Nařízením vlády ČR máme až do 3.11. zavřeno. Snad se zase brzy uvidíme!
Sledujte náš FB a Web. Vaše Stará Pekárna.

Program

Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
9/2020

Dnešní program

Čt 22.10.

Jazz Brno 2020

Živé kvety (SK)

tento koncert byl bohužel zrušen

hrají obyčejný, punkem lehce říznutý rock s množstvím melodických nápadů. Zcela zásadní složkou jsou texty zpěvačky Lucie Piussi ve spojení s jejím přirozeně živelným zpěvem.

předprodej: 200 kč
na místě: 250 kč
rezervovat

So 24.10.

Gone Hepsville

tento koncert byl bohužel zrušen

Brněnská šestičlenná formace a jejich autentický energický autorský rock'n'roll ve stylu hudby 50. let.

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč
rezervovat

Po 26.10.

Křest nového CD Křídla vydaného firmou Indies MG

Irena Budweiserová a Jakub Racek

tento koncert byl bohužel zrušen

Irena Budweiserová byla 30 let členkou skupiny Spirituál Kvintet. Účinkovala v muzikálech (Babylon, Sny svatojánských nocí, Svět plný andělů a Romeo a Julie na ledu), v Národním divadle zpívala v Oratoriu Bastard. Podílela se na celé řadě nahrávek se Spirituál kvintetem, Janem Spáleným, Rangers nebo s Big bandem Josefa Vejvody, Vydala zatím 9 sólových CD / desáté je na cestě / , některé z nich byly nominovány na ceny Jazzový Kája, Anděl. Jakub Racek je kytarista a zpěvák. Prošel skupinami mnoha žánrů, jazz, bluegrass, rockabilly atd. Bluegrassovou asociací ČR 5x vyhlášen kytaristou roku. V roce 1998 získal na mezinárodní soutěži bluegrassových skupin ve Vídni pořádané americkou SPBGMA ocenění „Best guitar player“. Byl členem pražského Monogramu a rakouského Nuggetu. S I. Budweiserovou hraje na elektrickou kytaru, s použitím zajímavých efektů dokáže vyplnit prostor tak, že písně působí plně a evokují celou kapelu. Na co se můžete na dnešním koncertu těšit? Na velmi osobitý a zároveň energický projev Ireny Budweiserové při interpretaci spirituálů, gospelů, bluesových skladeb, folkových balad a jejích vlastních písniček, podpořený virtuosní hrou kytaristy Jakuba Racka, se kterým Irena zapívá i několik duetů. Co uslyšíte? Jmenovitě například spirituály Everytime, Lord Help me, Nobody Knows, Stranger či Jericho, baladu I Rather go Blind, Ebenovu miniaturu Zapomeneš a Ireniny autorské kousky spolu s dalšími písničkami, některé najdete také na novém CD Křídla.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

Út 27.10.

Jazz a Etno Brno 2020

Paliome

tento koncert byl bohužel zrušen

jazz & world music. Kvinteto Paliome na svém debutovém albu uvedlo vlastní kompozice inspirované lidovou hudbou Bulharska, Polska, Íránu, Izraele, Gruzie a Španělska, ale i Moravy a Slovenska. Ve své hudbě originálním způsobem spojují world music s jazzem, rockem i volnou improvizací.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč
rezervovat

St 28.10.

Dixie Pipes

tento koncert byl bohužel zrušen

zveme všechny na tradiční dixieland. V přívalu energie a spršce hitů ze zlaté éry počátku minulého století zazní i nezapomenutelné When The Saints Go Marching In, Yes Sir That‘s My Babe, The Alcoholic Blues a mnoho dalších, kterými Vás zasype Jan Čarek s bendžem, Marek Kotača s klarinetem, Jiří Kotača s trumpetou, Miloš Brettfeld s bas saxofonem a Adam Sikora s bicími..... Jiří Kotača – Trumpeta Jan Čarek – zpěv a banjo Miloš Brettfeld – Bas saxofon Adam Sikora - Bicí

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč
rezervovat

Pá 30.10.

Rolling Stones Revival Band Brno akusticky s piánem a saxofonem

energická, rocková show s autentickým zvukem i představením ve stoneovských kostýmech. Tentokrát akusticky s piánem pod prsty Dana Kyzlinka a saxofonem Petra Kotiše. Kapelu tvoří zpěvák Adam Vrbas v roli Micka Jaggera, kytarista Radim Zelina jako Keith Richards, baskytarista Richard Měřínský jako Bill Wyman, bubeník David Velčovský jako Charlie Watts a kytarista Michal Ševčík jako Ronnie Wood. Kapela byla založena v roce 1997 v Brně, jako pocta této největší legendární, dosud hrající kapele. Skupina má za sebou výjezdy do Rakouska, Německa, Itálie, vystoupení v České Televizi, TV Prima, Nova a také spousty koncertů po klubech a na festivalech v tuzemsku. Rolling Stones revival Band Brno nabízí vystoupení jak v klubech, tak na soukromých i firemních akcích, svatbách, narozeninách a večírcích. Pravidelně hraje na větších i menších festivalech. Vystupuje také v akustickém podání nebo v sestavě obohacené o dechovou sekci (saxofon, trubka, trombon).

Ace and Bees

autorská hudba/blues/rock/funk/pop/etno/indie/folk. Multižánrový výbuch enregie a pocitů, stojících na pevných základech špičkové rytmiky Davida Velčovského (Ag Flek) a Zdeňka Smetany (Narvan). Riffovou kytaru a autentický, rockový zpěv prožívá mistr feelingu, frontman Rolling Stones revival - Adam Vrbas.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

So 31.10.

Sick Date

tento koncert byl bohužel zrušen

první koncert začínající rockové party z Brna.

na místě: 80 kč
rezervovat

Ne 1.11.

Jazz Brno 2020

Lauren Henderson (USA)

vocal jazz. Lauren je jazzová, latin-jazzová, soulová a fusion zpěvačka, jejímž ústředním uměleckým tématem je karibské a latinské hudební dědictví. V současné době žije střídavě v Miami a New Yorku.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč
rezervovat

Po 2.11.

Jazz Brno 2020

Chocofly

drum&bass&jazz. Po pětileté odmlce vydala kapela Chocofly nové EP s názvem Arnold, které obsahuje tři nové autorské skladby. Uplynulé období v životě kapely způsobilo mnoho změn, jejichž dopad je na nových nahrávkách ve srovnání s předchozími EP Blue Eye (2014) a Chocofly (2012) znát na první poslech. Kapela se vydává dosud neprobádanými odvážnými hudebními formami, zejména ve skladbě Arnold. Členové Chocofly však nezapřou svou inspiraci v jazz-popových žánrech, ani v současných jazzových superstar, jako je např. Ibrahim Maalouf.

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

Út 3.11.

Jazz Brno 2020

Marek Kotača Trio

modern jazz. Trojice skvělých jazzmanů nastupující generace skládá hold inspirativním průkopníkům náročného jazzového formátu saxofonového tria s respektem k tradici a zároveň otevřeností k vlivům současné hudby.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč
rezervovat

St 4.11.

Etno Brno 2020

Trombenik

klezmer. Skupina se zcela osobitou interpretací klezmeru, který rozproudí krev tanečníků a potěší posluchače. Vlastními aranžemi osvěžují tradiční melodie, které mísí zejména s balkánskou a romskou hudbou.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč
rezervovat

Pá 6.11.

Band of Heysek

brněnské bluesové trio má na svém kontě již tři ceněné nahrávací počiny. Třetí (vyšlo 4/2020) a čtvrté nahráli heysci přímo v kolébce blues, Mississippi. Čtvrté album s názvem "Bad Ideas" pokřtí na domovské scéně Staré Pekárny.

na místě: 100 kč
rezervovat

So 7.11.

The NEWMOUR Experience

rock k tanci i poslepu od A po Z!

na místě: 100 kč
rezervovat

Po 9.11.

Bonjour Brno

Koncert se koná v rámci 26. ročníku festivalu francouzské kultury Bonjour Brno pořádaného Alliance Française Brno.

Plum Dumplings

alternative indie rock, pro který jsou typické dynamické přechody z minimalistických pasáží do ostřejších (někdy až noiseových), které pročesává zpěv ve francouzském a českém jazyce, který si nemilosrdně pohrává s textem, který je mnohdy inspirován literární předlohou (Hájíček, Reiner, Murakami, Breton), ale i životem samým. Po debutovém albu L´épitaphe des papillons, které kapela nahrála ve studiu Jámor s Ondřejem Ježkem, právě dokončuje druhou desku, tentokrát v češtině a pod producentskou taktovkou Tomáše Neuwertha.

na místě: 100 kč
rezervovat
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
9/2020
skok na měsíc: