Program

Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak.

8/2020
skok na měsíc:

Dnešní program

Čt 13.8.

sKat!

folk-rock bez žánrových předsudků. POZOR !!! Hrozí předávkování pozitivní energií!!!

na místě: 100 kč
rezervovat

Pá 14.8.

Radimec & Old Horses

Rock´n´rollový cowboy se svou partou.

předprodej: 100 kč
na místě: 120 kč
rezervovat

So 15.8.

Acoustic Fields

kapela vznikla v polovině roku 2014 jako akustická varianta skupiny Narcotic Fields. Rychle se ovšem stala autonomním subjektem budující si repertoár z vlastních písní. Z dosavadního působení stojí za zmínku opakovaná účast na festivalu pouličních divadel Divadelní Kontejner, Festival Hustoles či vítězství v brněnském kole soutěže Porta 2015 a následná účast na hlavní "Portě" v Řevnici. Kapela pochází z Brna a využívá klasický písňový formát, zároveň folkový základ obohacuje o alternativní prvky.

El Chuppa

sehrané olomoucké trio balancující na pomezí rocku a všech jeho odnoží.

na místě: 100 kč
rezervovat

Po 17.8.

Máme zavřeno

Út 18.8.

Jáma s hranostajem

převážně akustické uskupení Jáma s hranostajem si pohrává ve svých anglických i českých autorských skladbách s jemně melancholickými melodiemi hraničícími s alternativou a temnými zákoutími folku ve složení kytara, zpěv, beatbox, smyčcový nástroj nebo mandolína, dáma a kyvadlo. Do Pekárny přijdou společně s vydáním nových písní ve formě EP s názvem "Pusto".

Liem

Vladimír Jaške je rockový kytarista též známý jako Liem nebo Mr.Depresario. Mezi léty 1998 až 2013 působil v kapele Sonyk Bel. V roce 2011 se autorsky spolupodílel na albu Libertin (Kofe-In). Od roku 2014 působí v hudebním projektu Munroe. V roce 2016 natočil první sólové EP "Nože" a nyní přichází s novým EP "Čínská kočka".

na místě: 100 kč
rezervovat

St 19.8.

Permanent Risk

brněnská rocková kapela, která se zformovala v roce 2018 a inspiruje se především styly jako grunge, post-punk a alternative. Než přesné škatulkování má ovšem raději jednoduché označení rock - někdy zemitější, jindy témeř akustický, ale vždy odehraný s nasazením a energií. Permanent Risk pravidelně koncertuje a na kontě má také 2 EP, která si můžete poslechnout na všech streamovacích službách.

na místě: 100 kč
rezervovat

Čt 20.8.

Night of Zeppelin No Limit

No limit

rocková bigbítová kapela z Olomouce překvapí svým pojetím kapel jako Led Zeppelin, Janis Japlin a další. Přijďte se přesvědčit!

na místě: 120 kč
rezervovat

Pá 21.8.

Backsight

Otakar Šamánek – kytary, zpěv, Jiří Gruber – kytary a bicí nástroje, Martin Zahradník – foukací harmonika, zpěv a bicí nástroje, Víťa Hrbáč – kontrabas. Brněnská kapela BACKSiGHT působí na bluesové scéně od roku 2004 a v jejím repertoáru se objevují různá žánrová zaměření převážně související s blues (např. soul). Repertoár kapely obsahuje vlastní tvorbu, bluesové standardy i známé „nebluesové“ písně. Kapela se vícekráte probojovala do finále známého festivalu Blues Aperitiv v Šumperku. V roce 2018 vydala živé album natočené ve studiu Stará Pekárna. Zvláštností souboru je, že o hru na bicí se dělí kytarista (hraje nohama) s harmonikářem (hraje rukama).

na místě: 100 kč
rezervovat

Po 24.8.

Máme zavřeno

Út 25.8.

Band of Heysek

blues brněnské legendy Band of Heysek je notně humpolácké, sycené těžkotonážními riffy i zpěvem, který si nehraje na nějakou konzervatoristickou dokonalost. Trio Jan Švihálek – kytara, zpěv, Mojmír Sabolovič – baskytara, Lukáš Kytnar - bicí stojí pevnýma nohama uvnitř pevných žánrových konvencí. Pracuje s nimi však velmi tvárně, obaluje je do hluku a špíny a žije tím, co hraje. Jsou tak na pódiu důvěryhodní do posledního tónu. Prostě takové mile špinavé a vysoce autentické blues, které má na kontě již tři vysoce ceněné nahrávací počiny - ten třetí nahraný přímo v kolébce blues, Mississippi.

na místě: 100 kč
rezervovat

St 26.8.

Těleso

fyzika utržená z řetězu“ je složená výhradně z fyzikářů a celou svojí původní tvorbu soustřeďuje na krásu fyzikálních zákonů

na místě: 100 kč
rezervovat

Čt 27.8.

Kulturní úderka

Štěpán Dokoupil (CZ) – kytara, zpěv, Omer Blentić (BiH) – klávesy, Mojmír Sabolovič (CZ/BiH) – baskytara, Lubomír Eremiáš (CZ) – bicí, Vladimír Sabolovič (CZ). Kvarteto muzikantů z Brna a Sarajeva se vrátilo s novým albem. Poměrně syrová záležitost, zvukově i pocitově sahající od psychedelického blues 60. let po americkou klubovou scénu reprezentovanou třeba Jon Spencer Blues Explosion. Kulturní úderka má však svůj zvuk, svůj projev, byla, je a bude vždy autentická. Nerozpakuje se pracovat s jemným zvukem akustické kytary nebo naopak elektrickým nášupem, ve kterém ale najdete třeba i klávesy či prostor pro bubeníka. recenze Milana Tesaře (Radio Proglas): "Já vnímám nové album Kulturní úderky jako jedno z největších překvapení loňského roku na tuzemské scéně. Dokonce jsem nahrávku zařadil do pořadu s deseti nejzajímavějšími českými alby roku 2018 napříč žánry".

předprodej: 100 kč
na místě: 140 kč
rezervovat

Pá 28.8.

Meryno

brněnská bluesrocková kapela s prvky jazzu

na místě: 100 kč
rezervovat
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
8/2020
skok na měsíc: