Sedmý ročník kultovního festivalu letos pořádaného v Lužáneckém parku v těsné blízkosti Staré Pekárny
Start již ve 13 hodin - závěrečný koncert pak ve Staré Pekárně
SPOA 2015
sedmý ročník kultovního festivalu startuje ve 13:00!! vystoupením pro děti. Zahrají: Japka, Kontrolla, Fried Ace, The Muxx, Discover band, Budoár staré dámy připraven bude i doprovodný program. Závěrečný koncert festivalu se pak odehraje přímo ve Staré Pekárně od 21 hodin.
Jazz Brno 2015
Fkletzi
"Chlape, nešťourej klackem do těch FKLETZI, když nevíš, jestli je klec dobře zavřená. A staří psi sice možná hůř vidí, ale o to líp cejtí. A zuby, zuby mají pořád vostrý." Vystoupení opelichané kapely, vyobcované ze všech žánrů a festivalů. Doporučená léčba na těžké akutní stavy jarní euforie.
Nosislove
kapela v nejlepších letech, která vás ovládne údernou rytmikou, břitkými kytarami a absolutním nasazením.
9431
chcete-li si zaSKAtačit a folkově se naladit na celý ROCK, zajděte na jejich koncert! Kapel, které chtějí udělat díru do světa, je hodně. Ta, která má pořadové číslo 9431, se dala dohromady v Tanvaldu. Parta lidí, jimž není humor cizí, funguje již čtyři roky na severočeské scéně, občas si odskočí na Moravu či do samotné matičky Prahy. Hrají dobře – především rychle! Mají za sebou debutové Vůbec nic, ke kterému přibylo Už zase. Posluchač by neměl čekat světovost, jelikož je kapela ráda především doma – texty jsou hezky česky s nálepkou „inspirováno životem“. Rádi hrají a rádi si hrají – za což mluví klipy k písním Už zase a Smutná.
Banditi (Slovinsko)
punk rock band. Banditi jsou divoká, energická a dobře známá punk rocková kapela ze Slovinska. Vydali dvě alba a mají za sebou mnoho koncertů po celé Evropě. Kapela drží pohromadě silnou energií, která se odráží především v hraní vlastních písní živě na pódiu, které jsou založené na silné pozitivní a nezničitelné energii. Tento koncert je pro Bandity první koncert v rámci svého evropského turné a poprvé ve Staré Pekárně, takže si je nemůžete nechat ujít!
Jazz Brno 2015
Tomáš Bouda
fúze jazzu a rocku. Tomáš je kytarista a skladatel působící v několika kapelách a projektech v ČR a SRN. „V mé hudbě se snažím kombinovat zdánlivě neslučitelné a potlačit tak zajetá hudební klišé. V kapele mám individualisty a skvělé sólisty s kterými nás právě tento přístup spojuje. Hrajeme něco, co by se dalo nazvat fůzí jazzu a rocku s důrazem na instrumentalitu jednotlivých členů.‟ Od svého vzniku kapela odehrála koncerty po klubech a festivaly napříč ČR i SRN. Tomáš také spolupracuje s americkým kytaristou Tony Ackermanem a legendou česko – slovenského jazzrocku Martinem Kratochvílem (Jazz Q) v oblasti filmové hudby. V roce 2011 kapela obsadila druhé místo v celorepublikové soutěži kapel “Mladí Ladí Jazz” Metropolitní univerzity Praha. V roce 2013 byl Tomáš ve stejné soutěži ohodnocen jako nejlepší sólový hráč. V tomtéž roce se kapela dostala do finále slavné “Reduta Czech Jazz Contest” a také se umístila na prvním místě “Tais Awards 2013″.
Beatroot
jazz, pop i funk. Formace vznikla v roce 2011 pod názvem Owners of Stoners na základě inzerátu ve složení Martin Hrdlička baskytara, Jan Zdráhal klávesové nástroje, Jan Vaněk bicí nástroje, Kristýna Gricová zpěv, Petr Čablík trumpeta. Skupina zkoušela převážně převzaté skladby. Odehrála několik koncertů v rámci literárního jara ve Vsetíně jako doprovod spisovatelce Radce Denemarkové a Michala Horáčka. V roce 2013 skupinu opouští trumpetista. V listopadu roku 2013 přichází do kapely kytarista Lukáš Mlček. Kapela krátce nato absolvuje dva úspěšné koncerty v Brně ve Staré Pekárně ještě bez Lukáše a v Rusty Nailu v lednu 2014 s obsazením kytary. Následující léto a podzim byl ve znamení zdravotního oslabení dvou členů kapely. Jakmile se kapela znovu setkala, začala příprava na březnový koncert v brněnském Café Práh, který se podařilo dobře propagovat a snaha byla odměněna hojnou účastí a mohutnou podporou diváků. Byla rovněž pořízena orientační nahrávka celého vystoupení spolu s videozáznamem. Ze zdravotních důvodů kapelu opustil Jan Vaněk a díky vystoupení kapela navázala kontakt s novým bubeníkem Lukášem Čechem, který se svého úkolu zhostil více než dobře. Současná ambice kapely spočívá ve tvorbě vlastních skladeb a postupným rozšiřováním koncertní činnosti. Hudebně se zde mísí prvky jazzu, popu i funku.
Pá 25.9.
Uzavřená společnost
vstup jen pro zvané
Strom stínu
alternative-rock / Praha. Počátky existence skupiny Strom stínu sahají do roku 1997, kdy se z punk-rockového souboru WNF vykrystalizovalo instrumentální trio v obsazení Tomáš Zahoř (basa, kytara), Martin Volšický (kytara) a Jan Chaluš (bicí). Jejich tvorba se od počátku zaměřovala na netradičnější přístupy k hudebnímu vnímání okolního světa. Doplnění o cello a housle vyústilo v nahrání prvního regulérního CD ...to ticho (vlastní náklad, 2001). V roce 2002 však smyčce kapelu opouštějí a obsazení skupiny se již natrvalo vrací do původní sestavy. V průběhu dalších let vzniká druhé řa dové album Zimokruhy (Guerilla records, 2009). Navazuje se tu na to nejlepší ze spíše brněnského pojetí alternativního rocku. Tvorba kapely se může jevit nadčasově, ale zároveň i navozovat stav jakéhosi statu quo, nezávislého na okolním dění. Patnáct let kapely Strom stínu oslavil v roce 2012 programem odehraným společně s big bandem Bucinatores orchestra. Aktuální tvorbu lze slyšet na koncertech k chystanému CD Mezi okny a pamětí (vydání u Guerilla records v srpnu 2015). „Nejsou to písničky v klasickém slova smyslu, příběhy s jasným začátkem a koncem, spíš dokumenty o hledání.“ (A. Kocábek)
Vstupné dobrovolné
Gazdina roba Na shledanou tour 2024
Kapela Gazdina roba vydává po pěti letech nové album Falešné vzpomínky a současně uzavírá jednu kapitolu své existence. Zpěvačka Petra se natrvalo přesunula do slunné ciziny, což další plány kapely ovlivní a vlastně už ovlivnilo: nová deska vznikala s vědomím, že jde na nějakou dobu patrně o poslední společný počin. Tomu odpovídá nejen fakt, že nové album vznikalo několik let, ale i jeho nálada. Ale kdo by čekal Gazdinu fňukající a lamentující, nedočká se. Gazdina nám poněkud zestárla, je nějaká taková dospělejší. Falešné vzpomínky přináší nadhled, tu pravou gazdinovskou poetiku plnou sarkasmu, vyjádřeného nejlépe veršem kdo ví, jak dlouho tu ještě budem? z písně Na shledanou, po které je pojmenován i aktuální „rozlučkový“ koncertní program, který zazní ve Staré pekárně. Tak tedy Na shledanou!
Open Source Trio
tři mladí hudebníci z Bulharska, Curacaa a Německa - Momchil Atanasoff (klavír), Rayleymon Janga (basa) a Juri Schewe (bicí) pocházejí z různých hudebních prostředí a spojila je radost z improvizace. V jejich muzice jsou prvky jazzu, klasické hudby, funku, latiny, folklóru, rocku i elektronické hudby. Pianista čerpá přímo z přírody a inspiraci hledá v rozlehlosti bulharských hor.
The Best Of American Country Music Pavel Bobek and Milos Nop Tribute
Honza Jareš a Miki Nop
Honza Jareš, nevidomý zpěvák a klavírista za doprovodu Miki Nopa na bicí. V programu, který je poctou a vzpomínkou na skvělé muzikanty, zpěváka Pavla Bobka a klavíristu Miloše Nopa, zazní písně z jejich repertoáru, ale také písně legend americké country music, jako jsou Johnny Cash, Kris Kristofferson, Bruce Springsteen, Kenny Rogers, Dean Martin a další. Honza Jareš absolvoval populární zpěv na Pražské konzervatoři jako jediný nevidomý student v historii školy. Mimořádně hlasově disponovaný zpěvák, který je současně výborným klavíristou, propůjčuje známým skladbám nový osobitý výraz a přináší posluchačům ojedinělý zážitek.