Novinky

Překročme řeku 2017

25.8 2017

Překročme řeku – festival na nábřeží Svitavy
3. ročník
Sobota 19. srpna 2017

Řeka Svitava spojuje Brno od severu k jihu, ale pro většinu obyvatel města Brna je nábřeží řeky Svitavy neznámým prostorem, který neláká k návštěvě. Možná jde o místo, kudy projíždíte při svých cykloturistických výletech či sportování. Již třetím rokem se snažíme v našem projektu seznámit Brňany i jiné s nábřežím a ukázat jim, co vše nabízí.

Chceme, aby řeka nebyla vnímána jako bariéra ale naopak jako spojnice mezi jednotlivými čtvrtěmi. Tak neváhejte řeku překročit a poznat své sousedy.

Hlavní část projektu se skládá ze dvou fází. Týden před festivalem probíhá „Piknik NaČisto", při němž uklízíme řeku i její okolí, vyrábíme a doplňujeme chybějící mobiliář. Za první dva ročníky jsme tak umístili na nábřeží 12 paletových laviček. V sobotu 19. srpna se potom uskuteční celodenní akce, jejímž úkolem je ukázat pestrost možných aktivit v prostoru nábřeží. Festival se koná ve všech sedmi městských částech, kterými v Brně protéká řeka Svitava. Součástí jsou hudební a divadelní představení, komentované prohlídky památek a zajímavých míst, akce pro děti a další.

Kromě letní části projektu se věnujeme osvětě o Svitavě po celý rok. Ve spolupráci s TIC Brno vznikla česká a anglická mapka zajímavých míst kolem řeky. Interaktivní mapa je také součástí internetových stránek projektu www.nabrezisvitavy.cz. Připravujeme výukový projekt pro základní školy, snažíme se o společnou koncepci rozvoje nábřeží.

O tom, že se zájem o nábřeží Svitavy zvyšovat daří svědčí i to, že v prvním roce navštívilo festival 1500 osob, v druhém již 4500.

Zpráva o loňském ročníku: http://nabrezisvitavy.cz/wp-content/uploads/2016/10/festival2016_vyhodnocen%C3%AD.pdf

Zpráva o prvním ročníku: http://nabrezisvitavy.cz/2015/08/19/jak-jsme-prekrocili-reku/

Hudební část

Tak jako v předchozích ročnících se Stará Pekárna podílí na celé akci dramaturgií hudební části. Na pódiu se letos představí 5 kapel. Začnou zlínští Blues Station, kteří budou již od 11 hodin hrát na pojíždějícím vlaku a od 14 hodin pak zahájí koncertní odpoledne. Po nich pak od 15 hodin vystoupí punkrockoví Fancy Foxx a od 16 hodin se představí indiefolk Jáma s hranostajem. Hlavní hvězdou koncertní části bude Laura a její tygři od 17 hodin. Hudební odpoledne zakončí brněnská folkpunková veselá kapela Brünnfield od cca 19 hodin.

Tak příjemný den přejeme.

SP

10 let Indies Scope

24.8 2017

 

Volba sládků

11.4 2017

Každý měsíc jiná specialita...

 


Archiv