Program

Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
6/2020

Út 2.6.

Jazz Jaro 2020

Vstupenky zůstávají v platnosti

Band of Heysek

blues brněnské legendy Band of Heysek je notně humpolácké, sycené těžkotonážními riffy i zpěvem, který si nehraje na nějakou konzervatoristickou dokonalost. Trio Jan Švihálek – kytara, zpěv, Mojmír Sabolovič – baskytara, Lukáš Kytnar - bicí stojí pevnýma nohama uvnitř pevných žánrových konvencí. Pracuje s nimi však velmi tvárně, obaluje je do hluku a špíny a žije tím, co hraje. Jsou tak na pódiu důvěryhodní do posledního tónu. Prostě takové mile špinavé a vysoce autentické blues, které má na kontě již dva vysoce ceněné nahrávací počiny.

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

Čt 4.6.

Ty Syčáci

v čele s legendárním Petrem Vášou, zahrají kromě starých pecek i ukázky z alba "THE TRAMP!"

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

Pá 5.6.

Rusty Nail

dobře namíchaný kokteil blues a bigbítu 70-80let

na místě: 100 kč

So 6.6.

V ceně vstupenky 1 pivo plzeňské!!!

Twin Soul Brothers

garage - rock

Juan Disco (Walkin' Love)

na místě: 150 kč

Po 8.6.

PopMuseum uvádí audiovizuální pořad "Zpěvákům vstup zakázán"

Začátek již v 19:30

Střípky z mozaiky našeho bigbítu - 7. díl

sedmý díl audiovizuálního cyklu Střípky z mozaiky našeho bigbítu se jmenuje Zpěvákům vstup zakázán a má podtitul Instrumentální skladby v domácí rockové hudbě. Nahrávky, ve kterých není použita žádná vokální složka, u nás zaznamenaly boom převážně v jazzrockovém období, ale objevovaly se zdaleka nejen v něm, jak se budete moci přesvědčit během dvouhodinového pořadu, v němž uslyšíte například skupiny Blue Effect, Collegium Musicum, Fermáta, Bohemia, Jazz Q, Stromboli, DG 307, ale také orchestry Ferdinanda Havlíka či Slávy Kunsta, countryové Greenhorns, kytaristu Aleše Sigmunda, pianistu Jiřího Brabce i ambientní a esoterickou hudbu. Audiovizuálním pořadem provází Václav Seyfert.

na místě: 50 kč

Út 9.6.

Jazz Jaro 2020

Kulturní úderka

Štěpán Dokoupil (CZ) – kytara, zpěv, Omer Blentić (BiH) – klávesy, Mojmír Sabolovič (CZ/BiH) – baskytara, Lubomír Eremiáš (CZ) – bicí, Vladimír Sabolovič (CZ). Kvarteto muzikantů z Brna a Sarajeva se vrátilo s novým albem. Poměrně syrová záležitost, zvukově i pocitově sahající od psychedelického blues 60. let po americkou klubovou scénu reprezentovanou třeba Jon Spencer Blues Explosion. Kulturní úderka má však svůj zvuk, svůj projev, byla, je a bude vždy autentická. Nerozpakuje se pracovat s jemným zvukem akustické kytary nebo naopak elektrickým nášupem, ve kterém ale najdete třeba i klávesy či prostor pro bubeníka. recenze Milana Tesaře (Radio Proglas): "Já vnímám nové album Kulturní úderky jako jedno z největších překvapení loňského roku na tuzemské scéně. Dokonce jsem nahrávku zařadil do pořadu s deseti nejzajímavějšími českými alby roku 2018 napříč žánry".

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč

St 10.6.

sKat!

folk-pop / Brno

na místě: 100 kč

Čt 11.6.

Etno Jaro 2020

Propaganja

world music-alternative. Svahilština, slovenština, didile-a! Kolovrátkovité rytmy uvádí posluchače do transu. Afro rytmy a moravština, chrchlání tibetských zvonků i lidovka... World music?

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč

Pá 12.6.

A-beat

70. a 80. léta v podání legendární brněnské party, což slibuje slušnou párty... A-beat je první kapela, která před 26 lety začala osobitě provázet své diváky rockovou historií a činí tak dodnes...

předprodej: 120 kč
na místě: 160 kč

So 13.6.

Tom Jegr & Gang

na hudební scéně se kapela poprvé objevila v roce 2006. Tehdy ji založil bluesový kytarista, zpěvák, skladatel a textař Tom Jegr, vnitřním založením rocker, milovník starých el. kytar a aparátů a velký obdivovatel Stevie Ray Vaughana. Kapelou Tom Jegr & Gang prošlo za dobu její existence hodně skvělých muzikantů. Dnes hraje TJG ve složení Tom Jegr (kytary, zpěv), Tomáš Borovička (kytara), Lubomír Eremiáš (bicí) a Robin Hádr (baskytara).

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Po 15.6.

Květy

nezaměnitelná kapela textaře, hudebníka, herce a producenta M.E.Kyšperského (Kyšperský-Pilgr-Kyas-Kočka)

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

Út 16.6.

Pavol Seriš: Skeče

to nejlepší ze současného repertoáru skvělého herce pohybového divadla - (Chutilo vám, páni?, Zo ZOO, Autor, Pri kase, Samko Tále a Pozemšťan).

předprodej: 160 kč
na místě: 190 kč

St 17.6.

Sólové vystoupení nejen z desky Iluzja...

Dorota Barová

"Dorota Barová má cit pro míchání žánrů, ale její hlavní síla je zpěv nabitý emocemi.” Zazní program složený nejen z její první sólové desky Iluzja.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

Čt 18.6.

Etno Jaro 2020

Dálach

tradiční irská hudba. Dálach přináší svěží irskou tradiční hudbu. Inspiruje se v archivních nahrávkách, vytváří vlastní instrumentální sety a kreativně aranžuje své písně plné podmanivých melodií.

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč

Pá 19.6.

Mimořádný koncert Phila Shoenfelta

Původní koncert s novou kapelou Phila Shoenfelta Dim Locator byl zrušen kvůli pandemii. Phil se rozhodl udělat koncert jako sólo a s hosty. Představí své poslední cd Cassandra Lied.

Phil Shoenfelt

nové album Phil Shoenfelta Cassandra Lied (Sireena) bylo v Praze nahráno v období od srpna 2018 do listopadu 2019. Do tohoto úsilí se zapojilo několik významných hudebníků, včetně kapely a koproducenta Chris Hughes (bubeník s těmito nesmrtelnými muzikanty - Mick Harvey, Hugo Race , Alexander Hacke) a lapsteel kytarista Kristof Hahn of Swans. Doprovodné vokály zpívala Marcia Schofield (ex The Fall), Eva Turnová (ex PPU) a Baron Anastis. Cassandra Lied je radikální odklon od předchozího díla Phila, má lyrickou hloubku, která je srovnatelná s prací rockových básníků jako Leonard Cohen, Lou Reed a Patti Smith. Hudba sama o sobě je blíže vrstvenému atmosférickému přístupu umělců jako Brian Eno, David Bowie a Tony Visconti, než k tradiční rockové dynamice. Jiné vlivy na tomto albu jsou post-punkové kapely jako Joy Division a Krautrock band Neu! a La Dusseldorf

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

So 20.6.

Rolling Stones Revival Band Brno akusticky s piánem a saxofonem

energická, rocková show s autentickým zvukem i představením ve stoneovských kostýmech. Tentokrát akusticky s piánem pod prsty Dana Kyzlinka a saxofonem Petra Kotiše. Kapelu tvoří zpěvák Adam Vrbas v roli Micka Jaggera, kytarista Radim Zelina jako Keith Richards, baskytarista Richard Měřínský jako Bill Wyman, bubeník David Velčovský jako Charlie Watts a kytarista Michal Ševčík jako Ronnie Wood. Kapela byla založena v roce 1997 v Brně, jako pocta této největší legendární, dosud hrající kapele. Skupina má za sebou výjezdy do Rakouska, Německa, Itálie, vystoupení v České Televizi, TV Prima, Nova a také spousty koncertů po klubech a na festivalech v tuzemsku. Rolling Stones revival Band Brno nabízí vystoupení jak v klubech, tak na soukromých i firemních akcích, svatbách, narozeninách a večírcích. Pravidelně hraje na větších i menších festivalech. Vystupuje také v akustickém podání nebo v sestavě obohacené o dechovou sekci (saxofon, trubka, trombon).

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Po 22.6.

Black Uganda Choir

netradiční sdružení vícehlasého zpěvu a capela i s nástroji. Nečekaná aranžmá, recesistické texty a koncerty na hranici laskavého happeningu.

na místě: 100 kč

Út 23.6.

Jazz Jaro 2020

Backsight

Otakar Šamánek – kytary, zpěv, Jiří Gruber – kytary a bicí nástroje, Martin Zahradník – foukací harmonika, zpěv a bicí nástroje, Víťa Hrbáč – kontrabas. Brněnská kapela BACKSiGHT působí na bluesové scéně od roku 2004 a v jejím repertoáru se objevují různá žánrová zaměření převážně související s blues (např. soul). Repertoár kapely obsahuje vlastní tvorbu, bluesové standardy i známé „nebluesové“ písně. Kapela se vícekráte probojovala do finále známého festivalu Blues Aperitiv v Šumperku. V roce 2018 vydala živé album natočené ve studiu Stará Pekárna. Zvláštností souboru je, že o hru na bicí se dělí kytarista (hraje nohama) s harmonikářem (hraje rukama).

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč

St 24.6.

Etno Jaro 2020

Musica Balkanika (SRB/CZ/UA)

balkánská hudba. Mezinárodní skupina Musica Balkanika hraje, zpívá a tančí v neodolatelném balkánském rytmu na pomezí srbské tradice a gypsy jazzu. Kapela oslaví 5. narozeniny...

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč

Čt 25.6.

Pandemická reakce Vojtěcha Fatky

*****Začátek již v 19:30*****

Rouškobraní ve Staré Pekárně aneb plnými doušky bez roušky

První ilegální oslava konce nových časů v prostorách legální hudební kavárny Stará Pekárna. Příjemné setkání všech, kteří přežili nedávnou pandemii spojenou s dramatickými statistikami, dech beroucími grafy a děkováním všem, kteří u toho byli… Večer je komponován jako setkání s několika náhodně vybranými geronty, s jejich humorně drastickými vzpomínkami na chvíle, kdy jen kohout plašil smrt. Právě tato Halasova sbírka je stejně jako jejich vzpomínky plná existencionalismu, motivů smrti, konce a deziluze k básnickému ztělesnění tragického pocitu života… Pro odlehčení jejich vzpomínek, a především pro přežití návštěvníků večera, budou tyto krátké autentické vstupy prokládány originálními hudebními bloky, bezesporu pak chutnou degustací amerického blues s jasnými prvky spodního brněnského kvašení. Akce proběhne za jakéhokoli počasí a vládních nařízení 25. června 2020 a vstupné je ve srovnání s cenami roušek či respirátorů více než směšné. Rovných 87,-Kč! V ceně je zahrnuta dezinfekce při vstupu, lustrace a digitální měření teploty piva.

na místě: 87 kč

Pá 26.6.

Led Zeppelin Revival

velmi věrné připomenutí legendární kapely z absolutní světové špičky

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Po 29.6.

Makak Akustikus

původně jednorázový projekt interpretující elektronické písničkářství Kateřiny Koutné časem přerostl v autonomní kapelu s vlastním repertoárem. Inspirací je nám současná klasická hudba, nezávislá scéna i brněnské hudební kořeny. Zpěv, cello, housle, mandolína a kytary. Kateřina Koutná, Albert Novák, Jan Kopecký, Martin Švarc, Eulál Jestřábek Spojení, křehkost, humor, folk. Přátelství, dobrodružství. Hvozdy, tajemství. Příroda, Brno, ženská i mužská síla. Spolu. Vedeme řeči, jezdíme na výlety a hrajeme. Všichni umíme rozdělat oheň roztodivnými způsoby a vázat uzly.

Evolet

pod názvem EVOLET se skrývá projekt slovenské textařky a písničkářky Evy Jurčákové. Její tvorba je typická intimními, silnými, autentickými texty. V roce 2019 vydala s producentem Martinem E. Kyšperským (leader kapely Květy) své debutové eponymní album. Písníčky i při výraznějším hutnějším podání s kapelou neztrácí svojí původní intimitu a naléhavost.

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
6/2020
skok na měsíc: