Program

Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
2/2019

Pá 1.2.

Yo Soy Indigo

hudební skupina založená zpěvačkou, skladatelkou a kytaristkou Emily Thiel z Connecticutu v USA. Její podmanivá a osobní textová tvorba je pozdvižena brilantním vokálním výkonem a pozoruhodnou souhrou ostatních členů. Kapela se zrodila z jam session v jedné staré továrně v roce 2014, aby se vyvinula v to, co je dnes: mix zábavně podivných, mezinárodních hudebníků s planoucími sóly, oduševnělými melodiemi, hlubokým lyrickým výrazem a notnou dávkou humoru. Kapela razí svůj vlastní styl: "freak-folk-jazz.“ Samotný název žánru jen zdaleka popisuje hudbu, kterou tato skupina vytváří. Je potřeba ji slyšet a zažít. Yo Soy Indigo vydalo letos 2018 svůj dlouho očekáváný debut, na kterém se začalo pracovat už v roce 2015. "Nechtělo se nám to uspěchat, nejdůležitější pro nás bylo zůstat upřímní a udělat tu nejhezčí desku, na kterou jsme momentálně mohli dosáhnout. Během natáčení se měnila trochu i tvář kapely a sladit vše dohromady do již natočeného základu alba vyžadovalo hodně práce a trvalo to dlouho", sděluje jednohlasně kapela a pokračuje: "Kapela spolu neuvěřitelně srostla během produkce a koncerty, které děláme dnes jsou o hodně dále, než koncerty, které jsme dělali třeba před rokem". Yo Soy Indigo jsou: Emily Thiel, (USA) - zpěv, kytara, autor Mark Newson, (UK) - klávesy Adam Pospíšil, (CZ) - housle Fredrik Janáček, (SWE) - basová kytara Dušan Černák, (SK) - bicí William Valerián, (CZ) - alt- a soprán saxofon

předprodej: 140 kč
na místě: 180 kč

So 2.2.

Backsight

blues-soulová kapela z Brna, působí na bluesové scéně od roku 2004 a v jejím repertoáru se objevují různá žánrová zaměření převážně související s blues. Proto se také ve stručném popisku bandu neobjevuje pouze „bluesová“, ale „blues – soulová“ kapela. Repertoár kapely obsahuje vlastní tvorbu a také nebluesové písně.

na místě: 70 kč

Út 5.2.

Jazz Jaro 2019

Mike Ross Blues Band (UK/CZ)

špičkové blues z Brightonu. Mike Ross je britský bluesový a rockový kytarista a zpěvák, který píše písně v těch nejlepších tradicích Creedence Clearwater či Dylanova Bandu. Je držitelem několika britských výročních bluesových cen. Jeho emotivní hlas a opojná virtuózní hra na kytaru posluchače uchvátí.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

St 6.2.

Etno Jaro 2019

Avlija (CZ/SRB)

balkánská hudba, repertoár mezinárodní skupiny tvoří písně a tance ze Srbska, Bulharska, Makedonie, Rumunska a Řecka

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Pá 8.2.

Koncert a oslava Štěpánových 40-tých narozenin, všichni zváni..

Vstup volný

Kulturní úderka

poměrně syrová záležitost, zvukově i pocitově sahající od psychedelického blues 60. let po americkou klubovou scénu reprezentovanou třeba Pussy Galore nebo Jon Spencer Blues Explosion. KÚ má však svůj zvuk, svůj projev, je autentická. Nerozpakuje se pracovat s jemným zvukem akustické kytary nebo naopak elektrickým nášupem, ve kterém ale najedete třeba klávesy či bubeníkův ráfek.

Po 11.2.

36. večer Fresh Meat

Vstup volný

Rabbit Riot

tříčlenná československá rocková kapela z Brna

St 13.2.

Etno Jaro 2019

Der Šenster Gob

klezmer-world music. Akustická kapela hrající židovskou, romskou a balkánskou hudbu a cestující při tom po celé Evropě v romantickém zeleném karavanu.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Ne 17.2.

Jazz Jaro 2019

Začátek již v 19 hod

Bianca Rose Trio (UK/CZ)

neojazzová písničkářka z Londýna. Britsko-jamajsko-nigerijská soul-folková písničkářka žije v Londýně.

Avocado

legendární brněnská folkrocková kapela.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

Po 18.2.

Mihu

Písničkářka Mihu vydala v minulém roce své první autorské album MOONLOVER, které během večera pokřtí a zároveň zahraje naživo společně s doprovodnou kapelou. Těšit se můžete na Cat (klávesy), Pavla Šmída (el.kytara), Jakuba Šimáně (baskytara) a Pospeho (bicí).

na místě: 120 kč

Út 19.2.

Jazz Jaro 2019

Marek Kotača Trio

modern jazz, nový objev brněnské scény. Marek Kotača trio spojuje JAMU v Brně. Přestože se uskupení zabývá moderním zvukem jazzového tria bez harmonického nástroje, objevují se v kompozicích i jiné žánrové vlivy. Repertoár se skládá z autorských kompozic a jazzových standardů.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

St 20.2.

Etno Jaro 2019

Propaganja

world music-alternative. Svahilština, slovenština, didile-a! Kolovrátkovité rytmy uvádí posluchače do transu. Afro rytmy a moravština, chrchlání tibetských zvonků i lidovka... World music?

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Čt 21.2.

Lu von Schmidt & Ekström kvartett

funk,jazz-rock, blues,fusion

na místě: 100 kč

Pá 22.2.

Premiéra klipu!

Band of Heysek

koncert a premiéra klipu - shovel mattock blues, po koncertě premiéra klipu včetně odborného výkladu docenta Oštoše

na místě: 100 kč

So 23.2.

Budoár staré dámy

divná, ale 100% domácí receptura. Report ČT z koncertu 20 let: "Skupina nehraje zas tak často, ale koncerty stojí za to. Frontmanka Marta Kovářová táhne celou kapelu, ta ženská má neuvěřitelnou páru, a kapela jí zdárně sekunduje. Budoár přináší silné melodie, údernost a silné naléhavé texty"

Putrescin

jako host libový underground. Sound jak cín. Hanusovo, Ohniskovo a Homérovo slovo olovo. Písně ze života smrti.

předprodej: 140 kč
na místě: 180 kč

Po 25.2.

K.R. Banda

blues-rock'n'roll / Brno+Okolí

na místě: 80 kč

Út 26.2.

Jazz Jaro 2019

Heda Quartet

skvělý modern jazz z Ostravy Heda Quartet je magisterský projekt slovenského trumpetisty Michala Cálika. Ostravsko-žilinská formace hraje vlastní kompozice a aranžované jazzové skladby.

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

St 27.2.

Etno Jaro 2019

Kumbalu

etnobeat. Kumbalu je deset let fungující horkokrevná kapela z Brna aspirující na to posluchače nejen pobavit, ale i roztančit. Inspiraci nachází v různorodých hudebních stylech – balkánské muzice, klezmeru, reggae, rytmech západní Afriky, ale důraz klade i na domácí valašský folklór.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Čt 28.2.

Něco si přej

kapela mladých šílenců, kteří jsou přesvědčeni, že rock and roll ještě neřekl poslední slovo

na místě: 100 kč
Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
2/2019
skok na měsíc: