Program

Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
3/2019

Pá 1.3.

Nová Tančírna ve Staré Pekárně

do éry fifties vás přenesou DJBobCat a DJ Vee Jay. To je JIVE TIME - Nová Rock´n´Rollová tančírna - pohodová atmosféra Staré Pekárny v rytmu Rock´n ´rollu, Rockabilly a Rythm and Blues.

na místě: 50 kč

So 2.3.

Začátek již v 19:30

Sunny Side

špičková bluegrassová kapela z Čech s mnoha oceněními z Evropských přehlídek

The Jumper Cables

zkušení hráči, kteří s jinými kapelami procestovali téměř celou Evropu a část USA. Společně zde vytváří autorské skladby zpívané v angličtině s neotřelými harmoniemi a pevnou rytmikou.

na místě: 100 kč

Po 4.3.

Jazz Jaro 2019

Kuba Wiecek Trio

modern jazz. Kuba Więcek (1994), saxofonista a skladatel, je absolventem kodaňské a amsterdamské konzervatoře. Je největší nadějí polského jazzu za posledních deset let! Studoval hru na saxofon u Lee Konitze.

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

Út 5.3.

Ty Syčáci

v čele s legendárním Petrem Vášou, zahrají kromě starých pecek i ukázky z nového alba "THE TRAMP!" volně navazujícího na album Eldorado (2013)

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

St 6.3.

Etno Jaro 19

Trombenik

klezmer. Skupina se zcela osobitou interpretací klezmeru, který rozproudí krev tanečníků a potěší posluchače. Vlastními aranžemi osvěžují tradiční melodie, které mísí zejména s balkánskou a romskou hudbou.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Čt 7.3.

Jazz Jaro 2019

Vilém Spilka Quartet

modern jazz Smíchejte jazz a folk, přidejte špetku experimentu, dochuťte moravskou melodikou a dostanete kapelu Vilém Spilka Q. Kapela se ve Staré pekárně představí s novým programem

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Pá 8.3.

ECHT!

V roce 2018 oslavila kapela 30. výročí svého působení. Celoroční oslavy byly dovršeny velkým koncertem v pražském Paláci Akropolis. Protože nepociťuje sebemenší úbytek energie, hodlá tato legenda pubrocku i nadále pokračovat ve svých spanilých jízdách po klubech, divadlech, festivalech a různých dobrých scénách a rozdávat radost svým příznivcům jakéhokoli věku. Váš ECHT!

předprodej: 120 kč
na místě: 160 kč

So 9.3.

5. vinylová burza od 11 do 17 hodin - vstupné 30Kč

Od 20 hodin koncert

Oswald Schneider

"Není to hudba pro lidi hledající nejnovější trendy, není to pro ty, co nemají čas, ale ani pro ty, co chtějí při hudbě meditovat. Není ani komplikovaná, ale ani jednoduchá. Muzikanti nepoutají na sebe pozornost instrumentálními výkony, nebojí se jednoduchosti, ani hledání a experimentů. Každá píseň je jiná, ale fungují pospolu. Je to písničkové, je tam jazz, taneční bossa nova i kytarovka, od něžných písní až někam k Rage Against the Machine, od trip hopu přes art rock až k modernímu jazzu (zdroj: Vlna 75). Bude to již 13. zastávka ve Staré Pekárně, ale teprve první v Brně po vydání desky Wald Schneid, kterou samozřejmě Oswald přiveze, přijďte si zatancovat…"

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Po 11.3.

Nové album pokřtí Marta Svobodová (Budoár staré dámy)

Listolet

Po šesti letech představí Listolet na Pekárně nové album "Pětiminutový tulák". Dlouho očekávanou desku přijde pokřtít Marta Svobodová z Budoáru staré dámy. Elektrofolková formace ze Západních Karpat, známá širokým nástrojovým arzenálem a balancováním na hraně folku, alternativy, bigbítu a elektroniky brázdí československé kluby od roku 2011. Má na kontě dosud dvě alba, s písní Lullaby prorazila do televizí a etablovala se na české alternativní scéně. Mottem třetího řadového alba je "Domovem jsme v příbězích".

na místě: 120 kč

Út 12.3.

Jazz Jaro 2019

Matt Long Trio (UK)

velký talent britského blues. Matt Long je zpěvák a kytarista, který se dostal do hledáčku médií poté, co byla jeho kapela Catfish nominována na British Blues Awards. Následující rok byl Matt nominován jako bluesový umělec roku.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

St 13.3.

Etno Jaro 2019

Lua

irská hudba. Koncert u příležitosti svátku sv. Patrika. Písně z Irska, ale i dalších ostrovních zemí a odjinud, současně a svěže. Slovo lua je jako hudba téhle kapely – má mnoho různých významů. A hezky zní...

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Čt 14.3.

Květy

nezaměnitelná kapela textaře, hudebníka, herce a producenta M.E.Kyšperského (Kyšperský-Pilgr-Kyas-Kočka)

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

Pá 15.3.

Hm...

na jaře sice ještě nevyraší nová deska, ale novinky chybět nebudou! A o starší písně si můžete napsat na FB...

na místě: 160 kč

So 16.3.

Radimec & Old Horses

Radimec a jeho parta v posílené sestavě. Tradičně i na pomezí žánrů.

na místě: 130 kč

Po 18.3.

Křest CD "Sadné zrno - reedice"

"Naši novou desku pokřtí Petr Ulrych. A jestli bude v dobrém rozmaru (a to on zhusta je) vezme aj kytaru a zahraje. To vypadá na slušný večírek..."

Tomáš Kočko & Orchestr

křest CD "Sadné zrno - reedice" v upomínku 20 let od úmrtí autora textů - valašského básníka Ladislava Nezdařila a 20 let od vydání prvního alba Tomáše Kočka & ORCHESTRU. A víte, že Stará Pekárna letos slaví také 20 let? V březnu 2019 vyjde nové album Tomáše Kočka & ORCHESTRu. Kapela Tomáš Kočko & ORCHESTR slaví význačné jubileum a tak si nadělila desku Sadné zrno. Tomáš Kočko: “Je to už 20 let, co odešel básník Ladislav Nezdařil. A je to už 20 let, co jsme vydali naši první desku. Desku sestavenou z Nezdařilových básní. Věděl, že ji připravujeme, těšil se na ni a… nestihli jsme to. Odešel nečekaně. Spoluautor našeho prvního CD Horní chlapci...“ U počátku tandemu Nezdařil – Kočko stál Petr Ulrych, který seznámil tehdejšího studenta JAMU v Brně T. Kočka s Nezdařilovou poezií a vybídl Tomáše ke zhudebnění Nezdařilových textů. Většina písní tak vznikla v Brně, kde dodnes skupina Tomáš Kočko & ORCHESTR každoročně, vždy na jaře, věnuje jeden koncert výhradně poezii Ladislava Nezdařila. V klubu Stará Pekárna. Tomáš Kočko: “ Když vycházelo IV. (posmrtné) vydání Nezdařilovy básnické sbírky, nahráli jsme ještě jedno album sestavené z jeho zhudebněných básní - Sadné zrno. Nebylo určeno k prodeji. Stalo se součástí poloviny nákladu tehdy nového vydání básnické sbírky Horní chlapci a ty knížky, spolu s CD Sadné zrno, už jsou vyprodány… Přišlo mi škoda, že ta deska už není a nemůže být. Původní master už je po těch letech někde v propadlišti dějin a s ním i tisková data bookletu… Tož jsme si s kapelou udělali radost a k tomu výročí jsme tu desku nahráli znova. Včetně dvou nových písní.“ CD Sadné zrno bude pokřtěno 18.3. 2019 v klubu Stará Pekárna v Brně.

předprodej: 320 kč
na místě: 380 kč

Út 19.3.

Tradiční nezdařilovský koncert

Tomáš Kočko & Orchestr

tradiční večer zhudebněné poezie valašského básníka Ladislava Nezdařila.

předprodej: 220 kč
na místě: 280 kč

St 20.3.

Jazz Jaro 2019

Tom C Walker Band (UK)

jedna z nejlepších mladých part z Birminghamu v obsazení zpěv, dvě kytary, basa a bicí. Opojný mix blues, funku a soulu. Koncert března!

předprodej: 180 kč
na místě: 250 kč

Čt 21.3.

Jazz Jaro 2019

Začátek již v 19 hodin

Lucky Joke

fusion & groove. Stylově různorodá muzika, která se dá zařadit pod jazz-rock, jazz-funk, fusion, soul a rhythm&blues. Skupina je proslulá svou energičností, živelností a loncertním nasazením

Paul Batto

blues

předprodej: 100 kč
na místě: 150 kč

Pá 22.3.

Real Eyes - 20 let

grunge - 20tý nargle kapely

předprodej: 80 kč
na místě: 100 kč

So 23.3.

Helemese

hudební skupina Helemese je chanson-punkovým uskupením vycházejícím z alternativního pojetí chansonu, punku, blues i world music vyznačující se živelností, energičností, nadsázkou a ironií. Jirka Hilčer (akordeon, zpěv) Barbara Neničková (zpěv) Matyáš Zamazal (basová kytara) Pavel Začal (bicí)

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Po 25.3.

The Young Pekáč Mojmíra Bártka

úžasná swingující družina mistra Mojmíra Bártka

na místě: 70 kč

Út 26.3.

Jazz Jaro 2019

Aimée Allen Quartet (USA/D/CZ)

top vocal jazz z New Yorku. Aimée působí již léta v New Yorku. Její repertoár tvoří výběr jazzových standardů, brazilské bossa novy a obsahuje též francouzsky zpívané písně. Ve vyzrálém zpěvaččině hlase je slyšet jak životní zkušenost, tak ženská smyslnost.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

St 27.3.

Tato lahůdka znovu ve Staré Pekárně!

Three for Silver (USA)

Tom Waits meets Mumford And Sons. Kapela se vrací s novým členem Rossim, který je virtuózní houslista a fantastický zpěvák a skladatel známý pro jeho rozsáhlý basový hlasový rozsah. Přidá tak do kapely svůj vlastní jedinečný zvuk a písně pro evropské turné od března do dubna 2019.

předprodej: 160 kč
na místě: 200 kč

Čt 28.3.

Jazz a Etno Jaro 2019

Živé kvety (SK)

legendární bratislavská kytarovka Kapela byla založena v roce 1994. Hraje obyčejný, punkem lehce říznutý rock s množstvím melodických nápadů. Zcela zásadní složkou jsou texty zpěvačky ve spojení s jejím přirozeně živelným zpěvem.

předprodej: 180 kč
na místě: 240 kč

Pá 29.3.

Phil Shöenfelt (GB) & Southern Cross (CZ)

rock s bluesovými kořeny.Phil Shöenfelt – kytary, zpěv, David Bábka - steelkytara, Pavel Krtouš – baskytara, Jaroslav Kvasnička – bicí Světoběžník Phil Shöenfelt učinil první hudební kroky na půdě londýnských klubů. Poté zamířil do New Yorku. Na Manhatanu Shöenfelt prožil slavnou postpunkovou vlnu. Založil skupinu Khmer Rouge, hrál na společných vystoupeních s The Fall, Sonic Youth, jamoval s Jimem Jarmuschem. Po návratu do Londýna vystupoval sólově s Nickem Caveem & Bad Seeds. S Caveem jsou také jeho hlas a tvorba nejčastěji srovnávány i když v tvorbě Southern Cross je silně cítit také vlivy umělců jako Neil Young, Leonard Cohen, ale i U2, The Cure nebo Joy Division . Se skupinou Southern Cross vydal již čtyři řadová alba. Philův koncert je věnován panu Zdeňku Zapletalovi, který dlouhá léta zajišťuje výrobu tištěných propagačních materiálů jazzových a etnických sérií ve Staré Pekárně.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

So 30.3.

Benefit

tradiční bluegrass z Brna a okolí

na místě: 90 kč
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
3/2019
skok na měsíc: