve dny koncertů vždy od 17:30 hodin a dle dané provozní doby.

Program

Klub se otevírá v 17:30.
Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
3/2023

Dnešní program

Pá 24.3.

Uzavřená společnost

So 25.3.

Ať se snaží ona + Dřevěné pytlí v jutových uhlích - Desáté výročí kapely Ať se snaží ona opět a jako hosté vystoupí hvězdy alternativní scény, pražská legendární parta DpvJU.

Dřevěné pytlí v jutových uhlích

Kapela založená v roce 1988 jako studiový projekt zvolila od začátku crazy polohu mišmaše hudebních stylů a žánrů, zhudebněné poezie různé provenience a neortodoxního využití elektroniky. Po sedmi vlastním nákladem vydaných albech a třiceti letech existence vyhlásila nespecifikovanou pauzu, která se protáhla na tři roky…

Ať se snaží Ona

Výročí deseti let od prvního nezpometulného koncertu aneb Ať se snaží ona opět na místě činu i se stejnou hvězdou alternativní scény, pražskou legendární partou DpvJU. V roce 2012 založili kapelu Ať se snaží ona (dále jen ASSO) Vladimír Podhorský (kytara), Tomáš Kolář (zpěv), Přemysl Štěpánek (elektronika) nikdy nedorazivší Jakub Kohák (chiméry).

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

Út 28.3.

Jazz & Blues Brno 2023

Paul Batto (SLO/CZ)

Slovinec Paul Batto je opravdovou stálicí na evropské bluesové scéně a to již mnoho let. Přestože má kořeny v tradičních žánrech blues, soulu a gospelu, vzpírá se veškerým kategoriím, rád mísí různé hudební vlivy a vyhýbá se stylovým nálepkám. Jeho nové trio je nejlepší kapela, kterou kdy měl. Paul Batto – kytara, zpěv, Robert Christian – kytara, Ondřej Kříž – klávesy

Návštěvníci všech koncertů jarní série Jazz & Blues Brno 2023 ve věku do 30 let platí pouze dobrovolné vstupné! Taktéž všichni, co se prokáží ukrajinským pasem (zde bez věkového omezení).

předprodej: 199 kč
na místě: 250 kč
rezervovat

St 29.3.

Etno Brno - jaro 2023

Duende

Worldmusic. Oscilují od latinsko-americké hudby a flamenca až po jazzové skladby. Jejich tři studiová alba jsou důkazem velkého autorsko-interpretačního rozpětí a jsou opřena o výrazné osobnosti současné hudební scény.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč
rezervovat

Čt 30.3.

SUKUBA VIDEOGAME ENSEMBLE

Warm Up akce pátého ročníku herního festivalu Gamer Pie! Volné sdružení příznivců soundtracků z her všech žánrů i stáří Sukuba Videogame Ensemble se vrací na Starou Pekárnu! V podání šestičlenného ansámblu společně s očekávanými i nečekanými hosty uslyšíte hity a písně z takových titulů jako Assassin's Creed, Zaklínač, Divinity: Original Sin, Elder Scrolls, Kingdom Come: Deliverance, Fallout nebo Neverhood. Možná přijde i Orpheus!

předprodej: 140 kč
na místě: 170 kč
rezervovat

Pá 31.3.

Něco si přej

"Kapela šílenců, kteří jsou přesvědčeni, že rock and roll ještě neřekl poslední slovo." Vlastní tvorbou navazují na rock and roll a pop-rock 50. a 60. let. Mají za sebou hraní v klubech i na festivalech, jakým je například český Rockabilly Rumble. V současnosti pracuje na debutovém albu, které by mělo vyjít na podzim tohoto roku.

Jaroslav Sýkora

Jaroslav Sýkora vystoupí s kytarou jako host.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč
rezervovat

Út 4.4.

Etno Brno - jaro 2023

Bran

Keltská a bretaňská hudba. Přijíždí se zatím posledním albem Beaj vat! Pestrá deska nabízí jak osobitě zpracovaný bretaňský folklor, tak i vlastní materiál včetně původních instrumentálek a písniček v češtině.

předprodej: 190 kč
na místě: 240 kč
rezervovat

St 5.4.

Baronova holota

Baronova holota je sebranka hráčů, kteří působí v různých kapelách, ale teď je to baví i spolu. Punkrockové halekačky hraje možná kdekdo, ale s jazzmanem na ságo je to originál! Kytara Libor Mikeš Mikoška (Lidopop, Gwalarn), basa Vladimír Motýlek Savec (Visací zámek), sax Jakub Doležal (Jakub Doležal Quartet, Michal Ambrož & Hudba Praha). Ve Staré Pekárně uvede Baronova holota CD pod názvem Julie neví, že piju pivo.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

St 12.4.

Svébytní výhonci Budoár staré dámy z Brna i Postižená oblast z Mělnicka budou společně vegetovat v chráněném území Staré Pekárny. Stojí za to se stavit.
Začátek již v 19:30

Budoár staré dámy

Alternativa jak Brno! Nezaměnitelný projev frontmanky Marty Kovářové strhne, zmrazí, rozesměje. Nebanální slova, neposedná hudba, nepřenositelný účinek!

Postižená Oblast

Postižená Oblast z Mělnicka přiveze do Brna své nové album Angelus novus, které vydalo u Polí5 a které představí i na vinylu. Kapela temně alternativního rocku se s novým albem posouvá více k elektronickému zvuku. Díky části převzatých textů (Helmut Heissenbüttel, Ernst Jandl, Walter Benjamin, Jan Škrob, Karel Tůma) vypráví o nejasné vizi naší současnosti.

předprodej: 190 kč
na místě: 240 kč
rezervovat

Čt 13.4.

Etno Brno - jaro 2023

Roc'hann (F/SK)

Bretaňská hudba - písně o lásce, moři a námořnících, osvěžující jako pinta cidru, jejichž rytmus vás okamžitě pozve do tance. Při zpěvu Frédérica a Didiera se budete cítit jako v bretaňské taverně.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč
rezervovat

Pá 14.4.

The Outroverts

Čtyřčlenné trio založené roku 2021 hrající alternativní rock s přesahem do funku a příbuzných žánrů. V roce 2022 se kapele podařilo úspěšně nevydat album.
 


 

předprodej: 110 kč
na místě: 150 kč
rezervovat

Út 18.4.

Etno Brno - jaro 2023

Tubabu

Západoafrická hudba. Tubabu znamená v řeči Malinků a Bambarů označení bělochů. Je to také brněnská skupina hrající na tradiční západoafrické bubny. Jejich vystoupení znamená živelnost, nasazení a maximální prožitek.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
3/2023
skok na měsíc:

Další stránky

Novinky

Volba sládků v březnu 19.10 2022
...

Nejnovější fotky

Novinky na email

Program ke stažení
tento | příští měsíc

Info pro kapely