"Nová éra Staré Pekárny" začala. Hlaste se o termíny koncertů v červenci a srpnu. A přijďte na koncert i na pivo!

Program

Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
2/2020

Út 4.2.

Jazz Jaro 2020

Mulligang (CZ)

modern jazz. V MulliGangu vzdávají hudebníci hold cooljazzu. Inspirací jim je legenda cooljazzové éry – barytonsaxofonista Gerry Mulligan.

předprodej: 160 kč
na místě: 220 kč

St 5.2.

Welcome tour festivalu Hradecký slunovrat

19:15 - 20:00h TEVE / 20:15 - 21:00 Hmlisto / 21:10 - 22:00 Evolet - pro nemoc nahradí kapela Jay Delver

Hmlisto (SK)

folk-world music. Pestrý repertoár autorských písní i moderních úprav folklóru oscilující mezi folkem, post rockem a tím nejlepším z tradice lidové hudby.

TEVE

písničkářský nezmar brněnské scény Antonín Koutný představí svůj projekt TEVE. Původně elektroakustické duo (zpěv, kytara, samply, zvonkohra, flétny), které založil spolu s Veronikou Vlkovou na Fakultě Výtvarných Umění v Brně v roce 2010. Zpočátku doprovázeni videoprojekcí Vj Koloucha, předskakovali dánským Efterklang, či Kode9, zúčastnili se festivalu Berlin Music Week, a natočili hudbu k filmu Zuzany Dubové: Holoubci. V roce 2013 vydali vespolurpáci s violoncellistkou Kateřinou Koutnou instrumentální EP Kolea a dostali se do finále v soutěži Startér Rádia Wave. Loni vydané debutové album "Ztracený Boy" je logickým vyústěním několikaleté tvorby oscilující mezi ambientním minimalismem a popově chytlavou melodičností. Celým albem se táhne téma ztracenosti a hledání se v sobě i v lidech v blízkém okolí.

Evolet

tento koncert byl bohužel zrušen

pod názvem EVOLET se skrývá projekt slovenské textařky a písničkářky Evy Jurčákové. Jako sólová písničkářka vystupuje s akustickou kytarou od roku 2016. Její tvorba je typická intimními, silnými, autentickými texty. V roce 2019 vydala s producentem Martinem E. Kyšperským (leader kapely Květy) své debutové eponymní album.

Jay Delver

hudba Jay Delver zachycuje vlivy organického zvuku 70. - 90. let, který nechává volně ovlivňovat moderní popovou líbivostí, funkovou rytmikou, rockovou úderností i volnou improvizací. Bez ohledu na trendy tak s odvahou pojí minulost s přítomností dle svého vlastního receptu.

předprodej: 120 kč
na místě: 160 kč

Čt 6.2.

Etno Jaro 2020

Permanentky Etno Jaro 2020 se slevou = 700 Kč

Sarraf (CZ/BiH)

poklady a tajemství Balkánu. Sarraf znamená v jazyce ladino pokladnice. Projekt bosenského zpěváka Predraga Duronjiče a české houslistky Jitky Malczyk. Vydatná kořeněná ochutnávka napříč Balkánem.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

So 8.2.

Lady Praga

nechte se unášet na vlnách popu & jazzu...

na místě: 100 kč

Ne 9.2.

Jazz Jaro 2020

Allison Wheeler-Daniel Bulatkin (USA/Rusko)

vocal jazz - jazzová zpěvačka z kalifornského Monterey (USA). Je všestrannou zpěvačkou se silným zaměřením na improvizaci.

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

Po 10.2.

Zabásnění

kapela Zabásnění Vám představí nejrůznější zhudebnělé básně v češtině a němčině. Můžete se těšit na neobvyklý multižánrový zážitek v sestavě elektrická kytara, klarinet, pozoun a bicí.

na místě: 50 kč

Út 11.2.

PopMuseum uvádí Workshop "Sbírat co nás baví"

Workshop zaměřený na sběratelství hudebních nosičů z oblasti tzv. nezávislé scény. Začátek v 15 hodin

St 12.2.

Jazz a Etno Brno 2020

Avocado (CZ)

folkový bonus. Legendární brněnská folková kapela se opět připomene mimořádným vzpomínkovým koncertem, tentokráte však ve větším, folkrockovém obsazení.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Čt 13.2.

Trottelparade

tento koncert byl bohužel zrušen

česko-slovensko-maďarsko-rakouská a trošku ruská kapela, která se dotýká tak trochu všeho a Nitzscheho. Sou tací co tvrdí, že hrají „Punk-cabaret“, jiní „Trottel-core“, druzí „Pink-punk“ (prosím neplést si s „Ping-pongem“!). Tací, jiný i druhý však spojuješ ty, protože seš jeden z nich ty nulo! +1+1-2=0 ty NULO!!!

To žluté co máte na kalhotkách

8bitová non hop ..boyband adventure sinice 2006...synthpop pro staré a blbé lidi bez fantazie....

předprodej: 110 kč
na místě: 150 kč

Ne 16.2.

Jazz Jaro 2020

EQ Jazz (CZ/USA/RU)

vocal jazz & swing. EQ Jazz je kvarteto, jehož repertoár vychází z jazzu 40. a 50. let Zdrojem inspirace je hudba interpretů jako jsou Chet Baker, Billie Holiday a Ella Fitzgerald.

předprodej: 160 kč
na místě: 220 kč

St 19.2.

Etno Jaro 2020

Juras Pan Sound (CZ/I)

handpan ambient. Jedinečné spojení handpanů, elektrické kytary a perkusí v relaxační hudbě, známých melodiích, vlastní tvorbě a improvizacích v neopakovatelném zážitku.

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč

Čt 20.2.

Break Your Ego

brněnská post-grunge kapela, něco mezi Beatles a Metallicou, nebo taky ne.

Gentle Elephant

jako host

na místě: 100 kč

Ne 23.2.

Jazz Jaro 2020

Jeff Alkire Quartet (USA/CZ)

modern jazz. Americký saxofonista Jeff Alkire dlouhá léta jezdil turné s opravdu věhlasnými hudebníky jako jsou Ray Charles, John Lee Hooker, Terry Gibbs a Charlie Haden. Disponuje krásným a sytým tónem svého nástroje.

předprodej: 170 kč
na místě: 240 kč

Po 24.2.

Palo Seriš & Filip Teller: Improvizace

divadelníci a komici Palo Seriš a Filip Teller jdou opět společně na pódium bez přípravy. Po úspěšném turné se svým autorským kusem "Čecháčci a Čoboláci" se tentokrát pokusí získat si publikum "tady a teď". Živost, spontaneita a radost ze hry pro herce i publikum...

předprodej: 160 kč
na místě: 190 kč

Út 25.2.

Dura & Blues Groove

bluesová besídka s hosty. Podle ohlasů více návštěvníků narozeninové série "20 let Staré Pekárny" byl koncert této party jedním z nejlepších v nabité muzikantské konkurenci. Tak si to přijďte zopakovat. Tvrdé jádro současného Groove: Juraj Dura Turtev - kytara, zpěv, Jan Kyncl saxofony, flétna, Bob Mojmír Sabolovič - basa, Lukáš Kytnar - bicí a jako vždy nějaký host.

na místě: 110 kč

St 26.2.

Etno Jaro 2020

Tubabu

brněnská skupina hrající na tradiční západoafrické bubny. Koncert ke 20 letům založení, kromě současné sestavy uslyšíte po letech hrát i zakládající sestavu Tubabu. Budete tančit!

předprodej: 130 kč
na místě: 160 kč

Čt 27.2.

Jazz a Etno Jaro 2020

Tellemarkk (CZ)

improvizovaná hudba inspirovaná jazzem, hudba bez hranic, která se odehrává „tady a teď“, přímo před očima (či spíše ušima) posluchače.

předprodej: 160 kč
na místě: 220 kč

Pá 28.2.

Jazz Jaro 2020

The Bladderstones (CZ)

blues-crossoverové trio. Lídr kapely, kytarista Tomáš Frolík, absolvoval mistrovské kurzy Robbena Forda a Marcuse Millera a zní jako Jeff Beck infikovaný vzteklinou!

předprodej: 160 kč
na místě: 220 kč

So 29.2.

Začátek již v 19:30

Budoár staré dámy

znepokojivé písničky, kterým můžete věřit. Kapela vznikla v roce 1998 a je považována za pokračovatele tradic brněnského alternativního rocku. Jejich styl je snadno rozpoznatelný díky energickému dívčímu zpěvu, nakažlivým melodiím, poetickým textům a neobvyklému ohýbání českých slov. Intuitivní, místy křehký, místy brutální hlasový projev Marty Kovářové solí na pódiu kytara Marka Laudáta a porcuje hravá rytmika bubeníka Laďi Šišky a basáka Tomáše Ergense. Z koncertů číší radost z hraní, naléhavost písňových sdělení střídá uvolňující humor v pauzách mezi písněmi; kdy nikdy nevíte, co se dozvíte!

Šamanovo Zboží

"Originální ostravská kapela Šamanovo zboží vystoupí se svým aktuálním albem Čtvrtá polnice, na kterém pokračuje v rozvíjení psychedelie a progresivního rocku. V tom nejlepším slova smyslu, který název progresivní rock s sebou nese. Očekávejte drásající vystoupení, komplikované stavby písní, složité rytmy, průbojné a kvalitní muzikantské výkony."

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
2/2020
skok na měsíc: