Program

Začátek ve 20:00, není-li uvedeno jinak.
1/2019

St 2.1.

Máme zavřeno

Čt 3.1.

Máme zavřeno

Pá 11.1.

Rusty Nail

dobře namíchaný kokteil blues a bigbítu 70-80let

na místě: 100 kč

Út 15.1.

Jazz Jaro 2019

Elles Bailey (UK) & The Bladderstones (CZ)

top blues z Bristolu. Bristolská zpěvačka Elles Bailey má talent pro smysluplnou fúzi blues, roots music a rocku, Osud ji požehnal “zakouřeným“ hlasem, který dokonale zapadá do její hudby. Ne každý to dotáhne na velká pódia, ale Elles má potřebný talent i tah na branku!

předprodej: 180 kč
na místě: 250 kč

St 16.1.

Po Pracovní Době

big-beat-alternative / Znojmo

na místě: 50 kč

Čt 17.1.

Jarabáci

violončelová smršť kořeněná trumpetou, bendžem a akordeonem. Jarabáci hrají vlastní autorské písničky s nápaditými texty v češtině

předprodej: 100 kč
na místě: 130 kč

Pá 18.1.

Vernisáž obrazů Pavlíny Heinrichové

Výstava obrazů viz níže potrvá do 28. února.

Kaczi

alternativní pop-folk. Charismatická Kaczi je publikem oceňována nejen pro sršící energický temperament, ale především pro své multiinstrumentální nadání (akordeon, piano, kytara, looper, ukulele).

na místě: 100 kč

So 19.1.

Scent

multižánrová, studentská kapela. Jejich repertoár tvoří covery na tvorbu známých zahraničních interpretů od průkopníka moderních hudebních trendů, Davida Bowieho až po současné hity Maroon 5.

na místě: 80 kč

Po 21.1.

Audiovizuální pořad z cyklu Střípky z mozaiky našeho bigbítu - 3. díl

Začátek již v 19:30

Všichni dobří rodáci - zahraniční nahrávky našich emigrantů

pod názvem vypůjčeným od režiséra Vojtěcha Jasného se tentokrát skrývá pohled na nahrávky našich hudebníků pořízené během jejich více či méně trvalého pobytu v cizině, způsobeného zpravidla odchodem z české kotliny za vlády bolševika. Představíme zahraniční tvorbu nejen těch nejslavnějších osobností (Jan Hammer, Miroslav Vitouš, Jiří Mráz, Ivan Král), ale také například folkového "zpěvného svědomí národa" (Karel Kryl, Jaroslav Hutka, Vlastimil Třešňák, Bohdan Mikolášek) nebo poctivých sidemanů z rockové oblasti (Jaroslav Erno Šedivý, Káša Jahn, Jan Obermayer, Stanislav Regal, Ivo Křižan a řada dalších).

na místě: 50 kč

Út 22.1.

Jazz Jaro 2019

MulliGang

sexteto se třemi saxofony. Hudebníci vzdávají hold cool jazzu. Inspirací jim je mistrovství saxofonisty Gerryho Mulligana. Propracovaná aranžmá stojí na barvě tří saxofonů a souhře rytmické sekce, www.mulligang.cz, 140/190 Kč + možnost zakoupení permanentky se slevou = jen za 780 Kč (na 15 koncertů)

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč

St 23.1.

Etno Jaro

Hmlisto (SK)

folk-world music. Pestrý repertoár autorských písní i moderních úprav folklóru oscilující mezi folkem, post rockem a tím nejlepším z tradice lidové hudby.

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Čt 24.1.

Pavol Seriš - Chutilo Vám, páni, v Pekárni?

pohybová komédia jedného herca z podivného sveta reštaurácií a čašníkov. Počas predstavenia odohrá herec viac ako 20 rôznych charakterov. Keďže používa iba minimum rekvizít, počíta s aktívnou predstavivosťou diváka. Autorská komédia, ktorá je zmesou pohybového divadla, pantomímy, absurdity a tanca, vzišla zo spolupráce s českým hercom a režisérom Arnoštom Goldflamom na JAMU v Brne. Komédiu Chutilo vám, páni? preložil Seriš do anglického a francúzskeho jazyka, a vystupoval s ňou mimo iného na festivaloch v Poľsku, Rakúsku, Taliansku, Kosove, Maroku, Estónsku, Turecku, Iráne či Libanone. Inscenácia získala viacero prestížnych ocenení. Pavol Seriš je absolventom ateliéru pohybového divadla na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne, kde momentálne pokračuje v doktorskom štúdiu. So svojimi hrami pravidelne vystupuje na Slovensku, v Česku a v zahraničí. Za svoje autorské inscenácie získal mnoho ocenení: najnovšie Cenu za najlepší herecký výkon na festivale FITUA 2015 v marockom Agadire, Hlavnú Cenu na European Young Theatre 2015 v talianskom Spolete či Hlavnú Cenu publika na festivale Monomaffia 2016 v estónskom Pärnu.

na místě: 150 kč

Pá 25.1.

Purple Rainbow

skladby hard-rockových legend Deep Purple a Rainbow. Obsazení: klávesové nástroje - Martin Valíček kytara - Vladimír Trojek bicí nástroje - Mirek Kern basová kytara - Luděk Havlík zpěv - Viktor Fried.

na místě: 130 kč

So 26.1.

Tom Jegr & Gang

kapela vznikla v roce 2006, kdy ji založil kytarista, zpěvák, autor hudby a většiny textů, Tom Jegr. Jejím znakem je vlastní současná tvorba jejího frontmana. Kapela vznikla v roce 2006, kdy ji založil kytarista, zpěvák, autor hudby a většiny textů, Tom Jegr. Jejím znakem je vlastní současná tvorba jejího frontmana, která je typická bluesovým repertoárem s patrným vlivem Stevie Ray Vaughana, ale nezapře ani dlouhodobé působení Toma Jegra v jiných kapelách (Krabat, Detto Rock, Charlie The Bomber, AC/DC Revival). A spolu s hudbou jsou pro ni charakteristické i texty. Stačí se jen zaposlouchat.......Po relativně klidném období skupina v roce 2018 zásadně obměnila svoji sestavu, a od dubna 2018 má nové složení. V současné době hraje kapela v této sestavě: Tom Jegr - kytary, zpěv, Tomáš Borovička - kytara, Hynek Maňák - baskytara, Luboš Eremiáš - bicítevie Ray Vaughana, ale nezapře ani dlouhodobé působení Toma Jegra v jiných kapelách (Krabat, Detto Rock, Charlie The Bomber, AC/DC Revival). A spolu s hudbou jsou pro ni charakteristické i texty. Stačí se jen zaposlouchat.......Po relativně klidném období skupina v roce 2018 zásadně obměnila svoji sestavu, a od dubna 2018 má nové složení. V současné době hraje kapela v této sestavě: Tom Jegr - kytary, zpěv, Tomáš Borovička - kytara, Hynek Maňák - baskytara, Luboš Eremiáš - bicí

na místě: 100 kč

Út 29.1.

Jazz Jaro 2019

Flying Hammond Trio

hammond fusion trio. Protagonista střídá klavír, Hammond organ a syntezátory. Hudba tria je velmi dynamická, od pianissima až po ryze rockové pasáže, a také formou a tempem je originální a překvapivá včetně zajímavých zvukových koláží

předprodej: 140 kč
na místě: 190 kč

St 30.1.

Etno Jaro

Shahab Tolouie Trio (Írán, Bosna, CZ)

EthnoFlamenco (persko-španělská fúze). Strhující kombinace mystiky perské hudby a žhavých rytmů španělského flamenka

předprodej: 120 kč
na místě: 150 kč

Čt 31.1.

Uzavřená společnost

vstup jen pro zvané

Začátek ve 20:00, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena.
1/2019
skok na měsíc: