Program

Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
12/2019

Po 2.12.

Backsight

působí na bluesové scéně od roku 2004 a v jejím repertoáru se objevují různá žánrová zaměření převážně související s blues (např. soul). Repertoár kapely obsahuje především vlastní tvorbu a nějaké ty bluesové standardy. Kapela se vícekrát probojovala do finále známé soutěže Blues Aperitiv v Šumperku. V roce 2018 vydala živé album natočené ve studiu Stará Pekárna, díky kterému mj. bylo o ní ve stejném roce vysílání v polském rádiu v pořadu „Sila Bluesa“. Zvláštností uskupení je, že polovinu bicích hraje kytarista (kopák, tamburínka) a druhou harmonikář (virbl, štětky). Otakar Šamánek – kytary, zpěv; Jiří Gruber – kytary a bicí nástroje; Martin crysman Zahradník – foukací harmonika, zpěv a bicí nástroje; Víťa Hrbáč – kontrabas.

na místě: 100 kč

Út 3.12.

Jazz Brno 2019

Jan Kavka trio

modern jazz. Jan Kavka je velmi nadaný ostravský pianista. Tvorba se inspiruje osobnostmi jako jsou Brad Mehldau, Chick Corea a Herbie Hancock. Jan Kavka Trio vydalo v roce 2018 své debutové album Past Stories, jež bylo oceněno druhým místem v anketě česká jazzová deska roku.

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč

St 4.12.

Etno Brno 2019

Feri and the Gypsies

world-gypsies-music. Gypsies music v jiných rytmech než jsou klasické romské skladby, swing, latino, křížené s balkánský-mi rytmy. Charakteristický výrazný zpěv a flétna.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Čt 5.12.

Jazz Brno 2019

Hoochie Coochie Band

Mississippi Delta blues. Bluesová skupina, hrající dřevní (akustické) rhythm & blues. Hraje jak vlastní písničky frontmana Jana Švihálka, tak i převzaté skladby.

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

So 7.12.

Frank Zappa Quartet

“Jediná kapela na Moravě...” , která hraje Franka Zappu. Rockový koncert muziky FZ v živém valašském provedení

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Po 9.12.

Scent

brněnská multižánrová studentská kapela se čtyřmi členy. Jejich repertoár tvoří covery na tvorbu známých zahraničních interpretů od The Beatles, přes Steveho Wondera a Billa Witherse, až po současné hity Johna Mayera. Veškerá tvorba této kapely je aranžována s osobitým a neotřelým stylem.

na místě: 80 kč

Út 10.12.

Jazz Brno 2019

Ben Poole Band (UK)

bluesrock. Třetí vrchol pekárenského podzimu! 28-tiletý Ben Poole je v současné době opěvován jako jeden z „nejvíce vzrušujících mladých umělců rocku, blues a soulu, které zrodila Velká Británie“. Zajímavý skladatel, virtuózní kytarista, soulově procítěný zpěvák je velkým příslibem. Dokonce ani jeho hrdinové, se kterými měl tu čest hrát na jednom pódiu (Jeff Beck, Gary Moore a John Mayall), nešetří pochvalami… www.benpooleband.com

předprodej: 170 kč
na místě: 220 kč

St 11.12.

Létající rabín

klezmer. Starodávné a okouzlující melodie židovské svatby, jakož i jedinečné písně v jazyce jidiš. Létající rabín hraje klezmer – tradiční instrumentální hudbu východoevropských Židů.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Čt 12.12.

...taneční party od 30. do 60. let...

Něco si přej

kapela mladých šílenců, kteří jsou přesvědčeni, že rock and roll ještě neřekl poslední slovo

The Swingmode

kapela z Brna s mezinárodním obsazením hrající swingovou muziku 30. a 40. let pro tanečníky i posluchače.

na místě: 100 kč

Pá 13.12.

Uzavřená společnost

vstup jen pro zvané

So 14.12.

Gothic Party Brno 2019

Gothic Party Brno je tradičním setkáním lidí, kteří se zajímají o gothic hudbu, módu a styl. Součástí party bude živé vystoupení hudebních kapel, bohatý doprovodný program, tanec a hudební after party. Začátek již v 19:30

Stoker

gothic-rock / Brno

Epadun

gothic-ambient / Brno

Projekt203

dvoučlenný projekt - comp, klávesy, 2 mikrofony

na místě: 100 kč

Ne 15.12.

Vánoční koncert Syčáků

Ty Syčáci

v čele s legendárním Petrem Vášou, zahrají kromě starých pecek i ukázky z alba "THE TRAMP!"

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

Po 16.12.

Vánoční koncert Květů

Květy

nezaměnitelná kapela textaře, hudebníka, herce a producenta M.E.Kyšperského a její vánoční překvapení. (Kyšperský-Pilgr-Kyas-Kočka)

předprodej: 150 kč
na místě: 200 kč

Út 17.12.

Jazz Brno 2019

Závěrečný večírek

Rocky Eagles

rock&roll. Rokenrolovou kapelu Rocky Eagles založili v Brně v roce 1965 (!). Soubor preferuje dřevní rokenrol, který proslavil Bill Halley, Chuck Berry a Jerry L. Lewis. V repertoáru jsou zařazeny i klidnější songy Elvise Presleyho a několik vlastních skladeb.

předprodej: 100 kč
na místě: 150 kč

St 18.12.

Gazdina roba

Aktuální singl „Cokoliv chceš“ slušně bodující třeba v hitparádě Krokodýlu ukázal, že Gazdina roba se ze své „křižovatky lidí a stylů“ vydala zase o kus dál. Po sérii letních festivalů vedla cesta zpátky do zkušebny a tak právě v prosinci a právě ve Staré Pekárně plánuje kapela v premiéře představit publiku i několik dalších novinek. Čtveřice muzikantů doplněná charismatickým zpěvem Petry Jonášové připravila pro nadcházející klubovou sezónu novou várku žánrově prolínajících se písniček s kritiky oceňovanými texty stojícími na hře s češtinou. Přijďte ochutnat!

na místě: 100 kč

Čt 19.12.

Kulturní úderka

Štěpán Dokoupil (CZ) – kytara, zpěv, Omer Blentić (BiH) – klávesy, Mojmír Sabolovič (CZ/BiH) – baskytara, Lubomír Eremiáš (CZ) – bicí, Vladimír Sabolovič (CZ). Kvarteto muzikantů z Brna a Sarajeva se vrátilo s novým albem. Poměrně syrová záležitost, zvukově i pocitově sahající od psychedelického blues 60. let po americkou klubovou scénu reprezentovanou třeba Jon Spencer Blues Explosion. Kulturní úderka má však svůj zvuk, svůj projev, byla, je a bude vždy autentická. Nerozpakuje se pracovat s jemným zvukem akustické kytary nebo naopak elektrickým nášupem, ve kterém ale najdete třeba i klávesy či prostor pro bubeníka. recenze Milana Tesaře (Radio Proglas): "Já vnímám nové album Kulturní úderky jako jedno z největších překvapení loňského roku na tuzemské scéně. Dokonce jsem nahrávku zařadil do pořadu s deseti nejzajímavějšími českými alby roku 2018 napříč žánry".

na místě: 100 kč

Pá 20.12.

The Fakers - Pearl Jam Cover Band

písně již u nás v klubu zdomácnělé party v autentickém podání a akusticky. Skupinu The Fakers tvoří ostřílení brněnští muzikanti, jejichž cílem je přiblížit Vám v autentickém podání hudbu amerických grunge-rockerů. Po řadě úspěšných koncertů v brněnských klubech Vám tentokrát The Fakers předvedou speciální akustický koncert. Uslyšíte řadu raritních songů včetně těch ze solové dráhy frontmana Pearl Jam, Eddieho Veddera.

na místě: 100 kč

So 21.12.

Vánoční koncert

Rolling Stones Revival Band Brno akusticky s piánem a saxofonem

energická, rocková show s autentickým zvukem i představením ve stoneovských kostýmech. Tentokrát akusticky s piánem pod prsty Dana Kyzlinka a foukací harmonikou Darka Neumanna. Kapelu tvoří zpěvák Adam Vrbas v roli Micka Jaggera, kytarista Jan Navrátil jako Keith Richards, baskytarista Richard Měřínský jako Bill Wyman, bubeník David Velčovský jako Charlie Watts a kytarista Jan Růžička nebo Michal Šecvčík jako Ronnie Wood. Od května 2009 s kapelou vystupuje klávesista Daniel Kyzlink a od roku 2010 hraje kapela i s dechovou sekcí. Kapela byla založena v roce 1997 v Brně, jako pocta této největší legendární, dosud hrající kapele. Zakládajícími členy jsou spoluhráči z tehdejší kapely Grassův pytel. Skupina má za sebou výjezdy do Rakouska, Německa, Itálie, vystoupení v České Televizi, TV Prima, Nova a také spousty koncertů po klubech a na festivalech v tuzemsku. Rolling Stones revival Band Brno nabízí vystoupení jak v klubech, tak na soukromých i firemních akcích, svatbách, narozeninách a večírcích. Pravidelně hraje na větších i menších festivalech. Vystupuje také v "unplugged" podání nebo v sestavě obohacené o dechovou sekci (saxofon, trubka, trombon).

předprodej: 150 kč
na místě: 190 kč

Ne 22.12.

Závěrečný vánoční pekárenský koncert

Mucha

Kapela Mucha tímto last minute koncertem slaví jak Vánoce, tak nečekaný, kolosální úspěch desky Tos posrals. Zároveň si zde naposledy s Muchou zabubnuje fenomenální Jarda Noga, který opouští kapelu. Afterparty included. Exklusivní záležitost. Omezený počet míst.

předprodej: 330 kč
na místě: 390 kč

Po 23.12.

Máme zavřeno

Pá 27.12.

Máme zavřeno

So 28.12.

Máme zavřeno

Po 30.12.

Máme zavřeno

Út 31.12.

PF 2020

Silvestrovský pekárenský večer

přijďte se rozloučit se starým rokem do Staré Pekárny, vstup volný...

Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
12/2019
skok na měsíc: