Otevřeno máme ve dny koncertů od 17:30 hodin do 1:00.

Etno Brno - jaro 2023

ETNO BRNO – jaro 2023

 

ST 1. 2. ­– Choroš, etnošraml

Znají se 30 let z kapely Neočekávaný dýchánek. Vedle vlastní tvorby hrají písně převzaté a to zdánlivě velmi nesourodé, co zaslechnou, toho se zmocní a přetvoří k obrazu svému.

www.facebook.com/choros.cz | 170/220 Kč

+ permanentky Etno Jaro 2023 se slevou = 800 Kč

 

ST 8. 2. Krless, medieval crossover

Hudební styl, ve kterém se míchá evropská středověká tradice s vlivy balkánské, židovské i arabské hudby se při tisících vystoupeních, koncertech a dobových hostin setkal s velkým úspěchem.

www.krless.cz | 170/220 Kč

+ permanentky Etno Jaro 2023 se slevou = 800 Kč

 

ÚT 14. 2. – Tablao Flamenco (CZ/SK), flamenco

Večer plný temperamentní hudby a tance. Na jeden večer se zasněme a přenesme do prosluněné Andalusie, do kolébky flamenka. Pojďme společně zažít atmosféru místních tablaít.

www.kuc.cz/wglker | 180 Kč

 

ST 15. 2. – Anatoli + Jannis Moras (CZ/GR), řecká hudba

Vystoupení ve stylu dávno zapomenutých podniků Kafé-amán. Zaznějí řecké písně z východu; nejen ty o lásce, ale také o hořkosti a o vzpomínkách na dávnou vlast. Jannis Moras představí současnou řeckou hudbu žánru entechno = fúze world music, ethna, folku a popu.

www.facebook.com/anatolibrno | 150/190

 

ST 22. 2. – Kumbalu, etnobeat

Horkokrevná brněnská kapela chce posluchače nejen pobavit, ale i roztančit. Inspiraci nachází v různorodých stylech – balkánské muzice, klezmeru, reggae, rytmech západní Afriky, ale i folklóru.

www.kumbalu.cz | 150/190 Kč

 

ST 8. 3. – Loes & The Acoustic Engineers, indie folk

Trojice hudebníků přináší na pódium originální repertoár i působivou sbírku akustických nástrojů. Tato česko-nizozemská kapela je vítězem Porty 2021 i Interporty 2022.

 

www.loesmusician.com | 170/220 Kč

 

ST 15. 3. – Juras Pan Sound (CZ/I), handpan ambient

Jedinečné spojení handpanů, elektrické kytary a per-kusí v relaxační hudbě, známých melodiích, vlastní tvorbě a improvizacích v neopakovatelném zážitku.


www.facebook.com/juraspansound | 150/190 Kč

 

PÁ 17. 3. – Noví kumpáni, fusion

 

Fúze tradičních afrických bubnů, baskytary, saxofonu a klarinetu. Kapela vznikla na začátku léta 2020 a Kumpáni v ní spojili své zkušenosti s africkým bubnováním, alternativním rockem a jazzem.

 

www.novikumpani.cz | 150/190 Kč

 

ST 22. 3. – Trombenik, klezmer

Skupina se zcela osobitou interpretací klezmeru, který rozproudí krev tanečníků a potěší posluchače. Vlastními aranžemi osvěžují tradiční melodie, které mísí zejména s balkánskou a romskou hudbou.

www.trombenik.cz | 170/220 Kč

 

ST 29. 3. Duende, worldmusic

Oscilují od latinsko-americké hudby a flamenca až po jazzové skladby. Jejich tři studiová alba jsou důkazem velkého autorsko-interpretačního rozpětí a jsou opřena o výrazné osobnosti současné hudební scény.

www.duendeband.cz | 170/220 Kč

 

ÚT 4. 4. – Bran, keltská a bretaňská hudba

Přijíždí se zatím posledním albem Beaj vat! Pestrá deska nabízí jak osobitě zpracovaný bretaňský folklor, tak i vlastní materiál včetně původních instrumentálek a písniček v češtině.

www.branband.cz | 190/240 Kč

 

ČT 13. 4. – Roc'hann (F/SK), bretaňská hudba

Bretaňské písně o lásce, moři a námořnících, osvěžující jako pinta cidru, jejichž rytmus vás okamžitě pozve do tance. Při zpěvu Frédérica a Didiera se budete cítit jako v bretaňské taverně.

www.rochann.sk | 170/220

 

ÚT 18. 4. Tubabu, západoafrická hudba

Tubabu znamená v řeči Malinků a Bambarů označení bělochů. Je to také brněnská skupina hrající na tradiční západoafrické bubny. Jejich vystoupení znamená živelnost, nasazení a maximální prožitek.

 

www.facebook.com/tubabubrno | 150/190 Kč

 

PÁ 21. 4.Musica Balkanika (SRB/CZ/UA), balkánská hudba

Mezinárodní skupina Musica Balkanika hraje, zpívá a tančí v neodolatelném balkánském rytmu na pomezí srbské tradice a gypsy jazzu.

www.musica-balkanika.cz | 150/190 Kč

 

ČT 27. 4. Dálach, irská hudba

Dálach přináší svěží irskou tradiční hudbu. Inspiruje se v archivních nahrávkách, vytváří vlastní instrumentální sety a kreativně aranžuje své písně plné podmanivých melodií.

www.dalach.cz | 150/190 Kč

 

Pravidelné začátky koncertů jsou ve 20 hodin. Výhodnou permanentní vstupenku na všech 15 koncertů za 990 Kč si můžete zakoupit na baru Staré Pekárny a nově přes SMS ticket (www.smsticket.cz), stejně tak i jednotlivé vstupenky, které lze rezervovat přes web Staré Pekárny (www.starapekarna.cz). Nejpříznivější cenu vstupenek získáte při mailové objednávce na info@EtnoBrno.cz.

Těšíme se na Vás v hudebním klubu Stará Pekárna.